Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше

Садівники при вирощуванні троянд часто припускаються помилок, які призводять до поганого розвитку бутона, гальмування зростання і втрати кольору. У цій статті ми розповімо, чому в'януть пагони у троянди, як на квітку впливає переохолодження або недолік світла.

Чи знаєте ви? Роза – це збірна назва всіх видів і сортів, які є представниками роду Шипшина.

Неправильно вибране місце для посадки

Вибір місця для посадки троянди є дуже важливим фактором, який буде впливати на квітку. Тому ми розповімо вам, куди НЕ потрібно висаджувати троянду, і які умови будуть для неї згубні.

Тінь і світло для троянди

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Ще на уроках біології нам розповідали про фотосинтез, який дуже важливий для рослини. Так ось, троянда вимагає максимальної кількості сонячного світла з ранку до вечора. Однак в години пригріву квіти троянди можуть вигоріти або поміняти колір. Тому варто садити троянди так, щоб опівдні промені сонця лише побічно потрапляли на кущ. Важливо! Є сорти плетистих троянд, які чудово відчувають себе в тіні. Тому до кожного сорту потрібен індивідуальний підхід. Виходить, що якщо ви посадите світлолюбний сорт в півтінь, то отримаєте тонкий стебло у троянди, знебарвлені листя, дрібні бутони, і до того ж рослина стане дуже вразливе до хвороб.

Як впливає на троянду холод

Троянди дуже чутливі до температури грунту, води і повітря. Температура ґрунту впливає на те, як швидко чи повільно розчиняться солі, а також на швидкість поглинання корінням корисних речовин.

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Низька температура ґрунту затримує зростання куща, і троянда зацвітає набагато пізніше. У плані стійкості до морозу кожен сорт індивідуальний. Є морозостійкі сорти, а є ті, які при температурі 0 ˚ померзнуть і засохнуть. Однак всі сорти троянд однаково погано переносять різку зміну температури. Навіть якщо у вас в саду висаджена морозостійка троянда, весняні коливання температур від +10 і до негативних можуть погубити рослина.

Небажано висаджувати троянду в такому місці, де її будуть охолоджувати північні або північно-східні вітри, так як вони дуже швидко охолоджують землю і сама рослина.

Вибір грунту для квітки

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Переходимо до вибору грунту для нашої «королеви». Р Ози люблять нейтральні грунту з кислотністю на рівні 6-7 pH. У такому грунті квітка відчуває себе добре, швидше вбирає з грунту поживні речовини і менше схильний до хвороб. Не можна висаджувати троянди в кислі або лужні грунту, так як квітка в такому грунті не зможе вбирати речовини (вони переходять в іншу форму). Також не можна висаджувати троянду під деревами, так як квітка буде не отримувати воду і мікроелементи. При висаджуванні квітки під деревом відразу можете забути про пишних бутонах і яскравих листі. У тіні крони пагони подовжуються і стають тонкими.

Читайте також:  Як вибрати рослини для живоплоту, дизайн і практичність рішення

Недостатня трамбування при посадці

При посадці грунт навколо куща потрібно добре трамбувати, це дозволить кореневій системі швидше розвинутися.

Якщо грунт над утрамбовувати, то через деякий час земля осяде, оголяться коріння, і троянда втратить стійкість. Це прирікає кореневу систему на обмерзання взимку, пересихання і на поразку паразитами. Крім того, оголений корінь не вбирає вологу і корисні речовини з грунту.

Неправильна обрізка троянд

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Від правильної обрізки залежить довговічність куща, рясне цвітіння, зимостійкість і стійкість до хвороб. Найчастіше саме при неправильній зрізку кущ може загинути. І в цьому розділі ви дізнаєтеся, чому погано ростуть троянди на вашій дачі і як цьому запобігти.

Обрізка троянд в перший рік життя

Існує думка, що в перший рік життя троянди після посадки бутони краще зривати до серпня.

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Це дуже шкідлива рада. Даний спосіб краще віднести до однорічних і слабким саджанців. До дворічних троянд ця рекомендація не підходить, адже ви не побачите перше цвітіння і заважаєте визріванню троянд. До того ж, обривом бутонів ви прирікаєте кущ на важку зимівлю.

З обрізанням краще не поспішати, адже в стеблах знаходяться корисні речовини, що піднімаються при потеплінні вгору по стовбуру. При похолоданні вони опускаються вниз. Кращим варіантом буде обрізати стебла, коли поживні речовини опустяться вниз.

Якщо ви вкриваєте троянди на зиму, потрібно обрізати стебла до 40 см від землі. Навесні, коли укриття знято, легше буде побачити, що стоїть обрізати. Наприклад, слід видалити потемнілі або обмерзлі стебла.

Важливо! В'юнкі троянди не обрізають.

Обрізка зів'ялих квіток

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Багато любителів задаються питанням, що робити, якщо не цвіте троянда, і на це є проста відповідь.

Найчастіше садівники не прибирають з куща зів'ялі бутони. На гілках залишаються плоди, а пелюстки опадають. Але це не правильно. Дана недбалість з вашого боку може поставити під загрозу подальше цвітіння куща.

Варто зрізати квіти, не дочекавшись їх в'янення, так як це стимулює кущ до подальшої освіти нових бутонів. Також зрізання бутонів попереджає розвиток хвороб.

неправильний полив

Розу слід постійно поливати, щоб у неї не було нестачі вологи. Але часто на форумах з'являються питання, чому в'яне троянда, і на це є своя відповідь. Якщо полив проводиться восени, то це призводить до загнивання коренів і, відповідно, до в'янення троянд.

Читайте також:  Сіно в тюках для кози на зиму: скільки потрібно в день, способи заготівлі та зберігання - 2021-2022

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Садівники-аматори часто поливають кущі поверхнево, і це груба помилка. Такий полив не принесе результатів, адже коріння не отримують потрібної вологи. Коренева система поступово всихає, і кущ вмирає.

Слід зробити невелику кругову канавку 15 см глибиною і поливати. Потім, коли вода вбереться, знову засипати землею і легко утрамбувати. Не варто проводити полив в жаркий час, краще зробити це рано вранці або пізно ввечері.

Неправильно виконана посадка щеплених троянд

Місце щеплення у троянди при посадці має бути на 3-4 см нижче рівня грунту. На глинистих ділянках посадка повинна бути не надто глибокою, а з піщаними грунтами – набагато глибше. Якщо місце щеплення при посадці вище поверхні землі, то нові нирки і пагони утворюються там, де добре освітлені сонцем. Якщо ж місце сильно заглибити – троянда погано приживається, а при поливах коріння можуть заборонити або загнити.

Низькі кущі троянд при посадці потрібно заглибити більше – на 10 см нижче рівня землі. Заглиблення коріння не дає поросль, як це може статися з іншими видами троянд.

Чи знаєте ви? Найменшій трояндою в світі є сорт «Сі» розміром з рисове зернятко.

Неправильна підгодівля квітів

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Підживлення рослини – найважливіше в догляді за трояндами. Але перестаратися не варто. Це може привести до загибелі куща. Ранньою весною слід годувати рослину добривами, які включають в себе азот, калій і фосфор. Під час цвітіння це принесе шкоду куща. В період бутонізації підійдуть добрива на основі фосфору і кальцію, і проводити потрібно це в середині вересня. З органічних добрив підійде перезрілий гній. Свіжий ж викличе опіки молоденьких коренів.

До чого призводить брак "їжі"

Якщо троянда не отримує достатньо азотного добрива, листя втрачають своє забарвлення, і на них з'являються червоні точки. Проявляється це особливо на старих листках. Відбувається це в основному навесні.

Якщо троянді не вистачає фосфору, листя стає темно-зеленими з червоним відливом. На краях з'являються фіолетові смуги і плями. Затримується ріст пагонів. Цвітіння затримується, і погано розвиваються коріння. Роза починає погано рости, цвітіння затримується, і коріння не розвиваються.

Якщо троянда не отримує достатньо кальцію, стебла і листя ослаблені, починають хворіти або відмирати. Квітконоси всихають і відмирають, коріння також не розвиваються.

надлишок добрив

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше При надлишку добрива, що містить азот, листя стає темно-зеленими, рослини рясно ростуть. Але стебла м'які і утворюють мало квіток. Такі рослини уражаються грибними хворобами. В такому випадку краще підгодувати рослина фосфорно-калійним добривом.

Якщо багато удобрювати троянду фосфором, то це призводить до дефіциту марганцю і засолення грунту. При цьому порушується обмін речовин, і рослина не засвоює залізо.

Читайте також:  Як позбутися від портулаку на городі: кілька народних та професійних засобів для видалення бур'яну

При надлишку кальцію починається затримка розвитку, і слід припинити таку підгодівлю.

загущенность посадок

Якщо ви посадите троянди дуже тісно, це буде головною помилкою. Загущенность посадок ускладнює догляд за кущами. Також вони погано провітрюються і висвітлюються. Це призводить до ураження хворобами і шкідниками, але в першу чергу це веде до зупинки зростання і цвітіння куща.

Посадка троянд повинна бути такою, щоб за кущем було зручно доглядати. Найкраще робити це в шаховому порядку. Відстань має бути 40-50 см.

Чи знаєте ви? В Японії був виведений новий сорт троянд «Хамелеон». Пелюстки цієї троянди змінюють колір залежно від часу дня (вранці – яскраво-червоні, ввечері – білі).

Несвоєчасне видалення дикої порослі

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Щеплені сорти – це велика частина пропонованих троянд у продажу. Прищеплення надає сорту необхідну силу зростання, але також і утворює небажану поросль.

Дика поросль забирає сили у щепленого сорту. Несвоєчасне видалення дикої порослі призводить до того, що дика частина заглушає щеплений кущ. В цьому випадку слід вирізати всі пагони відразу біля основи.

Підгортання троянд торфом на зиму

Підгортання – одна зі складових зимового укриття троянд. Це дозволяє захистити коріння від морозів.

Які помилки при вирощуванні троянд садівники допускають найчастіше Радимо не використовувати чистий торф для підгортання, так як його вологоємність призводить до утворення крижаної кірки навколо кущів. Це відбувається під час різких коливань температури.

В результаті під тиском цієї кірки кора на стовбурах може тріснути і привести до неприємних наслідків.

Найкраще підсипати горбок сухого ґрунту. Висота не повинна бути менше 30 см. Краще всього підсипати компост або перегній, який заготовлюється заздалегідь. Між рядами використовуйте старий гній або подрібнену кору для укриття.

Неправильна обрізка на зиму

При підготовці до зимових холодів, садівники часто допускають чотири помилки:

  1. Підгодовують восени кущ азотними добривами;
  2. Залишають на рослини не опале листя;
  3. Рано вкривають кущі;
  4. Значно обрізають пагони.

Це призводить до таких наслідків:

  1. Азот провокує ріст пагонів, і взимку вони вимерзають;
  2. Решта листя на стеблах зберігають на собі збудників шкідників і хвороб. Листя можуть стати укриттям для них.
  3. Раннє укриття призводить до того, що пагони не припиняють рости і не встигають визріти. Якщо проводити це до настання перших заморозків, це призводить до вимерзання пагонів.
  4. Обрізка проводиться ранньою весною, так як тільки тоді буде ясно, які пагони перезимували, а які варто видалити.

У даній статті ми обговорили основні помилки при вирощуванні і догляді за кущами троянд, розібралися, що робити, якщо не цвіте троянда, а також що відбувається при неправильній обрізці і годуванні куща.

DvaGusya