Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Чистоту у квартирі можна підтримувати за допомогою кімнатних квітів.

Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Кімнатні рослини — це не лише декоративний елемент інтер'єру. Вони також відомі своєю здатністю виробляти кисень і можуть допомогти видалити частинки пилу з повітря. Але які саме рослини варто обирати тим, хто хоче мати чистий і охайний будинок?

Зазвичай, найкращим рішенням для боротьби з пилом вважаються рослини з великим блискучим листям, яке за рахунок великої площі поверхні забезпечує максимальне захоплення частинок пилу. Деякі сорти кімнатних рослин затримують пил, одночасно випускаючи свіже повітря. Згідно з дослідженням 2015 року, проведеним у Китаї, листя з великою кількістю опушення і шорсткою поверхнею може збирати найбільшу кількість твердих частинок на зразок пилу, інформує dvagusya.com.ua.

При цьому важливо не забувати регулярно витирати пил з листя кімнатних рослин, щоб назавжди позбутися від бруду і щоб він не продовжував перебувати у приміщенні. Для цього ви можете використовувати суху тканину з мікрофібри або звичайну ганчірку. Протирайте рослини настільки ж часто, як і інші поверхні у вашій домівці.

Проте, почати варто з вибору оптимального кімнатного озеленення, яке забезпечить чистоту повітря і позбавлення від пилу. Наступні три рослини найкраще підходять для підтримання домівки у чистоті.

Англійський плющ

Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Усі різновиди англійського плюща є гарними для збору пилинок. Також відомо, що вони поглинають вологу і випаровування з повітря, що робить їх відмінною зброєю проти цвілі. Саме тому цією рослиною нерідко прикрашають кухні та ванні кімнати. Вона відмінно виглядає у підвісних кашпо, є невибагливою у догляді, а ще її досить легко знайти у продажу, що теж є безсумнівною перевагою. Англійський плющ ефективно поглинає канцерогени і вуглекислий газ, а також солі важких металів і формальдегід, що робить його ідеальним сорбентом. Він вимагає обприскування двічі на тиждень і краще переживає посуху, ніж занадто рясний полив, тож будьте уважними.

Також до рослини потрібно поставитися з обережністю, якщо у будинку є тварини або маленькі діти, оскільки у її листі і плодах є отрута.

Фікус еластичний

Читайте також:  Посадка часнику восени коли і як посадити В регіонах Фото Відео

Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Популярність фікусів легко пояснити. Фікус каучуконосний або фікус еластичний — рослина з великим блискучим листям, яке нібито натерте воском. За рахунок цього воно відмінно поглинає забруднення і забезпечує чистоту повітря у приміщенні. Дослідження, проведене NASA, визначило, що каучуконосний фікус можна визнати однією з декількох кімнатних рослин, які найкраще очищають повітря від забруднювачів, на зразок пилу. Велике листя рослини ефективно вловлює найдрібніші частинки, але ви можете підвищити продуктивність квітки.

Обприскуючи еластичний фікус один раз на день, ви можете підвищити його ефективність у контексті збору пилу.

Хлорофітум чубатий

Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Хлорофітум чубатий або "павуча рослина" не володіє широким листям, як каучуконоси, проте кількість його листя робить рослину відмінним варіантом для збору пилу. До того ж, це чудовий натуральний сорбент. Дослідження показали, що лише протягом двох днів "павуча рослина" може усунути близько 90 відсотків токсинів у кімнаті.

Її часто тримають у приміщеннях, де можлива наявність чадного газу, оскільки вона нейтралізує продукти розпаду. Тобто для кухні з газовою плитою це логічний вибір.

"Павуча рослина" відмінно очищає повітря і видаляє з нього вологу, як і англійський плющ, перешкоджаючи накопиченню вологи і утворенню цвілі. Власне хлорофітум, який за умов дикої природи росте у стовбурах і на корі дерев, досить невибагливий і може терпіти як вологе, так і сухе повітря та навіть комфортно почуватися у затінку, хоча більше полюбляє яскраве освітлення (але не прямі сонячні промені).

DvaGusya