Як зробити гніздо для гусей своїми руками

Кожен фермер задається питанням про те, як забезпечити комфортні умови проживання своїм вихованцям.

При цьому найчастіше господар хоче заощадити і побудувати житло своїми руками.

І це дійсно буде легко здійснити після того, як ви ознайомитеся з покроковою інструкцією та іншими рекомендаціями, запропонованими в нашій статті.

Призначення і основні вимоги

Гніздо необхідно для гусей, щоб вони там мчали і насиджували яйця – там затишно і тепло для пернатих. Як зробити гніздо для гусей своїми руками Місце проживання тварин повинно бути окремим для кожної сім'ї птахів. Так як ці пернаті досить великі, їм потрібно багато місця, тому й гніздо потрібно будувати відповідне: ширина повинна становити не менше півметра, довжина – 0, 65 м, висота – 0, 65 м.

Але все ж краще орієнтуватися на розміри конкретних тварин і в разі необхідності збільшити зазначені мірки.

Вам також корисно буде дізнатися, як зробити поїлку для гусей і як побудувати зимовий гусятник своїми руками.

Торцовая стіна повинна бути глуха – наприклад, вона може впертися в стіну сараю. Також важливо зробити лаз для зручності входу і виходу з гнізда. Часто можна помітити біля входу поріг, висота якого не перевищує одного метра.

Гніздечко потрібно розміщувати на підлозі – цим воно відрізняється від курячого будинку, і краще за все в темних місцях, щоб гуси добре неслися. У такі періоди вони не переносять яскравого світла і чужих людей і тварин поряд. Як зробити гніздо для гусей своїми руками Якщо ви придбали не одну несучку, подбайте про перегородках між гніздами. Не варто міняти місце попередньої кладки – це травмує птаха, і вона перестане нестися і висиджувати яйця. На самому дні гніздечка потрібно постелити підстилку.

Чи знаєте ви? Одного разу в рік дорослий гусак линяє і через це втрачає здатність літати протягом шести тижнів. Тому тварини поселяються біля річки або іншого водоймища, щоб поплисти в разі нападу хижих звірів.

Читайте також:  Як врятувати орхідею у якої в'яне листя

Гніздо з дерев'яного ящика

Будинок для пернатих можна зробити з дерева або сплести з лози. Розглянемо особливості споруди даних конструкцій і перерахуємо, що для цього потрібно мати.

необхідні матеріали

Для того щоб спорудити дерев'яне гніздо, вам потрібно буде скористатися:

 • планками;
 • вагонкою;
 • сухий орієнтовано-стружкової плитою;
 • чотирма брусками для опори діаметром 5 см;
 • кріпленням у вигляді саморізів або цвяхів;
 • молотком;
 • рулеткою;
 • пилкою;
 • фанерою або дошкою для дна.

Важливо! Подбайте про те, щоб у трьох гусок було як мінімум одне гніздо. Птахи не потерплять тісноти.

Інструкція

Найзручніші гнізда представлені у вигляді прямокутних секцій з безліччю ящиків. Підходять для ферм, де гусей тримають масово.

Гусячі гнізда своїми руками: відео

Щоб зробити своїми руками такий будиночок для пернатих, коректний:

 1. Спочатку потрібно підготувати рейки. З планки або вагонки наріжте фрагменти однакового розміру. Бічні стінки повинні складати 60 см в довжину. Повинно бути дві стінки. Заготовте також 2 торцеві частини по 50 см кожна, але одна з них буде з отвором для лазу.
 2. Як зробити гніздо для гусей своїми руками

 3. Далі слід обшити каркас. Для цього потрібно взяти планки і прибити їх до чотирьох брусків, які служать опорою конструкції. Між планками повинні бути рівні проміжки (5 см). Це потрібно для того, щоб через отвір не пролізла гусяча голова.
 4. Як зробити гніздо для гусей своїми руками

 5. Після цього займіться оформленням передньої стінки. Всі стіни на вигляд однакові, крім четвертої – вона є входом. Її слід обмежити двома рейками і порогом внизу: тоді яйця не будуть викочуватися і не випаде солома.
 6. Прібейте дно. Утепліть підлогу за допомогою пінопласту, потім встановіть короб. Якщо будинок для птахів буде стояти на бетоні, то краще спорудити дерев'яну підлогу, щоб було тепліше і м'якше.
 7. Обробіть деревину спеціальним засобом захисту від шкідників і зайвої вологи, але обов'язково переконайтеся, що воно не зашкодить здоров'ю пернатих.
 8. Важливо! Не можна ставити гнізда поблизу холодних стін і на протягах: це може викликати хвороби у тварин.

 9. Залишайте міст, прикріпіть його до порога, щоб гуска могла вільно переміщатися.
 10. Як зробити гніздо для гусей своїми руками

плетене гніздо

Якщо ви – власник невеликої кількості птахів, то більше підійдуть плетені гнізда, тому що вони споруджуються з природного матеріалу, мають звичну для дикої природи округлу форму, легку і провітрювану конструкцію.

Чи знаєте ви? Коли зграя гусей летить дуже далеко, вона набирає рекордну для себе висоту – 10 км. Якби людина опинилася на цій висоті, він би втратив свідомість від того, що йому не вистачило б кисню.

необхідні матеріали

Вам знадобляться:

 • прутики з верби, товщина і довжина яких повинна відрізнятися (товстими прутами ви будете робити підставу, а тонкими – бічні сторони);
 • одне кільце з металу діаметром 75 см, яке використовують в якості розпірки;
 • ніж;
 • шило.

Як зробити гніздо для гусей своїми руками

Інструкція

 1. Для початку нам знадобиться непарну кількість прутиків. Виберіть один, менший по довжині, ніж всі інші. Сплетіть хрестовину. Вона повинна поступово набувати вигляду кола.
 2. Ознайомтеся з особливостями змісту таких популярних порід гусей, як ландської, італійські, Мамут, губернаторські, кубанські, китайські, линда, угорські, арзамаські, тулузские, рейнські.

 3. Сформуємо каркас. Проріжте 3 прутика по центру, щоб можна було вставити 3 прута. Візьміть сьомий прут і прикріпіть його на хрестовину збоку. Вирівняйте всі промені. Поверніть конструкцію протилежною стороною. Помістіть в отриманий розріз лозу, яка буде служити опліткою.
 4. Змайструємо днище. Для цього заплетене хрестовину «хрест-навхрест». Намотуйте витки щільно, краєчки сховайте біля ребра. Розмір гнізда буде таким, яким ви сплетёте підставу: рекомендується робити його близько 70 см в діаметрі.
 5. Зробимо бічні частини будиночка для тварин. Для каркаса візьміть велику і круглу лозу. Загострити кожен прут за допомогою ножа. Потрібно взяти двадцять дев'ять напрямних прутів (непарна кількість). Розмістіть їх рівномірно по колу.
 6. Опрацюємо кромки. Оплете краєчки дна кіскою. Якщо у вас є різнобарвний матеріал, буде незвичайний малюнок. Кінчики переплетених прутів виведіть назовні – так їх буде простіше відрізати.
 7. Вставте кільце розпору. Зігніть промені, зберіть кінчики прутів, розташованих з боків, в один тиснуть і закріпіть за допомогою дроту. Посередині вашого споруди помістіть кільце і зафіксуйте з усіх боків.
 8. Звільніть промені, які були пов'язані, оплете ними краєчки кошика, обвиваючи за допомогою одного ребра інше. Підрівняйте кінчики і заправте в середину. Заплетіть останню Лозино і подрежьте все стирчать кінчики.

Як зробити гніздо для гусей своїми руками

Коли і де ставити гніздо гусям

Поставте будиночок для пернатих на підлогу в темному не продувається місці. Підтримуйте сухість і свіжість повітря в секціях. Переконайтеся, що у кожної несучки є своє гніздо для висиджування яєць. Можна також тримати гусей сім'ями: в такому разі у гусака може бути три гуски на загальній території.

Чи знаєте ви? Перо гусака покрито шаром жиру, тому вони не можуть намокнути. Саме тому кажуть «як з гуся вода», тобто «все дарма».

Птахам буде краще, якщо отвір для входу і виходу буде розташовано на південній стороні. Не забудьте подбати про те, щоб вам було зручно діставати яйця, міняти підстилку. Слід змінювати настил щодня, інакше він буде забруднювати яйця. Якщо це вже сталося, протріть їх перекисом або марганцівкою.

Найкраще проводити встановлення житла птахам за тридцять днів перед їх шлюбним періодом. Тому споруда повинна бути вже готова до січня або лютого. Такі умови потрібно дотримуватися з тієї причини, що птах довго звикає до нового місця. Як зробити гніздо для гусей своїми руками Отже, ми переконалися в тому, що житло для гусей можна спорудити самостійно. Також в залежності від кількості пернатих ви можете підібрати потрібний вид гнізда: дерев'яний або плетений.

Головне – вчасно поселити туди тварин, знайти підходяще місце, щоб їм було тепло і комфортно. Очевидно, що, вивчивши просту покрокову інструкцію, ви без праці обладнаєте житло своїм вихованцям.

DvaGusya