Користь та шкода теплих зим для плодових дерев

Плюси та мінуси безсніжних зим для саду.

Користь та шкода теплих зим для плодових дерев

Синоптики стверджують, що з 1989 року зими з кожним разом стають все теплішими. І ця зима довго запрягала і тільки зараз почала серйозно приморожувати. Але і зараз в більшості регіонів її вистачить всього на пару днів. Потім прогнозують потепління, інформує dvagusya.com.ua.

Яблуні в снігу

Думаєте, плодовим деревам погано без снігу? Помиляєтеся, вони без нього не випрівають і не перегріваються. Легкий же морозець коріння не дістане і не вб'є. Навпаки, він спрацює як гарт для рослин.

При різкому похолоданні може постраждати коріння дерев на карликовій підщепі. Взагалі, карлики менш морозостійкі, ніж середньо- і сильнорослі підщепи. Тому, якщо немає снігу, треба пристовбурні кола утеплити торфом, або компостом, або перегноєм.

Довідка

Відомо, що коріння сливи витримує промерзання ґрунту до -10° С, яблуні високорослої − до -9° С, а суниці − до -8° С…

Також огляньте сад на предмет листопада. Якщо є "вічнозелені" яблуні і груші, будьте впевнені, що це південні сорти. Зараз допомогти їм вже нічим. На майбутнє треба їх восени підгодовувати підвищеними дозами фосфору і калію.

Обірвіть всі сухі плоди з крони, якщо вони досі її прикрашають. Це ж не новорічна ялинка, і в кроні нічого такого бути не повинно. Адже це джерело цілого букета хвороб, і вельми небезпечних. Зніміть їх разом з гніздами глоду. І все спаліть.

Так само вчиніть і з ловчими поясами. Хоча за краще їх тримати до ранньої весни. Хижі комахи, які в них ховаються, прокидаються з настанням весни і йдуть на полювання, а шкідники ще сплять, так що корисна живність тоді не постраждає.

Читайте також:  Особливості посадки і догляду за маргаритками на дачній ділянці

Мишача метушня

Огляньте і кору дерев, особливо внизу, якщо миші її погризли по колу, продумайте щеплення містком. А поки женіть мишей з саду тирсою, промоченою креоліном, або встановлюйте прикриття з пластикових сіток або ялинового гілля (голками вниз). Тільки солома з клоччям на такі цілі не годяться.

Мічурін рекомендував садити в саду бузину червону. Вона отруйна, зате мишей та інших гризунів відлякує. Можна не садити, а нарізати її гілки і повтикати навколо плодових дерев.

Чорні копачі

Тепло порушує сон підземних мешканців ґрунту. Так, вже до Нового року у багатьох ділянки усіяні кротовинами. Помічено, що вони люблять найбільше ті ділянки, де жирний ґрунт. Піщані і бідні грунти недолюблюють. Але до цього доводити сад не варто, треба справлятися іншими методами.

Спробуйте, наприклад, відлякати їх спеціальними ароматними реактивами.

Навесні засадіть ділянку бобами, горохом і квасолею. З якихось причин вони не подобаються підземним жителям.

DvaGusya