Як годувати венерину мухоловку в домашніх умовах?

Унікальна рослина венерина мухоловка (Діонея) в дикій природі виростає лише на мікроскопічному ділянці суші, в США, на узбережжі між Південною та Північною Кароліною. Ця рослина вважається хижаком, оскільки харчується комахами. У цій статті розглянемо, як доглядати за венериної мухоловкою в домашніх умовах, і чим її годувати.

Як влаштований механізм харчування хижачки

Лише з появою в арсеналі вчених високошвидкісний відеокамери, з подальшим застосуванням спеціальних математичних моделей і методів в ході їх обробки, фахівцям Гарвардського університету вдалося відкрити завісу таємниці – як влаштований і діє механізм харчування цього хижого рослини. Як годувати венерину мухоловку в домашніх умовах? Сама мухоловка є зібрану гроно з білих квітів невеликого розміру і листя довжиною не більше 15 см. Внутрішня частина листа покрита тонкими волосками, 6 з яких при подразненні запускають механізм «пастки». Стулки замикаються посередині з неймовірною швидкістю – в десяті частки секунди, що не дозволяє людському оку достовірно вловити момент стиснення, а комасі вирватися із замкнутого простору.

У цей момент листя блискавично змінюють форму з опуклою до увігнутої усередину. У замкнутому просторі на жертву виділяється з пор листа сік червоного кольору, який розчиняє її протягом 10 днів, після чого рослина знову розкривається. Пастка засихає після перетравлення 3-4 комах.

Чи знаєте ви? Венерина мухоловка здатна обчислювати енергетичні витрати на перетравлення того чи іншого комахи. Якщо вони виявляються великі, мухоловка відпускає жертву.

Чим годувати венерину мухоловку

Венерина мухоловка – рослина, тому для повноцінного харчування йому необхідно виробляти хлорофіл (продукт фотосинтезу). Ось чому сонячне світло в достатній кількості набагато важливіший для нього, ніж харчування комахами. Проте зупинимося на органічною складовою в харчуванні рослини-хижака. Видобуток повинна рухатися, дратуючи тригери (волоски), а її розміри повинні бути порівнянні з розміром листа, щоб стулки щільно змикалися, інакше всередину може проникнути інфекція і погубити мухоловку.

Читайте також:  Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження

Як годувати венерину мухоловку в домашніх умовах?

дозволені продукти

До таких відносяться:

  • комарі;
  • павуки;
  • бджоли;
  • мухи.

заборонені продукти

Не рекомендується використовувати при годуванні комах з твердої хітинової оболонкою – це призведе до травмування внутрішньої поверхні листа.

Через високий вміст рідини в організмах не варто годувати квітка мотилями, хробаками, щоб мінімізувати ризик загнивання.

Важливо! Забороняється годування рослини їжею «зі столу», наприклад, сирами, курячими яйцями, м'ясом. Білок, що міститься в цих продуктах, вб'є мухоловку.

Як часто потрібно годувати

Процес годування венериної мухоловки повинен бути строго дозований – 1 раз в 10 днів. Корм слід поміщати в одну або дві пастки. Для оптимального росту краще дотримуватися графіка – 1 раз в 2 тижні.

Про що ще слід подбати

Крім корму, для повноцінного розвитку і росту рослини необхідно створити відповідні умови.

освітлення

При вирощуванні Діон в домашніх умовах варто подбати про яскравому освітленні мінімум 4 години на добу. При цьому слід уникати прямого попадання сонячних променів, інакше ґрунт буде сильно перегріватися і Діонея ризикує загинути. Про нестачу світла можуть говорити тонкі витягнуті листя і тьмяний колір пасток. Від протягів рослина слід позбавити.

Як годувати венерину мухоловку в домашніх умовах?

полив

Кращий метод поливу – через піддон. Воду наливають у ємність висотою 2 см, а мухоловка буде сама регулювати споживання вологи. Слід уникати застою води, а надлишок – зливати. І, зрозуміло, використовувати тільки фільтровану або дощову воду.

внесення добрив

Поживних речовин, які рослина отримує після перетравлення комах в пастці, цілком достатньо для забезпечення повноцінного росту і розвитку, тому додаткового внесення добрив не потрібно.

Чи знаєте ви? Для залучення комах в похмуру погоду Діонея випромінює блакитне світіння.

Температура і вологість повітря

Оскільки рослина в дикій природі виростає в заболоченому регіоні, йому необхідно в домашніх умовах створити зону з постійно зволоженим повітрям і високою температурою (+25 … + 27 ° С). Для цього потрібно регулярно зволожувати повітря навколо рослини і стежити за температурою в приміщенні.

Читайте також:  Як зберігати ґрунт і добрива, якщо ви живете у квартирі: корисні поради

обрізка

У процедурі обрізання венерина мухоловка не потребує.

Грунт

Для Діон не можна використовувати звичайний грунт, оскільки грунт повинен бути неродючому. Для домашнього утримання відмінно підійде суміш з піску і сфагнового моху (1: 2). Як годувати венерину мухоловку в домашніх умовах?

горщик

З огляду на те, що коріння мухоловки досягають в довжину 20 см, горщик повинен бути глибоким і вузьким, на дно слід укласти дренажний шар. Обсяг посадкової ємності можна порівняти з розміром квітки.

пересадка

Пересаджувати рослину рекомендують в період активного росту, в весняний період або на самому початку літа. За добу до пересадки рекомендують обробити Діон розчином «Епін» – на 1 склянку води використовують 2-3 краплі стимулятора. Коренева система Діон тендітна, тому слід обережно розділити її на «діток» і помістити їх в окремі горщики.

Важливо! В процесі пересадки уникайте доторкання до уловлювачів. Великий ризик пошкоджень!

період спокою

Венерина мухоловка занурюється в стан спокою в зимовий період. Всі внутрішні процеси у рослини сповільнюються, воно перестає рости, відмирають старі листи і пастки. В цей час полив і годування комахами припиняють. Догляд за квіткою полягає у видаленні відмерлих частин рослини. У цей важливий для мухоловки період закладається потенціал для цвітіння і визрівання насіння.

Венерина мухоловка є дуже складним для домашнього розведення рослиною, що вимагає особливого мікроклімату, ботанічних знань і навичок. Але при чіткому виконанні рекомендацій по агротехніці можна виростити на підвіконні незвичайне екзотична рослина.

DvaGusya