Як визначити родючість ґрунту та підвищити врожай?

Родючість ґрунту – це здатність підтримувати зростання рослин та давати хорошу врожайність. Згодом родючість ґрунту зменшується, вирощувані культури забирають корисні речовини, що призводить до виснаження ґрунту. Для підвищення родючості потрібно своєчасно та в потрібній кількості внести мінеральні добрива.

Від чого залежить добрий урожай?

За словами фермерів, урожайність залежить від погоди, якості насіння, типу ґрунту, дотримання правил сівозміни, внесення до ґрунту мінеральних добрив. Саме добрива відіграють ключову роль у родючості ґрунту, ось тільки потрібно правильно їх використати. Безконтрольне застосування добрив, як і їх недолік, не дадуть бажаного результату.

Як визначити родючість ґрунту

 

Як збільшити врожай?

Для збільшення врожаю потрібно покращити родючість ґрунту, що передбачає внесення добрив. Ось тільки вибір кількості добрив «на око» може не дати хороших результатів. Спочатку потрібно дізнатися про якість землі, визначити її продуктивність. Для цього проводиться лабораторний аналіз ґрунту. За його результатами можна дізнатися про вміст калію, фосфору, азоту, рівня кислотності. Всі ці дані допоможуть використовувати правильну кількість добрив, що підвищить родючість ґрунту.

Різні типи ґрунту містять різну кількість поживних речовин. Одночасно і різні культури потребують свого набору мікроелементів. Тому перед плануванням посівної кампанії потрібно дізнатися, наскільки ґрунт підходить для вирощування певної культури, щоб своєчасно та в потрібній кількості внести необхідні добрива.

Що дасть лабораторний аналіз ґрунту?

За результатами лабораторного аналізу ґрунту можна дізнатися про концентрацію наступних ключових для вирощування рослин мікроелементів:

  1. Азот – мікроелемент важливий для формування хлорофілу в листі.
  2. Фосфор – потрібен для зростання та розвитку кореневої системи, відповідає за розвиток насіння.
  3. Калій — необхідний метаболізму, робить рослини стійкими до патогенів.
Читайте також:  Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату

Хімічними елементами другорядної важливості вважають:

  • сірку – входить до складу ферментів та протеїнів;
  • кальцій – є будівельним матеріалом клітин та нейтралізує токсини;
  • магній – є компонентом хлорофілу, потрібен для фотосинтезу.

Також у малих кількостях рослинам потрібні: цинк, марганець, залізо, хлор, мідь.

Правильно проведений лабораторний аналіз ґрунту дозволить визначити концентрацію всіх зазначених вище мікроелементів. За результатами аналізу даються рекомендації щодо підбору добрив, що дозволить правильно розподілити бюджет на посівну кампанію. Наприклад, буде рекомендовано зменшити внесення азоту та фосфору, що дозволить заощадити. Можливо, що причиною низького врожаю є мала концентрація кальцію та магнію.

Як підвищити врожай

Інші рекомендації щодо підвищення родючості ґрунту

Урожай залежить не лише від правильного підбору комплексу добрив. Значення має повітропроникність, температура, кислотність, мікрофлора. Наприклад, підвищення температури ґрунту вище граничних для рослини значень призведе до загибелі культур, а також прискореного розмноження патогенних мікроорганізмів. Цілком можливо, що ґрунт має підвищену кислотність. Тож відновлення родючості землю треба вапнувати.

DvaGusya