Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи

Коли на дачній ділянці рослини в'януть, не дивлячись на їх регулярний полив, існує велика ймовірність, що причиною тому стала капустянка. Капустянка – небезпечний шкідник, який може значно зіпсувати урожай і занапастити багаторічні рослини. Цей підземний житель псує коріння молодих сходів і дорослих рослин, що веде до їх загибелі.

Інші назви капустянки – капустянка, земляний рак, дзига, кріт-цвіркун. Медведков комаха прозвали за коричневе забарвлення і якусь незграбність рухів. Капустянкой – за те, що любить капусту. Завдяки подібності передніх кінцівок з клешнями деякі називають цього шкідника земляним раком. Дзига – тому що молоді личинки мають сіруватий відтінок. Крот-цвіркун – через те, що комаха чимось нагадує крота і скрекоче в нічний час.

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Про те, що в городі живе капустянка, можуть підказати невеликі отвори на грядках, а також пухкі насипи землі. Після дощу їх видно більш чітко. Якщо в місцях цих слідів копнути на 15 см углиб землі, можна виявити відкладені яйця шкідників. Крихітні яйця розміром з зерно коноплі вже через 10-17 днів перетворяться в личинок, які будуть теж псувати рослини в городі.

Зазвичай вдень капустянки сидять в норах, а ближче до вечора стають активними: прокладають нові ходи, знищуючи на своєму шляху коріння рослин.

Знайти і знищити медведку не найпростіше завдання. Ці комахи літають на великі відстані, пересуваються по землі і плавають. Місце їх знаходження можна визначити по характерному звуку, видаваному у вечірній і нічний час. Він нагадує скрекіт коника, тільки голосніше. Взимку капустянка мешкає в глибоких шарах землі або компостних купах. Навесні починає проявляти активність і піднімається ближче до поверхні. У червні комахи спарюються, після чого відкладають по 500-600 яєць. У цей період шкідник вже явно присутній в городі, що видно по описаним вище ознаками – бугоркам і отворів в грунті.

Чи знаєте ви? Капустянки використовуються в фармацевтиці. Ці страшні на вигляд комахи вважаються ефективним засобом від туберкульозу. Також Медведков зараховують ефективність в боротьбі з раком і ВІЛ-інфекції її застосування сприяє підвищенню імунітету. Причому не всі капустянки однаково корисні: азіатські комахи більш ефективними в боротьбі з хворобами.

Опис і фото небезпечного шкідника, як виглядає капустянка

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Капустянка має характерний зовнішній вигляд, і її легко відрізнити від інших комах-шкідників.

Зовнішні характеристики капустянки:

 • довжина тулуба становить від 2 до 5 см;
 • тулуб розділений на головогруди і черевце, яке в три рази більше головогруди;
 • голова і груди покриті товстим панциром;
 • черевце на кінці має два відростки довжиною 1 см;
 • зовнішні органи голови: очі, вуса, щупальця, розташовані навколо ротової порожнини;
 • вивернуті всередину передні кінцівки мають потовщені гомілки;
 • задні кінцівки мають по чотири-п'ять шипів;
 • крила комахи тонкочешуйчатая, і вони довше за тіло;
 • окрас голови, грудей і черевця темно-бурий, кінцівок – світло-коричневий.
Читайте також:  Як доглядати за кімнатним гібіскусом

Пастки з гною – профілактика появи медведок

Досвідченим садівникам відомо, що капустянки можна перемогти як підручними засобами, так і хімічними препаратами. Однак більшість воліють відомі народні засоби в боротьбі з Медведков.

Перевірений і надійний спосіб знищення та профілактики появи медведок – застосування гнойових пасток. Ці комахи відчувають пристрасть до свіжого гною, тому його використовують в якості приманки.

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Пастки з гною зазвичай влаштовують восени і навесні. Восени будують ловчі ями розміром 50 * 50 * 50 см, які потім заповнюють гноєм. Гній привертає шкідника, і він із задоволенням облаштовується там на зимівлю. Коли настає період постійних негативних температур, ці ями-пастки розкопують і розкидають вміст по поверхні грунту. Капустянки в цей час знаходяться в стані анабіозу, практично не рухливі і тому швидко гинуть від холоду.

Навесні, приблизно на початку травня, гній від капустянки розкладають невеликими купками по городу. Рекомендується зробити ці кладки часто і невеликими розмірами – через кожні 3 м по кілька лопат гною. Такі купи залучають капустянок для постійного проживання – тут вони будуть відкладати яйця. Ці кладки легко знищити, регулярно перевіряючи купи на їх наявність. Таким чином можна значно знизити популяцію медведок.

Заливаємо масло в нору

Ще один народний засіб від капустянки – звичайне рослинне масло. Виявивши розпушування комахи на грунті і ходи під ними, можна «вилити» його за допомогою масла і води.

Важливо! Виявити норки і ходи капустянки простіше після поливу або дощу, так як в свежеувлажненной землі цей шкідник активується.

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи При виявленні норки вхід в неї потрібно розширити пальцем, після чого туди залити масло і воду. Спочатку краще влити невелику кількість води, щоб переконатися, що це норка капустянки. Потім залити 7-10 крапель соняшникової олії, а після цього – багато води. Іноді йде відро води, особливо якщо земля суха. До того ж нори капустянок бувають дуже глибокими.

Так як тіло капустянки покрито волосками, вода, на відміну від масла, його не змочується. Масло ж змочує тіло шкідника і закриває дихальні шляхи. Внаслідок цього комаха виповзає на поверхню.

Якщо тіло капустянки добре промаслити, то через хвилину-дві вона гине. Якщо ж масло недостатньо змочити медведку, вона може поповзти, і в такому випадку після виявлення її краще придавити.

Читайте також:  Жимолость: посадка, вирощування і догляд

Чи знаєте ви? Для "виливання" капустянки можна використовувати мильний розчин. Мильну воду заливають у нори комахи, після чого воно виповзає назовні і його слід знищити, або капустянка гине всередині нори.

Використовуємо Метафос для боротьби зі шкідником

Крім народних засобів, є й інші методи, як боротися з Медведков на городі. Для цих цілей використовуються отруєні приманки. Їх легко приготувати в дачних умовах, для чого буде потрібно зерно і інсектицид.

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Добре допомагає в боротьбі з капустянкой препарат Метафос – інсектицид контактної дії. Рецепт отруйної принади з метафосом:

 • розварити зерна пшениці, кукурудзи або ячменю;
 • додати в кашу Метафос в пропорції 50 г на 1 кг зерна;
 • додати 30 г соняшникової олії на 1 кг каші.

Приготовану кашу слід розкласти під невеликі купки гною. Цю приманку також розкладають і в міжряддя при висадці розсади – на глибину до 3 см. Отруйну суміш кладуть по 30-50 г на 1 кв. м землі.

Настій цибулиння – обходимося без препаратів

Не всі готові використовувати хімічні препарати для боротьби зі шкідниками. Для багатьох городників чим натуральніше метод, тим краще і простіше.

Є методи боротьби з Медведков, ефективність яких перевірена роками. Один з них – застосування настоянки цибулиння. Принцип її дії заснований на тому, що капустянка не переносить запаху цибулі. Тому лушпиння цибулі рекомендують класти в лунки при посадці овочевих культур.

Щоб приготувати настій цибулиння від капустянки, знадобиться:

 • 900 г лушпиння цибулі ріпчастої;
 • 10 л води.

Лушпиння заливають теплою водою і настоюють суміш протягом чотирьох-п'яти днів. Перед застосуванням настій розводять в пропорції 1: 5. Після дощу розведеним настоєм зрошують грядки. Таку процедуру проводять два-три рази на тиждень.

Як капустянка реагує на гас

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Існує ще такий метод боротьби з капустянкой, як відлякування її гасом. Цей простий спосіб використовується багатьма поколіннями городників і довів свою ефективність. Він заснований на застосуванні гасу і піску.

Складові беруться в пропорції 1 кг піску на кожен квадратний метр ділянки і 50-70 мл гасу. Якщо мова йде про великий городі, то такий метод не дуже зручний. Але він дуже підходить, щоб вигнати Капустянка з теплиці.

Пісок поливають гасом і добре перемішують. Після чого пісок змішують з сухим ґрунтом (береться кілька лопат грунту). Суміш піску, гасу і грунту застосовується при посадці рослин, розсади: її розкидають по грядці і змішують з верхнім шаром грунту.

Гас з піском також вносять в борозни по периметру парників. Тут же, по периметру, додатково можна натягнути мотузку, змочену в гасі, що теж ефективно для відлякування шкідника.

Солодка пастка: робимо приманку з меду

Для лову капустянки можна застосувати солодку пастку з використанням меду. Для цього потрібно скляна банка або пластикова ємність з гладкими стінками. Внутрішню частину обмазують медом приблизно на ¼ висоти, щоб був достатній аромат. Після чого банку закопують врівень із землею, зверху кладеться дошка, картон або шматок заліза. Потрібно залишити зазор, щоб капустянка могла заповзти в пастку.

Читайте також:  Как обеззаразить почву для рассады? Пошаговая инструкция 2022

Залучена теплом і запахом меду, капустянка заповзає в банку і падає на дно. Періодично потрібно перевіряти пастку і видаляти з неї шкідників.

Важливо! Крім лову медведок за допомогою меду, можна також ловити їх на пиво. Пиво має специфічний запах, який приваблює цих комах. У банку, закопану в землю під кутом 45 градусів, наливають пиво, а горлечко прикривають марлею. Залучені капустянки прогризають марлю і потрапляють в банку-пастку. Відгуки про метод кажуть, що він дуже ефективний.

Протухла риба – неприємний, але дієвий метод

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Капустянка доставляє занадто багато шкоди, тому городники винайшли безліч різноманітних методів боротьби з ней.Некоторие методи не дуже приємні для людини, але тим не менше застосовуються в силу їх ефективності. Один з них – відлякування капустянки протухлої рибою.

Не всім підходить цей метод, адже запах протухлого продукту занадто неприємний. Але для тих, хто все ж таки зважиться його використовувати, знадобиться протухла риба, яку поміщають в лунки при посадці рослин. Капустянка буде обходити такі місця стороною, а риба до того ж послужить добривом для рослин.

Крім розсади протухлої рибою рятують і звичайні посіви. Також можна використовувати і свіжу рибу, розклавши її по периметру ділянки. Зверху рибу потрібно присипати сухою землею. Згодом продукт стане псуватися, відлякуючи своїм запахом медведку, а зійшли посіви будуть захищені від шкідника.

Складнощі, які супроводжують цей метод: рибу може стягнути кіт плюс зіпсоване повітря на ділянці. Тому застосування такого способу боротьби з капустянкой вимагає зваженого підходу.

Як капустянка реагує на хвою в городі

Як боротися з Медведков на дачній ділянці, вивчаємо способи Досвідчені дачники знають, що капустянка боїться запаху хвої. Тому зібрані і подрібнені хвойні гілки розкладають на городі в міжряддя культурних рослин. Краще їх присипати землею – так довше збережеться хвойний аромат. Хвою також можна класти в лунки і при посадці картоплі.

Чому капустянки не переносять хвойний запах, не відомо, але факт залишається фактом: шкідник обходить ділянки з хвоєю стороною.

У цьому методі використовуються гілки сосни, ялиці, смереки.

Якщо в городі завелася капустянка, боротьба з нею неминуча. В іншому випадку рослини будуть знищені, адже цей шкідник пожирає кореневі системи. Методів боротьби з Медведков дуже багато, і деякі з них мають на увазі використання звичайних продуктів і предметів, що є в господарстві. Озброївшись одним або декількома з них, можна швидко подолати цю напасть, зберігши таким чином урожай і культурні рослини.

DvaGusya