Як доглядати за китайським лимонником

Лимонник китайський – ліана довжиною до 15 м. Це один з 14 видів лимонника, який в природі виростає на Далекому Сході Росії.

Чи знаєте ви? Ще стародавні китайські і тибетські лікарі знали все про цілющі властивості лимонника китайського і застосовували його поряд з женьшенем. Всі частини цієї рослини містять біологічно активні речовини, володіють тонізуючими, стимулюючими якостями і використовуються для приготування цілющих напоїв, відварів, настоянок, мають приємний аромат лимона. Завдяки корисним властивостям і декоративності лимонника китайського багатьом цікаві правила вирощування та догляду за ним.

Як правильно доглядати за китайським лимонником, правила поливу рослини

Як доглядати за китайським лимонником Поговоримо про те, як виростити лимонник китайський у себе на дачі. Основою успіху при вирощуванні лимонника китайського є вибір ділянки для посадки. Лимонник не виносить протягів, теневинослив, але добре плодоносить при хорошому освітленні. Тому висаджувати ліану необхідно з східної чи західної сторони будівлі, але нижню частину рослини необхідно притенить низькими чагарниками або квітами.

Цій рослині необхідна поживна і водопроникна грунт. Він не переносить застою води, але вимогливий до вологості, тому в жаркі дні необхідно обприскувати рослину і регулярно поливати, мульчуючи грунт сухою землею або листям після кожного поливу. На один полив дорослої рослини використовують близько 60 л теплої води. Також грунт під лимонником потрібно збити на глибину 2-3 см. Важливо! Лимонник китайський може бути як дводомних, так і однодомні. У дводомних рослин співвідношення жіночих і чоловічих кольорів може змінюватися в залежності від природних умов, тому для гарантованого врожаю необхідно поруч висаджувати різностатеві однодомні рослини.

Як виконати підгодівлю лимонника китайського

Як доглядати за китайським лимонником Догляд за китайським лимонником полягає також в правильній підгодівлі. Вносити добрива слід у вигляді мульчі, при цьому поливаючи і пропалівая грунт.

Читайте також:  Кора чи керамзит: в який субстрат краще посадити чи пересадити орхідею

Коли потрібна підгодівля рослини

У перші роки життя лимонник можна удобрити листовим компостом або перегноєм. Мінеральні добрива можна вносити тільки на третій рік після посадки.

Чим підгодувати рослина

З мінеральних добрив для лимонника підходять селітра, нітрофоска, сірчанокислий калій, суперфосфат. З органічних – перегній, сухий пташиний послід, компост, деревна зола.

схема підгодівлі

Удобрювати лимонник мінеральними добривами можна тричі за період вегетації. Перший раз слід удобрювати в квітні до розпускання бруньок з розрахунку по 40 г калію, фосфору й азоту на 1 кв.м. Другий раз – в період росту зав'язі по 15 г калію і фосфору і 20 г азоту. І останній раз – восени після збору врожаю фосфорно-калійним добривом по 30 г. Але краще в період вегетації кожні 3 тижні вносити органічні добрива.

Як виконується обрізка лимонника

Обрізка лимонника необхідна не тільки для формування крони, а й для збільшення врожаю. Влітку, в період сильного розгалуження, слід проріджувати лимонник, обрізаючи пагони на 10-12 нирок. Восени, коли опаде листя, потрібно також видалити зайві пагони, зрізати всі засохлі гілки і старі малопродуктивні ліани. Оптимально, якщо в кущі залишиться 5-6 молодих ліан. Навесні не рекомендується обрізати лимонник, щоб не викликати надмірної втрати соку. Необхідно також видалити до половини кореневих нащадків, розташованих найбільш віддалено від рослини. Кореневі нащадки зрізаються нижче рівня грунту, і робити це можна і восени, і навесні. Як доглядати за китайським лимонником Важливо! Щоб уникнути сильного порушення кореневої системи і загибелі лимонника, не можна видаляти всі кореневі нащадки

пересадка лимонника

Поговоримо тепер про те, як пересаджувати лимонник. Якщо лимонник вирощується з насіння, і був посіяний густо, то сіянці необхідно розсадити при появі третього листа. На місці посіву сіянці можуть рости 2-3 роки, потім пересадити їх на постійне місце. Вирощені з живців рослини оптимально готові до пересадки також на третій рік, коли коренева система стає добре розвиненою. Краще проводити пересадку саджанців лимонника восени – з середини вересня по жовтень, коли спаде спека. До зими саджанці приживуться і ранньою весною почнуть інтенсивно зростати. Але ранньою весною, в квітні, лимонник також можна пересаджувати.

Читайте також:  Лілії: посадка і догляд у відкритому грунті навесні Коли садити Фото Відео

Для посадки лимонника попередньо підготуйте яму глибиною 40 см і шириною 50-60 см, на дно якої обов'язково укладіть дренаж – керамзит, щебінь або биту цеглу. Заповнити яму краще сумішшю дернової землі, листового компосту і перегною, узятих в рівних частинах. Щоб грунт був більш поживним, можна додати трохи деревної золи і суперфосфату.

При посадці зверніть увагу, щоб коренева шийка саджанця залишилася на рівні землі. Молоді саджанці приживаються легко, а перед тим, як пересадити дорослий лимонник, зважте всі "за" і "проти" і, крім підготовки нового місця, постарайтеся викопати його з грудкою землі, тому що лимонник не виносить підсушування коренів. Після пересадки рослини рясно поливають і притіняють протягом 2-3 тижнів.

Як спорудити опори для лимонника

Як доглядати за китайським лимонником Опора для лимонника китайського – це необхідна умова для отримання хорошого врожаю і красивого виду. Без опори така ліана буде рости кущем, гілки будуть позбавлені хорошого освітлення, і на них не сформуються жіночі квіти.

Важливо! Кращою опорою для лимонника є шпалера, яку потрібно встановити відразу після посадки. Шпалеру необхідно поглибити в землю не менше 0, 5 м, щоб вона витримала вагу рослини. Рекомендується встановлювати шпалеру заввишки 2, 5 м і шириною 3 м, дріт натягується на відстані близько 30 см, перший рівень 0, 5 м від землі. У перші два роки після посадки лимонник необхідно підв'язувати, далі він буде сам витися навколо опори.Очень красиво лимонник може оповити альтанку або стіну будівлі, для цього замість шпалери встановіть похилі драбинки з упором про будову. Також лимонник використовують як живопліт.

Лимонник китайський: як збирати і зберігати врожай

Збирають урожай лимонника восени в кінці вересня – жовтні, зрізуючи грона цілими гострим ножем, щоб не пошкодити ліани. Не складайте ягоди в металеву або оцинкований посуд, тому що вони в ній окислятся – краще використовувати кошика, ящики або емальовані ємності. Зібраний урожай потрібно протягом доби опрацювати, тому що ягоди дуже швидко псуються.

Читайте також:  Готуємо домашнє фруктове добриво для зимового підживлення кімнатних рослин

Як доглядати за китайським лимонником Для зберігання ягоди лимоннику рекомендується висушити. Для сушіння ягоди протягом 3 днів можна підсушити під навісом, далі перебрати і сушити в духовці при температурі 50-60 ° С. Зберігаються сушені ягоди в сухому, провітрюваному приміщенні протягом декількох років.

Можна ягоди перетерти з цукром у пропорції 1: 2 і зберігати в холодильнику, можна заморожувати, можна віджати сік, для кращого смаку не пошкоджуючи кісточок, змішати його з цукром в пропорції 1: 2, герметично закупорити і зберігати в холодному місці. З ягід лимонника готують варення, джеми, компоти, вино, але для збереження всіх корисних властивостей плоди лимонника можна піддавати термічній обробці понад 60 ° С.

Чи знаєте ви? Плоди лимонника китайського на Сході називають ягодою п'яти смаків, тому що вони одночасно і солодкі, і гіркі, і кислі, і терпкі, і солоні.

Підготовка лимонника до зими

Лимонник китайський – морозостійка рослина, що пояснюється середовищем її проживання. Тому дорослі рослини не знімайте з опор, вони в захисті не потребують і при морозах до 35 ° С можуть втратити тільки частину крони, яка швидко відновиться. Але, якщо морози бувають до 40 ° С, то вирощувати лимонник слід на гачках і на зиму знімати його з опори і прикривати сухим листям. Сіянці, саджанці та молоді рослини до 3-4 років життя обов'язково прикривайте сухими листям на 10-15 см або ялиновим гіллям. Якщо пагони у молодих рослин невеликі, їх можна зняти з опори і також прикрити.

DvaGusya