Чим підживити розсаду петунії для зростання, після пікіровки Фото Відео

Петунія — примхливий у вирощуванні квітка. То з незрозумілої причини розсада в’яне, то якість цвітіння залишає бажати кращого. Крім відповідних умов утримання петунії для гарного росту необхідний дбайливий догляд, невід’ємною частиною якого є підживлення. На кожному етапі розвитку квіти повинні отримувати певний набір поживних речовин.

Сьогодні у продажу є великий вибір самих різних добрив, здатних задовольнити всі потреби рослини. Розглянемо, в якій послідовності і дозування їх краще застосовувати.

Правила внесення підгодівлі

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоПетунії чуйні на внесення добрив, але при цьому на них поширюється правило, справедливе і для інших культур: краще недогодувати рослини, ніж перегодувати їх. Квітникарі з досвідом радять спостерігати за реакцією квітки на те чи інше добриво. Якщо підгодівля петунії подобається, можна буде її повторити, щоб закріпити отриманий результат.

Загальні правила внесення добрив для цієї культури коротко можна сформулювати так:

 • Кореневі підгодівлі проводяться тільки по вологій землі. Квітка необхідно полити за годину до внесення добрив.
 • Рослина краще засвоює поживні речовини, що надійшли у вигляді розчину.
 • Петунію продовжують підгодовувати протягом усього вегетаційного періоду.

Добриво тривалої дії вносяться в грунт один раз — при посадці. Підживлення у вигляді розчину або сипких сумішей дають квітці раз в тиждень. Можна чергувати кореневі та позакореневе підживлення. Обприскувати петунію по аркушу необхідно розчином більш слабкої концентрації.

Які підживлення застосовують для петунії

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоПетунія вважається ненажерливим квіткою, вона добре засвоює самі різні добрива. Складаючи графік підживлень, краще чергувати внесення органіки, мінеральних комплексів і народних засобів. У цьому випадку буде простіше уникнути дисбалансу поживних речовин у складі грунту.

Мінеральні добрива

Мінеральні підживлення застосовують на всіх етапах росту петунії.

Фосфор необхідний рослині в будь-якій фазі розвитку, вносити цей елемент можна навесні, влітку і восени. Фосфоровмісні добрива — це суперфосфат, подвійний суперфосфат, фосфоритне борошно.

 • Суперфосфат засвоюється петунією за короткий термін, буквально через 3 дні рослина вже отримує важливий елемент.
 • Фосфоритне борошно рекомендується вносити на кислих ґрунтах для додаткового ощелачіванія.

Калій часто входить до складу добрив разом з фосфором. Це ще один важливий елемент для розвитку рослин. Присутній він у складі сульфату і монофосфату калію, калімагнезії.

Читайте також:  Квітка трахеліум: опис рослини і вирощування, догляд

Універсальні комплексні підживки

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоБагато квітникарі вважають за краще готові мінеральні комплекси, де всі елементи присутні в необхідних пропорціях. Петунії підійдуть добрива для квітучих рослин, наприклад:

 • «Плантафол»;
 • «Майстер»;
 • «Кеміра Люкс»;
 • «Ідеал»;
 • «Агрікола»;
 • «Уніфлор».

Засоби випускаються у вигляді рідкого концентрату, порошку або гранул.

Народні методи

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоНародні методи пропонують використовувати для підгодівлі петуній натуральні органічні добрива. Це може бути:

 • деревна зола;
 • пташиний послід;
 • гній.

Гній та пташиний послід вносять тільки в рідкому вигляді, після того, як добриво настоїться і перебродить.

Для приготування підживлення гній розводять водою у співвідношенні 1:2 і залишають на 5-7 днів для настоювання. Потім отриманий концентрат проціджують і розводять водою в пропорції 1:10 (для курячого посліду концентрація повинна бути в 2 рази слабкіше).

Під кожен кущик петунії після поливу вносять по 0,5 органічного добрива.

Перевищувати концентрацію не можна, щоб не постраждали коріння. Під впливом органіки кущі будуть рости міцними, стійкими до перепадів температур і хвороб.

Зола — джерело калію і фосфору. Крім того, зольний порошок, розсипаний на клумбі, відлякує кліщів, слимаків, знизить ризик захворюваності грибком. Для приготування кореневої підгодівлі готують настій (на відро води 1,5 склянки золи).

Крім цього квітникарі використовують:

 • Дріжджі. У 3-літрову банку висипають пакетик сухих дріжджів, 2 ст. л. цукру і заливають теплою водою. Компоненти перемішують і настоюють суміш в теплі 48 годин. Отриманий концентрат розводять водою у співвідношенні 1:5 і використовують для поливу.
 • Раствор лимонної кислоти. Живильний розчин готують з 12 г порошку лимонки, 7-8 г залізного купоросу і 3 л води. Такий засіб застосовують при пожовтінні листя (для профілактики хлорозу застосовують розчин в 2 рази слабкіше).
 • Кропив’яний настій. Добриво стимулює ріст і підвищує імунітет квітів, насичує грунт корисними елементами. Плюсами такого підживлення можна вважати її нешкідливість і доступність. Подрібненими листям і стеблами кропиви наполовину заповнюють відро або бочку, а потім заливають холодною водою. Склад повинен сбраживаться 2 тижні. Періодично вміст ємності перемішують. Перед застосуванням настій фільтрують і розбавляють в пропорції 1:10.
 • Борна кислота. Розчин для кореневих підживлень готують з 2 г речовини і 10 л води. Для обприскування по листу концентрацію зменшують в 4 рази.

Народні засоби використовують відразу після приготування. Ефект від застосування таких підживлень стає помітний дуже швидко.

Коли починати підгодовувати петунію

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоВирощування петунії починається з посіву насіння на розсаду. Свіжий грунт завжди містить певний запас поживних елементів.

Докладніше в статті: Як виростити розсаду петунії з насіння в домашніх умовах

Читайте також:  Посадка полуниці восени у відкритий грунт Вусами На агроволокно Терміни Відео

Тому перші 2 тижні після появи паростків петунія не потребує підгодівлях. На цьому етапі буде доречним додавати у воду для поливу кілька кристалів марганцівки або препарат Фітоспорин.

Чим підживити розсаду петунії в домашніх умовах

Перед внесенням підгодівлі слід переконатися, що рослини отримують достатньо світла, вологи та тепла. Для розвитку і зростання петунії підживлення мають вторинне значення.

Якщо оптимальні умови вирощування, але квіти при цьому виглядають пригніченими, погано ростуть, значить, саме час використовувати добрива. Робити це потрібно, враховуючи етап розвитку петунії.

Після сходів

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоДвотижневі сіянці петуній рекомендується підживлювати азотними добривами, особливо якщо стебла рослин тонкі, а листочки бляклі.

Для цієї мети підійде:

 • нітроамофоска (2 ч. л. на 5 л води);
 • аміачна селітра (2 ч. л. на 5 л води);
 • діаммофоська (2 ч. л. на 6 л води).

До розчину добрив можна додати одну ампулу препарату «Епін-екстра», Це допоможе зробити розсаду міцніше, підвищити її імунітет і стійкість до несприятливих факторів.

Вносити можна будь-яке з перерахованих добрив на вибір. Розчин підливають під корінь один раз в 1-1,5 тижня. Для його приготування бажано використовувати м’яку воду.

Коли і чим підживити молоді петунії? Перша підгодівля — відео

Після пікіровки

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоНасіння петунії дуже дрібні, тому сходи проростають густо і потребують пікіровці у віці 16-20 днів. До цього моменту сіянці зазвичай встигають отримати свою першу підгодівлю.

Після пікіровки рослинам дають прижитися на новому місці, добрива варто вносити тільки тоді, коли петунія вкорениться.

Ще через місяць проводять другу пікіровку, пересаджуючи саджанці в окремі стаканчики. На цьому етапі зростання петунію підгодовують добривом, що містить азот, кальцій і калій, Дозування азоту порівняно з двома іншими елементами повинна бути знижена.

З готових добрив підійде «Веселка», «Ідеал», «ФЕРТИмикс», «Сад Чудес», «Бона Форте», «Плантафол», «Майстер».

Перед висадкою в грунт

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоПідрослу розсаду можна підгодувати настоєм коров’яку або рідким комплексним добривом для квітучих рослин.

Для кореневих і позакореневих підживлень на цьому етапі можна застосувати добриво «Уніфлор Мікро». «Кристалон жовтий» допоможе зміцненню та розвитку коренів.

Для обприскування по листу використовують розчин «Карбаміду», «Гумату калію», «Акваріна квіткового», «Плантафола».

Після висадки в грунт

Доросле петунію також необхідно удобрювати. Кількість і склад добрив залежить від того, де буде вирощуватися рослина. Якщо квітка висадили на клумбу, де грунт був попередньо удобрений, підживлення потрібні в мінімальній кількості.

У тому випадку, коли рослина виглядає гарним, здоровим і добре цвіте, добрива можна не вносити зовсім.

Петунію, посаджену в підвісне кашпо або контейнер, потрібно удобрювати частіше. Можна внести при посадці гранули, які будуть повільно розчинятися під час поливу, і живити рослина довгий час.

 • Через тиждень після висадки в грунт петунію підгодовують розчином азофоски.
 • Через такий же проміжок часу можна внести під корінь кальцієву селітру.
 • Ще через пару тижнів буде непогано підгодувати петунію настоєм кропиви. Щоб стимулювати появу великих бутонів, потрібні підгодівлі з кальцієм.
Читайте також:  В яких випадках кімнатним квітам необхідний карантин та як його правильно провести

Чим підгодовувати петунію для рясного цвітіння

Формування бутонів неможливо без достатньої кількості фосфору і калію в ґрунті. Якщо цвітіння петунії слабке, швидше за все справа в недоліку саме цих елементів.

У відкритому грунті

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоЯкщо у вас недостатньо досвіду, краще не використовувати добрива, адже потрібно ретельно розраховувати дозування, знати, як саме квітка відреагує на введення препарату.

Краще використовувати готову комплексну підживлення, наприклад, «Агриколу». Добриво має багатий склад, що включає в себе органіку і мінеральні речовини.

Підгодівля збалансована за складом, її потрібно всього лише використовувати згідно з інструкцією. Рясного цвітіння петунії сприяє борна кислота. Швидше всього речовини засвоїться, якщо вносити його у вигляді позакореневого підживлення. Застосування дріжджового розчину дозволить продовжити період цвітіння петунії на клумбі.

В кашпо

Чем подкормить рассаду петунии для роста, после пикировки Фото ВидеоНасамперед, кашпо для петуній повинно бути достатньо просторим. В малої ємності грунт швидко виснажується, і цвітіння виявиться слабким. Крім того необхідно поливати рослини частіше, ніж у відкритому грунті. Кущик потрібно прищипувати і регулярно видаляти відцвілі бутони. Відновити сили під час цвітіння петунії допоможуть кореневі та позакореневе підживлення.

Підійдуть рідкі добрива і сухі суміші. Підгодівлю вносять щотижня.

 • Для обприскування можна використовувати сечовину, магній, «Гумат калію», «Кристалон», «Скотс», «Акварин квітковий», «Епін».
 • Для кореневих підживлень застосовують монофосфат калію, калієву селітру, сірчанокислий калій, чергуючи з комплексним препаратом «Фертика Плюс».

Проблеми з розсадою петунії — чим підживити

Перші два тижні активного росту розсади чекати не варто, в цей час сіянці активно нарощують кореневу систему. Якщо і після цього розсада не пішло в ріст, значить, петунія відчуває дефіцит поживних речовин, необхідних їй для розвитку. Щоб не гадати, якого саме елементу не вистачає в грунті, краще використовувати комплексний препарат, в якому міститься все необхідне.

Для підгодівлі можна застосувати «Агриколу», «Кристалон зелений», «Флорист-Зростання». Розчин вноситься буквально в кількості декількох крапель. Якщо ви не впевнені, що використовували достатньо добрив, повторіть підгодівлю через 3-4 дні.

Петунія-дуже важлива підживлення. Коли і чим підживити? — відео

Петунія — квітка, який весь свій потенціал розкриває протягом одного сезону. І в цьому рослині треба допомогти, створивши відповідні умови для росту і забезпечивши підживлення. Тільки завдяки такому підходу можна буде помилуватися на водоспад яскравих кольорів цього розкішного однолетника.

DvaGusya