Вирощування перцю в теплиці з полікарбонату формування, полив, догляд покроково Відео

Весняні роботи на дачній ділянці завжди починаються з санітарного прибирання. І, в першу чергу, це стосується обробки теплиці з полікарбонату, тому весняне сонечко швидко прогріє приміщення, і городники приступлять до висадки розсади перцю і томатів.

Підготовчі роботи перед висадкою розсади в теплицю

Після зими на городі все виглядає трохи похмуро і сіро. Зелені ще немає, та й на грядки ступити неможливо. Це найзручніший час, щоб зайнятися прибиранням в теплиці з полікарбонату та її дезінфекцією. Важливо не упустити момент і провести роботи мінімум за 2-3 тижні до посадки рослин.

Обробка теплиць

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоЯкщо восени огородник не встиг прибрати рослинні залишки попереднього сезону, то весняні роботи починаються саме з цього заходу.

Висмикуємо, викопуємо і виносимо за межі теплиці рослинні залишки. Прибираємо опори, шпагат і весь робочий інвентар. Уважно оглядаємо конструкцію на предмет пошкодження.

Якщо на металевому каркасі буде виявлена корозія, знадобиться усунути дефект. Найпростіший спосіб, це протерти пошкодження зрізом сирої картоплини. Потім заґрунтувати і нанести фарбу.

Поки приміщення провітрюється, підготуємося до вологого прибирання теплиці. У відро гарячої води слід настругати брусок господарського мила і залишити на деякий час для розчинення. А поки змиваємо основну бруд або з шланга, або з використанням м’якої ганчірки.

Знадобиться швабра з телескопічною ручкою, щоб дотягнутися до високих частин теплиці та малярна кисть, щоб забратися в труднодоступні місця.

Розчин мильної води підходить в тому випадку, якщо овочеві культури попереднього сезону не зазнавали поразки хвороботворних мікроорганізмів. В іншому випадку слід застосувати більш дієві засоби.

Розчин хлорного вапна готують з 400 г препарату і 10 л води. Суспензію настоюють 2-3 години, проціджують і використовують для внутрішньої дезінфекції. Густий осад згодиться для обробки дерев’яних конструкцій теплиці.

Розчин мідного купоросу володіє широким спектром знезараження. Він ефективно бореться з хворобами, шкідниками і їх личинками, які напевно залишилися зимувати в теплиці. Робочий розчин готується з 10 л води і 100 г препарату. У роботі використовують розпилювач.

Перманганат калію найдоступніший і бюджетний (але не менш результативний) варіант весняної обробки теплиці. Розчином насиченого рожевого кольору проводять обприскування всіх поверхонь теплиці.

Обробка грунту

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоНайчастіше в теплиці кілька років поспіль вирощуються одні і ті ж овочеві культури. А це неминуче веде до накопичення в ґрунті шкідливих грибків, бактерій і личинок комах-паразитів. Щоб захистити себе від клопоту по боротьбі з шкідниками і захистити врожай, необхідно своєчасно подбати про землі-матінки.

Після обробки внутрішньої поверхні теплиці переходимо до обробки грунту.

Полив гарячою водою дуже дієвий і фінансово не витратний метод. Воду доводять до кипіння і відразу ж проводять полив ґрунту в теплиці. Политий ділянку накривають поліетиленовою плівкою для збереження тепла і досягнення більшої результативності.

Якщо в попередньому сезоні у теплиці спостерігалися захворювання, застосовують розчини наступних препаратів:

 • перманганат калію;
 • бордоська рідина (10%);
 • залізний купорос (2,5%);
 • «Фітоспорин».
Читайте також:  Як виростити бакопу з насіння

Проти зимуючих личинок застосовують:

 • «Триходермін»;
 • «Гаупсин»;
 • «Фітоверм».

Після обробки грунту необхідно відновити корисну мікрофлору і протягом 2 тижнів до посівах і посадках рекомендується не приступати.

Посадка розсади перцю у теплицю

За зиму городники скучили за роботою на землі і їх бажання якомога швидше приступити до посівах і посадках цілком зрозуміло. Але все-таки слід керуватися здоровим глуздом і кліматичними умовами свого регіону.

Докладніше в статті: Як виростити розсаду перцю в домашніх умовах: покрокова інструкція

Терміни посадки

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоОрієнтовні строки висаджування розсади перцю для середньої смуги Росії припадають на початок травня. Городники Сибіру й Уралу можуть приступити до роботи, починаючи з середини травня. Це за умови, що температура в теплиці не опускається нижче 15-18⁰С в нічний час.

Розсада готова до зміни місця вирощування, якщо:

 • її вік не менше 2 місяців;
 • має 10-15 листочків;
 • почалася закладка бутонів.

Важливо передбачити ймовірність зворотних заморозків і приготувати все необхідне для додаткового захисту рослин в теплиці.

До моменту посадки рослин у теплицю грунт повинна бути оброблена і знезаражена. Слід враховувати вимогливість перців до її родючості і структурі. Бідні ґрунти збагачуються перегноєм або готовим компостом з внесенням мінеральних добрив. Кислотність знижують внесенням деревної золи, доломітового борошна або вапна-пушонки.

Схема посадки перців в теплиці

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоПри визначенні відстані між рослинами, городник повинен керуватися сортовими характеристиками перцю. Він знає це напевне, якщо розсада була вирощена самостійно. При покупці обов’язково дізнавайтеся сорт та шукайте інформацію про нього.

 • Низькорослі перчики висаджують ближче до стінки теплиці, для забезпечення достатньої кількості сонячного світла. Відстань витримують в 30-35 см між рослинами. Міжряддя повинні складати близько 50 див.
 • Для високорослих примірників схема розташування перців збільшується до 40-45 см і 50-60 см відповідно.

В землі викопують лунку, трохи більшу обсягу стаканчика, в якій зростала розсада. Обережно витягують кореневу систему і садять, не заглиблюючи стебло. Грунт навколо рослини ущільнюють і проводять полив, витрачаючи 2-3 л води на корінь.

З якими культурами поєднується перець

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоНевелику площу теплиці хочеться використовувати по максимуму.

Тому в якості ущільнювача в міжряддя можна посадити цибулю на зелень і базилік. На сусідній грядці поруч з перцем відмінно будуть себе почувати помідори чи огірки.

За великим рахунком з теплиці можна зробити комуналку для рослин, правильно розподіливши високорослі і низькорослі культури. Таке раціональне використання площі менше виснажує грунт, зменшує вірогідність пошкодження комахами, паразитами.

Режим поливу розсади перцю в теплиці

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоСолодкий болгарський перець – культура тепло – і вологолюбна. Однак повинен бути оптимальний баланс між температурою в теплиці, вологістю повітря і станом грунту.

Перший і рясний був зроблений під час висадки розсади в теплицю. Треба дати рослинам час для адаптації і не турбувати кореневу систему поливами протягом 5-7 днів. Звичайно ж, якщо стоїть надзвичайно спекотна погода і вода випаровується дуже швидко, інтервал скорочують.

Водою для поливу наповнюють спеціальні великі ємності заздалегідь, щоб вона отстоялась і прогрілася. У вечірні години, коли сонце котиться до заходу, приступають до поливу перців. Проте варто відзначити, що полив на ніч значно збільшує вологість повітря і теплицю необхідно добре провітрити.

Можна проводити поливи методом дощування, але тільки в відсутність гарячих сонячних променів. Інакше крапельки вологи на листках будуть виступати в ролі збільшувального скла, що неодмінно призведе до опіків.

Методом припиняють користуватися в період розкриття квіткових бутонів, щоб не змити пилок і не залишитися без врожаю.

 • У період формування зав’язі рослини поливають через 3-4 дні.
 • У період достигання плодів і до закінчення збору врожаю – 1 раз в тиждень.
Читайте також:  Готуємось до дачного сезону: коли сіяти овочі на розсаду

Найчастіше на поверхні ґрунту після поливів утворюється кірка, яку необхідно систематично розпушувати, щоб забезпечити доступ повітря до кореневої системи.

Підживлення розсади перцю в теплиці

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоЧерез 2 тижні після висадки розсади перцю у теплицю проводять першу кореневу підгодівлю. У цей період особливу цінність мають органічні добрива.

 • 1 частина настою коров’яку або пташиного посліду додають до 9 частин теплою відстояною води і використовують для поливу.

Наступне внесення добрива здійснюється через ще 2 тижні, і вона повинна складатися з комплексу:

 • азот, калій і фосфор.

Про нестачу поживних речовин можна судити за зовнішнім виглядом рослин.

 • Здорові перці мають пружну листя яскравого насиченого зеленого кольору.
 • Бліді і пожухлі листя свідчать про нестачі мікроелементів в харчуванні, зокрема азоту. «Швидку допомогу» надають, проводячи внесення добрив по листу.

Для усунення недоліку застосовують розчини:

 • аміачної селітри;
 • карбаміду;
 • сульфату амонію.

Настій коров’яку для обприскування не застосовують.

Чим підживити перці під час цвітіння і плодоношення

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоПід час появи бутонів і в період цвітіння перцю, співвідношення мікроелементів у складі комплексних добрив змінюється. Вміст азоту зводиться до мінімуму, а вміст фосфору і калію повинно бути максимальним.

Ці ж параметри поширюються на період плодоношення.

Якщо перці відчувають нестачу фосфору, то:

 • відбувається різке зниження кількості суцвіть і зав’язей. Листя набувають фіолетового відтінку, з подальшим в’яненням і відмиранням.

Усунути причину можна обприскуванням по листу розчином суперфосфату або фосфату калію.

Недолік калію в пору цвітіння і плодоношення виражається:

 • обпаданням суцвіть і зав’язей, всиханням листових пластин по краях.

У такій ситуації рекомендується застосовувати калимагнезий або сульфат калію.

Добре відгукується перець на внесення деревної золи і трав’яного настою.

Приготувати його на садовій ділянці досить просто:

Велику ємність заповнюють на 2/3 подрібненою травою: кульбаби, мати-й-мачухою, кропивою. Доливають доверху водою і витримують тиждень для бродіння. Застосовують для поливу під корінь з розрахунку 1 л настою на відро води.

Формування та пасинкування куща перцю в теплиці

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоЧи треба формувати кущі перцю в теплиці? Відповідь буде залежати від того, які сорти вирощуються. Якщо низькорослі, то формування не знадобиться, але це за умови, що були дотримані правильні інтервали між рослинами і в міжряддях.

Не вимагається формування спеціально виведеним гібридам зі слабким розгалуженням. Це Меркурій F1, Гудвін F1, Клаудіо F1, Буратіно F1, Отелло F1.

Слабоветвящиеся сорти перців це Ластівка, Подарунок Молдови, Добриня Никитич, Баргузин, Луміна (вона ж Білозерка), Ілля Муромець, Альоша Попович та ін

Отже, приступимо. Після висадки розсади в теплицю необхідно стежити за розвитком рослин і не упустити момент закладання так званого коронного бутона. Його необхідно видалити. Тут починається роздвоєння стебла на два рукави. Це скелетні гілки першого порядку. Всі відростки і листя нижче точки розгалуження видаляють, але не за один прийом, а за 2-3 листків в день.

Якщо планується зібрати свої насіння перців, на сортових кущах залишають коронний квітка. Утворився плід володіє самими здоровими насінням.

На гілках першого порядку з пазух листків з’являються нові пагони – пасинки – їх також видалять прищипыванием.

В міру росту стебла першого порядку також починають роздвоюватися, це пагони другого порядку. З двох пагонів залишають той, що сильніше, а інший обрізають, залишивши 1 плід і 1 аркуш.

Читайте також:  Чим підгодувати огірки у відкритому ґрунті для зростання

Втечі другого порядку, також з часом розвинеться і роздвоїтися і це вже 3-й порядок. З них надходять аналогічно попередньому.

За місяць — півтора до закінчення збору врожаю прищипують всі точки зростання, щоб рослини віддали всі сили на укрупнення і визрівання плодів.

Секрети по формуванню перцю — відео

Збір і зберігання врожаю

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоЯку радість доставляє садівникам період дозрівання плодів. Всі докладені зусилля городника у вирощуванні перцю в теплиці принесли заслужену нагороду у вигляді великих, блискучих, товстостінних і солодких плодів.

Тепер важливо правильно і вчасно їх зібрати, щоб використовувати в їжу або для приготування заготовок на зиму, або закласти на зберігання.

Своєчасний збір розвантажує рослини і сприяє утворенню нових плодів. Солодкий перець має два ступені зрілості: технічну і біологічну і кожна з них має свої характеристики.

Технічна стиглість перців

Пора технічної стиглості перцю визначається за такими критеріями:

 • розмір і маса плоду відповідають заявленій в інструкції характеристикою;
 • стінки плоду стали пружними;
 • але він не придбав характерну для сорту забарвлення;
 • насіння не визріли.

Біологічна стиглість перців

Коли плоди на кущі придбали характерний червоний, фіолетовий, помаранчевий або жовтий колір, це означає, що настала пора біологічної зрілості. У цей період плоди містять максимальну кількість вітаміну С і вітамінів групи Н. А також каротиноїди – дуже важливі для організму речовини.

Щоб плоди на рослині з технічної стиглості перейшли в біологічну, знадобиться додаткових 20-25 днів.

Дозаривание плодів

Довести перці, зібрані у стадії технічної стиглості, дуже просто в домашніх умовах. Для цього серед зелених плодів розміщують кілька стиглих. Причому це не обов’язково повинен бути перець. Підійдуть червоні помідори або навіть яблука. Виділяється етилен досить швидко доведе перці до біологічної стиглості.

Отримання власних насіння

Выращивание перца в теплице из поликарбоната формирование, полив, уход пошагово ВидеоСеред вирощуваних у теплиці перців завжди знайдеться 1-2 сорти, які захочеться побачити на своєму городі в наступному сезоні. І готувати вподобані екземпляри треба заздалегідь.

Насамперед, відмітьте їх, прив’язавши яскраву тасьму до стебла, інакше хто-небудь з домочадців обов’язково похрускуватиме красенем, не відходячи від грядки.

Для збору насіння підходять чисті сортові перці. Плоди, які виросли з насіння з позначкою F1, для збору насіння не годяться: вони не зберігають материнських якостей.

На насіння залишають плід, що виріс з коронного бутона або 1-2 плода з гілок першого порядку. Насіння цих перців будуть самими здоровими і всхожими. Бажано, щоб плоди досягнули біологічної зрілості безпосередньо на корені.

Потім його зривають і залишають для дозаривания в приміщенні. Насіння можна витягати, коли плід втратить пружність і шкірка стане зморщеною.

Гострим ножем акуратно розрізають стінки перцю уздовж плоду і беруть насіння, які розташовані ближче до плодоніжки.

Можна відразу провести ревізію на наповнюваність:

 1. Зернятка опускають у склянку з водою і прибирають ті, що опинилися на поверхні.
 2. Ті, що випали в осад, викладають на просушку.
 3. Через 3-5 днів їх упаковують в паперовий пакет і наносять маркування із зазначенням сорту та датою збору.

Такий термін зберігання дозволить вирощувати улюблений сорт, навіть якщо його не виявиться в потрібний момент на полицях спеціалізованих магазинів.

Вирощування врожайного перцю від насіння до збирання врожаю — відео

Від висадки розсади перцю в теплицю і збору врожаю пройде більше двох місяців, наповнених щоденною працею і турботою про своїх зелених вихованців. Але результат обов’язково принесе задоволення від виду різнокольорових плодів, які будуть заспівати в теплиці до осені.

DvaGusya