Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Спробувати справжній доспевший природним чином ананас в Росії, звичайно ж, можна, тільки виховавши його своїми руками. Ставиться ця південна культура до групи багаторічників. А тому виростити її на дачі, зрозуміло, не вийде. Взимку на вулиці це рослина просто замерзне. У цій статті тож розглянемо покроково, як виростити ананас з верхівки будинку, в кімнатних умовах. Нижче у всіх подробицях розберемося з тим, як посадити цю культуру в горщик, як її вкорінювати і як за нею доглядати в подальшому.

Який посадковий матеріал слід використовувати

Відповіддю на питання про те, як виростити ананас, є відносно нескладна для досвідченого квітникаря технологія. Але звичайно ж, в першу чергу любителю кімнатних рослин слід правильно вибрати посадковий матеріал цієї культури.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Вирощують ананаси в домашніх умовах зазвичай із зеленої наплодной гілки. Звичайно ж, можна використати для цієї мети і насіння. Але продаються плоди цієї культури в магазинах, на жаль, зазвичай недозрілі. Саме тому багато квітникарі цікавляться тим, як виростити ананас з верхівки. Це дійсно самий вірний спосіб одержати будинку здорове міцне екзотична рослина.

Зрізати наплодную гілку рекомендується з ананаса, придбаного в теплу пору року. Справа в тому, що транспортують плоди цієї південної культури зазвичай в неутеплених вагонах і фурах. Відповідно взимку, в морози верхівка ананасів в дорозі просто підмерзає. Виростити з такої наплодной гілки або в будь-якому випадку не вийде.

Як відокремити посадковий матеріал

Про те, як виростити ананас з верхівки, поговоримо трохи нижче. Для початку давайте розберемося з тим, як правильно відокремити цей посадковий матеріал від плоду.

Звичайно ж, використовувати для посадки ананаса слід не тільки не підморожений, але і здоровий, неушкоджений «чубчик». Відокремлюють верхівку від плоду зазвичай наступним чином:

  • беруть ананас в праву руку;

  • лівою рукою міцно обхоплюють зелену частину як можна ближче до основи;

  • починають викручувати сам ананас за годинниковою стрілкою, а зелену частину, відповідно — проти.

Читайте також:  Кімнатний квітка цикламен: фото, посадка і догляд в домашніх умовах

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

При бажанні можна також просто відокремити посадковий матеріал разом з верхівкою плода з використанням гострого ножа. М’якоті в цьому випадку слід захоплювати близько 1 див.

Як виростити ананас з верхівки: підготовка до посадки

Зрізану зелену частину плоду попередньо слід ретельно пров’ялити. Це необхідно для того, щоб у садивного матеріалу підсохли всі нанесені при відкручування або зрізки ранки.

Для пров’ялювання верхівку обмотують шнурком між ярусами «чубчика» підвішують «догори ногами» в провітрюваному приміщенні. Тривати підсушування садивного матеріалу має в подальшому протягом декількох тижнів.

Подвяленную верхівку, перш ніж висаджувати в діжку, звичайно ж, слід укоренити. Виконують цю процедуру стандартним чином, використовуючи стакан або будь-яку іншу ємність з водою кімнатної температури. Корінці у верхівки з’являться при використанні такого способу приблизно через тиждень. Щоб посадковий матеріал не підгнив, ставити його в склянку потрібно правильно. Занурювати у воду зону вкорінення слід приблизно на 4 див.

Яку вибрати ємність для посадки

Отже, далі давайте подивимося, як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах. Занадто великий горщик для наплодной гілки вибирати не варто. Найкраще для вирощування ананаса на перших етапах підійде ємність діаметром, трохи перевищує діаметр зони вкорінення «чубчика». Висаджують цю культуру зазвичай в стандартні квіткові горщики з дренажними отворами.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

На дно обраної ємності попередньо слід насипати керамзит або гальку шаром близько 4 див. Цей матеріал в подальшому буде виконувати роль дренажу. Поверх керамзиту або гальки в горщик потрібно покласти грунт. Найкраще ананаси ростуть на грунтосумішей, приготовленої з піску і торфу, взятих у рівних частинах. Покупної грунт для кактусів також може стати відмінним відповіддю на питання про те, як виростити ананас вдома міцним і здоровим.

Імунітету у цій південній культури до вітчизняних бактеріям і вірусам немає. Тому грунт перед посадкою верхівки обов’язково слід продезінфікувати. Для цього грунтосуміш слід просто пролити крутим окропом.

Як виростити ананас: посадка

Витягувати верхівку ананаса з склянки слід акуратно, таким чином, щоб не пошкодити корінці. При посадці верхівку встановлюють у викопану в землі ямку і, притримуючи її рукою, обережно розправляють корінці. Поміщати «чубчик» в грунт потрібно до самих нижніх листків.

Читайте також:  5 кращих мультивітамінів для кішок — огляд препаратів з описом та дозуванням

Грунт навколо посадженої наплодной гілки на заключному етапі слід гарненько утрамбувати. Далі ананас потрібно гарненько пролити розчином марганцівки. Використовувати при цьому варто воду кімнатної температури. Застосування саме такого розчину для поливу при посадці є відповіддю на питання про те, як виростити ананас з верхівки здоровим і міцним. Для того щоб “чубчик” швидше прижився, на горщик зверху слід натягнути поліетиленовий пакетик.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Догляд в перший час

Вкорінюється верхівка ананаса в горщику зазвичай протягом приблизно 1-2 місяців. В цей час горщик ні в якому разі не можна виставляти на прямі сонячні промені. Дуже важливо також у цей період дотримуватися оптимальний температурний режим. Занадто холодним грунт в горщику бути не повинен. Добре вкорінюються верхівки ананасів тільки в грунті, температура якої становить приблизно 25 °С.

Квітникарі, задавшиеся питанням про те, як виростити ананас, звичайно ж, цікавляться тим, як правильно поливати цю культуру в перший час. Зволожувати грунт в горщику з верхівкою до її вкорінення не рекомендується взагалі. Під плівкою земля у будь-якому випадку тривалий час буде залишатися вологою. Тільки якщо ком почне пересихати, його потрібно буде злегка зволожити. Обприскувати при цьому саму верхівку слід якомога частіше.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Як тільки ананас вкорениться, в центрі «чубчика» з’являться нові молоді листочки світло-салатового кольору. З цього моменту за ананасом можна починати доглядати як за дорослим рослиною.

Через деякий час з’являться плоди

Як виростити ананас вдома, звичайно ж, хотіли б дізнатися багато любителів кімнатних рослин. І зрозуміло, квітникарів цікавить у тому числі і технологія обробітку цієї культури, дозволяє отримати саме її плоди. Період цвітіння у ананасів при використанні в якості посадкового матеріалу верхівки починається в кімнатних умовах приблизно через 3 роки після посадки.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Надалі на рослині з’являється зазвичай кілька крихітних плодів. При бажанні їх в подальшому можна укоренити. Такий посадковий матеріал – також непоганий відповідь на питання про те, як виростити ананас. На фото вище можна бачити як виглядає плодоносна рослина в кімнаті. Виглядає ананас в домашніх умовах, як можна помітити, при правильному догляді дуже привабливо і екзотично.

Читайте також:  Інтерєр хрущовки: варіанти, вибір стилю

Залишають на оброблюваній в кімнатних умовах ананасі в кінцевому підсумку зазвичай тільки один плід. Як тільки він зросте до досить великих розмірів і визріє, сама рослина, на жаль, загине. Для сімейства бромелієвих процес цей, на жаль, цілком природний. Дозрівають плоди ананаса приблизно протягом 3-6 місяців після появи зав’язі.

Як правильно доглядати за дорослими рослинами

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах, хотіли б дізнатися насправді багато квітникарі. Вирощування цієї рослини, звичайно ж — процедура досить цікава. Зрозуміло, доглядати за цією екзотичною рослиною слід правильно. Інакше ананас може і зовсім ніколи не зацвісти.

Оптимальною температурою вирощування ананасів вважаються 21-25 °С. В будь-якому випадку дуже холодно в кімнаті з цією рослиною бути не повинно. Самою низькою температурною «планкою» для ананаса є 18 °С.

Поливати часто цю культуру не слід. Зволожують це рослина рясно тільки тоді, коли ком під ним майже зовсім пересохне. Удобрюють ананаси в період вегетації один раз в два тижні. При цьому зазвичай використовують настій коров’ячого гною.

Квітникарям, тим, хто замислюється про те, як виростити ананас в кімнаті, звичайно ж, варто знати і про те, що взимку такі рослини впадають в сплячку. В цей час рослина потрібно перенести в приміщення, температура повітря в якому становить не більше 15 °С. Поливати в цей період ананас потрібно не частіше разу на тиждень. Сплячку ананаса при бажанні можна і запобігти. Для цього всього лише потрібно подовжити для рослини світловий день мінімум до 10 годин на добу.

Як виростити ананас з верхівки в домашніх умовах?

Замість висновку

Отже, вище в статті ми розповіли, як виростити ананас вдома з верхівки, покроково. Методика посадки «чубчика», а також подальшого догляду за цим південним рослиною, таким чином, не відрізняється особливою складністю. Але порушувати технології вирощування ананасів, звичайно ж, не можна. Доглядати за цією культурою слід ретельно. Тільки в цьому випадку можна буде отримати міцне, здорове плодоносна рослина.

DvaGusya