Що потрібно перевірити на дачі після нещодавнього крижаного дощу

Усуваємо пошкодження якомога швидше.

Що потрібно перевірити на дачі після нещодавнього крижаного дощу

Досить часте в останні роки явище — крижаний дощ — виглядає неймовірно красиво і створює відчуття кришталевої казки. Але така казка вельми підступна і може нашкодити рослинам і будівлям на ділянці. Після такого дощу необхідно перевірити, чи немає пошкоджень, і усунути їх якомога швидше, інформує dvagusya.com.ua.

Крона дерев

Крижаний панцир на гілочках створює дуже велике навантаження. Дерева знаходяться в стані сплячки, і гілки стають більш ламкими і крихкими. Ламати цей наріст не варто — так ризик поламати гілки стає ще вищим.

Дерева, що зігнулися, не варто випрямляти — так їм легше витримати вагу льоду.

Якщо вже є зламані гілки, то їх потрібно акуратно видалити за допомогою пилки, підпилюючи знизу, — так вціліє кора. Якщо раптом випав сніг, можна спробувати акуратно змести його з гілок, щоб прибрати зайве навантаження.

Чагарники

Чагарники також цілком покриваються кіркою льоду. Гілкам стає важко, вони сильно нахиляються в різні боки. Добре, якщо вийде акуратно зв'язати їх разом в первісному положенні.

Обтрушувати лід не можна — це зашкодить кущу. Якщо гілка обламалася, її необхідно спиляти, залишивши кілька сантиметрів на стовбурі.

У ялівців і туй деревина дуже гнучка, вони легко фіксуються в неправильному положенні — їх гілки, що сильно зігнуті під вагою криги, потрібно постаратися підв'язати, щоб вони не залишилися назавжди опущеними вниз.

Щоб наступного разу чагарники легше перенесли катаклізм, після сходу льоду потрібно підв'язати всі великі гілки.

Зимове укриття

Обов'язково потрібно перевірити рослини, вкриті на зиму спеціальним матеріалом або мішковиною. Намерзла кірка перекриває доступ кисню і робить укриття важким, воно тисне на рослини і може їх зламати. Необхідно постаратися зчистити крижаний панцир з укриття, не пошкодивши рослини.

Читайте також:  Як посадити гортензію навесні у відкритий ґрунт

Дах

Добре, якщо дах будинку теплоізольований і сконструйований так, що на ньому не утворюється лід. Якщо це не так — він становить небезпеку.

При сході масивних шматків льоду покрівля пошкоджується, ламається і дряпається, може протікати, якщо утворилися тріщини. Дуже серйозну проблему створюють бурульки.

Є кілька способів боротьби з льодом, що утворився на даху:

  • колка сокирою, ломом або іншим інструментом (енерговитратно і небезпечно);
  • сіль (досить велика кількість солі розсипається по доступних місцях даху; вона плавить лід і потихеньку створює стік води);
  • спеціальні хімічні реагенти, що діють за принципом солі (дорого, неекологічно) і т. д.

Обмерзлі оранжереї і теплиці краще взагалі не чіпати. Не відкривати двері і кватирки, не заходити і обережно перебувати поблизу — від великого навантаження може лопнути скло.

Якщо випав сніг, по можливості обережно змести його і чекати відлиги — лід почне «відклеюватися» сам і його легко буде підчепити. Якщо каркас погнувся, після сходу льоду можна спробувати його випрямити, але, можливо, після зими з приходом тепла це трапиться само по собі.

DvaGusya