Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника

Популярність троянди пояснюється багатьма цінними особливостями цієї рослини: красиві квіти, приємний аромат, тривалий період цвітіння, простота вирощування деяких сортів. Щоб троянди якомога довше залишалися гордістю вашого саду, їх потрібно належним чином плекати протягом усього сезону. Зима для троянд – досить критичний період, який визначає успіх наступного року цвітіння і зростання. У даній статті ви знайдете всю необхідну інформацію про те, як правильно підготувати троянди до зими.

Чи потрібно вкривати троянди на зиму

Морозостійкість видів і сортів троянд визначається їх генетичними характеристиками. Більшість садових троянд, вирощених в нашому кліматі, вимагає захисту на зиму. Винятком можуть бути дикі, паркові й почвопокривні сорти, квітучі один раз за сезон. Вони більш стійкі до низьких температур. Але навіть в цій групі є менш витривалі представники.

З іншого боку, навіть серед чутливих крупноцветкових або багатоквіткових троянд можна знайти морозостійкі сорти, такі як Альба Мейділанд, Арія, Амбер Кавер, Блейз Суперіор, Містер Лінкольн, Монтезуми або Розаріум Ютерсен.

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Приймаючи рішення про те, як обрізати і вкривати троянди на зиму, ви повинні керуватися інформацією, заданої виготовлювачем, і підходити до кожної рослини індивідуально.

Чи знаєте ви? У південних районах, де зими короткі з незначним сніговим покривом, більшість троянд все одно потребує утеплення і захисту, адже з іми в таких місцях досить морозні (до -18 ° С). Троянди укривають на зиму в наступних цілях:

  • запобігти вимерзання коріння;
  • захистити від морозів кореневу шийку (місце щеплення) троянди;
  • захистити стебла від появи тріщин через великі коливань температури в сонячні дні і холодні ночі;
  • зберегти кущі від переломів, викликаних вагою снігу або падінням льоду з дахів;
  • приховати від впливу сонця і уникнути весняних сонячних опіків;
  • врятувати стебла рослин від гризунів;
  • максимально зберегти пагони.

Коли починати підготовку до зими

Роботи з підготовки троянди до зими повинні починатися якомога раніше (ще в процесі вегетації), а вкривати їх потрібно тільки після настання морозів.

Читайте також:  Коли садити тюльпани восени у відкритий грунт В якому місяці Фото Відео

В останні роки спостерігається незначне потепління клімату, і троянди квітнуть до самого листопада. Необхідно враховувати місцевий клімат і розташування саду. Якщо у вашому регіоні осінь видалася тепла і сонячна, ви можете дозволити собі трохи змінити терміни підготовки до зими.

Восени необхідно переконатися, що пагони у куща досягли необхідної зрілості: це забезпечує їх міцність в зимовий період.

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Підготовка до зимівлі трояндових кущів завжди залежить від температури. Головне правило: чим холодніше зима, тим троянди більше потребують додаткового захисту. Інша важлива правило: не можна вкривати троянди занадто рано або занадто пізно, тому що це зменшує їх опір. Тому не варто йти на крайні заходи в очікуванні сильних морозів і глибокого замерзання грунту.

Чи знаєте ви? Навіть такий чутливий сорт, як чайна троянда, витримує без укриття температуру -5 ° C. Переважно в процесі покупки троянд вибрати сорти, які найбільш стійкі до вашої кліматичній зоні. Тим не менш, це не завжди так просто, як здається. Більшість нових сортів троянд – гібриди і не завжди ретельно протестовані на стійкість до морозу.

Готуємо троянду до зимової сплячки

Укривання троянд на зиму починають з їх загального приготування до зимового сну. Будь-яка дискусія про те, як допомогти троянді пережити зимові негаразди, викликає безліч різних думок. Одне можна сказати напевно: троянда, яка мала тривалий і вдалий період вегетації, в стані витримати навіть найлютіші морози. Важливо проводити профілактику від хвороб і шкідників, а також видаляти заражені пагони під час цвітіння. Якщо ж кущі страждали від нестачі води і поживних речовин або були пошкоджені хворобами річний або осінній період, то вони будуть в набагато гіршому становищі, коли настане зима.

Зупинка підгодівлі і розпушування грунту

Однією з умов успішної зимівлі трояндових кущів є їх перебування восени в стані спокою: рослини повинні встигнути зміцніти до настання холодів. Щоб домогтися цього, необхідно припинити підгодівлю і розпушування грунту до середини серпня. Будь-які добрива і фізіологічно активні речовини, що стимулюють ріст троянд, можна застосовувати тільки в першій половині літа. З середини серпня все сільськогосподарські процедури повинні бути спрямовані на гальмування і зупинку росту. В іншому випадку незміцнілі пагони троянд взимку загинуть.

Читайте також:  Як працює торф'яної біотуалет

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Досвідчені садівники стверджують, що найважливішим періодом в процесі підготовки кущів троянд до зимових холодів є середина осені.

Що ж потрібно робити в жовтні з трояндами, щоб сад радував вас великою кількістю квітів в наступному сезоні? Слід зупинити обрізку слабких пагонів, щоб не стимулювати появу нових. Потрібно також зменшити або повністю припинити, в залежності від погоди, полив. Щоб скоротити споживання вологи в занадто дощову осінь, над кущами натягують поліетиленову плівку або заздалегідь риють канавки для відводу води.

Чи потрібно виконувати обрізку листя

Обрізки листя троянд на зиму слід уникати, оскільки це не йде на користь рослині. Обрізка розкриває тонку структуру втечі, збільшує загрозу замерзання і проникнення інфекції. Найкращий час для видалення листя у кущів троянд – це весна. Винятком є ​​дикі троянди, квітучі один раз на рік.

При необхідності до настання зими проводять тільки санітарні рубки, зрізуючи хворі, заражені пагони. Крім того, можна акуратно зрізати троянди занадто великих розмірів, якщо вони заважають укриттю. Але робити це можна тільки в тому випадку, якщо немає іншого способу захистити рослину.

Важливо! Якщо ви все ж обрізаєте троянди на зиму, не забудьте захистити місце зрізу протигрибковою маззю (наприклад, садовим варом).

Очищення сміття і обробка кущів

Ще восени можна починати чистити кущі троянд. Особливо уважно потрібно збирати нездорові листя.

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Після настання перших заморозків кущі необхідно ретельно очистити від обрізків, сміття, бур'янів, які служать місцем зимівлі шкідників і хвороботворних грибків.

Також потрібно періодично прибирати все опале листя з подальшим їх спалюванням (без компостування).

Чим укрити троянду на зиму, вивчаємо способи

Існує кілька способів, як допомогти перезимувати трояндам. Вибір того, який метод найкраще працює, залишається предметом жвавих дискусій серед шанувальників цих красивих чагарників. На щастя, захист троянд не є складним завданням.

До основних способів належать: насипний пагорб, каркас із прутів і обертання сіткою. Не бійтеся експериментувати. Зробіть кілька версій притулків, а потім виберіть те, яке підходить саме вам.

насипний пагорб

Це найпоширеніший спосіб приховування троянд на зиму. Такий захист допоможе стабілізувати температуру в зимовий період і захистити рослину від вітру і снігу.

Читайте також:  Хвороби кроликів, які несуть загрозу здоров'ю людини

Холм зводиться в проміжку з кінця жовтня по початок листопада. Висота повинна бути близько 20-40 см.

Виготовляють пагорб з пухкої грунту, змішаної з компостом. Небажано згрібати землю близько від куща – це може привести до пошкодження коренів і зменшити шанси на виживання. Землю краще брати з іншої частини саду.

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Вершину пагорба вкривають різними додатковими матеріалами: сухими листям, гілками хвойних дерев, соломою, сіном, тирсою, хвоєю. Головне, щоб вони були сухими. Волога і холодна п'ятниця – більш руйнівна для троянд, ніж холодна, але суха. Однак дане додаткове укриття може залучити гризунів. Тому при їх присутності такий захист не рекомендується.

Важливо! Не варто приховувати троянди торфом через надмірне поглинання їм води. Вологий і заморожений торф шкідливий для кущів троянд, він може викликати хвороби і інфекції у рослини.

Каркас із прутів

Найбільш надійним варіантом того, як підготувати троянди на зиму, є так зване повітряно-сухе укриття. Воно являє собою каркасну споруду зі спеціальних матеріалів.

Над кущами троянд виготовляють каркаси з гнутого дроту або дощок, які обертаються толем або мішковиною. Зверху укладається гідроізоляційний матеріал – плівка, руберойд.

Укриття повинно добре провітрюватися, щоб запобігти накопиченню тепла і розвиток цвілі в сонячні зимові дні. Для цього необхідні невеликі отвори у верхній частині, які створять вентиляцію і захистять повітря всередині даху від нагрівання.

Ці просвіти повинні залишатися відкритими до настання стійкого морозу і замерзання верхнього шару грунту.

Огортання куща сіткою

Особливості підготовки троянди до зими, необхідні знання для кожного садівника Хорошим варіантом того, як вкривати троянди, може стати метод обертання куща сіткою. Для цього кущ обмотується сіткою, а внутрішній простір заповнюється мульчею або листям.

Поверх сітка накривається чохлом з плівки або іншого нетканого матеріалу.

Дана конструкція може мати форму конуса або піраміди.

Таким чином, вирішуючи для себе питання про те, як захистити кущі троянд від низьких температур і чи можна не вкривати троянди на зиму, необхідно враховувати цілий ряд факторів. Багато що залежить як від ділянки і сортів троянд, так і від особистого досвіду.

DvaGusya