Як правильно обрізати смородину влітку після збору врожаю

Правила догляду за кущами.

Як правильно обрізати смородину влітку після збору врожаю

Після збору врожаю повернути привабливий зовнішній вигляд смородині дозволить обрізка гілок. Привести кущі в порядок важливо і для того, щоб допомогти рослині накопичити поживні речовини перед періодом спокою. Так буде покладено початок підготовці смородини до зими, інформує dvagusya.com.ua.

Санітарна обрізка проводиться відразу після закінчення плодоношення і збору всіх ягід. Спочатку гострим секатором обрізають хворі, пошкоджені, старі товсті пагони, які не зацвітуть в наступному році. Їх легко розпізнати по бурому кольору з нальотом.

Потім вирізують всі зайві прикореневі пагони всередині куща і гілки, що лежать на землі. Потужні однорічні пагони потрібно вкоротити на п'ять-вісім сантиметрів. Завдяки позбавленню від непотрібних гілок смородина може направити всі сили на закладку бруньок. Таким чином, в майбутньому можна очікувати більш багатого врожаю.

Також потрібно усунути уражене хворобами листя. В чорної смородини його можна обірвати самостійно. До цього процесу частіше приступають восени. У червоної смородини листя повинне впасти саме. В іншому разі рослина зазнає стресу.

Хороші гілки, що залишилися після обрізки смородини, можна нарізати на живці і використовувати для розмноження. Здорове листя хороше для додавання в маринади і соління.

Читайте також:  Фітофтора на помідорах як боротися у відкритому грунті Фото Відео
DvaGusya