Чим підживити часник в червні, щоб був великим і не жовтів Фото Відео

Агротехніка такої культури, як часник, полягає у забезпеченні рослин вологою і харчуванням. Крім внесення добрив при посадці культури, необхідно кілька разів за сезон вносити підживлення: кореневі та позакореневе. Це допоможе часнику сформувати велику і повноцінну голівку.

Правила внесення підгодівлі для часнику

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоРозвиток будь-якої рослини, в тому числі і часнику, відбувається поетапно. Спочатку йде активний ріст надземної частини – листя і стебел. У цей період часнику потрібно азот, стимулюючий відростання зелені.

Азотовмісні добривами є: гній та пташиний послід, сечовина (карбамід), настій зеленої трави. Розчини вносять в прикореневу зону часнику, після поливу грядки чистою водою.

В момент формування цибулини, рослині необхідний інший набір елементів — це калій і фосфор, мікроелементи (цинк, магній, залізо, бор). Вони «відповідають» за ріст коренів, формування великої повноцінної головки, її визрівання і подальше хороше зберігання. Азотом більше культуру не підгодовують, щоб не стимулювати подальше зростання гички часнику на шкоду формуванню цибулинки.

Добрива, які потрібні для підживлення часнику в період наливу головки:

 • деревна зола;
 • суперфосфат;
 • калійна сіль;
 • сульфат калію;
 • йодна настойка;
 • набір мікроелементів.

Як часто можна підгодовувати часник

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоЗа весь період вирощування культури, від появи сходів до збирання, часник підгодовують 2-4 рази. Кількість підживлень залежить від початкового родючості ґрунту і внесення добрив при посадці і від сталої погоди.

 • При низькому родючість (грунт виснажена, має піщану структуру), часник підгодовують 4 рази: двічі під час активного росту зелені і двічі в період формування головки.
 • Якщо літо стоїть дощова, поживні речовини з ґрунту вимиваються активніше, тому підживлення теж доведеться проводити частіше, ніж звичайно.
 • На родючому суглинному ґрунті, з внесенням перед посадкою часнику в грунт повного комплексу добрив, можна обмежитися двома підгодівлями.

Чим підживити часник в червні місяці, щоб головки були великі

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоОсновні елементи, які потрібні рослині, це азот, калій і фосфор. Отримуючи ці елементи в легко засвоюваній формі, рослина наливає велику повноцінну голівку. Візуально здорове і «сите» рослина має товстий потужний стебло і довгі яскраво-зелене листя. Невеликі розміри, дрібна листя і пожовкла бадилля говорять про нестачу харчування або хвороби часнику.

Мінеральні добрива

Огородник може зустріти в продажу готові склади добрив, спеціально для цибулі та часнику. Поживні елементи підібрані в тій концентрації і співвідношенні, яка максимально підходить рослині.

Популярністю у городників користуються такі комплексні добрива для часнику:

 • Фаско (співвідношення азоту, фосфору і калію 8:8:12);
 • Фаско комплексне пролонговану добриво з вмістом магнію і кальцію;
 • Агрос (містить азот, фосфор, калій, залізо, магній, кальцій, бор);
 • Буйские добрива (ЗМЗ для цибулі та часнику);
 • Агрікола;
 • Фертика.

Готове комплексне добриво розчиняють у воді вказаної в інструкції дози, і поливають часник під корінь.

Крім готових сумішей можна застосувати окремі мінеральні сполуки. Для підживлення часнику в червні місяці застосовують суперфосфат (чи подвійний суперфосфат, сульфат калію, сірчанокислий калій.

Для приготування поживного розчину, у відрі трохи теплій воді розчиняють:

 • 2 ст. ложки без гірки суперфосфату або 1 ст. ложку подвійного суперфосфату;
 • 1 ст. ложку сульфату калію або сірчанокислого калію.

Поливають часник під корінь, витрачаючи близько 1 л на кожну рослину.

Органічні сполуки

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоЧасник позитивно реагує на підживлення перегноєм і водними розчинами гною. У такому добриві міститься, в основному, азот, тому його вносять весною і в червні місяці.

Рослинний перегній або перепрілий гній

Компост або перегній готується з рослинних залишків, овочевих очистків, бадилля городніх рослин і скошених бур’янів. Сировина щільно укладають в купи і проливають водою, розчином препарату Байкал. Зливають на купу і залишки рідких харчових відходів.

Для прискорення приготування перегною, купу накривають чорною плівкою. Готовою вважається компост чорний, однорідної розсипчастої структури, з приємним запахом лісової землі.

Гній від худоби теж укладають у щільний бурт для гниття, з метою зміни структури продукту. Для підживлення часнику підходить гній, що пролежав в купі не менше 3 років.

Перегній або гній розкидають в міжряддя часнику, мульчуючи поверхню грунту, шаром 3-5 див. Така мульча, поступово розчиняючись від поливної води, живить коріння рослини, не обпалюючи їх.

Настій курячого посліду або гною

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоРідкий екстракт гною діє на часник швидше і може розцінюватися як «швидка допомога» рослині, що відчуває дефіцит азоту.

1 кг курячого посліду заливають 10 л води і залишають настоятися кілька діб. Для приготування робочого розчину беруть 1 л настою і розбавляють 9 л чистої води.

1 кг коров’яку розбовтують у відрі теплої води, настоюють добу. Концентрат добрива для поливу часнику розбавляють водою в 5 разів.

Витрата живильного розчину – 10 л на 1 кв. м площі грядки.

На початку літа корисної підгодівлею для часнику стане настій зеленої трави. Він насичує грунт азотом і іншими елементами і виручить огородника, якщо компост ще не дозрів. Готують настій так:

 1. В підходящу ємність кладуть дрібно посічену свіжу траву, наповнюючи її на три чверті. Підходить будь-яка рослинність: бур’яни, лугова трава, бадилля овочів. У травні на пустирях і по ярах багато росте молодий соковитою кропиви – відмінного сировини для «зеленого добрива».
 2. Бочку заливають теплою водою доверху і залишають для бродіння в теплому місці на тиждень.
 3. У процесі приготування корисно перемішувати масу.
 4. Для ослаблення неприємного запаху гниючої трави, в настій додають препарат Байкал (1 л на 100 л настою) або настойку валеріани.

Готовий настій перед застосуванням розбавляють чистою водою в пропорції 1 до 7.

Настоями з гною і трави часник поливають під корінь, намагаючись не потрапляти на листя.

Народні засоби

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоЯк червневої підживлення часнику городники – прихильники органічного землеробства, застосовують золу, дріжджі або сухарі, нашатирний спирт. Такі добрива не шкодять навколишньому середовищу, їх передозування не завдасть серйозної шкоди рослинам.

Зола

Це засіб служить для підживлення часнику калієм і фосфором, мікроелементами. Підходить тільки попіл від спалювання деревини і сіна, соломи.

Золою можна посипати грунт навколо рослин, витрачаючи по 1 склянці порошку на 1 кв. м або приготувати зольний настій: 2 склянки попелу заливають 8 л води, температурою 40-45 градусів. Настоюють 2 доби. Перед поливом проціджують і розбавляють простою водою, довівши обсяг розчину до 12 л. Витрата настою 0,5 л на рослину.

Зола: супер засіб для часнику. Догляд в червні для великого врожаю — відео

Дріжджі або хліб

Живильний настій, який сприяє збільшенню маси головок часнику.

На відро теплої води беруть 1 кг сухарів або 2 ст. ложки пекарських дріжджів. Маса настоюється в теплому місці 12 год, при частому помішуванні. Готовим настоєм поливають часник, одноразово, в момент формування головки.

Нашатирний спирт

Препарат, що містить аміак, не лише підгодовує часник азотом, але й зміцнює імунітет рослини. На 10 л води додають не більше 40 г нашатирю. Краще підгодівлю вносити методом обприскування.

В якості підживлення мікроелементами часто застосовують обприскування часнику рожевим розчином марганцівки.

Застосування позакореневих підживлень

Водний розчин добрив швидше проникають у клітини рослин, тому обприскування застосовують, коли часнику терміново потрібна допомога.

Розчин для обприскувань завжди готують у 2 рази слабкіше, ніж для поливу під корінь.

Найчастіше, часник обприскують розчином мікроелементів.

Чим підживити часник в червні, щоб не жовтів

Чем подкормить чеснок в июне, чтобы был крупным и не желтел Фото ВидеоПричин пожовтіння листків часнику три:

 • недолік азоту;
 • надлишок або брак вологи;
 • наявність шкідливих комах.

Заповнити недолік азоту допоможе настій курячого посліду, зеленої трави, розчин карбаміду (1 ст. ложка порошку на 10 л води) або обприскування рослин нашатирним спиртом.

Корисні поради

Розчини добрив готують безпосередньо перед застосуванням, зберігати їх не можна. Слід строго дотримуватися дозування, особливо у застосуванні мінеральних сполук.

Поливають часник добривом тільки після попереднього поливу чистою водою. Так живильний розчин не обпече коріння.

Вносять підживлення не частіше 1 разу в 15 днів. Перше добриво вносять навесні, коли грунт прогріється до +10 +12 градусів.

Відеоматеріал за темою

Підгодуйте цим часник в червні і побачите яким величезним він виросте!

Що робити, щоб не жовтів озимий часник

Часник чуйний на грамотний догляд і регулярне внесення добрив. Отримуючи необхідні поживні елементи, рослина формує великі повноцінні головки, які добре зберігаються.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: