Техніка для обробки ґрунту

Обробка ґрунту є головним заходом в галузі сільського господарства, від якого цілком залежить рівень майбутнього врожаю. Якісна обробка ґрунту дозволяє значно знизити рівень впливу негативних факторів на ґрунт, зберегти родючість чорнозему та утворити певні умови для подальшого приросту аграрних культур. Знизити рівень енергозатрат на обробку землі дозволяє спеціальна ґрунтообробна техніка, запчастини для якої можна придбати за посиланням https://agroplast.ua/uk_UA/c/Насоси-для-польського-обприскувача/145.

До ґрунтообробної техніки відносяться:

  • пружинні та дискові борони;
  • лущильники;
  • культиватори;
  • плуги;
  • глибокорозпушувачі та ін..

Техніка для обробки ґрунту

Головною метою спеціальної ґрунтообробної техніки є підготовка землі до майбутнього вирощення різноманітних аграрних культур. Кім того, під час обробки землі знищуються всі бур’яни та інші шкідники, а також змішуються поживні речовини та добрива, напередодні внесені до ґрунту.   

Слід відзначити, що спеціальна ґрунтообробна техніка буває вітчизняного та імпортованого виробника. Незалежно від країни виготовлення, вона значно полегшує процес вирощування агрокультур та людську працю. 

Групи та види ґрунтообробної техніки

Ґрунтообробна техніка поділяється на декілька груп та види в залежності від свого призначення та принципу дії. В аграрній галузі виділяють три основні групи техніки для обробки ґрунту згідно з технологією обробки землі:

  • класична;
  • мінімальна;
  • нульова.

Класична обробка ґрунту охоплює одночасно декілька сфер: орання плугом, культивацію та висів з прикопуванням. Орання земельної ділянки таким методом проводиться не частіше ніж один раз на рік, восени або на весні. 

Мінімальна обробка включає в себе об’єднання декількох видів ґрунтообробної техніки. Такий підхід дозволяє мінімізувати енергетичні затрати за рахунок зниження кількості та глибини обробки землі. Об’єднання декількох операцій дає можливість краще обробити ґрунт та підготувати його до висадки різних аграрних культур. Такий вид обробки землі використовують згідно з певними кліматичними умовами та особливостями земельної ділянки. Як правило, мінімальна обробка проводиться на ділянках, що вільні від бур’янів.   

Читайте також:  Коли і як садити дині на розсаду в 2019 року за місячним календарем, в регіонах

Нульова обробка – це сучасний метод оздоблення ґрунту, при якому взагалі відсутній механічний вплив. Поверхня земельної ділянки лише закривається добривом, яке затримує вологу та виключає шкідливий вплив зовнішніх факторів. Слід зазначити, що нульова обробка ґрунту – це не звичайне відмовлення від механічного втручання, а складна система обробки землі.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що спеціальна ґрунтообробна техніка відіграє велику роль в отриманні майбутнього врожаю. Вона значно полегшує працю людини, робить її простішою й більш продуктивною.  

DvaGusya