Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Антуріум – красиве, але примхлива рослина, яке активно вирощують на клумбах, в оранжереях і кімнатах. Рано чи пізно його власники стикаються з питанням, як його розмножити. Детально про розмноження ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Існує кілька способів розмноження цієї кімнатної культури. Найчастіше вдаються до вегетативного, оскільки він простіший і займає меншу кількість часу. Застосовуючи цей спосіб, можна розмножувати квітка, розділяючи кущ, обрізаючи і вкорінюючи живці, бічні пагони з повітряними корінням і листки. Насіннєвий спосіб в домашніх умовах застосовується рідко. Він трудомісткий і тривалий, до того ж не завжди закінчується успіхом.

Чи знаєте ви? Антуріум здатний на 70% очищати повітря в приміщенні, де він росте, від хвороботворних мікробів, на 8%від парів формальдегіду, а також фільтрувати повітря від толуолу і аміаку.

Розподілом великого куща

Цей спосіб – один з найпростіших, однак вимагає акуратних дій. Його проводять в ході весняної пересадки. Материнський кущ витягують з горщика, коріння очищають від ґрунту і розподіляють так, щоб при розрізанні кожної частини відійшло приблизно однакову кількість корінців. Перед розподілом ножиці, секатор або ніж потрібно обробити дезінфікуючим засобом.

Кущ розрізають навпіл. Місця зрізів припудрюють товченим активованим або деревним вугіллям. Кожну з частин садять в окремий горщик з вологим ґрунтом, відповідно до рекомендацій по посадці. Ємності вибирають невеликі, грунт підбирають пухку, легку, з хорошими волого і воздухопроводімимі якостями. На дно горщиків укладають верхній шар дренажу.

Як розмножити антуріум в домашніх умовах

живцями

Для розмноження антуріума підходять верхівкові живці. Після відрізання на держаку повинен залишитися мінімум 1 листок і кілька повітряних коренів. Його потрібно підсушити протягом декількох годин, а місце зрізу обробити вугіллям.

Радимо дізнатися про таких різновидах антуриума, як Андре і Шерцера.

Щоб укоренити посадковий матеріал, необхідно здійснити наступні кроки:

 1. Держак посадити в горщик з зволоженим грунтовим субстратом або піском.
 2. Укрити пластиковою пляшкою або скляною банкою.
 3. Поставити в тепле місце.
 4. Після появи коренів пересадити на постійне місце. Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Укоріненням бічних пагонів з повітряними корінням

Ще один простий спосіб, який зажадає від власника рослини мінімум зусиль і часу. Бічні пагони вже мають повітряні корені. Кожен з них акуратно відокремлюють від материнського куща і поміщають для укорінення в горщик з вологим грунтовим субстратом або піском.

Читайте також:  Хвороби та шкідники солодкого перцю і боротьба з ними фото, способи лікування

Важливо! Стимулювати утворення повітряних коренів можна, поклавши біля основи стебла шар моху-сфагнуму.

Потім організують міні-тепличку, накриваючи пагони скляними або пластиковими ємностями, плівкою. Щодня посадки провітрюють, знімаючи укриття. Зволожують у міру підсихання верхнього шару грунту. Після того як з'являються молоді листки і коріння, пагони пересаджують в горщики на постійне місце.

Як розмножити антуріум в домашніх умовах

листом

Листки для розмноження необхідно відокремлювати з невеликою ділянкою стебла. Цей спосіб часто закінчується невдачею. До того ж не до всіх видів антуріума він застосуємо.

Щоб розмножити квітка таким способом, необхідно:

 1. Відрізати гострим продезинфікованим ножем лист з частиною стебла довжиною 3 см.
 2. Закрутити лист в трубочку, зв'язати його нитками або надіти гумку.
 3. Підготувати ємність з торф'яно-піщаної сумішшю і помістити в неї лист стеблом вниз, щоб 1/3 від нього залишилася на поверхні.
 4. Укрити ємність плівкою, скляною або пластиковою тарою.
 5. Поставити її в темне і тепле приміщення.
 6. Щодня проводити провітрювання.
 7. У міру необхідності зволожувати грунт з пульверизатора.
 8. Через тиждень після появи молодого паростка пересадити рослину на постійне місце.

Є й більш простий спосіб вкорінення листка – його потрібно поставити в воду до появи корінців, а потім висадити в горщик. Як розмножити антуріум в домашніх умовах

насінням

Насіння сіють в прямокутний пластмасовий контейнер з кришкою. Грунт для пророщування повинен бути пухким з невеликим шаром перліту. Насіння потрібно розкласти на поверхні зволоженою грунту і злегка втиснути їх углиб. Контейнер закрити кришкою. Ємність поставити в добре освітлюється місце з температурою + 22 … + 24 ° С. Щодня кришку потрібно знімати, щоб провітрити посіви і попередити розвиток грибкових захворювань.

Важливо! Насіння антуриума дуже швидко втрачають здатність до схожості, тому їх потрібно висаджувати протягом 3-5 днів після збору.

У міру необхідності грунт слід зволожувати з пульверизатора. Сходи повинні з'явитися через 1, 5-2 тижні. Після цього їх потрібно розкрити остаточно. При появі двох справжніх листків паростки потрібно пікірувати в окремі ємності. Після формування 5-6 листків і добре розвиненою кореневої системи молоді рослини пересаджують в горщики діаметром 9-10 см. Цвітіння від них можна буде очікувати через 3-4 роки.

Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Застереження щодо використання

Сік антуриума містить небезпечну речовину для людини і домашніх тварин – солі щавлевої кислоти, при попаданні яких на слизові і шкірні покриви можуть виникати алергічні реакції і опіки. Якщо сік проникне всередину людського організму, то можливе отруєння, ознаками якого є підвищене слиновиділення, печіння в роті і горлі, блювота, діарея, біль в животі. При попаданні в рот може статися набряк гортані і опік слизової.

Читайте також:  Що можна давати курям, а що ні: список

Ось чому всі маніпуляції, які проводять з квіткою, слід здійснювати в гумових рукавичках. При цьому важливо уникати контакту рук з очима, ротом, носом. При попаданні соку на шкіру необхідно промити уражену ділянку великою кількістю води. Якщо виник опік, необхідно змастити його засобами «Пантенол» або «Рятувальник».

Рослина не рекомендується вирощувати в будинках, де є маленькі діти або домашні тварини, особливо кішки.

Важливо! Якщо сік квітки випадково потрапив в травну систему людини, необхідно діяти так, як при звичайному отруєнні: промити шлунок, прийняти сорбент, пити багато води або молока. При погіршенні стану викликати швидку допомогу.

Випари, які виходять від квітки, шкоди не приносять, проте пилок під час цвітіння може викликати алергічні реакції: чхання, сльозотеча, свербіж в кон'юнктиві. Саме тому алергікам слід працювати з рослиною в респіраторі. При виникненні алергічних проявів варто прийняти антигістамінний препарат.

Після того як всі маніпуляції з квіткою зроблені, слід ретельно вимити руки теплою водою з миючим засобом.

Типові помилки новачків

На етапі вкорінення квітки новачки часто забувають про такі важливі заходи, як провітрювання і зволоження. Відсутність перших загрожує розвитком грибкових інфекцій. Недолік вологи призводить до повільного укоріненню, усихання посадкового матеріалу. Надлишок – до розвитку гнилі.

Нерідко ігнорується правило тримати посадки в теплих умовах і при підвищеній вологості. Чим нижче температура, тим повільніше відбувається прокльовування сходів, розвиток молодих рослин. Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Ще одна помилка – пізно висіяні насіння. Як ми вже згадували, якщо проводиться посадка власним насінням, то їх необхідно посіяти в найкоротші терміни після збору.

Недотримання рекомендацій по розмноженню той чи інший спосіб також може призводити до того, що воно не вдалося. Перед тим як приступити до розмноження антуріума, необхідно ознайомитися з інформацією про доступні способи конкретно про людське око, який ви вирощуєте.

Чи знаєте ви? Антуріум часто називають «чоловічим щастям», а все тому, що в езотериці вважається, що ця квітка наділяє сильна стать життєвими силами і дарує позитивну енергетику.

Читайте також:  Що потрібно перевірити на дачі після нещодавнього крижаного дощу

Після посадки на постійне місце молодого рослини йому потрібно дати час для адаптації. Не варто хвилюватися, якщо протягом 1-2 місяців рослина не буде рости, випускати нові листки. Така поведінка для антуріума нормально, оскільки приживається він на новому місці довго.

Однак нерідкі випадки, коли рослина не йде в зростання, або гине з вини власника. Як розмножити антуріум в домашніх умовах

Ось помилки, які найчастіше допускають новачки:

 1. Неправильно підібраний грунт для рослини. Паростки, вкорінені живці, листки і бічні пагони садять в суміш листової землі (1 частина), хвойного грунту (1 частина), торфу (1 частина), піску (0, 5 частини). На 80% грунт повинен складатися з легких фракцій. Оптимальна кислотність – 5, 5-6, 5 pH.
 2. Неправильно підібраний горщик. Коренева система повинна добре вміщуватися в горщик, проте він повинен бути не дуже великим, оскільки в цьому випадку рослина буде нарощувати коріння, а наземна частина буде залишатися на колишньому рівні.
 3. Неправильно підібране місце зростання. Краще висвітлення для антуріума спостерігається на підвіконні, що виходить на північний захід. Тут воно не дуже яскраве і розсіяне. Ще одна умова – відсутність протягів. Холодні повітряні потоки згубні для квітки.
 4. Створення неправильного мікроклімату. Квітка любить підвищену вологість – в кімнаті, де він росте, її потрібно підтримувати на рівні вище 80%. Температура повинна бути наближена до позначки + 20 … + 22 ° С.
 5. Занадто швидкий або частий полив. Після посадки молодих рослин у вологий грунт перший полив потрібно здійснити не раніше, ніж через 1-1, 5 тижні. Надалі зволоження проводять, як тільки просохне верхній шар ґрунту.
 6. Проведення занадто частих підгодівлі. Антуріум не любить великої кількості добрив. Підгодовують його не частіше, ніж 1-2 рази на місяць, тільки в весняний і літній періоди.

Чи знаєте ви? З антуріумом пов'язано безліч прикмет і забобонів. Згідно з практикою фен-шуй, він позбавляє від депресії і приводить в норму розхитані нерви, дарує гармонію і умиротворення.

Отже, антуріум – красиве рослина, мати в будинку яке мріють багато людей. Розмножити його нескладно – існує кілька простих способів, як це зробити. Однак при роботі з квіткою слід враховувати, що він отруйний, тому необхідно дотримуватися запобіжних заходів і захищати тіло і слизові оболонки від випадкового контакту з соком рослини.

DvaGusya