Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні

Гербера – одне з тих рослин, які по праву заслужили любов садівників і флористів. Великі, схожі на ромашку квіти, розташовані на довгих безлистих стеблах, можуть стати справжньою окрасою вашого будинку. Звичайно, досягти цього можна лише в тому випадку, коли буде забезпечений правильний догляд за герберою, зокрема і взимку.

Якщо рослина росте в квартирі і ви його регулярно поливаєте, це ще не означає, що йому більше нічого не потрібно. Тому в даній статті ми розповімо, як виростити герберу в горщику, щоб вона довго радувала вас своїм цвітінням.

Корисні поради по догляду за герберою в домашніх умовах

Як і багато інших домашні рослини, гербера потребує дотримання відповідного температурного режиму, освітлення, системи поливу і підгодівлі.

Температурний режим і освітлення

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні «Трансільванська ромашка», а саме так часто називають герберу, не відноситься до надто теплолюбних рослин, тому навіть в літній період найбільш оптимальною для неї буде температура +20 – + 22 ° C. Взимку температурні показники не повинні перевищувати + 16 ° C (це важлива умова при догляді за герберою після цвітіння). При щонайменшій невідповідності цим вимогам рослина може припинити своє зростання або цвітіння.

Важливо! Перехід з літнього режиму (цвітіння) на зимовий режим (спокою) повинен відбуватися плавно. Різке зниження температури згубно позначиться на гербер.

Рослина віддає перевагу свіжий і чисте повітря, тому влітку його без проблем можна виносити на балкон або у двір приватного будинку. Тільки намагайтеся уникати протягів.

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Що стосується освітлення, то Гербери при догляді в домашніх умовах воліють яскраве сонячне світло, тому найкращим є їх вирощування на підвіконні. Проте, в більшості випадків рослини в горщиках розміщують із західного або східного боку, де частина дня на них не потрапляє пряме сонячне світло. У зимовий період брак світла Гербер компенсують за допомогою ламп денного світла, проте зловживання лампами може призвести до виснаження квітки, і тоді вам доведеться з'ясовувати, чому не цвіте гербера.

Чи знаєте ви? Незважаючи на те, що герберу називають трансильванской ромашкою, вона потрапила до нас з Південної Африки.

Полив і підгодівля ґрунту

Полив гербери повинен бути помірним, але грунті не можна дозволяти пересихати. Як використовуваної рідини краще вибрати м'яку відстояну воду кімнатної температури (некип'яченої). Холодна вода згубно позначається на рослині, тому таких поливів варто уникати.

Читайте також:  Цибуля Эксибишен - вирощування через розсаду, строки посіву і правильний догляд

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Поливають герберу в край горщика і дуже акуратно, уникаючи попадання рідини на прикореневу розетку. Однак існує й альтернативний варіант, коли воду заливають в піддон, тільки в цьому випадку її необхідно буде злити через півгодини. Надмірна волога і застій води в піддоні можуть привести до появи грибка і утворенню борошнистої роси. Якщо таке трапиться, то можете не питати, чому жовтіє листя у вашій гербери.

Як же часто поливають герберу? Полив проводиться рівномірно, протягом всього року. Визначити, коли квітка потребує рідини, можна просто перевіривши ґрунт (земля повинна бути злегка вологою). Крім того, не на останньому місці за важливістю знаходиться обприскування листя. Цю процедуру слід виконувати якомога частіше.

Важливо! При обприскуванні намагайтеся не потрапляти на квіти, вони цього не люблять. Що стосується підгодівлі кімнатної рослини, то її рекомендується проводити 2-3 рази на місяць, вносячи в грунт мінеральні добрива. Правда, найчастіше така схема застосовується до молодих або недавно пересадженим рослинам. Дорослі гербери відмінно себе почувають і при внесенні добрив 1-2 рази на рік (поживні речовини дозволяють рослині швидше цвісти і захищають його від хвороб).

Пересадка і склад грунту для кімнатної гербери

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Багато квітникарі пересаджують кімнатні рослини тільки в тому випадку, якщо їм стає тісно в горщику, але це не зовсім правильно. Але як дізнатися, коли ж необхідно пересаджувати герберу? Роблять це регулярно, приблизно один раз на рік, в весняний період. Для успішного виконання процедури перш за все необхідно правильно підібрати новий горщик і підготувати грунт. Оптимальний розмір ємності для дорослої рослини становить 1, 5 літра, більший горщик брати не рекомендується. Трохи пізніше, якщо рослина буде повністю здоровим і його зростання нічого не загрожуватиме, можна просто періодично оновлювати верхній шар грунту.

Для трансильванской ромашки ідеальним варіантом буде керамічний горщик з дренажними отворами, адже саме він може врятувати кімнатна рослина від перегріву в спекотні літні дні. Однак ваша гербера буде вдячна вам подвійно, якщо до глиняному горщику ви оберете повітропроникний, легкий субстрат.

Грунт можна або придбати в готовому вигляді, або виготовити її самостійно. В сучасних супермаркетах продається дійсно якісний грунт для кімнатних рослин, але все більшу кількість квітникарів вважають за краще готувати його самим.

Існує кілька способів приготування грунту для гербери:

  • однакову кількість торфу і піску змішати з двома частинами листової землі;
  • взяти тільки чистий верхової торф;
  • змішати верхової торф з розмоченою коксової корою в поєднанні 2: 1;
  • додати до торфу невеликий перелом в пропорції 1: 1.
Читайте також:  Кілька правил і рекомендацій по догляду за білою смородиною

Який би із способів приготування грунту ви для себе не вибрали, завжди слід пам'ятати і про гарну системі дренажу, оскільки гербера погано переносить застій води.

Важливо! Не додавайте в грунт органічні добрива, трансильванськая троянда їх не любить. Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Якщо рослина лише недавно було куплено в магазині, пересадка гербери в домашніх умовах не повинна вас поки хвилювати. Квітці потрібно дати час акліматизуватися в будинку протягом кількох тижнів, і тільки після цього його можна буде пересадити в новий горщик (з колишньої ємності рослина витягують разом з грудкою старої землі на коренях).

Чи знаєте ви? Деякі любителі домашніх рослин не розуміють, навіщо пересаджувати їх після покупки, на зразок ж і горщик відповідний, і земля хороша. Справа в тому, що для товарного вигляду в грунт продаються рослин обов'язково включають стимулятори росту, які дозволяють їм зберігати відмінний зовнішній вигляд, перебуваючи на вітрині. Однак для подальшого вирощування така земля непридатна, тому її потрібно замінити.

Розмноження гербери в домашніх умовах

Догляд за герберою після цвітіння нерідко супроводжується розмноженням рослини. Ця процедура виконується одним з трьох способів: за допомогою насіння, поділом материнського куща або живцюванням. В останніх двох випадках від вас вимагається максимальна зосередженість і акуратність, так як є серйозний шанс пошкодити рослину або зіпсувати йому кореневу систему.

насінням

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Насіння гербери висівають навесні (з березня по травень), поміщаючи їх в ємність з дернової, листової землею, в яку обов'язково додають пісок. Зверху насіння на півсантиметра присипають землею, а після появи 3-4 листочків молоді пагони купіруют в окремі горщики. Від моменту посіву і до початку цвітіння гербери проходить близько 10 місяців, тому цей спосіб розмноження рослини вибирають нечасто.

діленням куща

Якщо ви вирішили розмножувати свою герберу діленням куща, то для цих цілей краще підібрати трьох- або чотирирічні рослини, залишаючи на кожному з них по дві-три точки зростання. Цвітіння відбувається через той же час, що і в першому варіанті.

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Послідовність проведення поділу наступна: верхній шар грунту акуратно знімають, оголюючи частина кореневища, після чого роблять неглибокий надріз, який розділяє його на дві частини. Місце розрізу слід присипати товченим вугіллям і сухою землею. Після того як у гербери з'являться нові коріння (зазвичай це відбувається через 3-4 тижні), її акуратно витягують з горщика і, розділивши на дві частини, розсаджують в різні ємності.

Читайте також:  Як працює торф'яної біотуалет

У більшості випадків цей спосіб застосовують для розмноження цінних сортів, так як при посіві покупних насіння часто виявляється, що колір на зображенні і в реальності серйозно відрізняється, а чекати доводиться довго.

живцюванням

Ще одним способом розмноження гербери є живцювання. У самому процесі немає нічого складного, а все, що від вас вимагається, це відрізати частину стебла з листом і посадити його в окремий ящик із заздалегідь підігрітим грунтом (температура не повинна бути нижче + 20 ° C).

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Не можна не відзначити, що цей спосіб складніший всіх попередніх для проведення в домашніх (квартирних) умовах. Однак якщо ви вирішите, що саме він підходить вам більше всього, то знайдіть рослина не старше трьох років і візьміть у нього частину стебла з вузлом і листом. Помістіть їх у вологий грунт і накрийте ящик клейонкою, залишивши на тиждень. За цей час повинні з'явитися нові пагони, отсадів які ви отримаєте нові рослини.

Будь-який з описаних вище способів краще використовувати в літній період, оскільки саме в цей час гербери відмінно вкорінюються і добре ростуть.

Яких шкідників і хвороб варто побоюватися

Шкідники кімнатної гербери мало чим відрізняються від шкідників квітів, що ростуть на відкритому повітрі. Наприклад, якщо ви помітили, що листочки рослини почали жовтіти і опадати, варто перевірити його на наявність павутинного кліща, результатом присутності якого є недостатнє зволоження грунту і повітря. В цьому випадку допомогти може регулярне обприскування стебел (але не кольорів) і застосування спеціальних хімічних складів, що в закритому приміщенні краще не робити.

Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні Різке падіння температури, надмірне добриво гербери азотовмісним добривом, полив холодною водою можуть привести до появи шкідливого грибкового захворювання – борошнистої роси. Уникнути настільки неприємного явища можливо лише при дотриманні правил догляду, а також захистивши рослину від контакту з трояндами, які найбільше схильні до дії цієї хвороби.

Недолік вологи може спровокувати появу білокрилки і попелиці, а якщо її занадто багато, то готуйтеся до можливої боротьбі з сірою або білою цвіллю. Уражені листки найпростіше відразу видалити, потім зменшити полив і обприскати стебла розчином мідного купоросу.

Як довго гербери будуть радувати вас своїм цвітінням, залежить тільки від того, наскільки точно ви будете дотримуватися всіх рекомендацій. Ця квітка не підійде вам, якщо ви бажаєте отримати гарне квітуча рослина всього за кілька місяців, так як він не терпить поспіху і любить розміреність.

DvaGusya