Посадка полуниці восени у відкритий грунт Вусами На агроволокно Терміни Відео

Купуючи полуницю, не можна бути впевненим у тому, що ягоди були вирощені з повним дотриманням агротехніки, а значить, їх смак і безпека залишаються під сумнівом. Тому кожен, хто має навіть невелика дачна ділянка, намагається виділити місце під полуничну грядку, щоб вирощувати вікторію самостійно. Правильна посадка полуниці має велике значення, оскільки надає пряме вплив на подальший ріст і розвиток культури. Крім того, кущикам потрібно забезпечити дбайливий догляд.

Посадка полуниці восени: переваги

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоВисаджувати полуницю на ділянці можна навесні і восени. При весняній посадці кущики легко приживаються, але чекати від них врожаю в поточному сезоні не доведеться. Треба буде все літо доглядати за рослинами, обривати вуса і тільки на наступний рік зміцнілі кущі зможуть порадувати вас урожаєм.

Осіння посадка дає ряд переваг перед весняною:

 • посаджені восени саджанці невдовзі йдуть на зимівлю, а вже в наступному році зможуть порадувати смачними і ароматними ягодами:
 • в цей час року у садівників набагато менше турбот і клопотів, пов’язаних зі своєю ділянкою, тому, цілком можна виділити час на посадку ягідних кущів і зробити все не поспішаючи;
 • осіння посадка виявиться особливо вдалою, якщо стоїть тепла і волога погода, у молодих рослин вистачить часу вкоренитися до морозів і надалі добре перенести зимівлю;
 • в кінці літа у продажу з’являється багато якісного садивного матеріалу, що поставляється спеціалізованими розплідниками.

Коли садити полуницю восени: оптимальні строки

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоУ кожному регіоні будуть правильними свої терміни посадки полуничної розсади. Садівники вибирають відповідні дати, виходячи з притаманних місцевості кліматичних особливостей.

Починати посадку можна ще влітку. Для цієї процедури підходить серпень і перші два тижні вересня:

 • у середній смузі і Підмосков’ї полуницю висаджують у другій і третій декаді серпня;
 • на півдні Росії посадку можна відкласти до другої половини вересня;
 • на Уралі, в Сибіру і в Ленінградській області зайнятися посадочними роботами потрібно в першій половині серпня.

Як правильно посадити полуницю у відкритий грунт восени

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоПосадку саджанців можна робити різними способами з використанням певної схеми. Попередньо потрібно вибрати ділянку для полуниці і підготувати посадковий матеріал.

Підготовка ділянки і грядки

При посадці полуниці важливо враховувати правила сівозміни, згідно з якими для кожної культури існують хороші і погані попередники. Полуниця буде добре рости після:

 • кукурудзи;
 • бобових;
 • лука;
 • часнику;
 • редиски;
 • зелені.

Ягідні кущі не слід садити після баклажанів, томатів, картоплі, огірків, перцю, капусти, малини. Якщо до цього на грядці вже вирощувалася полуниця, то знову посадити її можна буде лише через 5 років. Крім того необхідно, щоб ділянка знаходилась на відкритому, рівному та сонячному місці. У тіні садова суниця не зможе порадувати вас якісним урожаєм.

З північної сторони посадки повинні бути захищені від вітру і протягів. При цьому застою повітря виникати не повинно. Грядки з полуницею ніколи не розбивають на заболочених чи низинних ділянках. Грунтові води повинні розташовуватися не ближче 1 м від поверхні землі.

Ягідник добре росте на грунті, що має слабокислу реакцію – 5,5-6,5 pH. Найбільше полуниці підходить чорнозем, суглинні і супіщані грунти. В якості сусідів для садової суниці можна вибрати іриси, тюльпани, півонії, дельфініум, чорнобривці. Можна посадити поруч і деякі овочеві культури. Наприклад, моркву, редьку, редис, цибуля, часник, щавель, шпинат, зелень.

Надто кислий грунт попередньо вапнують або вносять доломітове борошно. З цією ж метою використовується деревна зола. Якщо земля лужна, підняти кислотність можна внесенням верхового торфу (7-8 кг на кв. м). В глинистий грунт вносять пісок. Поліпшити структуру важкої грунту можна попередньої посадкою сидератів. На початку літа на грядці сіють люпин, гірчицю, овес. Пізніше сходи скошують і закладають у землю.

За місяць до посадки грунт удобрюють органічними і мінеральними підгодівлями, вносячи на один квадратний метр 10 кг компосту або перегною, 2 ст. ложки суперфосфату, 1 ст. ложку калійної солі, 100 г деревної золи. Після того, як грунт удобрений, її перекопують на глибину 30 см і поливають. Перед самою посадкою грядку розпушують і розрівнюють.

Вибір посадкового матеріалу

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоСаджанці полуниці можна придбати в садових центрах або відібрати для посадки молоді рослини з власної ділянки. Якщо ви купуєте розсаду, краще віддати перевагу рослин із закритою кореневою системою. Відсоток приживлюваності у цьому випадку буде вище.

При доборі рослин слід віддати перевагу саджанцям, що мають такі характеристики:

 • яскраво-зелене листя без плям і пошкоджень;
 • укорочені листові черешки;
 • кількість розвинених листків – 3 або більше;
 • здорового вигляду сердечко;
 • коріння, повністю обплітають земляний ком (визначити це можна за кінчиків корінців, видніється з дренажних отворів);
 • ріжки діаметром не менше 0,7 див.

Ні в якому разі не слід купувати розсаду з блідо забарвленими, зморщеним або пошкодженими листками і рослини, на яких види підозрілі крапки і плями. Сорт полуниці повинен бути районованим, то є придатним для вирощування в умовах вашій місцевості.

Схеми посадки

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоСпосіб посадки розсади вибирається індивідуально, виходячи з наявного посадкового матеріалу і переваг дачника. Для полуниці можна застосовувати:

 • рядкову посадку, при якій кущі висаджують в один ряд з інтервалом 15-20 см і міжряддями шириною не менше 60 см;
 • двухстрочную посадку, при якій полуницю висаджують стрічкою з 2-х рядів з інтервалом між рядами в 30 см ( можна в шаховому порядку);
 • природний метод, при якому саджанці розміщують на грядці за схемою 50х50х50.

При виборі схеми посадки обов’язково враховують сортові характеристики полуниці. Кущі можуть бути компактними, так і великими і розлогими, вимагають більш вільної посадки.

Посадка полуниці вусами

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоДля того щоб розмножити полуницю вусами, матковий кущ вибирають завчасно. Це повинен бути рясно плодоносить примірник з великими і смачними ягодами. Для того, щоб отримати від нього вуса, необхідно з весни обрізати з’являються квітконоси, тоді полуниця всі сили направить на освіту вегетативних пагонів.

Краще всього для цієї мети підходять однорічні та дворічні рослини. Кількість маточних кущів залежить від того, скільки розсади вам знадобиться. Як правило, з кожного примірника відбирають самі перші з’явилися розетки в кількості 2-3 штук. Після того як на вусах першого порядку сформуються маленькі рослини, їх укорінюють поруч, підсипавши трохи свіжого грунту.

Після того як утворюються корені, вуса, що з’єднують розетки з материнською рослиною, обрізають. До серпня з розеток сформуються повноцінні молоді кущики з 5-6 листям. Пересаджувати їх на постійне місце необхідно із збереженням земляного кома біля коренів. Зробіть для рослин лунки з інтервалом у 20-30 см і міжряддями шириною 50 см Після посадки полийте саджанці відстояною водою.

Посадка діленням куща

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоОтримати нові екземпляри полуниці можна за допомогою ділення куща. Процедура, як правило, проводиться в серпні або в перших числах вересня. Таким способом можна швидко омолодити полуницю, адже рослини неминуче старіють, з-за чого знижується врожайність, ягоди стають дрібними.

Для поділу підходять тільки міцні і здорові кущі. Вік рослин не повинен перевищувати 3 роки. Кущ ділять таким чином, щоб у кожній частині були надземні паростки з листям, ріжки та власні корені. Рослина акуратно витягують з ґрунту, обривають з нього старе листя і поміщають у відро зі слабким розчином марганцівки.

Через 15-20 хвилин кущ ділять на частини руками або гострим ножем, одночасно видаляючи зіпсовані або пошкоджені корінці. Зрізи припудрюють деревною золою, а потім просушують протягом години. Висаджують деленко в ряд на відстані 20-30 см один від одного, міжряддя повинні мати ширину не менше 40 див. Незабаром рослини вкорінюються, з ріжка з’являються свіжі м’ясисте листя.

Посадка під агроволокно

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоСьогодні все більшу популярність набирає метод посадки полуниці під агроволокно. Використання цього матеріалу при вирощуванні ягід має свої плюси. До них можна віднести:

 • відсутність необхідності в прополці, агроволокно перешкоджає росту бур’янів;
 • тканина зі штучного волокна чудово пропускає через мікроскопічні отвори воду і повітря, кущі зручно поливати, при цьому вони не выпревают;
 • таке укриття зберігає в грунті тепло і забезпечує захист від заморозків;
 • при вирощуванні на агроволокні ягоди не стикаються з грунтом, за рахунок чого залишаються чистими і не хворіють;
 • догляд за полуницею на такий грядці мінімальний, рослинам необхідний лише своєчасний полив;
 • при цьому способі вирощування врожай полуниці можна отримати на 1-2 тижні раніше звичайного.

Перед посадкою полуниці на агроволокно, грунт вимагає більш ретельної підготовки, адже рослини будуть рости під укриттям 3-4 роки. Після цього полуницю необхідно омолодити. Перед початком посадкових робіт матеріал розстеляють на грядці і закріплюють по периметру цеглою, дошками чи іншими підручними засобами.

Потім на поверхні проводять розмітку під кущі полуниці. У зазначених місцях роблять хрестоподібні надрізи, викопують у них лунки і садять полуницю так само, як і при звичайній посадці. Під кожен кущ підсипають родючої землі і проводять полив. При посадці полуниці цим способом використовується звичайна схема.

Подальший догляд за полуницею восени, підготовка до зими

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоСаджанцям потрібно допомогти вкоренитися до того, як прийдуть морози. Для цього рослинам необхідний певний відхід. Останнім пунктом у списку справ буде створення для полуниці укриття на зиму.

Поливи

У період вкорінення будь-яким рослинам необхідно підвищену кількість вологи. Полуниця не є винятком. Перший час після посадки їй необхідний полив 2-3 рази в тиждень, при умові, що стоїть тепла і суха погода. Грунт повинна завжди залишатися злегка вологою, після поливу потрібно рихлити.

Водні процедури для полуниці краще проводити вранці, використовуючи прогріту, відстояну воду. Зволожувати ґрунт потрібно так, щоб вода не потрапляла на листя, щоб уникнути появи грибка. Поливати рослини краще вранці. Через 2 тижні частоту поливів можна буде скоротити.

Профілактика хвороб і шкідників

Полуниця часто зазнає атак шкідників і різних хвороб. Якщо ви вирішили вирощувати культуру з використанням агроволокна, ризик яких-небудь захворювань значно знижується. У всіх інших випадках рослинам необхідна профілактична обробка. Восени можна сміливо використовувати хімічні засоби, так як до періоду плодоношення ще далеко.

Високою ефективністю у боротьбі з шкідниками і їх личинками володіє розчин «Карбофосу», який готують з 10 л теплої води і 3 ст. л. препарату. Перед тим як полити полуницю розчином, розпушують землю. Після обробки грядку накривають плівкою і залишають на кілька годин. Запобігти ураження грибковими хворобами допоможе обробка 2-процентною бордоською рідиною. З цією ж метою можна використовувати хлорокис міді в тій же концентрації.

Мульчування

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоСадівники, які звикли мульчувати посадки, вже знають про ті переваги, які дає ця процедура. Мульчуючий матеріал зберігає і підтримує необхідний рівень вологи в ґрунті, перешкоджаючи швидкому випаровуванню води. Також мульча не дає утворюватися земляний корку, а значить, до коріння буде надходити достатня кількість повітря. Зазвичай мульчу укладають шаром товщиною приблизно 5 див. В цих цілях використовують доступні органічні матеріали: торф, компост, перепріли тирсу.

Укриття на зиму

Укриття полуниць на зиму особливо актуально для холодних регіонів і місць з малосніжними зимами. В таких умовах поверх мульчуючого шару полуницю додатково вкривають соломою, сухим листям, ялиновим гіллям, стеблами кукурудзи або соняшнику, тирсою. Товщина захисного шару повинна становити не менше 10-15 см Після випадання снігу, його додатково накидають на грядку і ущільнюють. Навесні стару мульчу прибирають не відразу, а в декілька прийомів.

Поради садівників

Посадка клубники осенью в открытый грунт Усами На агроволокно Сроки ВидеоТі, хто вирощує полуницю з року в рік, охоче діляться секретами по її посадці:

 1. Щоб не купувати «кота в мішку» при виборі саджанців акуратно вийміть рослину з горщика, притримуючи за основу розетки, і огляньте кореневу систему. Вона повинна бути світлого кольору, мичкуватої, без темних ділянок.
 2. Якщо ви будете садити не свою, а покупну полуницю, краще вибирайте елітні сорти, вони дають хороший урожай.
 3. Чим раніше ви посадіть кущики при осінній посадці, тим більше квіткових бруньок вони зможуть закласти і тим більший буде врожай в наступному році. Тому не відкладайте до останнього.
 4. Для посадки полуниці ідеально підходять південно-західні схили зі слабким ухилом (2-3 градуси).
 5. Садити полуницю в землю потрібно, не заглиблюючи сердечко, інакше кущ загине. Серцевина саджанця повинна трохи виступати над поверхнею грунту.
 6. Перед посадкою обов’язково слід розправити коріння. Довгі корінці злегка вкорочують ножицями.

Корисне відео

Осіння посадка полуниці дуже важливі моменти: відео

Посадка полуниці восени на агроволокно: відео

Якщо ви ще не пробували садити полуницю восени, спробуйте зробити це. При своєчасній посадці рослини приживуться без праці і успішно переживуть зиму. Вже на наступне літо ви зможете зібрати з кущів ароматні ягоди, які гарні в свіжому вигляді і в якості начинки для пирогів. А скільки задоволення взимку принесе ароматне полуничне варення.

Читайте також:

 • Шкідники полуниці: опис і способи боротьби
 • Варення з полуниць на зиму густе з цілими ягодами
 • Чим підживити полуницю навесні для гарного врожаю
 • Як виростити полуницю з насіння в домашніх умовах на розсаду
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: