Герань обрізка для пишного цвітіння навесні і восени, схема Фото Відео

Чомусь, коли мова заходить про герані, виникає асоціація з сільським будиночком, де підвіконня суцільно заставлені глиняними горщиками з квітучою геранню. Білі, рожеві, пурпурні – вони дихають красою, спокоєм і затишком.

Але щоб рослини завжди виглядали охайними і пишно цвіли, їм потрібен догляд і своєчасна обрізка.

Особливості обрізки, для чого її проводять

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоОбрізка для герані — це процедура укорочення витягнулися стебел з метою стимуляції росту бокових пагонів. В результаті рослина придбає компактну форму і порадує господаря великою кількістю квітконосів і пишнотою цвітіння.

На кожному пагоні герані присутні так звані сплячі бруньки, але вони залишаться незадіяними без втручання квітникаря. Обрізка «підштовхне» рослина на утворення нових пагонів і нових квітконосів.

На замітку! В результаті омолодження герані квітникар отримує посадковий матеріал, у вигляді верхівкового черешків.

До незаперечних переваг обрізки можна віднести:

 • компактність форми і естетичний вигляд квітки;
 • зведений доступ повітря і світла до всіх частин рослини;
 • стимуляція тривалості цвітіння;
 • профілактика захворювань.

Однак слід дотримуватися деяку обережність.

Не можна обрізати сильно розрісся кущ герані за один прийом.

В першу чергу обрізають хворі, виснажені стебла і сильно витягнулися пагони. Через 2 тижні до процедури повертаються і надають кущу бажану форму. В іншому випадку рослина спрямує всі зусилля на нарощування зеленої маси, а цвітіння відкладеться на невизначений термін.

Підготовчі роботи перед обрізанням

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоДля проведення процедури знадобиться канцелярський ніж або лезо. Ножиці не бажано використовувати, (хоча на перший погляд, це самий відповідний інструмент) — вони перетискають стебло в точці зрізу.

Знадобиться трохи дезинфікуючого засобу для обробки різального інструменту. Можна використовувати спирт, горілку або 3-5 хвилинне кип’ятіння інвентарю. Це необхідно для того, щоб не занести в ранки (а їх буде багато) інфекцію.

З рослини видаляють засохлі і жовті листя і, власне, починають обрізку.

Як і коли обрізати герань для пишного цвітіння

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоПеріод спокою пеларгонії триває з середини осені до середини лютого. Це період спокою, коли квітка відновлює сили після пишного цвітіння і готується до нового сезону.

Зелена маса, нарощена за весняно — літній період, вимагає від рослини багато сил на забезпечення її життєдіяльності. Щоб допомогти квітці впоратися з навантаженням в зимовий час, проводять осінню обрізку.

Весняна і осіння обрізка

Восени цвітіння герані йде на спад і, дочекавшись в’янення останнього суцвіття можна приступати до омолодження герані. Звичайно ця робота проводиться в 2-3 декаді жовтня.

Якщо пеларгонія в період цвітіння містилася на балконі, то її необхідно занести в кімнату не пізніше, ніж за 2 тижні до обрізки. Рослині потрібен час для адаптації до умов утримання.

Герані, що вирощуються у відкритому грунті, пересаджують у вазони і заносять у приміщення у вересні, до настання перших осінніх заморозків.

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоВуличні квіти, як правило, дуже пишно розростаються, і після періоду приживлюваності, вони підлягають кардинальної обрізанні. Залишати їх в зиму в такому вигляді небезпечно. Коренева система герані слаборозвинена — вона не зможе забезпечити всю зелену масу елементами живлення.

З листопада по лютий герань не підгодовують, рослина перебуває у стадії спокою. Догляд полягає в рідкісних поливах та дотримання температурного режиму.

В короткі зимові дні рослини відчувають нестачу освітлення, внаслідок чого пагони витягуються і викривляються. Виправляють ситуацію весняної обрізанням герані, яку проводять, починаючи з 20 чисел лютого і з 1 декаду березня.

Для довідки. Пізня весняна обрізка герані значно затримує настання цвітіння.

Таким чином, можна визначити кінцеву мету кожної з обрізок.

 • Осіння процедура знімає зайве навантаження з рослини і забезпечує оптимальні умови в період спокою.
 • Весняна стрижка сприяє закладці нових нирок, стимулює ріст бічних пагонів, що приводить до рясного і пишного цвітіння.

Важливо провести процедуру з дотриманням певних умов.

Як правильно обрізати герань (схема)

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоОбрізання передує ретельний візуальний огляд рослини і дезінфекція інструменту.

 1. Роботу слід починати з зовнішніх стебел, щоб забезпечити вільний доступ до центру рослини.
 2. В першу чергу виявляють хворі і пошкоджені пагони і видаляють їх, практично, до підстави.
 3. Наступними підлягають стрижці переплетені і загущають крону гілки.
 4. Занадто високі пагони вкорочують до потрібної висоти, але не менше 3-5 листових вузлів від підстави.
 5. Основний стебло обрізають на 1/3 висоти.
 6. Також необхідно видалити нижні бічні пагони, що ростуть з стебла. Кореневий втеча залишають з метою отримання нового здорового стебла.
 7. Зрізи обробляють товченим вугіллям (деревним, активованим) або присипають порошком кориці.

Це варіант обрізки самого поширеного виду кімнатній герані — зональної. Формування інших видів має незначні відмінності.

Специфіка обрізки для різних видів герані

Крім класичної зональної герані в домашніх умовах вирощують герань ампельну, королівську, тюльпаноподібну та ін Всі ці рослини також вимагають своєчасного та правильного формування куща.

Королевська герань

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоКрупноквіткова королевська герань надзвичайно красива. Яскраві квітки, до 5-7см в діаметрі, утворюють пишні шапки суцвіть найрізноманітнішої забарвлення з обов’язковими вкрапленнями у вигляді плям, смужок, сіточки.

Прості або напівмахрові віночки вражають не тільки своїми розмірами, але і різноманітним поєднанням кольорів і відтінків у межах одного пелюстки. Але така краса вимагає до себе королівського відносини і карає господарів відсутністю цвітіння при неправильному догляді.

Період цвітіння королівської герані не відрізняється тривалістю, всього 3-4 місяці за сезон. Тому дотримання правил утримання та обрізки для пишного цвітіння дуже важливі.

Основні роботи по формуванню крони проводять перед тим, як рослина вступить в період спокою, тобто в середині осені.

 1. Готують і дезінфікують ріжучий інструмент (канцелярський ніж, лезо або звичайний ніж з тонким полотном).
 2. Візуальний огляд допоможе виявити голі пагони, які обрізають над першим листовим вузлом у підстави.
 3. Обрізають листя з жовтизною і ознаками деформації.
 4. Основний втечу при необхідності вкорочують на третину або прищипують.

Грудень-січень – час повного спокою королівської герані і обрізати її, а тим більше пересаджувати не рекомендується. У лютому допустимо обрізати один стебло, якщо він псує декоративність рослини.

Закладка бутонів починається в квітні місяці і до цього часу рослина не має думати ні про що інше, крім цвітіння. До виправлення недоліків естетичного вигляду королівської герані можна буде приступити після закінчення цвітіння.

Ампельна герань

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоВирощується ампельна герань в кашпо, високих вазонах або підвісних кошиках як у кімнаті, так і на відкритому повітрі. Щоб зберегти декоративний вигляд і не допустити густоти куща потрібно осіння обрізка рослини і весняна прищіпка витягнулися пагонів.

 1. Після цвітіння у ампельної герані прибирають сухі суцвіття і вирізають пагони ростуть всередину куща.
 2. Пагони обрізають , які скинули листя над першим біля основи вузлом.
 3. Вкорочують здорові пагони на 1/3 довжини для пишного цвітіння.

Перенесли стрес в процесі обрізки, рослини вимагає до себе підвищеної уваги та догляду.

Весняна обрізка плющелистная герані-відео

Особливості догляду за геранню після обрізки

Квіти, які перенесли осінню формувальну обрізку, мають потребу в додатковому харчуванні і певному температурному режимі.

Умови утримання герані після обрізки Оптимальні параметри вмісту
Поливи Помірне зрошення по мірі підсихання верхнього шару.
Освітлення Світле вікно: південне або західне, для запобігання витягування знову утворюються пагонів.
Температура До 16-18⁰С вдень і до 10-14⁰С вночі
Підгодівля Полив по вологому грунті розчином азотного добрива відразу після процедури обрізання. У зимові місяці герань не удобрюють.
Вологість повітря Обприскування не вимагає.

Слід бути уважним і спостерігати за станом обрізаного втечі. У разі почорніння зрізу, його оновлюють і ретельно обробляють порошком запашного вугілля, кориці або змазують зеленкою.

У зимові місяці, грудень-січень, поливи повинні вирізнятися поміркованістю — обрізана герань втратила значну частину листового апарату, що знизило споживання і випаровування вологи. Після весняної коригування крони герані умови утримання кардинально змінюються.

Чим підживити герань для пишного цвітіння

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоЗ наближенням весни герань починає прокидатися і готуватися до призначеного природою періоду цвітіння. А щоб воно було багатим, тривалим і розкішним пеларгонії знадобиться велика кількість поживних речовин.

 • Першу підгодівлю після обрізки проводять азотовмісними добривами, для стимуляції росту зеленої маси рослини і розвитку кореневої системи.
 • В період бутонізації віддають перевагу фосфорним підкормкам.
 • Калійні добрива вносять для захисту рослини від впливу зовнішніх факторів і для стимуляції тривалості цвітіння.

Це три основні елементи, що забезпечують повноцінний розвиток герані. Але для насичення квіток яскравістю і для підтримки листя в здоровому стані, рослині потрібні додаткові мікроелементи.

Комплексні добрива

Садівничі центри рясніють барвистими етикетками збалансованих сумішей для будь-якого виду рослин. «МультиФлора Аква», «БиоМастер», «Гумі Омі» — містять у доступній формі залізо, кобальт, бор, мідь, цинк, марганець, молібден і гумінові кислоти.

Народні засоби

Проте існує маса народних засобів для стимуляції рясного і пишного цвітіння герані в домашніх умовах.

Йод. Доступне засіб з домашньої аптечки сприяє прискоренню утворення бутонів і значно збільшує їх кількість. Для приготування розчину в одному літрі води розчиняють 1 краплю йоду. Полив проводять у вологому грунті з розрахунку 50 мл на корінь.

Молочна суміш і 100 мл молока і 1л води охоронить домашню герань від хвороб. Такі поливи чергуються з поливами чистою водою.

Пекарські дріжджі сприяють активному розвитку кореневої системи та нарощування зеленої маси в результаті утворення в ґрунті азоту і калію. Для приготування складу знадобиться 20 г дріжджів і 1 л теплої води. Розчин залишають для бродіння на 2-3 години, і доводять до об’єму в 6 літрів. Підгодівлю проводять 2-3 рази з періодичністю 7-10 днів.

Не зайвим буде прислухатися до порад досвідчених садівників по вирощуванню герані в домашніх умовах.

Поради квітникарям

Герань обрезка для пышного цветения весной и осенью, схема Фото ВидеоЩоб домогтися пишного цвітіння герані у весняний період, необхідно знати «характер» герані та її переваги.

 1. Герань — світлолюбна рослина і утримувати її слід на південних підвіконнях або забезпечувати додаткове підсвічування в період цвітіння.
 2. Герань, швидше посухостійка рослина, чому вологолюбна, тому надмірне зволоження веде до загнивання кореневої системи. Поливи проводять 2-3 рази на тиждень по мірі підсихання верхнього шару землі в горщику.
 3. Температура змісту не повинна опускатися нижче 13-15⁰С. При менших показниках пеларгонія перестає закладати бутони.
 4. Своєчасна осіння обрізка дозволить виростити компактний кущ герані, який навесні порадує рясним цвітінням.

Весняна обрізка герані — відео

Як обрізати герань на зиму. Осіння обрізка пеларгонії — відео

За вікном початок березня і якщо ви ще не провели прищіпку витягнутих за зиму пагонів герані, то зараз саме час це зробити. І вже через 2-3 тижні пеларгонія розкриє яскраві квіти і внесе в хату радість природи, що пробуджується.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: