Вирівнювання стін своїми руками: способи

Кожен власник квартири або приватного будинку вирішує проблему вирівнювання стін своїми руками по-різному. Існує кілька способів. Вони допоможуть впоратися з вирішенням проблеми без залучення фахівців. Які саме – розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

З чого приступити до основних робіт?

Насамперед слід оглянути приміщення, щоб визначити обсяг майбутніх робіт. Основою всього є підготовчі заходи. Це обштукатурювання або шпаклювання робочої поверхні. Від того, наскільки якісно вона буде зроблена, багато в чому залежить майбутній зовнішній вигляд і терміни експлуатації.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Вирівнювання стін своїми руками проводиться перед нанесенням будь-якого покриття: шпалер, кахлю або подальшого фарбування. Домогтися ідеальної гладкості можна, застосовуючи будівельні суміші, шпаклівку або листи гіпсокартону.

Штукатурка

Вирівнювання стін штукатуркою своїми руками вважається найдешевшим способом, так як доведеться менше витратити власних коштів на придбання необхідного матеріалу. Однак потрібно мати деякі навички для виконання даних робіт. Насамперед, слід провести попередні роботи. Це практично повне зняття старого шару, аж до його заснування, так як навіть здається цілком міцною стара штукатурка з часом відшаровується. Це призведе до негативного результату. Всі витрачені на ремонт сили і матеріали будуть марними.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Один з найкращих способів вирівнювання стін своїми руками – використання обрешітки. Так як ця робота досить важка, вимагає витрат часу і сил, то потрібно бути готовим, що на початку може щось піти не так. Але це можна виправити. Старанність і бажання допоможуть впоратися з проблемою будь-якому новачкові.

Вирівнювання за допомогою маяків

Перед процесом установки маяків потрібно провести розмітку стін. Це необхідно для того, щоб правильно і рівно встановити спеціальні оцинковані профілі. Вирівнювання стін по маяках своїми руками не тільки допоможе контролювати достатня нанесення приготованого розчину, але і багато в чому полегшить роботу з ним. Для цього знадобляться металеві профілі, які будуть кріпитися на стіні у вертикальному положенні через певний відрізок, що не перевищує двометрового відстані. Обов’язково потрібно будівельний рівень. Він потрібен, щоб постійно контролювати рівність поверхонь.

Перед тим як почати вирівнювання стін своїми руками, робочу поверхню слід обробити грунтовкою і добре просушити. Це допоможе отримати більш міцне зчеплення розчину зі стіною. Якщо рівень викривлення буде перевищувати два сантиметри, то рекомендується використовувати розчин під армуючу сітку. Вона буде додатковою гарантією міцності поверхні в готовому вигляді.

Що підготувати?

Під час роботи знадобляться матеріали:

 • Спеціальна суміш на основі гіпсу.
 • Мастерки і шпателі різної ширини.
 • Зручна ємність для приготування розчину.
 • Будівельний міксер, щоб отримати однорідну масу.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Крім цього, при видаленні старої штукатурки слід мати тертку, перфоратор і молоток. Як кріпильного матеріалу до профілів застосовують готовий розчин для оштукатурювання. Можна використовувати пластикові або металеві кріпильні пристосування. Однак слід враховувати, що їх використання призведе до збільшення товщини покриття, а також додаткових матеріальних витрат. Тому вирівнювання стін по маяках своїми руками вимагає деякої вправності і витрат часу.

Читайте також:  Вакцина від грибка для собак: препарати при мікозі

Методи штукатурення

Щоб якісно провести вирівнювання стін штукатуркою своїми руками, застосовується технологія нанесення в кілька рядів:

 • Перший шар наноситься приготованим розчином у вигляді бризок. Він використовується для кращого скріплення основного шару з робочою поверхнею. Рекомендована товщина – кілька міліметрів.
 • Після цього на розкиданий розчин між маяками наноситься грунт. Основні роботи проводяться за допомогою широкого шпателя. Товщина може становити до п’яти сантиметрів. Це вирівнюючий шар. Рухи шпателем проводяться зигзагоподібно, і так продовжується до повного оштукатурювання стін. Після виконаної роботи маяки витягуються. Отримані виїмки зашпаровують розчином. Готовій стіні тепер потрібно кілька днів для повного висихання.
 • Таким проміжним етапом перед нанесенням заключного шару є вирівнювання кутів стін своїми руками. Порівняно з основною роботою, зробити це нескладно. Так як поверхня незначна, слід користуватися шпателями маленького розміру.
 • Заключним етапом стає нанесення основного шару, що вирівнює всі незначні огріхи. Товщина його не повинна перевищувати трьох міліметрів. Після висихання, робоча поверхня піддається зачистці розбірками і напівтертками з наждачним папером різної зернистості.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Застосовувати обштукатурювання поверхонь найбільш доцільно в приміщеннях, де є велике відхилення по вертикалі, так як матеріал досить важкий і створює величезне навантаження на стіни.

Вирівнювання без маяків

У приміщеннях, де поверхні досить рівні, ремонт виконується без додаткових пристосувань: профілів і рейок. Старт будівельних робіт завжди починається з зачистки робочої поверхні, видалення пилу та іншого сміття. Не варто забувати і про грунтовку, яка наноситься мінімум в два шари. Для кращого зчеплення рекомендується робити насічки. Вирівнювання стін штукатуркою своїми руками без маяків часто використовується для обробки підсобних будівель. Тут не потрібно ідеально рівній поверхні. Достатньо, щоб вони були візуально рівними і не мали видимих дефектів. Тим більше що нанесення штукатурки дає додатковий захисний шар матеріалів, з яких побудовані стіни.

Цей спосіб реально використовувати і для штукатурення внутрішніх приміщень за умови, що робоча поверхня рівна. Переваги цього методу очевидні. Так, витрати використовуваного матеріалу без маяків, зменшується майже наполовину. А довести до ідеальної рівності покриття можна за допомогою шпаклівки.

“Ротбанд”

В даний час є велика кількість сухих сумішей, призначених для ручної штукатурки приміщень. Однією з кращих, які зарекомендували себе на ринку, вважається суміш на основі гіпсу з додаванням легких наповнювачів. Це «Ротбанд». Проводиться вона німецькою фірмою. Використовується для обробки будь-яких приміщень, включаючи і такі кімнати, як ванна та кухня, де досить висока вологість повітря.

Читайте також:  Стільниця зі штучного каменю: відгуки, як доглядати

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Вирівнювання стін “Ротбандом” своїми руками має велику перевагу перед іншими розчинами. Готові суміші володіють хорошою пластичністю, практично не дають усадки і не тріскаються по мірі висихання. Низька щільність розчину знижує навантаження на стіни. Матеріал швидше схоплюється, що в значній мірі знижує тривалість ремонту. Варто відзначити, що основні роботи повинні проводитися при температурі повітря не нижче +18 градусів і загальної вологості не більше 60 відсотків.

Підготовчі роботи проводяться так само, як і при будь-якому іншому оштукатурюванні поверхонь. Це очищення стін і грунтовка. Сам розчин має здатність швидко схоплюватися. Тому його рекомендується готувати в невеликих кількостях. При вимішування суміші використовуються будівельні міксери або дриль. Після цього потрібно дати складу постояти протягом декількох хвилин, а потім приступати до роботи.

Гіпсокартон

Легким і не займає багато часу способом є вирівнювання стін гіпсокартоном своїми руками. При наявності самих мінімальних навичок з обшивкою може впоратися будь-який початківець будівельник. Цей матеріал досить міцний, легко піддається нарізці. Тому з його допомогою легко ховаються дефекти стін. Виконуються роботи будь-якої складності: можна робити ніші, дверні арки і кімнатні перегородки. В залежності від масштабу відхилень, використовуються два основних метода обшивки стін: каркасний і безкаркасний. В останньому випадку кріплення відбувається безпосередньо на робочу поверхню.

Каркасний спосіб

Перед початком робіт необхідно видалити осыпающуюся колишню штукатурку і шпалери. Очищену поверхню слід обробити антисептичним розчином, щоб уникнути появи цвілевих грибків. Обштукатурювання не потрібно, так як робоча поверхня буде закрита. Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом своїми руками вимагає придбання додаткових матеріалів. Це металеві профілі або дерев’яні бруски. Але так як останні схильні до гниття, то на практиці їх застосовують значно рідше. Також знадобляться саморізи і шуруповерт. Перед початком будівельних робіт робиться розмітка стін, по лініях яких буде встановлюватися обрешітка. Якщо потрібно утеплення або звукоізоляція приміщення, то у проміжки каркаса укладається матеріал, призначений для даних цілей. Основні роботи з встановлення гіпсокартону починаються з середини конструкції. Далі потрібно поступово переходити до кутах кімнати, так як в цих місцях іноді доводиться підрізати матеріал. Облицювання стін за допомогою гіпсокартону має багато переваг. Їм можна скористатися при значному викривленні поверхні, матеріал універсальний, тому що підходить абсолютно для будь-яких стін (бетонних, цегляних, дерев’яних поверхонь). Монтувати його може будь-яка людина, навіть не має в будівництві достатнього досвіду. Адже практично завжди є можливість підправити допущений промах, до того ж не буде великої кількості бруду і пилу. Робити ремонт можна в будь-який час, незалежно від температури повітря.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Основним недоліком каркасного методу вважається те, що значно зменшується обсяг приміщення. Тому для маленьких кімнат цей метод бажано не використовувати. Не рекомендується застосовувати його для оздоблення приміщень з підвищеною вологістю. Хоча на сучасному ринку є і водостійкі матеріали, але термін їх експлуатації незначний, а вартість – висока.

Читайте також:  Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Безкаркасний метод

На відміну від застосування решетування, вирівнювання стін гіпсокартоном без каркасу своїми руками – найбільш легкий і менш витратний метод. Він практично завжди використовується в приміщеннях з невеликою площею. Кріплення основного матеріалу здійснюється за допомогою спеціальних клейових розчинів з умовою, що висота стін не перевищує довжину листа (тобто не більше трьох метрів).

Проводиться підготовка робочої поверхні. Видаляються відшаровуються частини штукатурки, закладаються вибоїни. Проводиться грунтовка глибоко проникаючими засобами. Ідеальним варіантом буде кладка з цегли, так як вирівнювання стін без маяків своїми руками можна проводити після обробки поверхні грунтовкою.

При монтажі гіпсокартону на клей не допускаються хрестоподібні стики. При незначних перепадах нерівностей приклеювання матеріалу проводиться за допомогою шпаклівки «Фугенфюлер». Вона рівним шаром розподіляється по периметру аркуша. При перепадах завбільшки більше півтора сантиметрів використовується клей «Перлфікс». Він наноситься на стіни невеликими купками з певним проміжком. У місцях, де різниця перепаду поверхні досягає чотирьох сантиметрів, під гіпсокартон проклеюються смужки основного матеріалу, і тільки після цього приклеюється лист. Накладення матеріалу проводиться акуратно і швидко. Рівність поверхні перевіряють за рівнем.

Шпаклівка

Вирівнювання стін своїми руками шпаклівкою варто віднести до незатратним методів. Перед початком будівельних робіт, як і при інших способах обробки приміщень, проводиться зачистка робочої поверхні з обов’язковою грунтовкою. Це забезпечить щільне зчеплення матеріалу зі стіною. При закладенні нерівностей використовується шпаклівка з великою текстурою, а для проведення чистової обробки потрібно еластична маса. Вона здатна забезпечити ідеально рівну поверхню, яка підійде під фарбування або поклейку шпалер. Шпаклювання можна застосовувати на будь-якій поверхні. Але дерев’яні і бетонні стіни підходять для роботи найкраще.

Для вирівнювання стін своїми руками потрібні деякі матеріали та інструменти:

 • Шпаклівка.
 • Грунтовка.
 • Набір різних за розміром шпателів.

Вирівнювання стін своїми руками: способи

Після нанесення першого тонкого шару товщиною до трьох міліметрів готового матеріалу, поверхня повинна добре просохнути. Далі рівномірно наноситься грунтовка. Заключний етап – це вирівнювання поверхні додатковим шаром шпаклівки, не перевищує одного міліметра. Після повного висихання поверхні стіни проводиться її зачистка дрібнозернистим наждачним папером. Готові поверхні використовуються для наклеювання плитки, шпалер, фарбування.

Висновок

Отже, ми з’ясували, як можна вирівняти стіну своїми руками. Крім запропонованих методів вирівнювання застосовуються й інші варіанти. Зараз на ринку будівельних матеріалів є величезний асортимент стінових панелей, з допомогою яких реально виправити будь-яку кривизну стін. Різноманітність їх зашкалює, тому можна вибрати матеріал під будь-стильове рішення: з пластику, масиву дерева, ДСП і так далі.

Беручись за ремонт, не варто зациклюватися на вирівнюванні стін одним способом. Можна використовувати декілька з них, в залежності від поверхонь кімнат.

DvaGusya