Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Баклажани є найбільш теплолюбної і примхливої культурою з родини Пасльонові. Щоб отримати хороший урожай цих овочів, потрібно забезпечити їм гідний догляд. Але це не все. Багато залежить від технології вирощування якісного посадкового матеріалу. Коли садити баклажани на розсаду, в які терміни, в тому числі і за місячним календарем, читайте в статті.

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Як правильно вибрати насіння?

Якість посадкового матеріалу впливає на врожайність баклажанів. Тому до його вибору слід поставитися серйозно.

 • Краще купувати насіння гібридів першого покоління. Вони більш стійкі до захворювань виду і умов виростання. Упаковка з такими насінням позначена написом «F 1».
 • Важливо, щоб на ній були відомості про виробників, краще вибирати вітчизняних.
 • Слід звертати увагу, щоб на упаковці було вказано кількість насіння, а не їхня вага, а також дата їх збору, а не терміни придатності. Неважливо, чи будете ви садити насіння на розсаду баклажанів або відразу на грядку, вони повинні бути якісні.

Підготовка насіння для вирощування розсади

Щоб перевірити посадковий матеріал на схожість, потрібно помістити насіння в кількості 10 штук в марлю і опустити у воду терміном на 48 годин. Після цього рідину злити і залишити ще на три дні. Нехай полежать у вологій марлі. За це часи насіння проклюнуться. Якщо із загальної кількості у п’яти з’явилися паростки, насіння володіють хорошою схожістю, їх можна сіяти.

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Далі проводиться процедура знезараження. Для цього насіння поміщають в міцний розчин марганцівки, після чого промивають чистою водою кімнатної температури і замочують у розчині, що містить поживні речовини. Його можна приготувати самостійно. Для цього в один літр води додають нітрофоску в кількості чайної ложки, або трохи золи, або рідкий гумат натрію. Насіння, оброблені живильним розчином, швидко проросте і дружно зійдуть. Вирощені з них баклажани будуть рано плодоносити.

Далі посадковий матеріал проходить стадію загартовування. Процедура полягає у впливі на насіння змінних температур протягом шести днів. Для цього їх кладуть на дві доби в холодильник. Температура повітря повинна бути 2-5 °С. Після цього їх дістають і залишають в теплому приміщенні на 24 години, потім знову в холодильник терміном на таку ж кількість часу.

Грунт для розсади

Перед посівом баклажан на розсаду спочатку слід підготувати грунт. Для цього потрібні наступні компоненти:

 • Пожовклі тирсу в кількості 0,5 частини, оброблені окропом.
 • Торф або дернова земля – одна частина.
 • Перегній – дві частини.
 • Все перемішати і продезінфікувати. Це можна зробити двома способами:
 • Отриманий грунт пропарити на водяній бані 35-40 хвилин.
 • Грунтову суміш пролити окропом.

Родючість ґрунту можна поліпшити, якщо додати в нього суперфосфат, золу і сечовину в пропорціях: 1 ст. л.:1/2 склянки:1 ч. л.

Читайте також:  Чим відтерти фарбу з одягу: засоби від плям

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Посадка насіння на розсаду за місячним календарем

Початківцям городникам хочеться виростити відразу різні овочі. Але важко зорієнтуватися по термінах. Щоб не сумніватися, краще здійснити посадку на розсаду баклажанів за місячним календарем. Найсприятливішими днями в 2018 р. є:

 • В лютому – з 22 числа по 26.
 • У березні – з 24 по 25 і з 28 по 30 число.
 • У квітні – з 25 по 29.
 • У травні – з 23 по 28.
 • У червні – з 20 по 26.

За прикметами, баклажани потрібно сіяти в чоловічий день 23 лютого. Якщо слідувати прогнозами, урожай буде високий.

Посадка на розсаду баклажанів за календарем труднощів не викликає. В горщики, заповнені грунтом, потрібно посіяти по два-три насінини в кожен. Відстань між ними повинна бути не менше двох сантиметрів. Коли всі ємності з сіянцями, їх накривають плівкою. Коли проклюнуться паростки, вибирають один найбільш міцний, його залишають в горщику, а інші видаляють. Насіння заглиблюють в грунт на півтора-два сантиметри. Для проростання їх ставлять у приміщення з температурою 22-26 °С. Через 6-10 днів з’являться сходи. Плівку потрібно відразу зняти і визначити рослини на сонячне підвіконня, але з більш низькою температурою, приблизно 14-17 °С, інакше корінці витягнуться.

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Якщо сходи кволі і тонкі, їх потрібно підживити. Для цього використовують нітрофоску, три-чотири грама на один літр води або інший розчин: на таку ж кількість рідини – три грама суперфосфату і один грам сечовини. Таке харчування ефективно для рослин, коли на них сформувалося за два-три листочки і перед посадкою розсади баклажанів за місячним календарем на грядку. Підгодівля завжди поєднується з поливом під корінь.

Пикированная розсада баклажанів в домашніх умовах

При вирощуванні даної культури слід враховувати, що ці овочі люблять тепло. У зв’язку з цим, для проростання насіння в приміщенні повинна підтримуватися висока температура – 26 °С. Коли з’являться сходи, її можна знизити до 14-16 °С. Найкращим часом для посіву баклажан на розсаду є кінець лютого. Такі ранні терміни обумовлені тим, що вегетативний період у цих овочів тривалий. Щоб виростити розсаду, знадобиться два місяці. Паростки проростуть через 14 днів.

Одним із способів вирощування розсади баклажанів в домашніх умовах є її пікіровка. Цю процедуру потрібно проводити, коли з’явиться перший листок. Спочатку рослини добре поливаються, а потім обережно виймаються з ящика, щоб коріння залишилися не пошкодженими. Обтрушувати Землю не потрібно. Розсаду пікірують в горщики, краще торф’яні. Коли вони розчиняться, грунт отримає додаткове харчування. В кожну ємність поміщають одну рослину. Якщо згодом цей горщик стане маленьким, розсаду баклажанів поміщають в іншого, більшого розміру.

Ємності з посадками потрібно захищати від дії прямих променів сонця. Молоді рослини загартовують, тільки поступово. Для цього розсаду баклажанів потрібно виносити на балкон, поступово збільшуючи час її перебування на свіжому повітрі. Під час похмурої погоди рослинам буде не вистачати світла, тому слід встановити джерела штучного освітлення. Коли сіяти баклажани на розсаду, ми розібралися, тобто за 60 днів до посадки в грунт. Це саме той термін, за який рослини встигають сформуватися і бути готовими для посадки у відкритий грунт.

Читайте також:  Фоспасім для кішок: застосування

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Вирощування розсади без пікірування

Коренева система рослин, проклюнувшихся з насіння, дуже вразлива. Часто при пересаджування в грунт вона пошкоджується. Коли садити баклажани на розсаду, багато овочівників вибирають спосіб, при якому її не потрібно пікірувати. Використовуючи цей метод, насіння висівають не в ящики у великій кількості, а відразу в горщики з торфу або іншого матеріалу, яка розчиняється в грунті, по 10-15 штук в кожен. Коли вони проростуть, паростки слабких рослин прищипують, щоб залишилися, були більш міцними. Готують грунт і проводять загартовування рослин так само, як у попередньому випадку.

Коли сіяти баклажани на розсаду? В залежності від регіону, дата буде різною. Потрібно точно визначитися з часом посадки в грунт і відрахувати назад приблизно 60 днів. Це якраз той термін, протягом якого рослини повністю готові до подальшого вирощування у грунті.

Полив розсади

Для цієї процедури краще використовувати відстояну воду, підігріту до 20-25 °С. Поливи повинні бути помірними, їх проводять через два-три дні. Щоб уникнути кореневої гнилі відразу після зволоження грунт мульчують. Для цього використовують сухий пісок. Через кожні 15 днів у воду для поливу додають засіб проти грибка: «Планзир», «Триходермін». Ці препарати нешкідливі для людей, їх можна застосовувати, якщо розсада вирощується в приміщенні, головне, не забувати про його провітрюванні.

Підживлення розсади

Цю процедуру краще робити одночасно з поливом. Для цього сечовину в кількості восьми грамів і суперфосфат (30 г) розчиняють у відрі води. Цим розчином здійснюють підгодівлю. Можна використовувати інший склад: нітрофоска (30 г) на відро води. Після внесення добрива в грунт слід промити листя водою, головне, щоб вона була чистою. Можна користуватися пульверизатором. Молодим рослинам потрібна підживлення перед посадкою на грядку для постійного зростання. Використовують такий же розчин, але без вмісту в ньому азоту. Можна не турбуватися і купити готове добриво, яке називається «Кеміра».

Посадка розсади в грунт

На грядки розсаду висаджують, коли утворюються справжні листочки у кількості семи – дев’яти штук, починають формуватися бутони, а її висота сягатиме 20-25 див. Баклажанів потрібна більша площа живлення, тому їх висаджують у гніздо по одному кущику. Спочатку треба вирівняти грядки і зробити лунки на відстані 45 см, якщо вони розташовані в одну сторону, якщо різні – 60 см, але не в лінію, а в шаховому порядку. Глибина лунок повинна бути 10-15 см. При посадці розсади в жарку погоду над рослинами потрібно зробити навіс для утворення тіні.

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Посів насіння в грунт

Овочі можна виростити не тільки з використанням розсади. Можна посіяти насіння відразу в грунт. Час посадки баклажанів припадає на кінець квітня. Щоб сіянці не пошкодилися від більш низьких температур в нічний час, їх потрібно захистити плівковим покриттям. Грунт повинен бути вологим і прогрітій до 13 °С. Посів повинен бути густим, приблизно 200 насінин на квадратний метр площі ділянки. Надалі слабкі і недорозвинені рослини відбраковуються, залишають тільки міцні і здорові. Це потрібно проводити, коли на сходах з’явиться сім-вісім листочків. Проріджування здійснюється кількома етапами:

 • Перша процедура проводиться, коли з’явиться чотири справжніх листочка. Відстань від одного до іншого рослини повинно бути 10 див.
 • Другий раз проріджування роблять після утворення ще пари листочків. Відстань між ними збільшується до 20-25 см.
 • Під час третього, останнього етапу проріджування видаляються всі хворі, слабкі рослини. Вільна площа між рештою повинна становити 35-40 див.
Читайте також:  Вирощування гливи в домашніх умовах — способи і технологія розведення грибів, вибір міцелію та догляд

У підсумку, на ділянці площею в один квадратний метр повинно залишитися п’ять-шість рослин, не більше. Поки не минуть заморозки, посадки потребують укриття. Надалі, коли погода встановиться, цього не потрібно робити. Посадка баклажанів насінням здійснюється в родючий грунт, тому при перекопці грядок відразу вносяться органічні добрива. Краще, якщо на ділянці до цього росли бобові культури, огірки, цибуля, капуста. У баклажанів і перерахованих рослин різна глибина залягання коренів, тому ґрунт буде не виснажена.

Як виростити розсаду перцю?

Щоб отримати хороший урожай цього овоча, потрібно посадити здорову, міцну розсаду. У цієї культури тривалий період вегетації, тому висаджують її рано. Для середньої смуги це час припадає на першу декаду лютого, хоча деякі городники посів перцю на розсаду (і баклажанів в тому числі) проводять в січні. Але так як цим овочам для росту потрібно багато сонця, це не актуально. Перший місяць року майже завжди характеризується похмурою погодою. Як виростити розсаду баклажанів з насіння, вже написано, а що потрібно, щоб отримати молоді рослини перцю, давайте розберемося.

Спочатку готують насіння до посіву. Для цього їх потрібно протравити: витримати в термосі з водою 20-25 хвилин при температурі 55 °С. Але більший ефект дає використання препарату «Максим». Якщо посадковий матеріал покупної, його протруювати не потрібно. Насіння перцю сходять важко, тому їх потрібно обробити препаратами «Новосил», «Энерген», «Епін». Вони стимулюють ріст рослин.

Коли сіяти баклажани на розсаду за місячним календарем

Потім насіння замочують у воді, але її не повинно бути багато, інакше вони задихнуться від нестачі кисню. Після цього ставлять поруч з гарячою батареєю або прямо на неї, так як проростають насіння при високій температурі – 30° або навіть 34 °С. Через п’ять-шість днів з’являться паростки.

Проклюнулися насіння висаджують в ящики з теплим грунтом, температура якого повинна підтримуватися на рівні 30-32 °С. Тоді сходи з’являться через 14 днів. Якщо земля буде холодно – через три тижні. Розсади в ящику не буде, якщо температура ґрунту нижче 22 °С або вище 36°. Оптимальним варіантом для розміщення ящика з сіянцями є гаряча батарея в будинку. Коли з’являться перші сходи, розсаду потрібно поставити на підвіконня і зняти плівку, не чекати проростання насіння всіх. Інші зійдуть протягом семи днів і наздоженуть у зростанні перше. Пікірують розсаду при утворенні чотирьох або п’яти справжніх листочків. Висаджують на грядку, коли грунт прогріється до температури 16°-18 °С.

DvaGusya