Як і де побудувати туалет на дачі

Кращий відпочинок від загазованого міського повітря, звичайно ж, на дачі. Однак без деяких зручностей не обійтися і в сільській місцевості.

Потреба в туалеті змушує задуматися над вибором виду і місця для подібної споруди.

Туалет на дачі, як вибрати місце для споруди

Перш ніж будувати дачний туалет своїми руками, слід визначитися з місцем його розташування. Тут необхідно враховувати безліч факторів:

 • Від туалету до будинку і підвалу відстань не менше 12 м.
 • До літнього душу або лазні – мінімум 8 м.
 • При наявності вольєра або сараю для тварин відстань не менше 4 м.
 • Як і де побудувати туалет на дачі

 • Від дерев – 4 м, від кущів – 1 м.
 • Від огорожі вашої ділянки до туалету мінімум 1 м.
 • Врахуйте розу вітрів при будівництві туалету, щоб не страждати від неприємного запаху.
 • Двері будівлі не повинна відкриватися в напрямку сусідської ділянки.
 • У разі пролягання грунтових вод нижче 2, 5 м можна будувати туалет будь-якого типу. Якщо вище 2, 5 м, то категорично протипоказаний дачний туалет без вигрібної ями: нечистоти можуть потрапити у води і не тільки забруднити їх, а й занести інфекції.

Туалет від будь-якого джерела питної води повинен бути на відстані не менше 25 м. Якщо ваш земельний наділ розташований на схилі, то туалет потрібно будувати нижче джерела.

Важливо! Бажано врахувати не тільки своє джерело води, але і сусідський.

Види дачних туалетів, на чому зупинити свій вибір

Як вже було сказано, на вибір місця під будівництво туалету впливає розташування грунтових вод. Якщо вам не підходить варіант з вигрібною ямою, то до того, як побудувати дачний туалет, розгляньте ще кілька видів будівель.

Читайте також:  Догляд за помідорами в теплиці від посадки до врожаю, підживлення, пасинкування, прищипування Фото

Чи знаєте ви? Перші туалети були виявлені археологами в древніх вавілонських і ассірійських містах. Були знайдені відводи каналізації з червоного каменю, обробленого зверху бітумом. Природно, це були туалети багатих жителів, а прості люди користувалися більш примітивними отхожими місцями.

Туалет з вигрібною ямою

Як і де побудувати туалет на дачі Дана конструкція являє собою яму глибиною до 2 м, над якою розташований туалет.

Відходи життєдіяльності згодом накопичуються, їх необхідно видаляти.

Раніше цю проблему вирішували просто: будиночок знімали, переносили, а яму закопували.

На сьогоднішній день можна скористатися послугами асенізаторської машини.

Люфт-клозет

Ці туалети зазвичай розташовують усередині будинку біля зовнішньої стіни, а яма розташовується під ухилом, нечистоти потрапляють в неї по трубі. Такий туалет чиститься за допомогою асенізаторської машини. Зручний тим, що в холодну пору року або в дощ не потрібно нікуди виходити.

Пудр-клозет

Це зручний варіант для ділянки з близьким розташуванням водного джерела. У ньому відсутня яма, замість неї ставиться якась ємність (наприклад, відро), після наповнення вміст виливається в компостну яму. Після кожного візиту в пудр-клозет вміст відра припудрюється сухим торфом – це прибирає неприємний запах і пояснює назву конструкції.

біотуалет

Найзручніший варіант туалету – можна купити будь-яку за розміром конструкцію, і будувати нічого не потрібно. Це кабінка з ємністю для відходів, заповнена активними мікроорганізмами для їх переробки.

хімічний туалет

Практично те ж, що і біотуалет. Відмінність в наповнювачі ємності: тут використовуються хімічні реагенти, тому вміст ємності в якості добрива використовувати не можна.

Чи знаєте ви? У Стародавньому Римі були популярні громадські туалети. Цікаво, що поділ в них було не по статевій приналежності, а по класовій. У туалетах для багатих громадян плити гріли раби, щоб знати не відморозила причинні місця. Крилата фраза "гроші не пахнуть" пішла з тих часів, коли за указом імператора Веспассіана туалети стали платними.

Схема і креслення туалету

Туалет на дачі своїми руками побудувати нескладно, головне скласти креслення і визначити розміри. Всі складові повинні поєднуватися один з одним. Визначте розміри кабінки, з огляду на зростання і комплекцію користувачів, щоб це було зручно.

Читайте також:  Гладіолуси посадка і догляд у відкритому грунті навесні, коли садити

Туалет дерев'яний дачний в розрізі, креслення. Як і де побудувати туалет на дачі

На сьогоднішній день ринок насичений різними матеріалами, з яких можна зробити дачний туалет своїми руками за своїми кресленнями. Якщо врахувати, що дерево – це екологічно чистий матеріал, воно дихає, пахне свіжістю, то і перебувати в дерев'яній будові більш комфортно.

Єдине, що варто врахувати при будівництві, – просочення всіх деталей від вологи і комах.

Копаємо фундамент, як облаштувати вигрібну яму

Важкий фундамент під дачний туалет не потрібно. Для дерев'яного будиночка можна зробити фундамент двома способами: опори у вигляді стовпів, вкопаних в землю; цегляна кладка або бетонні блоки по периметру.

Туалет з вигрібною ямою повинен знаходитися близько до під'їзду асенізаторської машини. Глибина ями може бути до 2 м. Щоб вона була герметичною, її можна обкласти цеглою і обмазати глиною чи розчином. Розглянемо, як зробити дачний туалет своїми руками з фундаментом на основі стовпових опор:

 1. Спочатку потрібно розмітити ділянку, визначити кути будівлі.
 2. Потім взяти 4 азбестоцементні труби діаметром від 150 мм і обробити зовні бітумною мастикою.
 3. Як і де побудувати туалет на дачі

 4. По кутах будови викопати отвори під труби і заглибити їх на 50-70 см. Глибина для труб залежить від структури ґрунту і може досягати метра.
 5. Третина труби залити бетонним розчином, ущільнюючи бетон, щоб прибрати повітря.
 6. У порожнині труб вставити дерев'яні або бетонні стовпи-опори. Закріпити їх розчином.

Важливо! Слідкуйте за дотриманням кутів – від цього залежить вся конструкція.

Як зробити каркас для туалету

Розберемося в будівництві дачного туалету своїми руками крок за кроком, починаючи з основи. Корпус туалету можна зробити з бруса, розміри визначайте виходячи з величини і тяжкості споруди. Можна також використовувати металевий куточок. Корпус має такі складові:

 • 4 несучі вертикальні опори.
 • Як і де побудувати туалет на дачі

 • Обв'язка даху туалету. Поздовжні бруси для даху повинні бути довшими корпусу на 30-40 см. Попереду – козирок, а ззаду – навіс для відведення дощової води.
 • Стяжка для стільчака. Бруси стяжки стільчака кріпляться в розпір до несучих вертикальних опор. Висота стільчака близько 40 см від підлоги.
 • Діагональні кріплення для міцності на задній і бічних стінках.
 • Основа для дверей. Дві вертикальні опори і горизонтальна перемичка зверху.
Читайте також:  Чим обробити троянди від попелиці народними засобами Ніж обприскати Фото Відео

Вирахуйте висоту стільчака, щоб було зручно, відміряйте від нього близько 40 см вгору і стяжку вгорі до 25 см.

Обшивка стін і установка даху

Щоб обшити каркас деревом, необхідно позначити місця зрізу під дах (під кутом). Дошки розташовуються вертикально, щільно один до одного. Товщина дошки 2-2, 5 см.

Як і де побудувати туалет на дачі Якщо не хочете спростити роботу, використовуйте листи профнастилу або шиферу, але врахуйте, що будова з цих матеріалів не буде добре провітрюватися. У будь-якому випадку, не забудьте зробити ззаду дверцята, через яку можна дістати ємність з відходами. Закріпіть її на петлі.

У даху потрібно зробити отвір для природної вентиляції. Якщо дах буде дерев'яною, накрийте її руберойдом, вентиляційне вікно загерметизуйте.

Двері навішується на петлі, їх кількість залежить від масивності дверей. Механізм закривання на ваш вибір: засувка, гачок, шпінгалет або дерев'яна засувка. Засувка необхідна і всередині. Для освітлення роблять віконце в двері, яке можна засклити.

Як облаштувати дачний туалет

Ви побудували туалет на дачі своїми руками, тепер необхідно його облаштувати. Найголовніше – це сидіння стільчака. Його можна зробити з дерева або пластмаси.

Як і де побудувати туалет на дачі Якщо з дерева, обов'язково зашкурьте його наждачним папером. У стульчаке потрібно вирізати отвір, під нього встановити контейнер для нечистот. Встановіть кришку, що закриває отвір.

Продумайте кріплення для туалетного паперу, місце для торфу. Якщо ви будували з урахуванням розміщення умивальника, обміркуйте варіант цієї конструкції, відро для використаної води. В цілому, будівля туалету на дачі не складає труднощів. Все, що потрібно, це увагу, розрахунки, інструменти та вміння ними користуватися. Для побудови можна використовувати будь-які матеріали, придумувати різні конструкції, головне щоб це було практично і зручно.

DvaGusya