Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика

На ділянці садівники зазвичай вирощують кілька сортів томатів.

Одні призначені для консервації та соління, інші використовуються в салати і для заготівлі соку.

Для останніх добре підходить томат Корніївський рожевий, тому детальніше зупинимося на характеристиці і описі цього сорту.

опис

Сорт томатів Корніївський рожевий, названий на честь селекціонера з однойменної прізвищем, давно користується популярністю у садівників, але офіційно зареєстрований тільки в 80-х роках минулого століття. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика Він відноситься до середньо-стиглим високорослим помідорів. Висота куща зазвичай від 1, 3 до 1, 6 м, але зустрічаються і гіганти до 2 м у висоту. Можна вирощувати рослину в умовах теплиці та у відкритому грунті.

У першому случає вони більш розлогі і високі, а в другому більш компактні. Ягоди дозрівають в кистях по 3-4 штуки, стільки ж на кущі і самих кистей. Одна рослина приносить до 15 ягід, причому на нижніх гілках вони крупніше, ніж зверху. Чи знаєте ви? Томати вирощувалися інками і ацтеками в VIII столітті нашої ери і називали їх «томатль», а до Європи потрапили лише в XVI столітті. Листя середнього розміру, яскравого зеленого кольору, прості суцвіття. Плоди рожево-малинового кольору дозрівають до середини літа і відмінні великими розмірами. Бували випадки, коли вони досягали вагою 1, 5 кг. Сорт відрізняється високою врожайністю, стійкістю до шкідників і захворювань. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика

кущі

Кущі помідорів Корніївський рожевого складаються з двох або одного стовбура. За описом садівників, два ствола формувати краще – більш чи менш рівномірно розподіляється навантаження на рослину. Ознайомтеся і з такими сортами томатів, як «Лабрадор», «Орлине серце», «Інжир», «Орлиний дзьоб», «Президент», «квочка», «Японський трюфель», «Примадонна», «Зірка Сибіру», «Ріо Гранде », « Рапунцель », « Самара ». Сорт Корніївський рожевий відноситься до індетермінантні, тобто до тих, пагони яких не зупиняються в рості. Висота куща в середньому близько метра з половиною. На ньому зазвичай 3-4 кисті з великими плодами, вага яких на нижніх гілках може бути більше кілограма.

Читайте також:  Все, що треба знати для вирощування прострілу - 2021-2022

Витримувати таку вагу дозволяють потужні стовбури і коренева система. Але все ж гілки з китицями підв'язують, щоб вони не зламалися. Вигляд у куща розлогий, але в той же час компактний. На грунті він менше за розміром, ніж в теплиці. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика

Плоди

Зазвичай на кущі виросте до 15 томатів. Коли встигають, набувають гарний рожево-малиновий колір. Форма кругла, у вигляді чаші, трохи плеската. Рідко може спостерігатися ребристість, але в цілому плід має відмінний товарний вигляд.

На кисті їх 3-4 штуки, вага від 300 до 500 г в середньому. Зустрічаються екземпляри від кілограма і більше. Зазвичай великі плоди ростуть на нижніх гілках. Шкірочка щільна, але не жорстка, поверхня глянцева.

На відміну від інших рожевих сортів вона не тріскається по формі і біля плодоніжки. Насіння мало, вони невеликі. За смаком томат дуже солодкий, без кислинки, м'якоть м'ясиста. Плоди добре зберігаються, транспортуються і дозрівають, якщо їх зняти зеленими. Чи знаєте ви? Томати випереджають яблука і банани за кількістю виробництва. Вони є лідерами і проводиться їх в рік більше 60 мільйонів тонн. Через великих розмірів вони не годяться для консервації і соління, але чудові для салатів, заготовки соків, паст і соусів. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика

характеристика сорту

Корніївський рожевий відноситься до середньостиглих сортів томатів. Плоди дозрівають через 100-110 днів після посадки. Сорт дуже урожайний, з одного куща можна зібрати до 10 кг врожаю. Завдяки потужній кореневій системі і стовбурах добре переносить посуху.

Добре росте в холодну погоду, тому придатний для вирощування в північних районах. Там він росте добре як в теплицях, так у і відритому грунті. Від холоду плоди не чорніють.

Садівники добре відгукуються про цей сорт через його стійкості до хвороб рослин і шкідників. Кущ красивий і великий, плоди великі, тому гілки з ними потрібно підв'язувати. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика

Читайте також:  Кімнатні рослини, які можуть видалити цвіль, грибок та конденсат з вашого будинку

Достоїнства і недоліки

Сорт привабливий для вирощування завдяки високій врожайності і стійкості до шкідників і хвороб. З одного квадратного метра можна зібрати більше 15 кг помідор. Він не вимогливий у догляді.

Плоди рожеві, дуже красиві, не тріскаються, мають прекрасні смакові якості. М'якоть по структурою не водяниста, м'ясиста, тому сорт чудовий для салатів і для таких заготовок, як сік або паста. Плоди відмінно зберігаються і дозрівають, якщо зірвані середньо-стиглими.

З недоліків садівники відзначають тривалий проростання насіння і те, що їх можна садити в грунт тільки через два місяці після висадки. Через велику вагу плодів потрібно постійно підв'язувати гілки.

особливості вирощування

Насіння рожевого помідора сідають в землю на глибину до 2 см і проростають при кімнатній температурі. Бажано, щоб вона була вище 20 ° С. Грунт для розсади повинна бути помірно вологої. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика При появі перших справжніх листів сходи пікірують. Висадка в тепличний або відкритий грунт рекомендована через 60-70 днів після посадки. У теплицю саджанці можна висаджувати вже в середині травня, а в грунт бажано на початку червня.

Але, як правило, якщо висадити їх відразу в грунт, то вони не загинуть, тому що бояться тільки заморозків, а в травні вони вже не спостерігаються. Потрібно підготувати лунки для розсади. Вони викопуються один від одного на відстані 30-40 см. Дізнайтеся про вирощування томатів у відкритому грунті, в теплиці, за методом Маслова, на гідропоніці, за методом Терьохіних. Це робиться тому, що кущ розлогий і рослини не повинні заважати один одному. Розсада висаджується в землю, добре перемішану з невеликою кількістю гною або компосту.

Молоді рослини потрібно поливати в міру необхідності теплою, бажано відстояною водою. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика Досвідчені садівники рекомендують удобрювати помідори не менше чотирьох разів органічними добривами. Особливо це актуально в період вегетації. Якщо молоді рослини потребують підв'язування, це необхідно зробити.

Читайте також:  Які помилки городників призводять до пустоцвітів на огірках

Обов'язково підв'язати і, при необхідності, поставити підпори під гілки перед дозріванням плодів у зв'язку з великим навантаженням на них. Якщо дуже жарко, кущі потрібно полити. Бажано це робити ввечері. Важливо! Насіння можна висаджувати відразу у відкритий грунт або в теплицю, вони можуть не зійти. А якщо і зійдуть, то рослини будуть нестійкими до погодних умов, можливо, не встигнуть дати врожай.

Хвороби і шкідники

Для сорту не характерні часті хвороби, але деякі все ж можуть проявитися. Йдеться про прикореневій або вершинної гнилизни, яка може виникнути від надлишку вологи, особливо при вирощуванні рослин в тепличних умовах. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика Для профілактики цього потрібно стежити за вологістю постійно провітрюючи теплицю. Потрібно рихлити землю, прибирати бур'яни. Можна полити грунт розчином столової ложки перекису водню на літр води. Це вб'є бактерії і дасть коріння додатковий кисень.

Дуже рідкісні, але можливі випадки захворювання фітофторозом. З метою обережності можна обробити молоді рослини розчинами, в складі яких є сполуки міді. Звичайно, потрібно вберегти врожай від різних шкідників.

Для цього молоді рослини обприскують інсектицидами або народними розчинами подібного властивості. Це можуть бути відвари чистотілу, ромашки, розчин перекису водню з водою. При обробці останніми потрібно щодня оглядати рослини і прибирати з них шкідників. Сорт помідор Корніївський рожевий: опис і характеристика Сорт томатів Корніївський рожевий дуже полюбився городникам через смакових якостей і форми плодів. Догляд за ним не супроводжується великими затратами і при цьому він прекрасно плодоносить. Важливо! Хімічним інсектицидом можна обприскувати рослини тільки до моменту цвітіння і збирати урожай не раніше, ніж через три тижні після обприскування. Рослина стійка до хвороб, шкідників, добре переносить різноманітні погодні умови. Плоди добре зберігаються і будуть радувати вас чудовим смаком до самих холодів.

DvaGusya