Як власноруч приготувати ефективний стимулятор росту рослин з гірчиці

Простий та дешевий стимулятор росту рослин.

Як власноруч приготувати ефективний стимулятор росту рослин з гірчиці

Користь і застосування проростків

Багатьом відомо про чарівні властивості проростків зерна. Це просто вітамінна "бомба", адже всі поживні речовини, які знаходилися в зерні, "прокинулися" і активізувалися. В процесі проростання в зерні відбуваються хімічні реакції, виділяються корисні амінокислоти і жирні кислоти. Пророщене зерно містить антиоксиданти і є потужним біологічним стимулятором. Його використовують в здоровому харчуванні і натуральній косметиці, інформує dvagusya.com.ua.

Корисні властивості проростків знайшли застосування і в вирощуванні рослин. З настанням весни розсада помідорів, баклажанів, болгарського перцю і квітів гостро потребує підгодівлі. Адже сонячних днів в березні не так багато, та й світловий день короткий. Чудовий стимулятор росту — органічне добриво, яке можна приготувати самостійно, в умовах квартири.

Воно не має неприємного запаху і є найпотужнішим стимулятором росту. Таке добриво допомагає насінню прокинутися, після пересадки розсада краще приживається, молоді рослини легше переносять стрес. А міцна здорова розсада — це запорука гарного врожаю.

Яке насіння можна пророщувати

Для пророщування годиться будь-яке насіння — пшениця, овес, ячмінь, ріпак, редька олійна. Але найчастіше використовують насіння гірчиці, рідше ріпаку. Можливо, просто тому що воно продається великими упаковками, коштує недорого і завжди є в наявності.

Як пророщувати насіння

Перш ніж приступати до пророщування, будь-яке насіння ретельно промивають, видаляючи все, що спливає. Для того, щоб зерно наситилося водою, насіння замочують на 12 годин при кімнатній температурі. Після цього часу насіння промивають і зливають всю зайву воду. Ємність з насінням накривають марлею, щоб забезпечити доступ кисню, але уникнути поверхневого висихання насіння.

Пророщувати насіння краще в темряві. Неначе зерно знаходиться в землі. Потрібно періодично струшувати ємність з насінням, щоб волога розподілялася рівномірно. Через добу-дві прокльовуються перші паростки. У цей момент краще дістати ємність на світло. Ще кілька діб і над шаром насіння з'являється "щітка" зелених паростків. Це і є наш стимулятор росту.

Читайте також:  Як заготовити горобину (аронию) черноплодную на зиму

Як приготувати органічне добриво з проростків

  1. Подрібнюємо в блендері проростки разом з насінням і заливаємо їх водою кімнатної температури. На 100 г сухого зерна, яке брали для пророщування, буде потрібно 1 літр води.
  2. Ретельно перемішуємо, і даємо густій масі осісти на дно.
  3. Зливаємо рідину через марлю. Таким чином ми отримуємо робочий розчин. Це органічне добриво потрібно використовувати відразу ж, повністю, інакше воно починає бродити і втрачає корисні якості.

Робочий розчин досить концентрований.

Можна замочувати в ньому насіння перед посівом або занурювати в нього коріння розсади при пікіровці для стимуляції утворення коренів. Для підгодівлі розсади потрібно розбавити робочий розчин 1: 5. На відміну від розчину на основі мінеральних добрив, такий стимулятор повністю засвоюється і не завдає рослинам шкоди.

DvaGusya