Як працює торф’яної біотуалет

Цей агрегат відмінно підійде для заміських будинків і дач. Розглянемо докладніше, що таке торф'яної біотуалет. Наповнювачем агрегату є торф. Він поглинає неприємний запах. У складі наповнювача немає хімічних добавок. Екскременти переробляються в екологічно чистий компост. І це є плюсом, так як потім можна використовувати компост як добриво. Розміром біотуалету такий же, як звичайний унітаз.

Чи знаєте ви? 19 листопада – Всесвітній день туалету.

Як працює сучасний біотуалет

Розглянемо, як працює торф'яної біотуалет для дачі.

пристрій системи

Туалет складається з двох ємностей. Нижній відсік називається накопичувальним баком – туди потрапляють відходи. Знаходиться він під сидінням. Це висувна тара. Його обсяг буває різний – від 44 до 140 л, але найпопулярніші – від 110 до 140 л. Цього вистачить для 4-х осіб.

Як працює торф'яної біотуалет Верхній отсек- бак для торф'яної суміші. Вода в біотуалеті не застосовується. Верхній бак оснащений ручкою. Після її повертання, торф'яна суміш висипається в накопичувальний бак.

Зворотній стінка обладнується вентиляційною трубою, яка починається з накопичувальної ємності і виводиться вгору на 4 метри. Вміст нижнього відсіку завжди приховано спеціальними стулками. Вони відкриваються, коли ви користуєтеся унітазом.

Чи знаєте ви? Туалет був вперше розділений на чоловічий і жіночий в Парижі в 1739 році.

Принцип дії

Щоб вибрати відповідний торф'яної туалет для дачі, слід зрозуміти принцип його роботи. Відходи потрапляють в накопичувальний бак, після чого засипаються торфом.

Як працює торф'яної біотуалет Робиться це дуже просто: потрібно повернути ручку на верхній ємності в одну сторону – суміш посиплеться з одного боку, а потім в іншу сторону – суміш посиплеться з іншого боку. Таким чином, відходи рівномірно засипаються.

Читайте також:  Айстри вирощування з коли садити насіння на розсаду Фото, відео

Важливо! Торф'яна суміш купується в магазинах. Спеціальні суміші містять мікроорганізми, які підходять для торф'яних біотуалетів.

Корисні бактерії переробляють фекалії в добриво. Також суміш поглинає рідину (сечу). Якщо биотуалетом користується одна людина, або вся родина, але тільки по вихідним, то суміш встигає переробляти речовину. Якщо користуватися ним постійно, то торф не здатний переробити всю сечу. Для цього існує дренаж і система фільтрів. Рідина проходить через дренаж в нижній відсік. Там сеча фільтрується і відводиться шлангом на вулицю. Шланг поміщається під ухилом. Відводити шланг можна в яму для компосту.

Зробити це можна в такий спосіб – виймайте висувною відсік з корпусу туалету і висипайте вміст в компостну яму.

Важливо! Біотуалет слід спорожняти, не чекаючи повного його заповнення. Це слід робити кожні два тижні або раз на місяць.

Як працює торф'яної біотуалет Через кілька років торф з відходами переробляється в екологічно чисте добриво.

У набір біотуалету входять труби і хомути. Вентиляційну трубу встановлюють вертикально. Вентиляція також сприяє вивітрюванню надлишків сечі. Не забудьте подбати про вентиляцію.

Якщо туалет використовується не більше 20 разів на день, то вентиляція обладнується шлангом діаметром 40 мм, і при цьому використовується звичайна тяга.

Якщо відбувається до 60 відвідувань в день, слід встановити два шланга 40 мм і 100 мм. Використовується звичайна тяга.

Якщо туалет відвідують понад 60 разів в день, то варто обладнати вентиляцію двома шлангами. Один шланг діаметром 40 мм забезпечує природну тягу. Другий – 100 мм – з примусовою вентиляцією.

Чи знаєте ви? В середньому людина ходить в туалет 2, 5 тис. Разів на рік.

Переваги використання торф'яного туалету на дачі

Розібравшись спрінціпом роботи біотуалету торф'яного, варто розповісти і про плюси даного агрегату.

    Як працює торф'яної біотуалет
  • Головний плюс такого біотуалету – екологічність. Тепер у вашому будинку не буде ніяких неприємних «ароматів». Біотуалет має компактні габарити і може встановлюватися в будь-якому місці на ділянці.
  • Маса біотуалету невелика, і перенесення не складе великих труднощів.
  • Відходи переробляються в компост.
  • Такий туалет економний. Вартість суміші для туалету невисока.
Читайте також:  Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження

Витрата суміші з торфу для торф'яних туалетів – 5-7 кг, тобто 20-30 літрів, за умови, що користуються їм 3-4 члена сім'ї 1-2 місяці.

Чи є недоліки

Торф'яний біотуалет має свої мінуси. Разом з ним встановлюється слив і вентиляція, так що його слід ставити поза домом. Якщо у вас закінчився наповнювач, не слід відразу бігти за звичайним торфом, так як для цього біотуалету слід купувати спеціальну смесь.Ето всі негативні сторони, які має торф'яної біотуалет.

Чи знаєте ви? Перша туалетний папір була проведена в 1890 році компанією Scott Paper.

Види торф'яних туалетів

Є два види торф'яного біотуалету: переносні і стаціонарні.

Як працює торф'яної біотуалет Переносні – це невеликі біотуалети. Вони легкі в транспортуванні і прості в установці. Використовувати їх можна на дачах, в поїздках і навіть на яхтах.

Стаціонарні – це невеликі кабінки. Усередині них знаходяться касетні біотуалети. Щоб замінити наповнювач, потрібно просто змінювати касети з торфом всередині.

Також є і туристичний варіант. Це біотуалети з пакетами, які наповнені торфом.

Ми розглянули види торф'яних біотуалетів, і тепер ви зможете підібрати найбільш відповідний для вас варіант. Дотримуючись наших порад, установка торф'яного туалету на вашій дачі пройде без особливих зусиль.

DvaGusya