Пустоцвіт на кабачках чому що робити і як боротися Фото Відео

Кабачки – одні з перших літніх овочів, що потрапляють на наш стіл. З цих плодів можна приготувати безліч легких дієтичних страв, вони підходять для живлення навіть маленьким дітям. У них міститься багато заліза, фосфору і кальцію, а також вітаміну C. Клітковина, що входить до складу овоча, нормалізує роботу органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, перешкоджає появі запорів, сприяє м’якому очищенню організму. Поговоримо про те, які фактори впливають на обсяг врожаю і яких помилок у догляді за кабачками слід уникати.

Як визначити на кабачках пустоцвіт

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоПід час цвітіння на кабачках формуються одночасно чоловічі і жіночі квітки. Багато дачники помилково називають чоловічі квітки пустоцветами, але це не зовсім вірно. Вони також виконують важливу функцію, їх роль зводиться до запиленню рослини для подальшого плодоношення.

При нормальному розвитку кабачка формується більше жіночих квіток, з яких згодом формуються зав’язі. Проте з деяких причин їх кількість може знижуватися.

Як же відрізнити жіночі квітки на рослини від чоловічих?

Насправді це не складно – в основі жіночої квітки помітна крихітна горошинка, яка є нічим іншим, як зачатком майбутнього плоду. Після того як відбудеться запилення, зав’язь починає свій розвиток, а сам квітка в’яне. Пустоцвіти ж спочатку формуються без зачатків. Визначити їх можна по довгій квітконіжці, на якому відсутній будь-який потовщення.

Причини утворення пустоцветов

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоПричина, по якій чоловічі квітки не здатні формувати плоди, криється в їх будові. На пустоцветах відсутні маточка, а є тільки тичинки, які виробляють пилкові зерна.

Зрозуміло, що дачникам хочеться бачити на кущах якомога більше жіночих квіток, з яких незабаром з’являться корисні овочі. Щоб зрозуміти, від чого залежать ці процеси, треба ретельно проаналізувати фактори, що впливають на появу великої кількості пустоцветов.

Неякісне насіння

Для посіву кабачків потрібно використовувати якісне насіння, які зберігалися в належних умовах не більше 3 років. Якщо цю вимогу було порушено, насіння пересихають і не здатні нормально розвиватися.

До появи пустоцветов призводить також посадка пошкодженого насіння. Якщо посадити занадто свіжі насіння (з попереднього врожаю), що виросли з них рослини теж дадуть велику кількість чоловічих квіток.

Шкідники, хвороби

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоКабачки, як і інші городні культури, можуть бути схильні до різних захворювань і атак шкідників. В результаті імунітет рослини падає, вона стає ослабленим і всі свої сили спрямовує на те, щоб вижити. У таких умовах процес цвітіння не може розвиватися повноцінно. Навіть якщо квітки утворюються, вони будуть переважно чоловічими, щоб не продукувати зав’язі.

 1. Одне з найбільш шкідливих захворювань цієї культури – вірус мозаїки. Хвороба переноситься з допомогою зараженого інструменту, вітру, дощу, шкідливих комах. Спочатку уражаються листя рослини, а потім кущ захворює цілком. На жаль, захворювання не лікується. Такі екземпляри необхідно знищити шляхом спалювання.
 2. До утворення пустоцветов часто призводить борошниста роса, збудником якої є патогенний гриб. На кабачках страждають листя і пагони, кущі починають боротися з хворобою і замість нормальних квіток утворюють пустоцвіти.
 3. Ще одне небезпечне захворювання кабачків – біла гниль. На початку хвороби на всіх частинах рослин з’являється білий наліт, який потім темніє. В таких умовах кабачки витрачають сили на опір інфекції і не можуть формувати повноцінну зав’язь.
Читайте також:  Як врятувати орхідею у якої в'яне листя

З шкідників культурі найчастіше дошкуляють баштанна попелиця і паросткова муха. Попелиця витягає соки з листя рослин і в запущених випадках може привести до їх загибелі. Росткова муха починає паразитувати на кабачках ранньою весною, вражаючи молоді сходи. Поширення комах сприяє занадто густа посадка, наявність бур’янів.

Погодні умови

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоПогода чинить значний вплив на розвиток культурних рослин. Дощовим і прохолодним літом значно підвищується вологість повітря, що сприяє появі на кабачках великої кількості чоловічих квіток. Крім того в таких кліматичних умовах навіть жіночі квітки можуть залишитися без запилення через злипання пилку, відповідно, плодів теж не буде.

Під час дощу не тільки підвищується вологість, але і різко знижується кількість вступників до рослин сонячних променів, що кабачки сприймають за настання несприятливих умов. В результаті кущі різко знижують утворення жіночих квіток, економлячи сили для розвитку і зростання. Додатково виникає ризик появи кореневої гнилі із-за надлишку води в ґрунті, в подібній ситуації кабачки також відмовляються плодоносити.

Перешкоджає нормальному процесу запилення і стійка спека. При екстремально високих температурах пилок стає стерильним і втрачає здатність до запліднення. В цьому випадку залишається лише дочекатися, коли на вулиці стане прохолодніше або забезпечити рослинам захист від сонця.

Місце посадки

Хоча кабачки вважаються невибагливими рослинами, вони дуже люблять тепло і сонце. Не рекомендується висаджувати цю культуру в затінених місцях з підвищеною вологістю, на такій ділянці кабачки будуть частіше хворіти і відповідно формувати замість жіночих квітів пустоцвіти.

Впливає на врожайність і якість грунту. Цій культурі не подобається кислий грунт. У невідповідному за складом землі кабачки будуть менш охоче плодоносити і, відповідно, сформують замість жіночих квіток чоловічі.

Читайте також:  Високорослі томати для теплиць високоврожайні - опис з фото

Помилки у догляді

Багато дачники, пам’ятай про те, що кабачки є вологолюбною культурою, намагаються поливати їх як можна частіше і рясніше. В період цвітіння полив рослин потрібно проводити дуже акуратно, вносячи воду під корінь. Якщо поливати кабачки методом дощування або з шланга, вода може потрапити на чоловічі квітки, пилок у них намокне і стане непридатною для запилення.

Пригальмувати плодоношення здатне так само надмірне внесення азотних добрив. У цьому випадку рослини будуть активно формувати нові пагони й давати приріст листкової маси, знижуючи кількість зав’язей.

Недолік комах-запилювачів

Іноді з-за дощу може знижуватись активність комах-запилювачів. Квітки, не пройшовши процес запилення, опадають разом із зачатками зав’язі. Кількість бджіл може бути недостатнім і з-за відсутності медоносних рослин на ділянці.

Можна обривати пустоцвіти у кабачків?

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоІноді у дачників рука сама собою тягнеться до втеч, для того щоб обірвати пустоцвіти. Чи потрібно це робити? Насправді, термін життя таких квіток недовгий і навіть якщо їх багато, вони не забирають у рослини великої кількості сил. Квітки досить швидко самостійно зів’януть і опаде.

Обриваючи їх, можна завдати навіть шкоди рослинам. В останні ранки легко проникає інфекція, і кабачки можуть захворіти грибкових, бактеріальних або вірусним захворюванням. І не забувайте про те, що чоловічі квітки потрібні рослинам для запліднення. Краще зосередитися на інших заходи, які допоможуть покращити плодоношення.

Що робити, якщо кабачки квітнуть, а зав’язі немає

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоПри появі великої кількості пустоцветов городники обов’язково повинні скорегувати догляд за рослинами, щоб виправити ситуацію. На початку цвітіння ще не пізно втрутитися і збільшити показник врожайності. Для цього необхідно:

 1. Регулярно підгодовувати кабачки комплексними добривами з мінімальним вмістом азоту. Для гарного плодоносіння вносяться комплексні препарати, що містять максимальні дози калію і фосфору, а також інші мікроелементи.
 2. Обприскати кущі розчином борної кислоти. Намагайтеся при цьому, щоб підживлення потрапила на суцвіття. Борна кислота – відомий стимулятор утворення зав’язей, вона допомагає в цьому і кабачків.
 3. Поліпшити опыляемость за допомогою обприскування водою з цукром або медом. Цей спосіб допоможе залучити до рослин бджіл.
 4. Підвищити ефективність цвітіння і плодоношення можна регулярним поливом препаратами «Біоспорин», «Байкал», «Ефектон». Застосування цих засобів покращує загальний стан рослин, а значить, підвищує їх готовність до формування плодів.
 5. З народних засобів можна використовувати дріжджову підгодівлю. Для її приготування 100 г дріжджів розчиняють в 10 літрах теплої води. Можна додати в добриво 2 ст. ложки цукру або скошену кропиву. Через добу розчин використовують для поливу.

Профілактичні заходи

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоПрофілактику появи пустоцветов слід починати ще до посадки кабачків, з правильного вибору насіння і місця для посадки. Слід використовувати насіннєвий матеріал віком від 1 до 3 років, що зберігався у відповідних умовах. Для грядки під культуру відводять безвітряний сонячний ділянку.

Читайте також:  Коза не спадає на полювання: способи стимуляції полювання

Рослини висаджують на достатній відстані (не менше 0,7 м), щоб надалі вони не заважали один одному, саме від недотримання схеми посадки найчастіше виникають грибкові хвороби.

Щоб справа не дійшла до застосування хімічних фунгіцидів і пестицидів, дотримуйтесь правил сівозміни, регулярно прибирайте рослинні залишки і бур’яни, протравлюють насіння перед посівом. У сезон дощів можна прорідити посадки, пожертвувавши декількома екземплярами рослин, для того щоб грунт просихав швидше. Після посадки не варто занадто довго тримати овочі під плівкою, це погіршує цвітіння і подальше плодоношення.

Азотні підживлення давайте тільки на початку вегетаційного періоду. Якщо надлишок азоту все ж був допущений, і рослини почали жирувати, пріщіпніте у кожного з них точку росту. Це змусить кабачки перенаправити сили на формування плодів. В період цвітіння використовуйте для підгодівлі суперфосфат і гумат калію. Для поливу цих рослин беріть тільки теплу воду.

Поради садівників

Пустоцвет на кабачках почему что делать и как бороться Фото ВидеоРадимо вам взяти на озброєння деякі поради, які допоможуть вам успішно вирощувати кабачки і отримувати від цієї культури рясні врожаї:

 1. Замочування насіння перед посівом у воді з температурою 50-55 °C протягом 5 годин істотно поліпшить їх схожість. Для зручності можна використовувати термос.
 2. В якості добрива перед посадкою на 1 кв. метр грунту вносять суміш з 2 ст. ложок суперфосфату, 1/2 ст. ложки аміачної селітри і 2 відер компосту.
 3. Поки кущі не зімкнуть листя, грунт потрібно регулярно прополювати, надалі кабачки самі виживуть бур’янисті рослини з грядки.
 4. До появи квітів і плодів рослини поливають раз на тиждень, потім роблять це в 2 рази частіше.
 5. Якщо в процесі вирощування коріння кущів оголилися, окучьте їх сумішшю торфу і компосту на висоту 5-6 див.
 6. Врахуйте, що самі рясні врожаї дають ранньостиглі сорти кабачків.
 7. Якщо посіяти насіння партіями з інтервалом 6-7 днів, ви зможете забезпечити себе стабільним урожаєм молодих кабачків протягом тривалого часу.
 8. Висаджуючи на одній грядці насіння різних сортів кабачка, можна збільшити обсяг отриманого урожаю, однак насіннєвий матеріал таких рослин для посадки брати не слід, перезапилення нові рослини можуть набути зовсім інші властивості.

Чому не зав’язуються кабачки — відео

Чому загнивають зав’язі у кабачків — відео

Отримати прекрасний урожай кабачків не складно. Потрібно лише правильно підготувати насіння та ґрунт перед посадкою, забезпечити рослинам необхідний догляд, намагатися не допускати захворювань культури. При дотриманні цих умов ви отримаєте багато соковитих корисних овочів для свого раціону.

DvaGusya