Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування

Амариліс родом з Африки, тому замовити на відкритих ділянках він не зможе – загине. Вирощують екзотична рослина в домашніх умовах на підвіконні або підставках для вазонів, на відкритому повітрі він буде здоровим тільки в теплий сезон.

Часті проблеми при вирощуванні амариліса, як їх усунути

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування Найчастіше хвороби амариліса викликані невідповідними умовами утримання рослини. Перш, ніж придбати квітку в свою колекцію, необхідно дізнатися подробиці про догляд за ним. Це допоможе вам уникнути проблем з рослиною і попередити можливі захворювання.

Важливо! Амариліс потрібно тримати поза доступу дітей і домашніх вихованців – його сік отруйний.

Амариліс не цвіте

Амариліс відмовляється зацвітати в декількох випадках:

  • Погане освітлення
  • недолік харчування
  • При посадці цибулину сильно поглибили в грунт
  • Можливо захворювання коренів
  • Не було періоду спокою
  • Рослина вимагає пересадки і видалення утворилися нових цибулин

Увага! Якщо ви вирішили вирощувати амариліс зі свого посадкового матеріалу, потрібно знати, що рослина, вирощена з цибулини, зацвіте на 3 рік, а з насіння – через 7 років.

Листя амариліса жовтіють

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування

Якщо ви помітили, що у амариліса жовтіють листя, причини дві: або надмірна вологість грунту, або паразити – трипси і тля.

Вихід з цієї ситуації: режим поливів потрібно врегулювати, від шкідників терміново позбутися.

Якщо листя у рослини стали підсихати, не лякайтеся – починається період спокою.

Читайте також:  Кращі породи корів: які вони?

Це природне явище для амариліса: потрібно припинити поливати квітку, а коли листя засохнуть, зрізати їх.

Листя темніють або загнивають

Потемніння або навіть загнивання листя може викликати рясний полив рослини, можливо квітка коштує в сирому приміщенні, або йому недостатньо тепла. Тут необхідно змінити умови і місце утримання амариліса на більш комфортні.

Оптимальний рівень вологості помірний – 40-50%. Слідкуйте, щоб волога не потрапляла на листя.

Квітки никнуть, а листя бліднуть

Листя амариліса бліднуть, а квіти никнуть через занадто вологого грунту. Можливо, ви не потурбувалися хорошим дренажем при посадці, або в горщику маленькі отвори.

Ситуацію потрібно виправляти, щоб не втратити рослина. Необхідно пам'ятати, що обприскувати амариліс можна, особливо якщо повітря в кімнаті вологий або прохолодний.

Квітки амариліса бліднуть

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування При посадці південного рослини слід уважно підібрати йому місце. Якщо квітка знаходиться під прямими сонячними променями більший час доби, у нього вицвітають пелюстки.

Рослина потрібно прибрати від впливу ультрафіолету. Оптимальним місцем "проживання" для амариліса будуть південно-східні або південно-західні вікна. Якщо ж вікна південні, квітка необхідно притенить.

Як боротися з грибковими захворюваннями амариліса

При ураженні грибковими захворюваннями амариліс буквально весь обсипають червоні плями і смуги. Плями видно на стеблах і кольорах, почервоніння є навіть на цибулинах. Для боротьби із захворюваннями найчастіше використовуються бордоская суміш або Фундазол.

Чи знаєте ви? В Європу цибулини амариліса потрапили разом з прянощами, екзотичними рослинами та іншими товарами, які моряки привозили з далеких плавань. Імовірно це був 1714 рік, а перша письмова згадка було зроблено Карлом Ліннеєм. Вчений згадав про квітку, описуючи сад бургомістра Амстердама.

Антрактоза

Темні плями на листі амариліса з бурими патьоками на кінчиках викликані антрактозой. Причиною може бути надмірний полив. Пошкоджені грибком листя потрібно знищити. Квітка обробіть фунгіцидом, стримайте полив і обприскування.

Читайте також:  Рослини, які принесуть у будинок щастя та гармонію згідно з вченням фен-шуй

Стагоноспороза

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування Ознака захворювання – червоні плями на листі і стеблах рослини, при цьому вражена і цибулина. Це заразна хвороба, і результатом є загибель квітки.

Сприятливі умови для розвитку стагоноспороза – різкий перепад температури в приміщенні і надмірний полив. Рослина потрібно відразу прибрати від інших вазонів.

Лікування може не дати результатів, тому при покупці цибулин, в якості профілактики захворювання, переконайтеся в їх здоров'я, а за самим рослиною забезпечте належний догляд.

сіра гниль

Ознакою сірої гнилі є бурі плями на листі. Викликати цю інфекцію може надлишок вологи в грунті.

Щоб вилікувати рослину, необхідно негайно його пересадити в свіжий грунт і іншу ємність. В якості профілактики необхідно дотримуватися режиму поливу амариліса, не допускаючи перезволоження грунту.

Фузаріоз (коренева гниль)

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування При зараженні фузаріозом спостерігається в'янення рослини.

Провокує появу хвороби нестача поживних речовин, занадто щільний грунт і перепади температур.

Оскільки збудник інфекції довго зберігається і в цибулинці, і в грунті, рослина потрібно прибрати від сусідів, а грунт і ємність знезаразити.

Скористайтеся фундазолом.

Основні шкідники амариліса, способи боротьби з ними

Існує думка, що отруйний сік рослини захищає його від шкідників. На жаль, це не так.

ложнощитовка

Про присутність даного паразита сповістять коричневі плями на листі рослини. Щоб позбутися від шкідника, приготуйте розчин з господарського мила і протріть їм всі ділянки квітки.

Цікаво! Рослинність африканської пустелі Карру, звідки родом амариліс, не має запаху. У місцевих жителів існує жартівлива приказка: «Наша країна з квітами без запаху, з сухими руслами річок і мовчазними птахами.

цибулевий кліщ

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування Виявити цибулевого кліща складно – він вражає цибулини. Однак, при появі цих шкідників амариліса, рослина, його надземна частина, починає підгнивати.

Читайте також:  Шток-троянда з вирощування коли садити насіння на розсаду, посадка і догляд

Провокує появу паразита висока температура в місці змісту амариліса. Оскільки з ураженої цибулиною рослина не виживе, простіше провести профілактичні заходи: температурний режим при догляді і вибір здорових цибулин при посадці.

Для профілактики цибулини перед посадкою можна обробити спеціальними засобами (кельтана). Підійде і рожевий розчин марганцівки.

борошнистий червець

Борошнистий червець залишає після себе білі плями на всіх надземних частинах рослини. Позбутися від цього білого комахи можна за допомогою вологого протирання. Якщо хвороба запущена, застосуєте інсектициди (Адмірал, Актара, Іскра, Фитоверм).

амаріллісових червець

Ще один червець – амаріллісових – вражає цибулинки рослини, влаштовуючись під їх лусочками. Через це квітка перестає рости і втрачає листя. У знищенні паразита допомагають ті ж інсектициди, що і при лікуванні від борошнистого червця.

попелиця

Основні хвороби та шкідники амариліса: заходи профілактики та лікування Попелиця живиться листям рослин і, якщо від неї не позбутися, з'явиться ціла колонія паразитів. Виявити тлю можна візуально, крім того листочки, уражені шкідником, жовтіють і згортаються.

Спробуйте позбутися від неї за допомогою калійного мила, протираючи листочки м'якою губкою з мильним розчином.

трипси

Трипси – дрібні паразити бурого кольору, яких добре видно на листках квітки. Рослина при появі трипсів жовтіє.

Для боротьби з паразитом використовуйте один з розчинів: Іскра, Фитоверм, Актара або інший препарат. Обробляти потрібно двічі, з п'ятиденним перервою.

Аммарілліс дивно красиву квітку і не примхливий у догляді. Головне – доглядати за ним вчасно і правильно, строго дотримуючи всі режими: температури, вологості і харчування.

DvaGusya