Борна кислота для помідорів і огірків, обприскування Як розвести Пропорції Відео

Рясний і якісний урожай помідорів і огірків можна отримати тільки при дотриманні всіх правил вирощування та догляду. Однією з важливих складових частин догляду є своєчасне внесення добрив і підгодівлі. Вони сприяють рясному цвітінню, формування зав’язі і плодів, високій якості врожаю і тривалості його зберігання, підвищують імунітет овочевих культур.

Серед великої різноманітності добрив багато городники вважають за краще вибирати ті, які одночасно є дуже ефективними і більш безпечними, ніж звичайні хімікати. Мова йде про простому і доступному кожному препараті – борної кислоти.

Чим корисна підгодівля борною кислотою

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоБорна кислота має безліч корисних властивостей, вона ефективно впливають на багато овочеві рослини в теплиці і у відкритому грунті, в тому числі – на помідори та огірки:

 • підвищує схожість насіннєвого матеріалу і зміцнює його імунітет;
 • сприяє формуванню міцної і сильної кореневої системи;
 • стимулює активне зростання і забезпечує повноцінний розвиток;
 • збільшує кількість зав’язей і врожайність у кілька разів;
 • забезпечує рясне цвітіння і оберігає зав’язі від передчасного осипання;
 • сприяє більш тривалому зберіганню врожаю;
 • підвищує опірність до хвороб і шкідників;
 • приводить в норму склад грунту на будь-якій ділянці (лісовому, подзолистом, заболоченому) і відновлює кислотний баланс;
 • покращує смакові показники і аромат плодів, підвищує цукристість томатів;
 • скорочує строки дозрівання овочів;
 • сприяє більш легкому і повному засвоєнню мінеральних і органічних добрив;
 • перешкоджає появі гнилей при надмірному поливі і перезволоженні грунту;
 • захищає помідори від фітофтори та інших захворювань;
 • захищає від мурах, попелиці та інших можливих шкідників;
 • зміцнює овочеві рослини на всіх етапах розвитку;
 • сприяє повноцінному розвитку рослин навіть у загущених насадженнях;
 • використовується в профілактичних цілях.

Коли застосовують підживлення борною кислотою (терміни обробки)

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоПідживлення з вмістом бору рекомендується починати ще на етапі посіву, а точніше при підготовці посадкового матеріалу. Насіння помідорів і огірків необхідно витримати в поживному розчині протягом двадцяти чотирьох годин.

Надалі потрібно три підживлення:

 1. Перед початком цвітіння, коли відбувається формування бутонів.
 2. В період утворення зав’язі і квіткових кистей.
 3. На етапі дозрівання і фарбування плодів.

Увага! Для овочевих рослин з коротким терміном дозрівання може бути достатньо і двох підживлень, а при появі інфекції або паразитів допускається додаткова підживлення у вигляді обприскування. При необхідності проводять профілактичну обробку на різних етапах росту культур.

Читайте також:  Класична чума свиней: симптоми, вакцинація

Як визначити брак бору у томатів і огірків

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоНедолік бору можна визначити за деякими зовнішніми ознаками певного овочевого рослини. Він впливає на зовнішній вигляд культур та їх розвиток.

У помідорів

 • з’являється велика кількість млявих листя блідого відтінку;
 • у верхній частині куща листя можуть набувати жовтизну і деформуватися, з часом вони починають скручуватися, а нові листочки виростають дуже дрібними і блідими на вигляд;
 • прожилки на листках томатів можуть чорніти, жовтіти або сохнути;
 • живильні речовини надходять у недостатній кількості, з-за чого починають відмирати верхівкові пагони;
 • стебла стають ламкими, у їх підстави з’являється почорніння, вони засихають ще до дозрівання плодів;
 • квіток на рослині — мінімальна кількість, найчастіше це пустоцвіти;
 • під час цвітіння квітки масово починають опадати;
 • зав’язь і поодинокі плоди низької якості – зав’язь часто опадає, а зав’язалися плоди дуже маленького розміру;
 • плоди покриваються білим нальотом або плямами бурого і чорного відтінку;

У огірків

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции Видео

 • коренева система слабшає і вже не здатна повністю забезпечувати кущ необхідним харчуванням, з-за чого зростання культури зупиняється або значно сповільнюється, верхівки рослин поступово відмирають;
 • активний період цвітіння може закінчитися масовим осипаннями квіток або нечисленною зав’язі;
 • поодинокі плоди, які все ж встигли зав’язатися, найчастіше залишаються маленькими і повністю не розвиваються.

Як правильно застосовувати борну кислоту

Борну кислоту в якості добрива можна застосовувати різними способами.

 1. Замочування насіння

До посіву насіння різних овочів рекомендується провести їх обробку розчином борної кислоти за п’ятнадцять – двадцять днів до посадки (перший раз) і за добу (вдруге). Перше і друге замочування повинно тривати протягом двадцяти чотирьох годин. Для приготування розчину потрібно один літр води з температурою не менше п’ятдесяти градусів і один грам препарату.

 1. Внесення в грунт при посадці насіння

Якщо насіннєвий матеріал замочувався тільки один раз, то при його посадці рекомендується внести в кожну лунку не менше двох столових ложок готового розчину.

 1. Обприскування

Позакореневе підживлення відома своєю швидкою ефективністю, так як через надземну частину рослина відразу поглинає необхідний бор. Після такої обробки результат видно вже через пару днів. Розчин потрібно наносити на всі рослини через розпилювач.

 1. Полив під корінь

Прикореневій полив – самий простий і менш популярний спосіб застосування борної кислоти для овочевих культур. Дуже важливо використовувати його грамотно, з урахуванням плану і пропорцій.

Підживлення томатів борною кислотою. Як приготувати розчин

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоРозчин борної кислоти, приготовлений з одного літра гарячої води (температура п’ятдесят – шістдесят градусів) і одного грама порошку борної кислоти можна використовувати для поливів і обприскувань. Застосовувати його слід тільки в охолодженому вигляді. Для зупинки осипання зав’язей рекомендується провести дворазову обробку рослин за допомогою пульверизатора з інтервалом у десять днів.

Читайте також:  Що робити, якщо коріння орхідеї вилізло з горщика

Можна приготувати розчин і іншим способом. Для цього в склянку гарячої води додають половину чайної ложки порошку борної кислоти, розмішують до повного розчинення, а потім виливають його у велике відро води (близько десяти літрів). Розчин готовий до застосування.

Для зміцнення і знезараження насіння перед посівом використовують суміш з одного літра води, по одному граму борної кислоти і марганцю (або перекису водню), п’яти грамів соди і двох жмень цибулиння. Тривалість замочування – двадцять чотири години.

Увага! Якщо після першої обробки зовнішній вигляд рослини погіршився, то другу процедуру краще не проводити або відкласти її на більш пізній час.

Досвідчені городники рекомендують проводити обробку томатних кущів поетапно, за спеціальною інструкцією, з використанням популярних і дуже ефективних препаратів – борної кислоти, марганцю і йоду. Спочатку проводиться обприскування рослин слабким марганцовым розчином, потім борною кислотою, а в завершенні – йодовым розчином (1 мл на 1 л води).

Докладніше в статті: Чим підживити помідори під час цвітіння і плодоношення в теплиці

Розчини для підживлення огірків

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоДля передпосівної обробки готують розчин з одного літра гарячої води і 0,3 грама порошку борної кислоти. Насіння огірків бажано замочувати за добу до посадки, на двадцять чотири години.

Поетапна обробка огірків за допомогою борної кислоти, йоду і марганцю (як з томатами) також може використовуватися, але тільки без перевищення дозування. Надлишковий обсяг тільки нашкодить овочевим культурам.

Живильний розчин для огірків з низькою опыляемостью, для рослин після пересадки з теплиці на відкритий грунт готують з п’яти літрів гарячої води, двох чайних ложок борного порошку і триста грамів цукру. Підживлення застосовують у холодному вигляді. Такі «ліки» допомагає огірковим кущах адаптуватися на новому місці, звикнути до нових умов життя, а також сприяє прискоренню росту та розвитку культур і підвищенню врожайності.

Для обприскувань перед дозріванням плодів розчин готують з десяти літрів води, десять грамів борної кислоти, п’ятдесяти грамів соди харчової, двох грамів марганцівки, чотирьох грамів розчину йоду, двох великих ложок цукру і шістдесят грамів гумату калію. Ця підгодівля годиться не тільки для огірків, але й для багатьох плодових овочевих рослин.

Докладніше в статті: Підживлення огірків у відкритому грунті під час цвітіння і плодоношення

Склади для боротьби з хворобами і шкідниками на основі борної кислоти

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоВід фітофторозу на томатах

 • Для профілактики захворювання обприскування томатних кущів проводять розчином з десяти літрів теплої води (сорок – п’ятдесят градусів), п’яти грамів борного порошку і половини чайної ложки марганцівки.
 • Для обприскувань томатів у теплицях (в середині літа) чайну ложку порошку борної кислоти розчиняють у невеликій кількості гарячої води, а потім виливають у відро з теплою водою і розмішують.
 • Досвідчені дачники пропонують свій ефективний розчин, що складається з десяти грамів мідного купоросу, п’яти грамів борної кислоти і десяти літрів води. Борний порошок розчиняють у гарячій воді, а потім вже змішують з купоросом і залишилися об’ємом води.
 • Для обприскувань листя, стебел і плодів можна приготувати розчин з великого відра води, десять грамів борної кислоти і йоду (двадцять п’ять – тридцять крапель).
 • Для позакореневої обробки готують розчин з десяти літрів води, п’яти грамів борної кислоти, двадцять крапель йоду і одного літра сироватки. Обприскувати по листю.
 • Ефективної від фітофторозу вважається вищеописана поетапна обробка томатів за допомогою борної кислоти, марганцю і йоду.
Читайте також:  Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Докладніше в статті: Як боротися з фітофторою на помідорах у відкритому грунті

Для боротьби з попелицею

Борная кислота для помидоров и огурцов, опрыскивание Как развести Пропорции ВидеоБілий порошок з вмістом бору використовується в цілях профілактики проти попелиці і мурашок, а також на початковому етапі їх появи на овочевих грядках. Боротися з непроханими гостями можна кількома способами: обприскуваннями водними розчинами, рассыпанием порошку по поверхні грунту, приготуванням приманок з борною кислотою.

 • Так як мурахи є переносниками попелиці, то необхідно вести боротьбу з усіма шкідниками одночасно. Для цього кристалічний порошок розсипають поблизу мурашника, а також в міжряддях на грядках з овочами.
 • Обприскувати заражені попелиць рослини потрібно розчином з п’яти літрів води й десяти грамів борної кислоти.
 • Для знищення рознощиків попелиці ефективні різні приманки. Наприклад, кульки з круто зварених жовтків яєць (2 шт) з ложкою води і половиною чайної ложки борної кислоти. Або невеликі ємності з солодким сиропом з невеликої кількості води, п’яти грамів борної кислоти, їдальні ложки цукру, чайної ложки рідкого меду або варення.

Заходи безпеки під час обробки

 1. При роботі з борною кислотою необхідно мати спеціальний фартух, гумові рукавички, окуляри і респіратор.
 2. Готувати розчини рекомендується на відкритому повітрі, подалі від дітей і домашніх тварин.
 3. Обробку рослин потрібно проводити в суху безвітряну погоду, у ранковий або вечірній час.
 4. Для обприскувань краще використовувати насадку з дрібним розпиленням, щоб на листках не збиралися краплі. Зворотний бік листя також необхідно ретельно обробити.

Корисне відео

Борна кислота для томатів — супі засіб для збільшення врожаю: відео

Борна кислота для огірків — супер підживлення під час цвітіння для збільшення врожаю: відео

Борна кислота – це незамінний і доступне засіб підвищення врожайності на дачі та на городі. Це ефективне мікродобриво допоможе виростити найсмачніші огірки і помідори. Головне, щоб при застосуванні борної підживлення дотримувалися всі пропорції, строки внесення і запобіжні заходи.

DvaGusya