Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото – 2021-2022

Брахіхітон – екзотична рослина, яке привертає увагу в будь-якому інтер'єрі. Його основні особливості і правила догляду в домашніх умовах описані нижче.

Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022

Ботанічний опис рослини

Рід Брахіхітон є частиною підродини стеркуліевих і його представники виростають, переважно, на Австралійському континенті. Серед них можна зустріти як великі дерева, так і чагарники. Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022

Характеристики роду брахіхітон такі:

 • висота від 1 до 45 м;
 • характерний ствол з потовщенням, «пляшкової» форми;
 • листя від 4 до 20 см, різної форми;
 • зустрічаються листопадні, напівлистопадні і вічнозелені види;
 • тривале і пишне цвітіння (до 3 місяців);
 • квіти діаметром до 2 см, зібрані в суцвіття;
 • забарвлення квітів різноманітна, включаючи багатобарвну і крапчасту;
 • плід – товстий стручок 10-20 см в довжину з великими насінням.

Різні види брахіхітон використовуються в садово-паркової культури і в кімнатному квітникарстві. Кімнатні та оранжерейні різновиди цвітуть вкрай рідко.

Чи знаєте ви? Брахіхітон нерідко називають «пляшковим» деревом через форми стовбура, яка дозволяє рослині накопичувати запаси води на час посухи.

види

До найбільш популярними видами брахіхітон відносяться:

 • клёнолістний, який виростає в рідних місцях до 40 м. В парках досягає 20 м і є листопадним деревом з великою гіллястою кроною. Стовбур майже не має «пляшкового». Листя 3-7 частинні, кленового типу, яскраво-зелені. Цвіте влітку яскраво-червоними суцвіттями; Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022
 • брахіхітон наскальний має характерне потовщення стовбура, на батьківщині здатне досягати 3, 5 м в діаметрі (при висоті до 15 м). Для домашнього квітникарства виведені карликові рослини. Цвіте восени вершково-жовтим кольором, пелюстки можуть бути закручені; Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022
 • різнолистний вид є вічнозеленим деревом середнього зросту з широкою кроною. На одній рослині зустрічаються листя різної форми. Цвіте влітку мітелками, окрас пелюсток жовто-рожевий, з бордовим крапом на внутрішній стороні; Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022
 • різнокольоровий брахіхітон не має «пляшкового» стовбура, його листя з лицьового боку зелені, а з внутрішньої – білоповстисті. Дерево повністю або напівлистопадні. Цвіте з листопада по лютий великими квітами рожевих відтінків. Листя, квіти і плоди мають густе покриття з щетинок; Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022
 • брахіхітон Бідвілла – карликова листопадна різновид з «пляшковим» стволом. На батьківщині росте до 4 м, а в культурі – до 50 см. Опушені листя спочатку бордового кольору, а потім стають зеленими. Цвіте навесні кулястими суцвіттями рожево-червоного кольору. Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022
Читайте також:  Рослини, які принесуть у будинок щастя та гармонію згідно з вченням фен-шуй

Як вибрати при покупці

Щоб придбати якісне рослина, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 • вибирайте для покупки спеціалізовані магазини або садові центри, де рослини перебувають у відповідних їх виду умовах;
 • листя пропонованого примірника повинна бути пружною і здоровою, без ознак в'янення, бажано наявність молодого листя;
 • ретельно перевірте рослина на можливих шкідників, оглянувши нижню частину листя;
 • грунт в горщику не повинен мати різкого неприємного запаху.

Якщо покупка припала на зимовий період, забезпечте рослині надійний захист від перепаду температур і холодного вітру під час транспортування.

Радимо почитати про видах кімнатних рослин з фото і назвою.

Перші кроки після покупки

Відразу після покупки рослина потребує адаптації до нових умов.

Рекомендується дотримуватися таких правил:

 • в перші дні потрібно прибрати брахіхітон з-під прямих сонячних променів і пересувати ближче до джерела світла поступово;
 • не поливати протягом декількох діб після покупки;
 • не вносити добриво протягом першого місяця.

Молодий брахіхітон пересаджують навесні, а доросла рослина – після повного обплітання землі в контейнері. Земляна суміш повинна бути досить пухкої і легкою. Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022 Можливі пропорції грунту наступні:

 • по одній частині листової землі і торфу, а також дві частини піску;
 • суміш з рівних частин торфу, перегною, піску, листової і дернової землі;
 • дві частини садової землі, по одній частині крупного піску і дрібного гравію.

Контейнер може бути довільної форми, однак різниця з попереднім не повинна бути більше 5 см (в діаметрі). Важливий матеріал горщика: найкраще підійдуть стійкі ємності з глини або кераміки, оскільки наземна частина брахіхітон важче підземної.

Важливо! При пересадці необхідно переконатися, що коренева шийка залишилася на тій же позначці глибини.

Подальший догляд в домашніх умовах

Брахіхітон відноситься до стійких рослинам і не вимагає особливого догляду, за винятком деяких моментів, зазначених далі.

Читайте також:  Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю Фото Відео

вибір місця

Рослина вимагає яскравого сонячного освітлення і може рости на південно-східному або південно-західному вікні. На південному вікні в жаркий літній полудень варто забезпечити легке притінення, оскільки скло може збільшити силу сонця і привести до опіку листя.

Якщо іншого місця, крім північного вікна, немає, необхідно забезпечити додаткове підсвічування спеціальними лампами. Вона буде потрібно і в зимовий період, під час короткого світлового дня.

Обов'язковою умовою для цього виду є максимальний приплив свіжого повітря. Щоденні провітрювання повинні проводитися в будь-який час року. Брахіхітон не боїться протягів, і захист потрібно забезпечити тільки від прямого потоку зимового повітря. Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022

Температурний режим

У літній період температура повинна знаходитися в межах + 25 … + 28 ° C. У зимові місяці рослина віддає перевагу більш прохолодні умови, в ідеалі + 10 … + 16 ° C. Помічено, однак, що навіть невелике зниження температури в період спокою дозволяє йому пристосуватися до більш теплим кімнатних умов.

Вологість повітря

Брахіхітон легко переносить сухе повітря і не вимагає додаткового зволоження. Однак все ж не варто поміщати горщик з рослиною поруч з обігрівачами або конвекторами.

полив

Завдяки властивості накопичувати вологу в стовбурі, дерево не вимагає ретельного контролю поливу. Навесні і влітку зволоження проводять тільки після підсихання верхнього шару грунту. Читайте також про кращі кімнатних деревах для вашого будинку або квартири. Перехід на зимовий мінімальний полив повинен відбуватися плавно. На частоту зимового поливу впливає температура навколишнього середовища: якщо рослині забезпечені оптимальні прохолодні умови, полив повинен бути мінімальним. Зимівля при більш високих температурах робить умови поливу подібними з весняним періодом.

Для поливу використовують м'яку воду кімнатної температури: теплу влітку і більш прохолодну взимку.

Читайте також:  Сепаратор для молока: для чого потрібен, як працює, який краще, як вибрати і користуватися

Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022

підживлення

Восени і взимку підгодівлі даному рослині не потрібні. Починаючи з березня, можна вносити добриво раз в три тижні. Рекомендується застосовувати спеціальні суміші для сукулентів або комплекси універсального типу.

обрізка

Обрізку які вишикувалися пагонів проводять щорічно на самому початку весни; при бажанні можна використовувати зрізання як живці. Крона рослини може бути обрізана з наданням їй бажаної форми.

Сильна обрізка дорослих пагонів повинна бути розтягнутою в часі. Після першого зрізу потрібно дочекатися загоєння зрізу, і тільки потім можна зрізати другу гілку.

Чи знаєте ви? Назва «брахіхітон» відбулося через виду оболонки насіння і означає «коротка одяг» (з грецької).

Як розмножити верхівковими живцями

Брахіхітон легко розмножується верхівковими живцями довжиною мінімум 10 см.

Процес розмноження складається з наступних кроків:

 1. Обробка зрізаних живців стимулятором росту – наприклад, «Корневином».
 2. Висадка живців в підготовлений горщик з зволоженою піщано-торф'яної сумішшю.
 3. Укриття посадки склом або плівкою для забезпечення постійної вологості. Температура всередині повинна складати + 24 … + 27 ° C.
 4. Забезпечення регулярного провітрювання і зволоження.
 5. Після вкорінення рослину пересаджують в окремий контейнер діаметром 9 см. Брахіхітон, або дерево щастя (кімнатні рослини): догляд в домашніх умовах, фото - 2021-2022

Можливі труднощі при вирощуванні

Брахіхітон заслужив репутацію стійкого кімнатної рослини, яке практично не схильне до хвороб. Однак при частому переувлажнении може виникнути гниль, також вона здатна розвинутися через занадто низьку посадку.

До можливих шкідників відносять:

 • щитівки;
 • павутинного кліща;
 • білокрилку.

При виявленні зараження, брахіхітон необхідно поставити під теплий душ (при + 45 ° C), закривши грунт плівкою. Додатково можна обробити листя і стовбур «актеллика» або «Фітоверма».

Важливо! Рослина вкрай негативно реагує на тютюновий дим і недолік освітлення.

Брахіхітон відрізняється оригінальною зовнішністю і невибагливістю, які забезпечують цього виду популярність у кімнатних квітникарів. Рослина досить витривало, щоб рекомендувати його для початківців.

DvaGusya