Чому огірки ростуть гачком в теплиці і що робити Чого не вистачає огіркам Фото

Огірки ми цінуємо за свіжий солодкуватий смак і хрустку соковиту м’якоть. Не менш важливий і зовнішній вигляд плодів. Особливо, якщо вони призначені для маринування або консервації. Однак, не завжди зеленці мають ідеально рівну форму. З деяких причин огірочки можуть рости гачком, виглядати потворними. Поговоримо про причини такого явища і його профілактиці.

Причини викривлення огірків в теплиці

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоДосвід багатьох поколінь городників і дослідження фахівців дозволили виявити основні причини неправильної форми огірків. Призводять до цього, звичайно, порушення правил агротехніки і деякі помилки в догляді.

Недотримання сівозміни

Якщо кілька років поспіль вирощувати огірки на одному і тому ж місці, в грунті накопичуються специфічні речовини – коліни. Саме вони і впливають на зміну розміру і форми плодів. На огудині формуються дрібні огірки крючковатой форми.

Щоб цього уникнути, необхідно висаджувати культури в певній послідовності, підбираючи відповідних попередників з іншим типом кореневої системи і не мають спільних з огірками захворювань і тих же шкідників. В якості попередника для всіх культур ідеально використовувати сидерати.

Помилки при поливах

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоВсім відомо, що огірки-на 95% складаються з води, тому волога для них має велике значення. Криві плоди будуть формуватися в тому випадку, якщо:

 • поливати огірки холодною водою, від цього рослини відчувають чималий стрес, в результаті на них формується велика кількість пустоцветов, а зав’язалися плоди викривляються;
 • вносити занадто велику кількість вологи, в цьому випадку з ґрунту вимиваються важливі мікроелементи, огіркам не вистачає живлення, тому рівних і гарних плодів можна не дочекатися;
 • поливати дуже бідно, саме нестача води найчастіше призводить до крючковатости зеленцов, злегка знизити обсяг вноситься вологи слід лише в період цвітіння.

Регулювати частоту поливу необхідно з урахуванням погодних умов, жорсткого графіка тут бути не може. Якщо у спеку ви будете зволожувати ґрунт у звичайному режимі, огірки будуть відчувати серйозну нестачу води.

Температурний режим та освітлення

Огірки дуже люблять тепло, комфортна для їх зростання температура – 20-26 °C. При більш високих цифрах плоди жовтіють і втрачають пружність. Якщо температура стала нижче 20 °C, огірочки виростають нерівними, їх форма часто нагадує гачок, а то й зовсім припиняють свій ріст.

Читайте також:  Основні моменти посадки і догляду за садової камелією

Погана освітленість – ще один фактор, що викликає поява плодів потворної форми. Причому світло може виявитися в дефіциті не тільки природним, але і за штучно створеним причин. Наприклад, за недотримання схеми посадки, або неправильного формування куща.

Зав’язі огірків утворюються на всіх ярусах рослини. Якщо батіг буде затемнена сусідніми рослинами або власними листям, плоду не вистачить світла. В результаті зав’язь опадає або деформується. Огірки виростають маленькими і кривими.

Нестача добрив

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоДеформація плодів у огірка часто буває викликана недоліком калію. Таке відбувається при нерегулярних або незбалансованих підгодівлі або їх повній відсутності. Впливати може і надмірне внесення азотних добрив на ранніх стадіях росту культури.

Садівники вносять азот, щоб забезпечити хороший ріст вегетативної маси. Якщо переборщити з дозуванням, елемент буде сприяти вимивання калію з ґрунту. У разі, якщо огірки отримали велику дозу азоту і при цьому їм не вистачає калію і фосфору, зав’язь зовсім не буде розвиватися, а просто опаде.

Несумісні сорту

Новачки часто експериментують і висаджують поряд кілька різних сортів огірка, в надії вибрати для себе ідеальний варіант для подальшого вирощування. Не всім дачникам відомо про те, що не можна садити на одній грядці огірки з різним типом запилення.

Потрібно вибирати або самозапильних, або виключно бджолозапильні сорту. Порушення цього правила призведе до появи деформованих зеленцов через схрещування рослин. Краще все ж вирощувати в теплиці сорту, не потребують запилення, а огірки, які запилюються комахами висадити у відкритому грунті.

Недолік запилення

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоНедоопыление огірків відбувається в теплиці, якщо був висаджений бджолозапильний сорт, але у комах не було можливості проникнути у теплицю. В результаті з’явилися огірки не тільки мають форму гачка, але і відрізняються нерівномірним забарвленням. У плодоніжки вони будуть мати насичений зелений відтінок, а ближче до квітки забарвлення стане зовсім світлою.

Нерегулярний збір врожаю

Несвоєчасний збір зеленцов погано впливає на якість всіх плодів на рослині. Одні з них перестигають, стають гігантськими, жовтими і несмачними, іншим не вистачає живлення, вони припиняють свій ріст і деформуються. Так відбувається з-за того, що рослина не встигає перерозподіляти поживні речовини рівномірно і більш великі плоди забирають собі основну масу необхідних мікроелементів.

Докладніше в статті: Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю

Читайте також:  Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою

Заходи профілактики

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоПрофілактику отримання викривлених плодів потрібно починати ще на стадії вибору сорту. Перевагу слід віддати партенокарпическим огіркам, яким для повноцінного зав’язування не потрібно запилення комахами. До того ж, одні сорти схильні до кривизні плодів менше, ніж інші.

Рівні красиві огірочки виходять при вирощуванні наступних гібридів:

 • «Паратунка»;
 • «Октопус»;
 • «Отелло»;
 • «Твикси».

Не намагайтеся від ранніх сортів отримати урожай в кінці літа, такі огірки обов’язково будуть мати скарлючену форму, так як для нормального розвитку тепла в серпні їм вже недостатньо.

Правильна агротехніка:

 1. Мінімальна відстань між огірками при посадці має становити 40-50 див. В процесі росту рослини не повинні загороджувати сонячне світло один одному.
 2. Якщо ж ви вирішили вирощувати партенокарпічні і бджолозапильні сорту в одній теплиці, посадіть їх в різних кінцях будівлі, або спорудити перегородку з плівки.
 3. В якості попередників огірків у закритому ґрунті добре підійде ранньостигла білокачанна капуста або перець.
 4. Під час цвітіння і на початку плодоношення слід виключити азотні добрива. Гарною підмогою в цей час стане настій попелу, збагачує грунт калієм і фосфором. Готують його з літрової банки золи і 10 л води, витримати розчин потрібно 2-3 доби. Готовий концентрат застосовують для поливу, попередньо розбавивши водою в пропорції 1:10.
 5. Якщо огірочки тільки почали кривитися, проведіть позакореневу підгодівлю калійним добривом, після цього овочі придбають нормальну форму.
 6. Обривайте листя на дорослих кущах, якщо не була дотримана схема посадки. При зовсім тісному сусідстві доведеться видалити з грядки окремі екземпляри з метою проріджування.
 7. Регулюйте температурний режим у теплиці, щоб температура весь час перебувала в діапазоні від 20 °C до 26 °C. В холодну погоду цього можна досягти, застосовуючи додатковий обігрів, у спеку слід тримати відкритими кватирки і двері теплиці, поливати будова і доріжки всередині водою. Можна також покрити стіни та дах на період спеки крейдяним розчином.
 8. Воду для поливу обов’язково попередньо відстоюють і прогрівають. Для цього потрібно налити її в бочки, розташовані на сонці. Дуже добре використовувати дощову воду. У спекотний період полив плодоносних рослин потрібно проводити двічі в день.
 9. Якщо у вас в теплиці висаджені відразу бджолозапильні і партенокарпічні сорти, перекрийте комах доступ до огірків і опыляйте при необхідності рослини штучно.

Виконання усіх перерахованих заходів дозволить отримати рівні красиві огірочки однакової форми, які не соромно подати до столу і можна закатати в банки.

Читайте також:  Як виростити троянду з черешка купленої троянди

Поради садівників

Почему огурцы растут крючком в теплице и что делать Чего не хватает огурцам ФотоКожному дачникові хотілося б вирощувати виключно смачні та красиві огірки. Щоб мрія здійснилася на практиці, прислухайтеся до наших порад по вирощуванню зеленого овоча:

 • Не поспішайте вибирати насіння огірків в магазині, дивлячись на яскраву, заманюючу картинку. Порівняйте, наскільки сорт підходить для вирощування у вашому регіоні, і ви зможете забезпечити йому умови для повноцінного розвитку. Вся необхідна інформація міститься на звороті упаковки.
 • При посадці огірків насінням кладіть у лунку відразу по 2 насінини. В подальшому більш слабке рослину потрібно висмикнути, залишивши тільки міцний сіянець.
 • Якщо поливати огірки нерегулярно, вони не тільки стануть кривими, але і придбають гіркоту на смак. Стежте, щоб земля завжди залишалася помірно вологої. Полив правильніше проводити не під корінь, а в міжряддя.
 • Корисні речовини при позакореневому підживленні краще засвоюються, якщо проводити процедуру після 18 години, коли повітря стає трохи прохолодніше.
 • Якщо після висадки розсади прогноз погоди обіцяє зниження температури до 2-3 °C, а влаштувати обігрів теплиці немає можливості, встановіть на грядці дуги і укрийте двома шарами плівки чи спанбонду. Тимчасовий парник допоможе врятувати рослини від загибелі.
 • При підгодівлі краще чергувати органічні і мінеральні добрива. З органіки застосовують перепрілий гній і компост. Мінеральні добрива можна купувати у вигляді готових комплексів («БиоМастер», «Агрікола», «Велетень» та інші). Кореневі підгодівлі, у свою чергу, чергують з позакореневим.
 • Для одностебельных сортів і гібридів зі слабким утворенням бічних пагонів прищіпка не потрібна, інші кущі обов’язково формують.
 • У тепличних умовах висока вологість, тому ризик грибкових захворювань зростає. Необхідно обов’язково знезаражувати теплицю і насіння перед посадкою, а тільки що висаджену розсаду обприскувати 1%-ою бордоською рідиною. Щоб попередити нашестя шкідників, опудривайте посадки деревною золою.
 • При зборі врожаю зривайте плоди акуратно, намагаючись менше травмувати стебла, інакше ризик проникнення інфекції в тканини рослини підвищується. Найлегше перерізати плодоніжку невеликим ножем або ножицями.

Чому огірки ростуть гачком? Рішення проблеми — відео

Криві огірки? Причини і усунення — відео

Домогтися того, щоб урожай виявився якісним, не так складно. Вирощувати огірки при достатній кількості тепла, світла і вологи, підживлюйте їх добривами, не давайте посадкам загущаться. Тоді плоди обов’язково будуть мати красиву рівну форму, а ви зможете ділитися секретом свого успіху з іншими дачниками.

DvaGusya