Як правильно посадити глоксинію

Глоксинія – популярне кімнатна рослина з красивими великими квітами. Щоб підтримувати її декоративність, необхідні постійні пересадки бульби. Отримати новий кущ можна декількома способами. Нюанси кожного з процесів детально описані нижче.

попередні процедури

Перед посадкою необхідно ретельно підготувати грунт і вибрати, в який горщик найкраще посадити глоксинію.

вибір горщика

Для цієї рослини підійдуть ємності з будь-якого матеріалу. Глоксинія не вимагає великого розміру контейнера. Орієнтуватися треба на розмір бульби, і діаметр горщика не повинен перевищувати його більш ніж на 5-6 см. Занадто великий горщик спровокує нарощування зеленої маси і коренів, а цвітіння настане набагато пізніше. Як правильно посадити глоксинію В середньому для молодих рослин підійдуть горщики діаметром 7-9 см, а дорослим екземплярів буде досить 11-15 см. Глибина посадки невелика, і нижня частина горщика заповнюється дренажем, тому можна взяти відносно низьку ємність.

Вибір і підготовка грунту

Основні вимоги до грунті такі:

  • поживність;
  • рихлість і легкість;
  • волого-і повітропроникність.

Для вирощування квітки можна придбати готову грунтову суміш для сенполій, куди додати біогумус (250 г на 1 кг ґрунту) і трохи вермикуліту.

Чи знаєте ви? Глоксинія відноситься до неотруйним рослинам і безпечна для дітей і домашніх тварин.

Для самостійного приготування рекомендуються наступні склади:

  • по одній частині дернової і листової землі, перегною і річкового піску;
  • по три частини листової землі і торфу на дві частини річкового піску.

Приготовану грунт необхідно продезінфікувати, наприклад, розчином з однієї ампули «Максима» в 2 л води. Як правильно посадити глоксинію

дренаж

Глоксинія не любить перезволоження, яке може привести до загнивання бульб. Дренажний шар забезпечить захист від можливого переливу.

На дно горщика поміщають шар з таких матеріалів (на вибір):

  • керамзит;
  • глиняні черепки;
  • шматочки пінопласту.

Товщина дренажного шару може становити від 1 до 3 см, в залежності від обраного горщика.

Дізнайтеся докладніше про догляд за квіткою глоксинії в домашніх умовах.

Як садити глоксинію

Передбачається кілька варіантів посадки розглянутого рослини. При цьому посадку насінням використовують в основному в селекції або для особливих сортів, а найпростіше отримати новий квітка з листа.

бульбою

Глоксинія потребує щорічної пересадки бульби після закінчення періоду спокою. Сигналом до пересадки стануть прокидаються паростки на вершині, що відбувається на початку весни. Як правильно посадити глоксинію

Підготовка бульби складається з наступних кроків:

  1. Витяг бульби, обрізка старих коренів і обмивання водою. Підгнилі або пошкоджені слід зрізати чистим лезом і присипати вугільної пудрою.
  2. Для профілактики можна покласти бульбу на 30 хвилин в розчин «Фітоспорін». Перед посадкою його потрібно просушити протягом доби.
  3. Здоровий бульба повинен бути твердим і гладким, нагадуючи картопля. Щоб повернути твердість в'ялому примірнику, потрібно опустити його в мокрий пісок або вермикуліт на 3 дні.
Читайте також:  Питомник растений в Кропивницком - ваш помощник в создании сада

Важливо! При посадці потрібно стежити за тим, щоб посадити бульбу паростками вгору. Якщо бульба не прокинувся, орієнтуються на поглиблення у верхній частині, тоді як нижня сторона завжди буде гладкою.

Посадку проводять наступним способом:

  1. Важливо знати, на яку глибину садити бульбу. Його укладають в горщик і засипають ґрунтом на дві третини, залишаючи верх відкритим.
  2. Зволожують грунт, уникаючи прямого попадання вологи на бульбу.
  3. Ємність закривають прозорим пакетом або скляним ковпаком, утворюючи своєрідний парник, і ставлять в освітлене тепле місце.
  4. Раз в день горщик провітрюють протягом 20 хвилин.

Відео: як садити бульбу глоксинії

Коли на глоксинії утворюється перша пара листя, укриття надягають тільки на ніч, а після 5 днів рослини можуть перебувати відкритими цілодобово. В цей же час досипають землю так, щоб бульба був прикритий шаром не менше 1 см.

насінням

Насіння глоксинії досить дрібні. Їх висівають в суміші з піском в невеликі ємності або пластикові контейнери. При наявності додаткового освітлення для сходів посів можна починати з листопада, але стандартний термін посіву – січень, лютий або березень. Деякі селекціонери виконують передпосівний обробіток насіння, замачівая їх в розчинах стимуляторів росту, відповідно до інструкції.

Чи знаєте ви? Для отримання насіння глоксинію запилюють пензликом, переносячи пилок з тичинок на маточку. Для кожного сорту використовують окрему пензлик, щоб не отримати небажаний гібрид.

Змішані з піском насіння висівають в такий спосіб:

  1. Грунт в контейнері необхідно заздалегідь зволожити.
  2. Розподілені по поверхні грунту насіння притискають.
  3. Посадку накривають прозорим склом або плівкою і поміщають в освітлене місце.

Оптимальна температура для проростання – + 24 ° C (не нижче + 18 ° C). В таких умовах перші сходи можуть з'явитися вже через пару тижнів, в інших же це може зайняти майже місяць. Посів необхідно провітрювати щодня протягом 30 хвилин. Ніжні сходи зволожують за допомогою крапельного поливу або через піддон. Коли на паростках утворюються 2 листа, проводять пікіровку за схемою 2 × 2 см, а пересадку в окремі горщики діаметром 6 см роблять після появи 2 справжніх листків.

Оптимальна температура для молодих саджанців на етапі пікіровки становить + 20 ° C. Наступну пересадку проводять через 3 місяці, а цвітіння може початися через 4-5 місяців. Перші бутони молодий глоксинії, вирощеної з насіння, слід видалити. Можна залишити один бутон, щоб побачити квітку сорту. У перший рік рослина не потребує періоді спокою, і навесні його тільки обрізають, залишаючи пару листя.

Читайте також:  Электронная торговля сельскохозяйственной продукцией

Відео: як вирощувати глоксинію з насіння

листом

Якщо дозволяє сорт, посадка листом є найзручнішим способом розмноження. Деякі сорти, наприклад, Tigrina Pink, мають лист, який схильний до швидкого загнивання в воді. Розмноження листом практикують в літній період (червень – липень). Швидше утворюються коріння на маленьких листі, тому великі часто ділять на частини. Розріз проводять паралельно поперечним жилах гострим інструментом. Вкорінюватися можуть не тільки черешки, але і частини листових пластин.

Читайте також про особливості догляду та розмноження глоксинії в домашніх умовах.

Послідовність роботи така:

  1. Лист зрізають з черешком і поміщають в ємність з водою, далі чекають освіти коренів.
  2. Лист з коренем висаджують в підготовлений грунт і накривають скляною банкою, не торкаючись країв листової пластини. Можна висадити лист в міні-парник. Рослини залишають в освітленому і теплому місці.
  3. Оптимальний режим поливу – через піддон, в цьому випадку швидше утворюється бульба.
  4. Після появи нових листочків парник регулярно провітрюють, а коли виростає четверта пара листя, глоксинію прибирають з парника.

Укорінення листа можна проводити і в сучасному спеціальному гідрогелю, до складу якого входять добавки і стимулятори росту. Його поміщають в скляну посудину і відправляють туди держак листа.

Відео: як садити глоксинію листом

подальший догляд

Глоксинія – рослина з вираженим періодом спокою, і його вирощування передбачає виконання певних умов.

Розміщення

Розглядався квітці необхідний яскраве розсіяне світло і світловий день протягом 12-14 годин. Ознакою достатності світла є горизонтальний напрямок листя, а якщо листя і стебло витягуються вгору, то світла їм не вистачає.

Вам буде цікаво дізнатися, як доглядати за глоксинією після цвітіння.

У той же час пряме сонячне світло може привести до плям і опіків на листках. Оптимальним місцем для глоксинії буде південне вікно з притенением в першій частині вегетації, а після початку цвітіння горщик можна переставити на східний або західний підвіконня.

При наявності додаткового освітлення спеціальними лампами в 50 Вт глоксинію можна розмістити в будь-якому місці. Рослина чутлива до протягів, але і застій повітря не любить. При провітрюванні рекомендується прибирати горщик, а потім повертати його на підвіконня з закритим вікном. Як правильно посадити глоксинію

Читайте також:  Коза не спадає на полювання: способи стимуляції полювання

Температура і вологість повітря

Температура протягом періоду зростання може бути кімнатної, а в період спокою необхідно витримувати прохолоду (близько + 10 ° C). Вологість повітря повинна знаходитися в межах 50-70%, в більш сухому приміщенні можливо скручування листя. Якщо необхідно збільшити вологість повітря, навколо горщика можна розставити піддони з вологим мохом або керамзитом, обприскувати повітря.

Важливо! Вода не повинна потрапляти на опушені листя глоксинії при обприскуванні або поливі. Рослина не можна мити, а чистити можна тільки м'якою і сухою кистю.

полив

При зволоженні рослини важливо уникнути переливу, а також попадання вологи на розетку і поглиблення бульби. Також необхідно забезпечити зволоження всієї грунту, оскільки відсутність вологи у частині коренів призведе до їх відмирання і подальшої псування бульби. Полив може проводитися через піддон або по краю горщика. Як правильно посадити глоксинію Важливо дочекатися висихання верхнього шару, тому восени і в прохолодні дні полив буде рідше, ніж влітку. Оптимально використовувати дощову, фільтровану або відстояну протягом доби воду. Її температура повинна бути на 2-3 ° C вище кімнатної. Через півгодини надлишок води з піддона зливають.

підживлення

Першу підгодівлю проводять через 2 місяці після пересадки. Кожні 2 тижні вносять рідкі мінеральні або органічні добрива через 1 годину після поливу ввечері. Зручно використовувати готові змести для кімнатних рослини, наприклад, «Міком». На початку росту рослині необхідні азотні добавки ( «Уніфлор-зростання»), а після появи третьої пари листя – фосфорні ( «Уніфлор-квітка»). Підживлення припиняють перед настанням періоду спокою, внісши останні фосфорні добрива 2 рази після цвітіння.

Важливо! Глоксинія НЕ цвіте при надлишку азоту: в цьому випадку бутони загнивають, а також спостерігається погане вкорінення живців.

період спокою

Період спокою приходить восени, коли знижується температура повітря і скорочується число поливів. Глоксинія відцвітає, її листя всихають, а потім вся наземна частина відмирає, і бульбу «засинає».

Зберігання бульби можливо наступними способами:

  • перенесення горщика на 3-4 місяці в темне місце при температурі + 10 … + 15 ° C з періодичним зволоженням. Такий спосіб підходить для великих бульб, а маленькі ризикують висохнути і загинути;
  • дрібні бульби викопують через 2 тижні після відмирання розетки і поміщають в пакет з вологим піском, мохом або вермикуліту з субстратом, а потім зберігають у нижньому відсіку холодильника при + 5 ° C. Так можна уникнути пересихання і постійно контролювати проростання примірників.

Як правильно посадити глоксинію Глоксинія – красивоцветущєє кімнатна рослина, для успішного вирощування якого необхідне точне дотримання умов посадки і щорічної пересадки. Виконання перерахованих рекомендацій дозволяє отримати довгий і рясне цвітіння глоксинії.

DvaGusya