Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою

Зачаровує кімнатна рослина з яскравими квітами незвичайної форми, які здалеку здаються пластмасовими, носить назву антуріум. Жорсткі на вигляд квіти, завдяки своїй екзотичності, отримали назву "квітка фламінго".

Оптимальні умови вирощування

Для того щоб рослина радувало вас не тільки яскравою листям, а й красивими квітами, необхідно виконати всі умови для його вирощування.

Склад грунту для антуріума

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Для посадки кімнатного антуриума використовують грунтову суміш, яка складається з перегною, листової землі, торфу і піску. Всі складові повинні перебувати в пропорції 2: 1: 1: 0, 5.

Для підвищення водо- і повітропроникності в грунтову суміш додають близько 15% більш об'ємних наповнювачів: шишок, шматочки цегли, деревного вугілля, моху сфагнуму. Грунт повинна бути слабокисла – РН від 5, 5 до 6, 5.

Грунтову суміш можна приготувати з суміші грунту для квітів і субстрату для орхідей в рівних пропорціях. Позитивним буде додавання моху.

Температура і вологість повітря

Оскільки антуріум – рослина тропічне, то різкі коливання температур для нього небажані. Рослина добре себе почуває при температурі 20-25 ° C. Взимку температура не повинна бути нижче 16 ° C.

Антуріум віддає перевагу підвищеній вологості повітря і не переносить протягів, тому обприскування листя необхідно проводити регулярно.

Важливо! Чи не обприскуйте суцвіття антуріума, оскільки на них з'являються плями, і це негативно впливає на тривалість цвітіння.

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Щоб підвищити вологість повітря, зверху в горщик кладуть мох сфагнум. Він добре утримує вологу і стимулює зростання повітряних коренів рослини. Також для підвищення вологості з рослиною поруч можна тримати посуд з водою, випари якої наблизять клімат на підвіконні до тропічного.

правильне освітлення

Рослина досить тіньовитривала, але для нормального росту і цвітіння необхідно яскраве освітлення без потрапляння прямих сонячних променів. У тіні антуріум рости буде, але цвісти – ні.

Недолік освітлення негативно впливає на цвітіння, хоча рослина не переносить прямих сонячних променів. Взимку для цвітіння можна застосовувати додаткове освітлення.

Як доглядати, щоб цвів антуріум

Якщо правильно доглядати за антуріумом, то він буде радувати вас яскравою листям і різнокольоровими квітами. Антуріум відноситься до примхливим рослинам.

Читайте також:  Голландський гібрид: сорт помідорів Пінк Унікум

Він може відчувати себе нормально на вашому підвіконні, але не цвісти. Розглянемо фактори, які можуть впливати на відсутність цвітіння:

 • Великий горщик. Можливо ви «подбали» про вашому рослині і пересадили його в великий горщик, щоб йому було просторо. Однак це помилка, адже чим тісніше вашій рослині, тим швидше воно зацвіте. Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою

  У великому горщику ви можете отримати тільки шикарну листя. При виборі горщика орієнтуйтеся на те, що він не повинен бути вільним, але повинен бути широким.

 • Щорічна заміна субстрату також сприятливо впливає на цвітіння рослини.
 • Неправильні умови утримання.

Правильний полив грунту

Для закладки квіткової бруньки рослині необхідна температура 18-20 ° C. Тому якщо антуріум знаходиться біля батареї центрального опалення, то це негативно впливає на процес цвітіння. Вологість повітря повинна бути високою, але стежте, щоб надмірний полив не привів до загнивання коренів.

Поливати рослину необхідно теплою водою кожні 3-4 дні, в зимовий час полив скорочують до одного разу на тиждень. Антуріум реагує як на надмірний полив, так і на сухий грунт пожовтінням листи.

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Якщо після поливу в піддоні залишилася вода, то її необхідно злити через півгодини.

Необхідними умовами для правильного поливу є тепла вода, яка не містить вапно, оскільки антуріум краще слабокислий субстрат.

підживлення грунту

У процесі цвітіння важливу роль відіграє підгодівля рослини добривами для цвітіння антуріума. Тут головне не перестаратися. Для цього проводите підгодівлю регулярно, але концентрацію розчину, рекомендовану в інструкції, необхідно зменшити.

Важливо! Підживлення здійснюється в теплу пору двічі на місяць і взимку один раз на місяць.

З метою ефективної підгодівлі для антуріума в домашніх умовах необхідно проводити чергування мінеральних і органічних добрив. Підживлення молодого рослини можна здійснювати тільки після повного вкорінення.

Якщо рослина захворіло, то підгодівлю необхідно призупинити. Рослина має потребу у відпочинку і відновлення.

Чи знаєте ви? Існують способи стимуляції цвітіння. Для цього ранньою весною поливають рослину теплою водою (40-50 ° C). Це послужить поштовхом до цвітіння. Але слід пам'ятати, що рослина має відпочивати від цвітіння і мати час на нарощування листя. Постійна стимуляція цвітіння може призвести до його загибелі.

омолодження рослин

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Старе рослина втрачає не тільки декоративний вигляд, але і перестає цвісти.

Якщо ваш антуріум дає багато бічних пагонів або перетворився в кущ з дрібним листям і дрібними квітами, або має тільки одну розетку листя на стовбурі, вкритому залишками старого листя, то всі ці ознаки свідчать про необхідність омолодити рослину.

Процес омолодження досить простий. Оскільки антуріум має повітряне коріння, то необхідно відрізати верхівку рослини з 2-3 повітряними корінням і посадити в грунт.

Для зрізаного рослини полив необхідно зменшити, і через деякий час з'являться бічні розетки листя. Коли вони підростуть, квітка можна розмножити діленням куща.

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Якщо ви хочете омолодити рослину, але воно не має повітряних коренів, то спочатку їх необхідно відростити. Для цього оголену частину стебла в місцях зачатків повітряних коренів обертають мохами сфагнумом і регулярно зволожують його. Коріння проростуть через мох дуже швидко, і це дозволить здійснити омолодження без будь-яких ризиків втратити рослина.

Правила безпеки по догляду за отруйним квіткою

Антуріум відноситься до отруйних рослин. Тому потрібно стежити, щоб діти або домашні тварини не жували листя і плоди рослини. Ознаками отруєння можуть бути блювота, пронос або шкірний дерматит.

Пересаджуючи рослина, шкіру рук можна захистити гумовими рукавичками, а після відходу за ним не забудьте ретельно помити руки водою з милом.

При попаданні соку рослини на шкіру або в очі необхідно промити великою кількістю води дані ділянки тіла. Якщо частини рослини потрапили в шлунок, необхідно викликати блювоту для їх видалення і випити абсорбенти. У разі важких симптомів отруєння викликайте швидку допомогу.

Хоча антуріум отруйний, але він відноситься до визнаних очисникам повітря.

Чи знаєте ви? Антуріум протегує людям, народженим під знаком Лева. Він дарує їм любов, щастя і стимулює їх до творчості.

Як правильно пересадити антуріум

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Молоде рослина необхідно пересаджувати щорічно, а доросле – раз в 3 роки. Якщо цього не робити, то листя рослини будуть чорніти, а квіти скоро зів'януть.

Пересадку антуриума необхідно здійснювати в такій послідовності:

 • Дістаньте квітка зі старого горщика за основу стебел і видаліть землю між коренів. Це можна зробити за допомогою дерев'яної палички, а потім під струменем проточної води.
 • При необхідності видаліть пошкоджені коріння. Зрізи присипте активованим вугіллям або корицею. Для стимуляції росту коренів можна замочити на 2 години коріння рослини в розчині будь-якого стимулятора.
 • На дно горщика помістіть дренаж. Він запобіжить загнивання коренів при зайвому поливі.
 • Насипавши невеликий шар грунту, в центрі горщика помістіть квітка. Розправте коріння і засипте їх землею. Шар грунту над корінням повинен бути не менше 2 см.
 • Добре полийте рослина.

способи розмноження

Способів розмноження антуріума може бути багато, але розглянемо найпоширеніші.

розподіл

Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою Досвідчені садівники оптимальним способом називають розмноження антуріума розподілом від материнської рослини. Такий вид розмноження підходить для дорослих великих рослин. Для цього рослина дістають з горщика і за допомогою гострого ножа поділяють на частини.

Зрізи присипають порошком з активованого вугілля. Кожна частина повинна мати коріння і кілька стебел. Розділені частини садять в окремі горщики меншого обсягу. Розмножуючи рослина таким способом, можна отримати цвітіння в поточному році.

У широкому горщику досить часто утворюються бічні відростки. Їх також можна відокремлювати при пересадці рослини. Не слід їх висмикувати з горщика, оскільки це веде до сильного пошкодження коренів рослини.

живцювання

Живці рослини повністю вкорінюються через 15-20 днів, але початок цього процесу можна спостерігати вже через тиждень. Як тільки корінці виростуть до 2-3 см довжиною, їх висаджують в грунт в пластикових стаканах.

Розмноження живцями здійснюється в наступному порядку:

  Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою
 1. Відокремлюємо лист рослини з точкою росту довжиною 5-8 см;
 2. Зріз рослини підсушують на повітрі протягом 5-10 хвилин;
 3. Листову пластинку видаляємо;
 4. Держак поміщаємо в зволожений мох або торф з додаванням піску в пропорції 1: 1;
 5. Накриваємо посуд з живцями поліетиленовою плівкою і поміщаємо в тепле місце.

повітряними корінням

Часто для розмноження використовують черешки з повітряними корінням. Такий метод не потребує вкорінення, якщо довжина коренів більше 3 см. Якщо довжина коренів менше, потрібно стимулювати їх зростання за допомогою обгортання мохом і постійного його зволоження.

Антуріум є епіфітом, він здатний давати повітряні коріння. Ця здатність широко використовується при укоріненні живців, бічних нащадків і відводків.

Виберіть оптимальний спосіб розмноження і не забувайте про підтримку комфортних умов і регулярного догляду за вашим рослиною. Тоді воно порадує вас прекрасними квітами. Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою

DvaGusya