Добриво півоній навесні: чим, коли і як

Чимало рослин мають потребу в гарній своєчасної підгодівлі, але що стосується півоній, то вони точно сповна віддячать вам за внесення в грунт поживні речовини відмінним цвітінням. Головне – знати, чого і скільки використовувати, при цьому вибравши найбільш оптимальний час для добрив. Саме про ці нюанси піде мова далі.

види підгодівлі

Особливо сильно зазначені квіти потребують азотосодержащих складах, але далеко не на останньому місці для них знаходяться такі корисні речовини, як калій і фосфор.

Щоб домогтися пишного цвітіння потрібно правильно за ними доглядати: вчасно пересадити, обрізати після цвітіння і обов'язково підготувати до зимівлі.

Крім того, якщо дійсно важливо пишне цвітіння ваших «підопічних», тоді варто запастися добривами на основі магнію, заліза, бору, цинку і міді, які також потрібні рослинам, нехай і в менших дозах. Всі ці поживні мікроелементи можуть поставлятися двома основними способами: кореневого та позакореневого. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

Чи знаєте ви? Як декоративна рослина півонії вперше почали вирощувати китайці, причому перші згадки про це «квітці двадцяти днів» датуються приблизно 200 роком до н. е. Тобто вони прикрашають сади країни вже більше 2000 років.

позакореневе

Позакореневе підживлення проводиться по відношенню до багатьох рослин, але у випадку з півоніями вона обов'язкова ще й тому, що завдяки цій процедурі можна спостерігати пишне цвітіння рослини в літній сезон. Молоді і дорослі кущі люблять приймати позакореневе поживні склади кожен місяць, а чому саме підгодовувати квіти – садівники вирішують самостійно.

Наприклад, рослина добре відгукується на полив з лійки (на носик бажано встановити спеціальне ситечко) розчином готового мінерального добрива (непоганим прикладом таких складів є препарат «Ідеал»), а щоб він міцніше чіплявся до листочків, до готової суміші додають невелику частину звичайного господарського мила або порошку для прання (досить однієї великої ложки на десятилітрове відро води). Добриво півоній навесні: чим, коли і як

Схема використання позакореневих добрив виглядає наступним чином:

 • перша підгодівля проводиться як тільки проросте надземна частина куща (при цьому використовується сечовинний розчин в пропорції 50 г речовини на 10 л води);
 • друга – через кілька тижнів після першої і до зазначеного сечовини розчину додають спеціальні «удобрює» таблетки (1 на 10 л);
 • для третьої обробки (після того як кущ відцвіте) використовують тільки мікродобрива в розрахунку 2 таблетки на десятилітрове відро води.
 • Важливо! Багато склади можуть наноситися на кущ з пульверизатора, однак при використанні мильних сполук для кращої «прилипаемости» можна окропити півонії пензлем з довгим ворсом.

  Читайте також:  Огірок - користь і шкоду для здоров'я людини, для жінки, для чоловіків Калорійність

  коренева

  Нарівні з використанням позакореневого підживлення часто застосовується і кореневої спосіб добрива. Як і в попередньому випадку, за весь вегетаційний період поживні склади повинні використовуватися кілька разів: ранньою весною (вже на початку березня) хорошим добривом для півоній будуть мінеральні суміші, просто розкидані під кущем. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Разом з талими водами вони поступово вбереться в грунт і вже зовсім скоро доберуться і до коренів, живлячи вся рослина зсередини. З приходом літа садівника очікують ще два таких добрива, причому, як і в першому випадку, сухі суміші просто розсипаються під півоніями, а потім добре поливаються.

  Календар підгодівлі

  Ефективність будь-якої підгодівлі при догляді за півоніями залежить не тільки від того, який саме склад використовується для добрива, але і від часу його внесення в грунт або на рослини. Так, одні препарати доречніше використовувати навесні, а інші годяться лише для осінньої обробки, оскільки в різний період свого росту і розвитку рослина потребує різних поживних мікроелементів.

  перша

  Для першого добрива півоній зазвичай використовується позакореневого метод, відразу після танення снігового покриву. У цей час особливо важливими для квітів будуть азотно-калієві добрива в розрахунку 20-30 г суміші на один кущ.

  Важливо! При використанні складу постарайтеся, щоб він не потрапив на квіти і листя рослини, так як на них можуть з'явитися хімічні опіки, що істотно знизить декоративний вигляд куща півоній.

  друга

  Через 14-21 день після використання першого живильного складу для підгодівлі кущів півонії (приблизно за один-два тижні до цвітіння рослини) можна проводити другу підгодівлю, використовуючи для цієї мети рідкі поживні елементи.

  До 10 л справжні коров'ячого гною слід додати 20-25 г калійних добрив і в два рази більше фосфорних, виливаючи під кожен кущ приблизно по 2-3 літри готової суміші.

  третя

  Третій раз поживні склади вносяться в грунт після того як рослина відцвіте. На роль поживної суміші відмінно підійде наступний розчин: на десятилітрове відро настояного гною має припадати 10-15 г сульфату калію і близько 30 г суперфосфату, а після їх змішування готовий розчин виливають під кущ. Зазначеної кількості рідини буде досить для 1 м² насаджень. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Чим підгодувати: варіанти добрив

  Ми з'ясували, коли саме варто удобрювати півонії, залишається ще розібратися, чим потрібно поливати квіти для їх пишного і тривалого цвітіння. Перш за все, потрібно відзначити, що все добре в міру, тому як навесні, так і в інший час все використовувані для підгодівлі склади повинні застосовуватися згідно з наведеними рекомендаціями і в правильних дозах.

  Читайте також:  Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

  В іншому випадку надмірна кількість, наприклад, азоту призведе до розростання листової частини на шкоду цвітінню.

  Чи знаєте ви? У стародавні часи, згідно з повір'ями народу Греції, півонії здатні були вилікувати більше двадцяти різних недуг, через що ці кущі можна було знайти біля будь-якого монастиря. Що ж стосується сучасних гібридних форм зазначеного рослини, то вони потрапили в Європу лише в VI столітті і довгий час застосовувалися в боротьбі з епілепсією.

  органічні

  Для активного росту і хорошого цвітіння півоній про їх добриві необхідно подбати ще восени, забезпечивши грунт і кореневище достатньою кількістю поживних мікроелементів. Для цих цілей відмінно підійдуть органічні сполуки, оскільки в них містяться найрізноманітніші компоненти, необхідні рослині.

  Зазвичай для осінньої органічної підгодівлі використовують компост, гній або перегній, просто укладаючи їх на грунт під кущем. Поступово перегниваючи, з них дозовано виходять всі поживні складові, які з часом опускаються все ближче до кореневої системи півоній. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Крім цього, така органіка виконує і ще одну важливу функцію: вона не дозволяє землі промерзати, оскільки розкладання гною відбувається з виділенням тепла, необхідного рослинам в особливо суворі зими.

  З настанням перших стійких заморозків пагони рослин можуть підмерзати, після чого їх обрізають врівень з грунтом (так, щоб пеньки були непомітними). Виконавши цю процедуру, можна додатково замульчувати землю з використанням перегною, компосту та опалого листя.

  Важливо! Зрізані пагони не підходять для цієї мети, оскільки нерідко стають джерелами захворювань, які передаються молодим рослинам. Для більшого ефекту можна внести під шар мульчі деревну золу (300 г), кісткове борошно (200 г) або ж обидва речовини одночасно. Досить розкидати все це рівномірним шаром навколо куща і трохи прикопати. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Такий підхід до комплексного внесення поживних речовин восени допоможе підготувати півонія до пишного цвітіння на наступний рік, особливо якщо підкріпити позитивний ефект правильними добривами навесні.

  Якщо мова йде про рослини, які вже досить довгий час знаходяться на одному і тому ж місці без пересадки, тоді можете скористатися готовим органічним добривом під назвою «Байкал ЕМ-1», з присутністю в його складі живих мікроорганізмів.

  Останні добре впливають на структуру ґрунту і підвищують її родючість, але перед весняної підгодівлею зазначеним препаратом його необхідно змішати з осіннім компостом, а потім використовувати як мульчу. Товщина такого «удобрює» шару не повинна перевищувати 7-10 см.

  Читайте також:  Як виростити спирею Вангутта в саду: особливості посадки і догляду за чагарником

  Не менш популярні і так звані «народні рецепти» створення органічних складів. Так, пишне цвітіння вашим півонії здатний забезпечити звичайний хліб, а все що потрібно – замочити півбуханця в солодкій воді на ніч (на склянку води достатньо двох столових ложок цукру), а вранці процідити отриману суміш, і полити зазначеним розчином здалися із землі півонії.

  Також можна зробити добрива з ячної шкаралупи, бананової шкірки, картопляного лушпиння, дріжджів, сироватки, кропиви і цибулиння.

  Ще один нескладний рецепт органічного добрива для зазначених рослин грунтується на використанні курячого посліду (0, 5 л на 10 л води), правда, його потрібно добре настояти протягом 14 днів. Надалі готовий склад додатково розводять водою в пропорції 1: 3, а для кращої ефективності додають до нього жменю золи.

  Чи знаєте ви? Найбільшим квіткою традиційно вважається соняшник, проте деякі сортові варіації півоній можуть відсунути його на друге місце, так як їх квіти мають близько 25 см в діаметрі.

  мінеральні

  До мінеральних підживлення можна віднести найрізноманітніші склади, які сьогодні нескладно знайти в спеціалізованих магазинах. Наприклад, добре відомим представником цієї групи виступає препарат «Кеміра», що використовується тричі за сезон.

  З настанням весни (до початку цвітіння) більш відповідним складом буде «Кеміра-Універсал», причому його ж застосовують і через 7 днів після закінчення цвітіння рослин. Цей препарат досить простий у використанні: зробивши під кущем невелике заглиблення, в нього висипають невелику жменю зазначеного складу і присипають зверху грунтом.

  Для другої підгодівлі також непогано годиться і «Кеміра-Комбі», причому на цей раз можна її НЕ прикопувати. Просто висипте становить упаковки на землю під півонії і рясно полийте зверху. Цей склад досить швидко розчиняється, тому вже незабаром надійде до кореневої системи рослини. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Для позакореневого добрива також непогано підійдуть готові комплексні препарати (наприклад, вищезгаданий «Ідеал»), більшість з яких необхідно попередньо розчинити у воді відповідно до інструкції.

  Іншим корисним складом з цілим набором мікроелементів є препарат «Сіліплант», який здатний підвищити міцність тканин півонії і оптимізувати власні захисні сили квітів. Добриво півоній навесні: чим, коли і як

  Завдяки поліпшенню імунітету рослини знижується ймовірність його хвороби і поліпшується зростання, через що дія препарату нерідко порівнюють з впливом стимуляторів росту. Щоб приготувати готовий розчин для обробки кущів, необхідно змішати 2-3 мл препарату з 1 л води.

  Одним словом існує чимало варіантів препаратів для мінеральних і органічних підгодівлі, проте багато в цьому питанні залежить від особливостей росту рослини, кліматичного регіону та особистих уподобань садівника.

  DvaGusya