Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи

Всім відомо, що багато садових і городні рослини піддаються згубному впливу мікроорганізмів і різних комах-паразитів. Не виняток і зливу. Якщо ж не знати, як правильно доглядати за сливою навесні, і не робити профілактичних заходів або відповідного лікування, то шкідники не дозволять вам зібрати гідний урожай смачних ягід.

Бояришніца

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Один з шкідників сливи, який являє собою досить велику метелика з білими крилами. Ще не вилупилася особина можна дізнатися без праці. Тельці гусениці бояришници забарвлене здебільшого в сірий колір і покрито безліччю великих волосків. Спинка рясніє трьома чорними і двома бурими смужками. Зимують гусениці в сухий листі, а ранньою весною вони приступають до поїдання набряклих молодих нирок. В результаті вони знищуються повністю, а рослина не зацвітає.

Заходи боротьби. Способів знищення бояришници існує багато, але найпростіший з усіх – це збір влаштованих на зимівлю гнізд з подальшим їх знищенням. Ще один дієвий варіант боротьби – це птахи, яких краще всіляко приманювати на свою ділянку. Рано вранці в літній період можна постелити під сливою плівку і добре струсити дерево. Так як гусениці ще не повністю знайшли активність, то вони будуть просто обсипатися з гілок. Їх потрібно відразу ж зібрати разом і спалити.

Як тільки зливу почала цвісти, її слід обприскати одним з інсектицидів: "Нітрафен", "Метафос" або "Актеллік".

Зимова п'ядун

Цей шкідник широко поширений в садах з нечорноземна грунтами. Самка зимового п'ядуна – це велика комаха з роздутим черевцем, довгими ніжками і недорозвиненими, як би атрофованими крилами. Вона не може літати, зате швидко бігає по гілках в пошуках місця для своєї кладки. Самці вміють літати. У них бурі крила з сіруватим відтінком і хвилястими поперечними прожилками. Гусениця п'ядака зимової досягає 3 см в довжину, у неї п'ять пар ніжок і бура головка. По спині уздовж всього тіла проходить темна смуга, а з боків по три білих смужки. Назва шкідника пішло саме від пересування гусениці п'ядями: вона підтягує кінець тільця до голови, а потім відштовхується і повзе.

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Зимівля відкладених жовтих яєць з помаранчевим відтінком відбувається в тріщинах кори близько до нирок. Ранньою весною гусениці вилуплюються і вгризаються в нирки, виїдаючи їх зсередини. Після цього вони пожирають бутони, квітки і листя, обплутуючи їх павутиною. У червні відбувається окукливание гусениць в грунті біля стовбура дерева. Восени, коли листя сливи опадають, на світ з'являються метелики. Самки відкладають яйця на зиму під корою. Вони можуть розташовуватися групами або поштучно.

Заходи боротьби. Восени, перед тим як з'являться метелики, потрібно накласти спеціальні ловчі пояси, виготовлені з гофрованого паперу. Знищуються шкідники разом з поясами. Також після розпускання бруньок можна обробити дерева настоями спеціальних трав. Коли на вулиці стоїть тепла погода, в період розпускання бруньок добре допоможе обробка дерев "бітоксибациллін" і "Лепідоцид".

Чи знаєте ви? "Домашня" – це найпопулярніший сорт сливи в усьому світі. У висоту дерево виростає до 12 метрів і має широку розкидисту крону. Серед всіх посадок сливових дерев домашня зливу займає 90%.

кліщі

Кліщі є абсолютно невідому касту організмів для багатьох городників і квітникарів. Вони не належать до класу комах, тому, вибираючи захисні препарати для рослин, обов'язково враховуйте цей факт. Кліщі – це одні з найдавніших представників мікроорганізмів, коли-небудь які живуть на Землі. На сьогоднішній день їх налічується більше 50000 видів.

Червоний плодовий кліщ

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Це мікроорганізм розміром 0, 5 мм червоно-бурого кольору. Самка кліща може відкласти до ста яєць за своє життя. За літній період червоний плодовий кліщ може дати до восьми поколінь потомства. Літня кладка яєць відбувається уздовж жилок листа з його зворотного боку. В кінці осені самки відкладають яйця на молодих пагонах. Зиму яйця переносять на поверхні кори. Після зимівлі перед цвітінням слив з яєць вилуплюються личинки, які, проходячи стадію німфи, стають дорослими особинами. Через тиждень кліщі вже готові до розмноження.

Червоні плодові кліщі висмоктують соки з листя, після чого ті засихають і відпадають. Плоди зморщуються і не виростають до потрібних розмірів. Якщо зараження стало дуже масштабним, то можна втратити до 30% всього врожаю слив.

Заходи боротьби. Для боротьби з цими членистоногими не підходять піретроїдними препарати. У моменти вилуплення личинок застосовуються такі інсектоакарициди: "Фуфанон", "Данадим", "Фитоверм" та інші. Коли масовість зараження дійшла до критичної позначки, тоді слід застосовувати цілеспрямовані препарати: "Санмайт", "Неорон", "Ніссоран", "Аполло" та інші.

Читайте також:  Догляд за помідорами у відкритому грунті від посадки до врожаю, прищипування, пасинкування

Звичайний павутинний кліщ

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Це багатоядний паразит, який може пошкоджувати рослину в закритих і відкритих ґрунтах. У розмірі він може досягати 0, 6 мм. Влітку забарвлення шкідника зеленувато-жовтий, до весни він стає червоно-оранжевим. Його харчування і розмноження відбувається на нижньому боці листків під пеленою з тонкої павутини. По ній відбувається його пересування, там же він і переховується.

Коли поразка павутинним кліщем стає масовим, павутина може простягатися навіть між зростаючими поруч гілками сливового дерева. Вони можуть навіть повністю покриватися павутиною. На кінчиках пагонів і листя утворюється скупчення рухливій маси шкідників. Виявити діяльність павутинного кліща можна по маленьким чорним точкам фекальної маси.

У перші періоди відбувається пошкодження всього листя, після основна маса шкідників піднімається на верхній ярус і пошкоджує не тільки листя, але і квіти з плодами.

Методи боротьби. У вегетаційний період сливу потрібно обприскувати «актеллика», «Алтин», «Антіклещ» та іншими подібними препаратами. Якщо запізнитися з проведенням обробки, самки встигнуть відкласти нові яйця і примножити чисельність. Обробки будь-якого типу слід проводити відразу після виявлення поселень павутинного кліща. Павутина кліща має водовідштовхувальну властивість. Чим пізніше буде проведена обробка, темтруднеебудет досягти позитивних результатів навіть при високих дозах препарату.

акацієва ложнощитовка

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Ця комаха особливо тяжко пошкоджує сливові дерева. Тельці дорослої жіночої особини має червонувато-бурий окрас. Його довжина становить 6 мм, а ширина 5 мм. Тельці округло-овальне, по краях воно пологе. Самці мають більш тонке і довгасте тіло. Голова у них чорна з шістьма очками, вусики і ніжки – жовті, черевце і груди – коричневі і вкриті білим порошкоподібною воском. На черевці дві довгі нитки.

Дерева сильно послаблюються після атаки акацієвої ложнощитовки, тому що вона висмоктує всі поживні речовини і розчиняє рослинні тканини своєї токсичною слиною. Згодом кора дерева руйнується і відмирає аж до деревини. Зливи, поїли ложнощитовки, втрачають не тільки привабливість зовнішнього вигляду, але і смакові якості. Молоді дерева, до яких не застосовуються ніякі заходи щодо усунення шкідника, гинуть вже через два роки.

Заходи боротьби. Перевіряйте саджанці при посадці, адже акацієва ложнощитовка поширюється разом із саджанцями та прищеплювальними матеріалами. Очищайте стовбури від відмерлої кори і видаляйте сухі гілки. Якщо випадок дуже запущений, тоді дерево слід викорчувати і спалити. Боротьба зі шкідниками сливи шляхом обприскування проводиться в період спокою до моменту розпускання бруньок. Обробку потрібно проводити інсектицидами контактної дії і препаратами, в основі яких лежить мінеральне масло.

Важливо! Обробку необхідно проводити дуже ретельно, промиваючи скелетні гілки і штамби, тому що вони повністю можуть бути покриті маленькими щитками паразитів. Повторну обробку інсектицидами здійснюють в період розселення повзучих личинок. Можна доповнювати ще й обробкою від інших видів шкідників.

листовійка розанна

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Це маленькі метелики з розмахом крил до 25 мм. Гусениці листовійок поїдають листя, в результаті чого вона згортається, знаходячи неприродну форму. Гусениці виростають до 20 мм, а їх забарвлення може варіюватися від зеленого до коричневого.

Заходи боротьби. Починати знищення листовійок потрібно ще до моменту цвітіння сливи. Якщо на деревах переважно мешкають зимуючі гусениці, то розпилення інсектицидів потрібно проводити в фазі висування бутонів. Якщо ж листовійки зимують на стадії яєць, то обробку потрібно проводити навесні при температурі не нижче 10 ° С. Так простіше потрапити на гусениць, адже в холодну погоду вони ховаються під павутину або скручене листя.

Важливо! Літня обробка слив від листовійок надасть значно менший ефект. Причому всі корисні комахи і хижі кліщі також постраждають від інсектицидів. До цвітіння сливи обробку краще проводити наступними інсектицидами: "Атом", "Дітокс", "Ді-68", "Біном", "Бі-58 Новий", "Рогор-С", "Террадім", "Десант", "Тагор ", " Тод ", " Золон ", " Фуфанон ". Можна застосовувати препарати "Авант", "Ланнат 20 Л", "Актеллік", "Каліпсо", "Сумітіон", "Самурай Супер", "Суміджу", "Кораген" та інші.

Якщо гусениці вже потрапили в квіткові бутони і скручене листя, тоді час вводити піретроїди, наприклад, "Айвенго", "АлтАльф", "Акорд", "Альфацін", "Альфашанс", "Ци-Альфа", "Фатрін", "Фастак ". Можна також застосовувати такі препарати: "Карате Зеон", "Алтин", "Лямбда-С", "Кунг-фу", "Брейк", "Сенсей", "Гладіатор", "Карачар", "Самум", "Лямбдекс".

Важливо! Пам'ятайте, що піретроїди активують розмноження кліщів. А влітку при температурі в 25 ° С їх ефективність зводиться майже нанівець. У літній період і після цвітіння сливи краще не застосовувати інсектициди з високою концентрацією токсичності. Краще використовувати препарати на основі бактеріальної складової, наприклад, "Фитоверм" і "Акарін".

пильщик

Це виключно рослиноїдні комахи, які розмножуються за часами і в найбільших кількостях. Пилильщики знищують багато культур і дерева, вирощені людиною, включаючи сливу.

Читайте також:  Готуємо домашнє фруктове добриво для зимового підживлення кімнатних рослин

Сливовий чорний пильщик

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Доросла комаха перламутрово-чорного кольору довжиною до 0, 5 см з жовтими кінцівками і прозорими крильцями. Личинки чорного пильщика зеленувато-білі з коричневою голівкою і двадцятьма лапками. Зиму вони переносять в грунті на глибині до 10 см. Навесні вони заляльковуються. Дорослі особини з'являються за тиждень до цвітіння слив, а по початку відкладають яйця в бутони. Одна самка може заселити до 30 бутонів. Личинки вилуплюються в період утворення плодових зав'язей. Вони їх виїдають і ушкоджують насіння. Кожна личинка може пошкодити за місяць до шести плодів. Зимувати личинки йдуть в землю біля дерева.

Найбільше пошкоджень можна спостерігати у вологі теплі періоди. Поїли личинками плоди починають обсипатися вже в кінці весни – початку літа. Якщо чисельність шкідника досягає критичної позначки, то сливи можуть втрачати до 95% свого врожаю. Черговий ознака поразки сливи чорним пилильщиком – це круглий отвір в плодах, через яке проглядаються темно-коричневі виділення і труха з характерним запахом клопів.

Заходи боротьби. Чорний сливовий пильщик гине від "інтавір" і "Іскри". Досить тільки обприскати крони дерев в пропорції одна таблетка на відро води. Пошкоджені плоди потрібно струшувати і знищувати разом з шкідниками, які знаходяться всередині. Восени потрібно перекопувати грунт під деревом.

Чи знаєте ви? Англійська королева Єлизавета II натщесерце з'їдає щодня по дві сливи, після чого переходить до сніданку. Їсть вона виключно ті фрукти, які ростуть в королівському городі. Це сорт з гордою назвою "Бромпкон".

Кісточковий жовтий пильщик

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Це полусантіметровие шкідники жовтого кольору. Імаго живуть в гнездовьях з павутини серед деревної листя. Окукліваніе відбувається в землі під деревом. Вони настільки ж небезпечні, як і їх чорні одноплемінники. Статистика свідчить, що один жовтий пильщик за своє життя в змозі зіпсувати до шести плодів. Масова атака цих шкідників може погубити до 80% урожаю слив. Причому уражаються тільки найкращі дерева.

Заходи боротьби. Зрошення дерев повинно проводитися зонально в тих місцях, де скупчення комах найбільшу. Кращий засіб від жовтого сливового пильщика – це "Метафос". Можна також застосовувати десятивідсотковий "Карбофос" і бензофосфат. Перше запилення інсектицидами проти шкідників здійснюється за пару днів до початку цвітіння. Добре впораються з завданням "Рогор", "Гардона", "Цідіал". Повторна обробка сливи від шкідників буде спрямована на знищення личинок, коли пелюстки вже обсипалися. Засоби, які рекомендується використовувати, – це "Тарзан", "інсегар", "Новактіон".

При третій обробці застосовується "Метафос" або "фосфаміду". Тільки потрібно розрахувати обробку таким чином, щоб збір врожаю проводився не раніше ніж через місяць після знищення комах.

Чи знаєте ви? Поруч зі сливами можна висаджувати тютюн, картопля, помідори, баклажани та інші пасльонові, так як вони приманюють грибкові мікроорганізми.

Фауна

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Цей шкідник вражає не тільки сливу, а й інші плодові культури, будучи багатоядні комахою. На відміну від інших, менш помітних паразитів, ці гусениці досягають в довжину восьми сантиметрів. Відмінна риса – це своєрідні бородавки на спинці шкідника. Фауна обгризає листя. Яйця відкладаються на скелетних гілках і стінах присадибних будівель.

Заходи боротьби. Уважно оглядайте передбачувані місця розташування гусениць і видаляйте кладки яєць ножем. До і після цвітіння сливу потрібно обробляти препаратом "Інта-Вир".

сливова плодожерка

Червиві плоди сливових дерев однозначно свідчать про те, що вони пошкоджені даними шкідником. Доросла сливова плодожерка – це метелик, шкідницька активність якої приходить на кінець квітня. Вона відкладає яйця переважно у вечірній час при температурі + 16 ° С. Виповзли гусениці впроваджуються в плоди, які їм стають їжею і будинком. Такі сливи відпадають ще до моменту їх повного дозрівання. Зливи, поїли плодожеркою, покриваються невеликою кількістю камеді.

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Методи боротьби. В першу чергу опале плоди збираються, застосовуються пастки для плодожерок і перекопується грунт навколо дерев. Обробку роблять "Актара" та "Конфідор". Варто також виділити такі біологічні препарати, як "Бітоксибацилін" або "Лепідоцид". Можна також власноруч приготувати відвар з гіркого полину.

попелиця

Це садовий і городній шкідник, який харчується соком з тканин рослин. Таким чином завдається непоправна шкода рослині: гальмуються його зростання і розвиток, осипаються квіти, погіршується якість плодів. За це тля так і не полюбилася садівникам, які постійно шукають найбільш ефективні способи боротьби з нею.

Сливова запилення попелиця

Цей шкідник вражає практично все дерево повністю. Після того, як була пошкоджена нижня частина листя, вона згортається, а потім швидко засихає. Що стосується плодів, вони зморщуються, загнивають і відпадають. Гілки на дереві викривляються і вся рослина слабшає. До того ж тілесна рідина, що виділяється попелиць, сприяє виникненню і розвитку сажистого гриба.

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Заходи боротьби. Перед тим як починати боротися зі шкідниками сливи, навесні слід провести ряд профілактичних заходів. В першу чергу необхідно прибрати всю поросль, що утворилася навколо коренів. Також в березні потрібно обприскувати сливові дерева "нитрафеном". Коли розпускаються бруньки, їх необхідно обробити настоянкою тютюну, поєднаної з розчином господарського мила. Сам стовбур і пристовбурні гілки потрібно обмазати клеєм від комах.

Читайте також:  Хвороби та шкідники солодкого перцю і боротьба з ними фото, способи лікування

Хмелева попелиця

Самки цієї комахи досягають в довжину до 2, 5 мм і мають овальне жовто-зелене тільце. З боків і черевця проходять чіткі темні смуги. Очі комахи червоно-коричневі. Личинки мають більш блідий забарвлення.

Заходи боротьби. У періоди, коли на листі налічується в середньому по 10 особин попелиці, можна застосовувати "Бітоксибацилін". Захист сливи від шкідників цим засобом перешкоджає появі не тільки попелиці, але і багатоядних совок і стеблових метеликів. Відмінні засоби – "Бі-58", "Карате", "Сайра" і "Дурсбан".

Важливо! Після цвітіння сливи концентрація шкідників збільшується на 300%. Так що не нехтуйте заходами профілактики.

сливова толстоножка

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Це шкідник чорного кольору з жовтими лапками. Личинки досягають полусантіметровой довжини. Самка відкладає свої яйця всередині ще не сформувався сливового плода. А в сливах, які вже опало, відбувається зимівля личинок. Сливова толстоножка вражає дерева настільки сильно, що до середини літа відбувається масове відпадання плодів.

Методи боротьби. Опале фрукти потрібно зібрати і закопати на глибину не менше півметра. Після початку пікової активності шкідника потрібно обприскати дерева інсектицидною засобом "інсегар". Це відбувається через декаду після цвітіння рослини.

Чи знаєте ви? Слива в Китаї – символ зими. П'ять пелюсток її квітки в символічному плані означають мир, радість, удачу, довголіття і благоденство.

Хрущ травневий

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Личинки цього багатоядні шкідника вражають коріння молодих сливових дерев. Дорослі особини – досить великі жуки, що досягають в розмірах до трьох сантиметрів. Надкрила пофарбовані в червоно-бурий відтінок з чорним облямівкою. На черевці є конічний лігідій, який витягнуть і загнутий вниз. У великих кількостях травневий західний хрущ небезпечний як в дорослому формі, так і у вигляді личинок. Молоді рослини, пошкоджені останніми, в'януть, затримуються в рості і гинуть. Дорослі особини обгризають листя сливових дерев.

Заходи боротьби. Найпростіший спосіб знищення личинок хруща – це їх ручне збирання та подальше знищення. При масовому розмноженні хрущів можна струшувати на плівку, розстелену під кроною дерева, і знищувати. Проробляти це потрібно рано вранці, поки жуки знаходяться ще в млявому стані.

Профілактичні заходи від шкідників

Незаперечний факт, що міцні і здорові дерева краще оговтуються після згубних наслідків від дій шкідників, ніж ослаблені. Звідси випливає висновок, що не слід відразу братися за «важку артилерію», піддаючи рослина стресу, а просто зміцнити його. Високі агротехнічні властивості сприяють прекрасному росту і розвитку не тільки сливових дерев, а й інших рослин.

По-перше, потрібно звести до мінімуму ризик зараження рослини ще до висадки його в грунт. Для цього саджанці слід купувати тільки в перевірених розплідниках і магазинах. Важливо здобувати сорту, які максимально стійкі до впливу шкідників, що переважають у вашому районі. Підвищує стійкість рослин до шкідників певний склад і концентрація поживних речовин. Дуже добре підходять калійно-фосфорні добрива, а ось надлишок азотних речовин, навпаки, знижує імунітет дерев і зменшує термін зберігання зібраних плодів. Органічні добрива також тільки покращують життєві умови шкідників, що мешкають в грунті.

Ефективні способи боротьби з шкідниками сливи Обробка грунту навколо дерев у весняний період спільно з одночасним внесенням добрив сприяє їх захисту від різних шкідників. Перекопуючи грунт, ви препятствуете виповзання зимуючих паразитів на поверхню.

Обрізка і формування крон дерев передбачає видалення уражених шкідниками пагонів, листя і гілок з їх подальшим видаленням. Це дуже ефективний захід, що омолоджує рослина і надає йому сил і здоров'я. Разом з обрізанням можна очистити шар старої кори. Разом з ним знищуються і живуть там шкідники сливи.

Но возникает резонный вопрос относительно использования препаратов против болезней. Все вышеперечисленные методы явно уступают в своей эффективности химической обработке. В таком случае не бойтесь применять профилактические препараты, предназначенные против определённого вида вредителей.

Важливо! Не следует переусердствовать с использованием химических средств против вредителей, особенно если их не наблюдается на дереве. Тем более, если в прошлом году сад также был здоров. Будет лишним руководствоваться мыслями «пусть будет на всякий случай». Ежегодно появляются препараты, наиболее модифицированные в сторону эффективности и безопасности. Но не забывайте, что всегда существуют проверенные вещества для борьбы с вредителями. Также следует с осторожностью обрабатывать деревья препаратами, хоть и эффективными, но в высокой степени содержащими вредные для человека вещества. К ним относятся "Нитрафен", "Карбофос" и "Поликарбацин".

DvaGusya