Особливості вирощування груш сорту “Москвичка”

Одним з найпопулярніших і затребуваних сортів груш є «Москвичка». Це невибаглива фруктове дерево приносить чималі врожаї груш і при цьому не вимагає особливого догляду.

Чи знаєте ви? Груша «Москвичка» була виведена шляхом вільного запилення сіянців сорту «Кіффер». Саме вона стала найпопулярнішим сортом груш в Підмосков'ї.

Груша "Москвичка", загальні відомості

Груша «Москвичка» має следующееопісаніе:

 • Це невисокі фруктові дерева з воронковідной кроною. Дорослі плодоносні рослини мають конічну форму з густою кроною.
 • Листя невеликі, за розміром овальні і мають щербини на краях. Лист без опушення, гладкий, зігнутий по центру.
 • Квітки у вигляді чаші, білого кольору. У кистьових суцвіттях налічується 5-7 квіток.
 • Плоди мають масу до 135 грам, жовто-зеленого кольору. М'якоть груші щільна, дуже соковита, має приємний смак і яскравий фруктовий аромат.
 • Плоди можуть довго зберігатися і при цьому мати товарний вигляд. Їх використовують для приготування варення, компотів, джемів, мармеладу, сухофруктів і т.д.

Особливості вирощування груш сорту "Москвичка" Сорт груші «Москвичка» відрізняється високими врожаями навіть в несприятливих умовах. З одного дерева урожай досягає 50 кг. Плодоносить груша вже на 4-5 рік після посадки, а плоди дозрівають в кінці серпня або в середині вересня. Стиглі плоди не осипаються з дерев. Для довгого зберігання найкраще збирати урожай до появи ознак зрілості. Тоді, груші будуть дозрівати поступово і довше зберігатися в умовах приміщення.

Технологія посадки груші

Для того, чтобигруша «Москвичка» прижилася і рясно плодоносила, її посадка і догляд повинні бути правильними і стабільними. Грушу висаджують восени (початок жовтня) або навесні (квітень-травень), причому краще вибрати місце біля сортів-запилювачів ( «Лада», «Мармурова», «Ошатна Єфімова», «Московський Берегомет», «Улюблениця Яковлєва»).

Вибір місця для посадки

Місце має бути рівним, сухим і добре висвітлюються. Саме від кількості світла залежить смак: чим більше світла, тим краще смак. Груша не переносить застою вологи в грунті. Простежте, щоб грунтові води залягали на глибині не менше ніж 2, 5 метра, інакше дерево може загинути. Даний сорт груші добре росте на супесчано-чорноземних або суглинних землях, з кислотністю приблизно 5, 6-6, 0.

Читайте також:  Кімнатні рослини, які можуть видалити цвіль, грибок та конденсат з вашого будинку

Важливо! Чи не висаджуйте грушу в глинистий грунт, а якщо інший немає, то зробіть посадкову яму з відповідною землею.

схема посадки

Для того щоб дерево прижилося і нормально адаптувалося до нових умов слід знати як правильно посадити грушу "Москвичку". Тому необхідно враховувати наступні моменти: Особливості вирощування груш сорту "Москвичка"

 • яму для посадки готують за два тижні до безпосередньої висадки;
 • для посадки саджанців навесні, підготувати яму потрібно ще восени;
 • глибина ями – 1-1, 2 метра, діаметр – 80 сантиметрів;
 • вибране місце заповнюють родючим грунтом.

Приготування грунту: верхній дернової шар землі змішати з 3-ма відрами гнойового перегною, двома відрами піску, склянкою суперфосвата, 3 столовими ложками калію і 1 кілограмом органіки.

 • заповніть яму приготованим грунтом і залийте розчином доломітового борошна (10 літрів);
 • вилийте два відра води і залиште яму на 14 днів або до весни.

Висадка саджанців груші:

 • замочіть коріння саджанців у воді за судки для посадки;
 • ображати гілки;
 • в центральну частину ями вбийте кілочок (50 см);
 • насипте біля кілочка горбик землі і поставте в нього саджанець;
 • рівномірно розправте корінці;
 • засипте яму з саджанцем землею без добрив;
 • стежте щоб корова шийка була на 5-7 см вище грунту;
 • акуратно утрамбуйте землю і влийте в яму 3 відра води;
 • грунт навколо саджанця мульчують перегноєм;
 • підв'яжіть саджанець до кілка.

Особливості вирощування груш сорту "Москвичка" Після посадки, стежте, щоб земля навколо саджанця не пересихала. Не забувайте рихлити ґрунт на глибину до 15 см. Вчасно видаляйте бур'яни навколо груші – це допоможе уникнути появи хвороб і шкідників.

Як правильно поливати грушу

Хоч груша «Москвича» і невибаглива плодове дерево, але все ж вимагає певного догляду. Займаючись виращіваніемсорта груші "Москвичка" садівники нерідко задаються питанням: «Як правильно поливати деревочтоби воно краще плодоносило?». Нічого складного в цьому немає. Молоді дерева слід поливати 1 раз в тиждень, вранці і ввечері. На одне дерево витрачається приблизно 10 літрів води. При цьому, вологість грунту повинна досягати 50-60 см в глибину.

Читайте також:  Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

Коли груша плодоносить полив проводять з початку липня і до кінця серпня, а його режим багато в чому залежить від погоди. У вересні внесення рідини повністю припиняють.

Добриво груші "Москвичка"

Важливо! Добриво груші після цвітіння є обов'язковим для підвищення якості та кількості врожаю. Підгодовувати грушу можна з наступного року після посадки саджанця. Навесні дерева удобрюють аміачною селітрою (20 гр на 1 квадратний метр). Раз на три роки не забувайте вносити органічні добрива – суперфосфат (50 гр на квадратний метр), компост (піввідра під кожне дерево), сірчанокислий калій (20 гр на квадратний метр). Найкраще удобрювати дерева восени, тоді корисні речовини краще засвояться.

Правила обрізки "Москвички"

Особливості вирощування груш сорту "Москвичка" Груша «Москвичка» вимагає сезонної обрізки для максимального освітлення крони і її формування. Обрізку можна починати, з дворічного віку дерева, а її головним завданням є проріджування і укорочення гілок.

обрізка груші

Обрізають грушу ранньою весною чи пізньою осінню, що допомагає створити максимально міцний скелет фруктового дерева, який витримає вантаж майбутнього врожаю. Найкраще зробити ярусную обрізку. При цьому потрібно обрізати гілки так, щоб скелетні розташовувалися у вигляді ярусів на відстані 40-50 см. На кожному ярусі буде перебувати до 4 гілок. В першу чергу, потрібно обрізати пагони йдуть від стовбура, потім гілки, що ростуть паралельно до стовбура в вертикальному напрямку. Не залишайте пеньки, але і не захоплюйте зайву тканину. Глибоке пошкодження буде дуже довго гоїтися. Таким чином, при правильній обрізку, дерево стане міцнішим і зможе впорається з вантажем нового врожаю.

обрізка саджанців

Під час висадки саджанців гілки обрізають на третину їхньої довжини. Це робиться для того, щоб вони могли швидше сформувати крону.

Молоду грушу вкорочують до рівня 50-60 см від землі. Це стимулює зростання нових пагонів і бруньок.

Читайте також:  Посадка часнику восени коли і як посадити В регіонах Фото Відео

Особливості вирощування груш сорту "Москвичка" У дворічного дерева стовбур обрізають на ¼ довжини. Таким чином, на основній частині повинно залишитися 4-5 бічних пагонів, під кутом 45 ° щодо стовбура. Обов'язково слід обрізати криві і зростаючі всередину гілки, але не варто видаляти більше 25% від усієї кількості гілок, це може негативно відіб'ється на зростанні дерева.

Збір врожаю і збереження плодів

Якщо місце длясорта груші "Москвичка" було правильно вибрано, а сама посадка і подальший догляд при вирощуванні здійснювалися з дотриманням всіх вимог, то і врожай буде досить високим.

Збирати плоди можна з початку вересня і до кінця місяця, а щоб упевнитися в їх стиглості, зверніть увагу на пожовтіння шкірки. Якщо вона вже почала жовтіти, значить пора збирати урожай.

Найкраще проводити збір плодів до обіду, оскільки з підвищенням температури вони поступово нагріваються і можуть гірше зберігатися. При зборі, фрукт охоплюють пальцями і відводять в сторону, причому так, щоб плодоніжка залишилася на зірваної груші. Ніколи не струшуйте груші з дерева, інакше вони поб'ються і не зможуть зберігатися.

Чи знаєте ви? Якщо ламати гілки при зборі врожаю, то на наступний рік дерево буде плодоносити менше, так як вся його енергія і сили підуть на відновлення. Особливості вирощування груш сорту "Москвичка" Найдовше груші сорту «Москвичка» зберігаються при температурі 0 ° C. Вони не втрачають товарного вигляду і смакових якостей 2 – 2, 5 місяці після збору врожаю. При кімнатній температурі плоди можуть зберігатися не більше двох тижнів.

Таким чином, сорт груші «Москвичка» є одним з найпопулярніших серед садівників, причому не тільки Підмосков'я а й інших регіонів. Його виділяють як один із самих невибагливих і плодоносних. Він стійкий до хвороб і шкідників, а плоди довго зберігаються і мають хороший смак. При правильній посадці і догляду за грушею, вона порадує вас смачними плодами, які підійдуть як для заготовок на зиму, так і для різних страв і напоїв.

DvaGusya