Чим підживити полуницю навесні для гарного врожаю Фото Відео

Весна розкриває землю в саду і перед очима городників вимальовується не зовсім привабливі грядки з садової суницею або, як прийнято її називати в народі, полуницею. Явище це короткочасне і зовсім скоро ягідники зазеленіють нової соковитим листям і будуть готуватися до нового врожаю, а городник повинен їм у цьому допомогти.

Коли вносити підживлення для полуниці навесні

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоЯк тільки земля звільниться від снігу, трохи зігріється і просохне, садівники Росії поспішають на свої дачні ділянки і одними з перших перевіряють схоронність посадок полуниці після зимівлі. Саме час зайнятися наведенням порядку в ягоднике.

 • Для південних регіонів турботи про полуничній грядці починаються вже в 1 декаді березня.
 • У Підмосков’ї роботи проводять ближче до квітня, а Урал і північні регіони, де клімат більш суворий, прибирання ягідних плантацій і першу підгодівлю призначають на кінець квітня.

Але в будь-якому випадку, все залежить від конкретно взятого регіону: якою була зима, сніжною чи не дуже? Як знаменує прихід весни — з швидким таненням снігу або затяжним періодом похмурої холодної погоди? І як тільки оголюватися пожухлі торішнє листя, а земля трохи підсохне, приступають до санітарного очищення грядки з полуницею.

Проводять видалення старої висохлої листя, що залишилися з осені вусів і квітконосів. Прибирання поєднують із розпушуванням грунту і прополкою пробуджуються бур’янів. Чиста та пухкий грунт готова прийняти першу порцію весняного добрива.

Види підживлень

При роботі з садівничими та городніми культурами, дачники застосовують 2 варіанти підживлень — це внесення добрива під підстава стебла рослини, тобто коренева підгодівля і обприскування живильним розчином зеленої маси, тобто позакореневе підживлення.

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоДля підживлення полуниці через кореневу систему можна використовувати сухі однокомпонентні мінеральні речовини або складні, що складаються з декількох компонентів. А також органіку і засоби на основі підручних матеріалів, але неодноразово випробувані і перевірені городниками не одного покоління. Для більш швидкого впливу на полуницю сухі добрива розчиняють у воді і проводять полив під корінь.

Водні живильні розчини також застосовують для обприскування по листу. Це прискорює процес засвоєння і сприяє швидкому зростанню і розвитку суничних кущів. Відповідно відбувається збільшення врожайності.

Необхідно врахувати, що роботи слід проводити в суху безвітряну і похмуру погоду. Підійде вечір або ранок, щоб краплі розчину встигли всмоктатися, а листя просохнути для попередження сонячного опіку.

Чим підживити полуницю для гарного врожаю

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоПерша весняна підгодівля необхідна полуниці, починаючи з другого року життя, тому що перед посадкою молодих розеток ґрунт на грядці грунтовно удобрюється і рослин першого року життя буде досить харчування.

Дворічні (і старше) кущики садової суниці встигли вичерпати запас поживних речовин і потребують підживлення.

За весь період вегетації ягідники удобрюють в обов’язковому порядку тричі:

 • ранньою весною, після санітарної очистки ягідника;
 • у період бутонізації;
 • восени, після збору врожаю.
Читайте також:  Гірчиця як сидерат: коли сіяти і коли закопувати Навесні Восени Під які овочі Відео

Остання підживлення спрямована на відновлення сил після періоду плодоношення, на підготовку рослин до урожаю наступного року та підвищення імунітету для благополучної зимівлі.

Перша підгодівля

Отже, ягідники очищені від торішнього сміття, земля взрыхлена і прополота. Настала черга внесення підгодівлі. Як вже говорилося, полуницю посаджену восени, не підгодовують. Але якщо у городника виникають сумніви в достатності поживних речовин, то можна скористатися настоєм коров’яку (1 частина на 10 л води) з додаванням 1 ст. л. сірчанокислого калію. Цим складом поливають молоді кущики полуниці по вологому грунті під корінь.

Дорослим рослинам знадобиться більше поживних речовин, тому аналогічне добриво підсилюють деревною золою. Засіб розсипають навколо кущів полуниці, проводять розпушування та поливання.

Не менш популярна підживлення садової суниці сечовиною, яку можна вносити як у сухому вигляді, так і приготувавши водний розчин, а з 1 ст. л. кошти на 1 відро води.

Полуниця-перша весняна підгодівля — відео

Друга підгодівля

Повторне внесення добрив у грунт припадає на період формування бутонів. В цей час полуниці потрібно калій, від його наявності залежать смакові якості і розмір ягоди.

З мінеральних добрив застосовують сірчанокислий калій або калимагнезий. Полуниця добре відгукується на підгодівлю деревною золою і її можна вносити на всіх етапах вегетації полуниці.

Для розвитку кореневої системи садової суниці необхідний фосфор і городники підгодовують рослини нітроамофоскою, аммофоской і суперфосфатом. Нітроамофоска містить у своєму складі калій, азот і фосфор і цілком може використовуватися як самостійне добриво.

Як варіант можна приготувати розчин, що складається з 10 л води + 1 ст. л. калійної солі + 2 ст. л. нітроамофоски. При поливі витрачають по 0,5 л розчину на 1 суничний кущ.

Під час цвітіння

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоВ період бутонізації і цвітіння полуницю обробляють і вносять підживлення для отримання якісного та рясного врожаю.

Обприскування надземної частини борної водою значно знижує кількість пустоцвіту, що веде до хорошого врожаю. Розчин готують з 10 л теплої води і 2 г борної кислоти.

Вода для приготування поживного складу неодмінно повинна бути теплою, тому спочатку бор можна розчинити в невеликій кількості теплої води, а потім влити в відро з водою, де температура дорівнює навколишньому повітрю.

Також в цей період можна застосовувати такі препарати, як Кеміра і Байкал ЕМ 1.

Підгодівля полуниці під час цвітіння — відео

Під час плодоношення

На початку плодоношення для підгодівлі полуниці застосовують наступні підживлення.

 1. Трав’яні настої. Відро подрібненої кропиви заливають 10 л води і настоюють 3-5 днів, а потім використовують для поливу, додаючи 1 л розчину на відро води.
 2. Деревну золу розсипають навколо рослин у сухому вигляді по 1 жмені під кущ.
 3. Ефективної підгодівлею служить слабкий розчин на основі коров’яку. Гній береться в пропорції 1:15 і витримується в закритій тарі 2-3 дні. Під 1 кущ виливають 1 л настою.
 4. Курячий послід з’єднується з водою в співвідношенні 1:30. Склад також повинен настоятися, після чого полуницю підживлюють з розрахунку 1л/1 кущ.

Також садову суницю в період плодоношення поливають дріжджовими складами, рецепти приготування яких описано вище.

Читайте також:  Головна помилка при зберіганні часнику, через яку пряний овоч починає сохнути

В осінній період

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоОсіння підгодівля необхідна для того, щоб рослина благополучно перезимувало і набралося сил для гарного урожаю в наступному сезоні. За часом ця робота припадає на серпень вересень, в залежності від регіону.

Осіння підгодівля передбачає суміші з мінімальним вмістом азоту, оскільки його достаток стимулює нарощування листового апарату, а полуниці восени це непотрібно — ягоді повинно вистачити запасу поживних речовин до весни.

Для підгодівлі і захисту кореневої системи, грядки посипають перепрілим гноєм або готовим компостом.

Відразу після збору врожаю, в грунт можна внести деревну золу, а багато хто з городників висівають в міжряддях сидерати. Плюсів від подібної процедури безліч. Коренева система сидератів покращує структуру грунту, збагачує її поживними елементами, а після того, як вдарять морози буде служити додатковим укриттям.

Мінеральні, органічні і народні засоби для підживлення навесні полуниці

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоЗ мінеральних добрив для садової суниці ефективна сечовина. В добриві міститься багато азоту, який необхідний рослинам для нарощування листя. Роботи рекомендується проводити, коли температура навколишнього повітря прогріється до 13-15⁰С. У холодну погоду засвоюваність корисних речовин знижується.

Розчин для поливу готують з 10 л води і 1 ст. л. карбаміду. Після розчинення сухого речовини проводять полив, витрачаючи на кущ 0,5 л кошти.

З органічних добрив для полуниці ранньою весною гарні настої коров’яку і пташиного посліду. Останній відноситься до висококонцентрованим добрив і при роботі з ним слід дотримуватися норми внесення, щоб не допустити опіку кореневої системи. Робочий розчин готується наступним чином.

10-літрове відро наполовину заповнюють органікою, вливають воду, зайнявши весь обсяг і настоюють кілька днів. Потім 500 мл концентрату розбавляють десятьма літрами води і обережно поливають полуницю, не допускаючи потрапляння на листя. Якщо ж таке відбувається, то після проведення підживлення грядки з садової суницею зрошують з лійки з ситечком, змиваючи залишки розчину.

Висока ефективність досягається шляхом внесення органо-мінеральних добрив.

Для приготування розчину знадобиться:

 • 10 л води,
 • 0,5 л настою пташиного посліду або 1 л коров’яку,
 • 1 ст. л. сірчанокислого амонію.

Склад витрачають з розрахунку 1 л на 1 кущ полуниці.

Другий варіант містить:

 • Відро води,
 • 1 ст. золи,
 • 1 ст. л. сечовини,
 • 3 г перманганату калію,
 • 0,5 ч. л. борної кислоти.

Отриманим розчином поливають рослини під корінь з розрахунку 0,5 л на кущ.

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото Видео

Народні засоби для весняного підживлення полуниці

Не меншою популярністю у городників користуються склади, приготовлені на основі народних рецептів, це:

 • дріжджі,
 • кисле молоко,
 • хлібні залишки,
 • йод,
 • нашатирний спирт,
 • борна кислота.

2 варіанти підгодівлі дріжджами

 • Знадобиться:
 • 100 г пресованих дріжджів,
 • 1 л води.

Дріжджі розминають і додають теплу воду. Витримують протягом 30-60 міну і з’єднують з 9 літрами води. Розчин для поливу полуниці готовий.

 • Пакетик сухих пекарських дріжджів змішують з теплою водою і додають столову ложку цукру. Опарі дають піднятися і доводять об’єм до 10 л, розбавивши теплою водою.

Використовувати дріжджові підживлення рекомендується, коли температура навколишнього повітря не менше 15⁰С, т. к. дріжджовим грибів потрібна тепла середовище для активного розвитку.

Шматочки хліба складають в яку-небудь ємність до половини її об’єму. Частину заповнюють водою і залишають на 5-7 дні, накривши яким-небудь матеріалом. Для поливу використовують сцеженный розчин, розведений вдвічі.

Читайте також:  Чому орхідея починає сушити бутони, навіть ті, що не сформувалися

Зольна підживлення складається з відра води і 1 ст. золи, яка також застосовується для весняного підживлення полуниці.

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоДля першої позакореневого підживлення використовують склад, який містить:

 • 2 г борної кислоти,
 • 3 р марганцевого калію,
 • 1 ст. л. йоду,
 • 2 ст. л. комплексного добрива.

Всі засоби вводять у 10 л теплої води і ретельно перемішують. Цей розчин використовують для рясного змочування листових пластин полуниці з обох боків за допомогою пульверизатора.

Спільно з позакореневим підгодівлями проводять профілактичну обробку від шкідників і хвороб, додаючи в розчин фунгіциди або интексициды. Це може бути Таурус, Фітоспорин, Цезар.

Хоча сама по собі обробка живильним розчином по листу підвищує стійкість рослин до зовнішніх несприятливих факторів, в тому числі протистоїть розвитку хвороб.

Для внесення корисних мікроелементів під корінь застосовують склад, що містить:

 • 3 г марганцівки,
 • 0,5 ч. л. борної кислоти,
 • 0,5 склянки деревної золи,
 • 1 ст. л. сечовини,
 • 10 л води.

Під 1 рослину необхідно внести 1 л розчину.

Чим підживити ремонтантної полуниці навесні

Чем подкормить клубнику весной для хорошего урожая Фото ВидеоПолуниця, яка дає 2 і більше врожаїв за сезон, вимагає внесення додаткових підгодівлі вже у перший рік плодоношення.

Перша підгодівля спрямована на активне нарощування листового апарату і в цей період, як не можна краще підійде розчин коров’яку. У 10 л води додають 300-400 г гною 1 ст. л сульфату калію. Під кожну рослину вноситься за 1 л складу.

Хорошим варіантом для 1 весняного підживлення ремонтантної суниці служить нітроамофоска, сечовина, настій курячого посліду.

Під час цвітіння ягідної культури знадобиться калійні добрива. Для цих цілей придатна деревна зола або калійна селітра.

 1. При появі перших квітконосів готують розчин з 10 л води і 1 ч. л. селітри. На кущ знадобиться 0,5 л поживного складу.
 2. Деревну золу можна вносити в сухому вигляді і закладати в грунт розпушуванням, з наступним поливом. А можна приготувати водний розчин, про який вже згадувалося в матеріалі.

Підгодівля ремонтантної полуниці під час плодоношення тема для окремої розмови, і вона вкрай необхідна ягідної культури. Адже після першої хвилі плодоношення слід друга і за короткий термін полуниця має відновити сили, щоб ягоди були великими і соковитими.

Варіанти ефективних підгодівель для ремонтантної суниці під час плодоношення.

 • Слабкі розчини коров’яку і пташиного посліду. Поливати по 1 л на 1 кущ.
 • Настій кропиви витрачається по 1-2 л під рослину.
 • Розчини дріжджів вважаються відмінним варіантом для збільшення врожайності.

Всі способи приготування настоїв і розчинів відповідають рецептурою для підгодівлі звичайної полуниці і описані вище.

Циклічність внесення підгодівлі між періодами плодоношення повинна повторюватися і ремонтантної полуниці в період дозрівання ягоди не можна залишати на голодному пайку, так як це знизить кількість зав’язей, і гарного врожаю отримати не вдасться.

Докладніше в статті: Як виростити полуницю з насіння в домашніх умовах на розсаду

Підгодівля полуниці навесні для великого врожаю — відео

Не можна сказати, що підгодівля полуниці у весняний період завдання складне, але знання деяких правил і їх виконання для отримання якісного врожаю обов’язково. Тим більше що плодоносить садова суниця зовсім короткий термін — всього 2-3 тижні.

DvaGusya