Коли і як садити дині на розсаду в 2019 року за місячним календарем, в регіонах

Сьогодні дині вирощують не тільки в Південних регіонах, але й у середній смузі Росії, а також в Сибіру і на Уралі. Така можливість у садівників з’явилася завдяки зусиллям селекціонерів, спрямованих на підвищення холодостійкості культури та скорочення термінів її дозрівання. Для отримання успішного результату потрібно правильно підібрати сорт дині і посіяти насіння на розсаду у відповідні терміни.

Як правильно розрахувати строки для посіву дині

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахТерміни посіву дині в першу чергу залежать від способу її вирощування. Насіння можна закрити безпосередньо у відкритий грунт або попередньо виростити розсаду.

Перший спосіб рекомендується виключно для Південних регіонів. У середній смузі та на півночі Росії такий метод посадки не дасть позитивного результату, диня просто не встигне дозріти навіть за умови, що будуть взяті насіння ранніх сортів.

Погодні умови регіону також відіграють важливу роль. Висадити розсаду у незахищений грунт можна тільки тоді, коли денні температури досягнуть 15-20 градусів тепла, а вночі буде не менше 6 градусів. Необхідно враховувати терміни зникнення загрози поворотних заморозків, ці дані спрогнозовані метеорологами на основі багаторічних спостережень.

І нарешті, потрібно брати до уваги строки дозрівання того сорту, який ви вирішили посадити. На момент пересадки у відкритий грунт розсада повинна бути у віці 30-35 днів. Якщо до цього моменту погода залишається прохолодною, розсаду висаджують під плівкове укриття, яке залишають при необхідності на 1-2 тижні.

Терміни посіву з урахуванням періоду дозрівання культури

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахТермін дозрівання дині залежить від характеристики сорту, погодних умов регіону вирощування, догляду, який був наданий культурі. Кожен сорт має свої терміни цвітіння і плодоношення.

Відповідно до прийнятої класифікації дині бувають:

 • ранньостиглі — їх плоди дозрівають вже в липні;
 • середньостиглі — урожай цих сортів можна буде отримати в серпні;
 • пізньостиглі сорти з тривалим терміном вегетації, плоди готові до вживання у вересні.

Дозрівання плодів з моменту появи сходів може відбуватися у дині за 45-75 днів. Дещо прискорити процес допомагає передпосівна обробка насіння і вирощування культури через розсаду.

Зрілі плоди ранньостиглих сортів можна отримати через 55-65 днів з моменту появи сходів. Середньостиглі дині зріють в середньому 80 днів. Пізні сорти (їх ще називають зимовими) зріють протягом 100 днів і довше.

Посів в залежності від регіону

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахТерміни посадки дині на розсаду в регіонах безпосередньо пов’язані з приходом тепла в конкретному місяці. Спираючись на кліматичні дані, аграрії дозволяють посів динь на розсаду в Підмосков’ї приурочити до середини квітня. В цілому по регіонах центральної смуги Росії рекомендується проводити посівні роботи після 20 квітня. Для Сибіру й Уралу терміни переносяться на останні числа квітня або початку травня.

Посів дині на розсаду для теплиць і для відкритого грунту

Теплиці з полікарбонату добре зберігають всередині тепло. В закритий грунт прийнято висаджувати розсаду на 2 тижні раніше, ніж це було б зроблено в незахищеному ґрунті.

Для середньої смуги припустимо посів на розсаду з подальшим тепличним вирощуванням в перших числах квітня, в холодних регіонах посіяти насіння можна в середині того ж місяця. Якщо теплиця додатково обладнана обігрівом, можна не боятися навіть тривалих заморозків.

Читайте також:  Принципи догляду за хлорофітумом

Коли садити дині на розсаду за Місячним календарем в 2019 році

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахТим, хто не дотримується рекомендацій місячного календаря, фахівці радять це робити. Вплив фаз місяця на рослини було доведено експериментальним шляхом. Не обов’язково самому аналізувати стадії місячного циклу, за вас це зроблять фахівці.

У місячному календарі вже вказані сприятливі і несприятливі дні для посіву, посадки культур та інших робіт, пов’язаних з рослинами.

Сприятливі дні

Плоди дині дозрівають над землею, а значить, посадочні роботи потрібно проводити на зростаючому Місяці. Саме в такі дні відбувається активний рух соків до надземної частини рослин.

У 2019 році для посіву дині на розсаду будуть сприятливі наступні дні:

 • у березні – 27, 28;
 • у квітні – з 5 по 9, з 20 по 24;
 • у травні – з 4 по 9, з 19 по 23;
 • у червні – з 14 по 15, з 18 по 27.

Несприятливі дні

Несприятливими днями для посіву дині вважаються числа, які відбуваються молодика і повного місяця. У такі дні категорично заборонені будь-які роботи з рослинами. Не рекомендується сіяти насіння баштанних культур в період спадної фази Місяця.

У 2019 році забороненими для посіву дині будуть наступні дати:

 • у березні — 17 і 31;
 • у квітні — 16 і 30;
 • у травні — 15 і 29;
 • у червні — 13 і 28.

Залишилися в календарі числа будуть нейтральними. Посадка культури в ці дні не позначиться на розвитку сіянців ні поганим, ні хорошим.

Вирощування розсади дині в домашніх умовах

Для того щоб розсада вийшла здоровою та міцною, необхідно приділити увагу процесу її вирощування на всіх стадіях. Маленькі рослини дуже крихкі і на них впливає кожна дрібниця. Зробивши все за правилами, ви позбавите себе від необхідності повторно сіяти насіння.

Підготовка насіння

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахПри купівлі насіннєвого матеріалу врахуйте, що найкращі показники схожості дають насіння, зібрані 2-3 роки тому. Перед посадкою насіння рекомендується замочувати. Це можна зробити у звичайній воді, але краще використовувати стимулюючі препарати.

Після такої обробки насіння швидше проросте, а сіянці будуть здоровими. Після замочування насіння підсушують, розклавши в один шар, щоб вони не злиплися.

Для жителів середньої смуги і північних областей рекомендується загартування насіннєвого матеріалу. Спочатку насіння поміщають на 2-3 години в теплу воду, а потім загортають у вологу тканину і починають плавно знижувати температуру. Протягом 2-х діб показник повинен впасти з 20°C до 2-4°C. Наприклад, спочатку насіння розташовують біля відчиненого вікна, а потім поміщають в холодильник. Через 15-20 годин температуру також плавно підвищують до колишніх значень.

Грунт, ємність

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахБаштанним культурам потрібно грунт з пухкою структурою, добре пропускає воду і повітря.

Для самостійного приготування суміші можна взяти:

 • 2 частини городньої землі;
 • 2 частини компосту;
 • 2 частини торфу;
 • 1 частина піску.

Якщо потрібно знизити кислотність ґрунту, можна додати пару жмень золи або доломітового борошна.

Добре перемішавши всі компоненти, суміш дезінфікують, прокаливая в духовці або мікрохвильовій печі. Ще один спосіб знезараження грунту передбачає протоку гарячим розчином марганцівки. Всі ці процедури роблять заздалегідь — за кілька днів до передбачуваного посіву. За час, що залишився в ґрунті розмножаться корисні мікроорганізми.

В якості тари можна використовувати торф’яні стаканчики, баночки з-під йогурту або сметани, обрізані коробки з-під молока.

Також вам знадобиться керамзит для використання в якості дренажу.

Посів

Приступаючи до посіву, тару заповнюють невеликим шаром керамзиту, а потім насипають землю. Насіння загортають в стаканчики по одному. У горщики побільше можна буде посадити відразу 2 або 3 рослини. Після посіву землю акуратно зволожують з розпилювача і накривають плівкою до появи сходів. У перші дні ємності з розсадою повинні перебувати в теплому, світлому місці. Паростки проклюнуться через 5-7 діб.

Читайте також:  Вирощування перцю в теплиці з полікарбонату формування, полив, догляд покроково Відео

Догляд за розсадою

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахПісля появи паростків і зняття плівки необхідно оглянути посіви. Слабкі маленькі сіянці видаляють, з них все одно не виростуть повноцінні рослини. Після формування 4 цього листочка прищипують верхівки. Такий прийом перешкоджає витягування розсади і допомагає сіянцям активно розвивати коріння.

Землю біля кожної рослини можна покрити шаром піску, насипавши його невеликою гіркою — це також перешкоджає небезпечної хвороби.

Розташувати сіянці потрібно на максимально освітленому місці, але з захистом від прямих сонячних променів. Підгодівлях розсада дині не потребує, їй достатньо поживних речовин, присутніх в грунті. При наявності 4-х розвинених листків розсада готова до пересадки на постійне місце.

Коли і як висаджувати розсаду дині на постійне місце

Перед висадкою на постійне місце розсаду загартовують протягом декількох днів, виносячи її ненадовго на свіже повітря в сонячну погоду. У цьому випадку рослини не зазнають серйозного стресу через пересадки і не сповільнюють свій ріст.

У відкритий грунт

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахУ відкритий грунт розсаду садять не раніше середини травня, коли встановиться гарантовано тепла погода. Термометр може піднятися до 15-20 градусів і раніше, але ймовірність зворотних заморозків буде занадто велика. Напередодні висадки скорочують полив розсади. Для диньок на гряді викопують лунки глибиною 50 см і проливають їх теплою водою.

На дно укладають трохи перегною і компосту. Прея в землі, добриво буде зігрівати коріння. При посадці кущики не заглиблюють, земляний ком кожної рослини повинен трохи виступати над грядкою.

Після посадки прикореневу зону мульчують сухою землею. Пересаджені рослини накривають скляними банками, обрізаними пластиковими пляшками або плівкою — це допоможе кущиків відчувати себе комфортніше холодними ночами.

У теплицю

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахМікроклімат у теплиці сприятливий для дині, тут дозрівання культури буде відбуватися швидше. Висадка розсади в тепличні умови може бути проведена в самому початку травня.

При посадці врахуйте, що на 1 кв. метрі повинно знаходитися не більше двох рослин, інакше диням почне бракувати харчування. Якщо площа теплиці велика, розсаду можна висаджувати в шаховому порядку.

Перед посадкою землю попередньо перекопують і удобрюють. Краще всього використовувати органічні підгодівлі: коров’як, пташиний послід, торф, перегній, компост.

На 1 кв. метр теплиці закладають 2 кг органіки. Від коренів добрива повинні бути відокремлені шаром грунту. Посадкові лунки роблять на відстані 50 см один від одного.

Перед висадкою саджанці поливають — це допоможе уникнути пошкодження коренів. Після посадки коренева шийка повинна залишитися над поверхнею грунту. Біля коренів роблять невелику піднесеність з піску. Для кращої приживлюваності посадки накривають вологою папером.

Сівозміна культури

Досвідчені городники вже знають, що для успішного вирощування овочів і фруктів необхідно дотримуватися сівозміни. Одну і ту ж культуру не рекомендується саджати кілька років поспіль на одному місці, також як і після споріднених рослин. По-перше, при такій посадці відбудеться сильне виснаження грунту, по-друге, ґрунт буде накопичувати патогенні мікроорганізми, культура почне хворіти і не дасть хорошого врожаю.

Кращі попередники для вирощування дині

Найбільш придатними попередниками для дині будуть зернові і бобові культури, кукурудза, капуста, редька, ріпа, цибуля і часник. Землю до посадки дині можна також використовувати для вирощування ароматних трав і пряних рослин: базиліка, орегано, ісопу, гірчиці.

З якими культурами можна поєднувати на грядках

Протипоказано садити диню поруч із спорідненими культурами. Поруч не слід садити огірки, кабачки, гарбуз.

 • В якості сусідів можна вибрати кукурудзу, бобові культури, шпинат, салат, кріп.
 • Посаджена поряд чорна редька захистить диню від павутинного кліща, а томати зможуть відлякати тлю, пильщика, вогнівку.
 • В якості захисника підійде і настурція.
Читайте також:  Як пересадити орхідею в домашніх умовах в інший горщик Покрокове фото Відео

Родинний кавун пред’являє однакові вимоги до умов вирощування, тому може бути посаджений у безпосередній близькості від дині.

Сорти дині для вирощування в регіонах

Необхідно вибирати для посадки районовані сорти дині. Тільки в цьому випадку є гарантія, що плоди повноцінно дозріють і дозволять вам насолодитися їх смаком.

У Підмосков’ї

Підходять для вирощування в Підмосков’ї сорти динь повинні мати ранні або середні терміни дозрівання, володіти підвищеною тіньовитривалістю, стійкістю до хвороб і несприятливих погодних умов.

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионах

 

Наприклад, сорт «Аліна» відповідає всім цим вимогам. Диня має короткий період вегетації, володіє сильним імунітетом, її плоди овальної форми, дрібні (1 кг). Динна м’якоть за кольором жовто-зелена, скоринка — яскраво-жовта.

 

 

Для посадки в середній смузі підійдуть також: Для вирощування у відкритому грунті підходять: «Ананасна», «Канареечная медова», «Принцеса Єлизавета F1», «Принцеса Діана F1».

Для посадки у теплицю підходять: «Рання 133», «Лада», «Биковська 735», «Ассоль F1», «Амаль ” F1».

У Ленінградській області

Клімат Ленінградської області відрізняється підступністю і нестабільністю. Літо тут досить похмуре і вологе, дині краще вирощувати в теплиці.

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионах

Соковитою і солодкою м’якоттю має сорт «Роксолана F1». Гібрид здатний переносити значні температурні перепади. Диня стійка до кореневої гнилі, пероноспорозу, антракнозу, достигає за 90 днів, маса плодів 1,5-2,5 кг З кожної рослини можна зняти 5-7 штук динь. Скоринка яскрава, оранжевого відтінку. За відгуками смак цієї дині нагадує знамениту «Колгоспницю».

 

Добре ростуть у цій місцевості сорти: «Ірокез», «Ожен», «Герда».

У Сибіру

З-за короткого літа дині в Сибіру вирощують тільки розсадним способом. Вирощувати баштанні можна як у теплицях, так і у відкритому грунті, вибираючи ранні сорти.

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионах

Сорт «Золотава» відрізняється стабільними врожаями, добре переносить транспортування. Вегетаційний період рослини — 72-87 днів. Форма плодів округла, шкірка гладка, оранжевого кольору, м’якоть біла. Середня вага плодів — 2 кг.

 

 

 

Крім цього сорту в Сибіру вирощують: «Медову казку», «Мрію сибарита», «Десертну», «Алтайську», «Капучіно», «Сибірську медову».

На Уралі

Вирощування динь в суворому кліматі Уралу пов’язане з труднощами і не завжди приводить до успіху. Городник повинен неухильно дотримуватися агротехніку, щоб плоди дозрівали. Вибір сорту також має неабияке значення.

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионах

На Уралі можна посадити районированную диню з назвою «Таманській». Плоди сорти дозрівають за 50-70 днів, для них характерна овальна форма і невеликі розміри. Вага однієї дині може бути від 0,5 до 1, 2 кг. Шкірка плодів золотиста, м’якоть кремова.

 

 

 

Крім цього до посадки в цьому регіоні придатні сорти: «Делано F1», «Злато скіфів F1», «Ірокез», «Ананас», «Колгоспниця», «Попелюшка», «Оригінальна», «Темрючанка», «Бабор».

У Південних регіонах

Південні регіони мають менше обмежень з вирощування баштанних культур. Список сортів динь для цієї кліматичної зони вельми широкий.

Когда и как сажать дыни на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионах

Сорт «Южанка» виведений на Кубані. Диня має круглої або трохи витягнутої формою плодів, кожен з яких має масу від 1,2 до 1,8 кг. Яскраво-жовта скоринка покрита тонкою сіткою. М’якоть кремового кольору, соковита, пружна, з характерним динним ароматом і солодким смаком.

 

 

На півдні Росії можуть вирощуватися сорти: «Прима», «Комета», «Карамель», «Лакомка», «Насолода», «Фантазія», «Дюна», «Августин», «Мастрио». Це лише мала частина сортових різновидів для Південних регіонів.

Розсада кавуна, дині. Відмінний спосіб посіву на розсаду — відео

Не бійтеся експериментувати. Навіть якщо ви ще не займалися вирощуванням баштанних культур на своїй ділянці, посадіть там підходящий для вашої місцевості сорт дині. При дбайливому догляді ви зможете отримати повноцінний урожай і порадіти смаку цих колись екзотичних плодів.

DvaGusya