Томат Новачок: вирощування і догляд

Томат "Новачок" давно зарекомендував себе відмінними смаковими якостями і гарною врожайністю, і його популярність зростає з кожним роком. У цій статті ви найдетехарактерістіку і опис помідорів "Новачок" і дізнаєтеся особливості догляду за ними.

Особливості та гідності сорти

Томати "Новачок" – це рослина детермінантного типу. Воно компактне, кущ нештамбовий, середня кількість листя, що характерно для томатів зеленого кольору. Висота кустовтомата "Новачок" -від 50 до 90 см. Щоб отримувати хороший урожай, потрібно постійно видаляти все формуються пасинки. Закладання першої кисті йде за п'ятим-сьомим листом рослини, такі кисті формуються через один-два листочка. У кисті може розвиватися по шість-сім томатів практично однакового розміру.

Важливо! Пікіровку необхідно проводити відразу після появи третього справжнього листка, а перше пасинкування – пересадивши розсаду на гряди.

Томат Новачок: вирощування і догляд Томати даного сорту представлені в двох видах: рожеві і червоні, з відмінними смаковими якостями: їх плоди м'ясисті, щільні, м'якоть сахаристая з насиченим солодким смаком. Помідори мають від трьох до п'яти камер, овальну яйцеподібну форму. Вага плодів томата "Новачок" становить від 85 до 105 м

Переваг у даного сорту томатів величезна кількість:

  • Гарні як в свіжому вигляді, так і для промислової переробки і консервації.
  • Підходять для вирощування і у відкритому грунті, і в теплицях.
  • Досить дружне і швидке дозрівання врожаю, яке настає через 53-56 днів з моменту висадки розсади.
  • Даний сорт стійкий до основних захворювань томатів (коричнева плямистість, галова нематода).
  • Відмінний товарний вигляд.
  • Добре зберігання томатів при транспортуванні, що дуже важливо при доставці помідорів до місця реалізації.

Чи знаєте ви? З точки зору ботаніки, помідори – це ягоди. За рішенням Євросоюзу в 2001 році помідор був визнаний фруктом, а не овочем.

Підготовка насіння до посіву на розсаду

Щоб рослини були сильними, а сходи дружними, необхідно провести певну підготовку насіння перед висівом на розсаду. Для цього рекомендуються такі процедури: вибракування, протруювання, пророщування і загартовування.

Читайте також:  Як працює торф'яної біотуалет

вибракування

Томат Новачок: вирощування і догляд Ця досить проста і легка процедура допоможе вам відібрати найбільші і повноцінні насіння. Для цього необхідно розчинити чайну ложку солі в склянці води, засипати в розчин насіння і добре розмішати. Через 10-15 хвилин, після того як насіння відстоять, потрібно зняти спливли, а опустилися на дно промити водою і просушити. Ці насіння першими підуть на висадку.

протруювання

Насіння протягом 20-25 хвилин витримуються в слабкому розчині марганцівки, щоб знищити збудників різних хвороб на насінні.

Важливо! З метою прискорення сходів насіння можна проростити, загорнувши їх в фільтрувальну папір або марлю. При цьому стежте, щоб папір і марля не висихала, а й не можна допускати надлишку вологи. Томат Новачок: вирощування і догляд

загартовування

Щоб томати були більш стійкими до перепадів температури, необхідно провести наступну процедуру: поставити в холодильник на 10-12 годин замочені насіння, після чого стільки ж часу витримати їх при температурі 18-22 ° C. Таку процедуру виконайте кілька разів.

Цікаво! Томат "Новачок" був виведений на Волгоградській селекційної станції, і в 1986 році даний сорт був зареєстрований в Державному реєстрі.

Вирощування власної розсади

Це дуже відповідальний і важливий етап, який вимагає знань певних тонкощів вирощування розсади, і від нього буде залежати вся подальша процедура вирощування томатів.

Схема і глибина посіву насіння

Томат Новачок: вирощування і догляд Глибина і схема посіву насіння томату "Новачок" майже нічим не відрізняється від інших сортів томатів. Насіння для вирощування розсади висівають в ящики в кінці березня або початку квітня на глибину близько 1-1, 5 см, потім засипаються тонким шаром землі, трошки поливаються, накриваються плівкою і ставляться на підвіконня або в інше сонячне місце.

Підготовка і догляд за грунтом

Землю, в яку будуть висіяні насіння томатів, рекомендується полити стимулятором росту. У господарських магазинах можна купити спеціальний живильний грунт, щоб вирощувати розсаду. Але також його можна легко приготувати і самостійно. Для цього потрібно взяти на дві частини перегною одну частину коров'яку, одну частину землі і шість-сім частин торфу. Необхідно стежити за грунтом, щоб вона була пухкої, досить вологою і без бур'янів.

Читайте також:  Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю Фото Відео

Висаджувати розсаду у відкритий грунт

Висаджувати розсаду помідорів у відкритий грунт – не менш важливий і відповідальний етап, адже від правильної посадки розсади буде залежати якість і кількість врожаю томатів. Помідори можна садити як в теплиці, яка сприяє більш раннього дозрівання врожаю, так і у відкритий грунт.

Оптимальні терміни і схема посадки

Перш ніж висадити розсаду томатів у відкритий грунт, потрібно підготувати грунт. Для цього за тиждень до висадки можна внести гарячий розчин мідного купоросу на ділянку, як обробку від шкідників. І тільки тоді удобрювати грунт мінеральними і органічними добривами. На один квадратний метр вноситься по 10 кг перегною, піввідра деревної золи і 50-70 г суперфосфату. Тоді ділянку перекопують. Висаджувати розсаду потрібно, коли саджанці досягли хоча б 25 см у висоту і їх коренева система досить розвинулася. Садять томати в окремі лунки, в які перед тим налито трохи води. Рекомендована схема посадки помідорів – 50 х 40 см. Томат Новачок: вирощування і догляд

Після яких культур найкраще садити

Томати добре вирощувати на легких ґрунтах із слабокислою або зовсім нейтральною реакцією. Оптимальною кислотністю грунту для вирощування помідорів "Новачок" вважається 6, 0-6, 7. Рекомендується садити томати після таких культур, як огірки, цибуля, картопля, кабачок, морква, гарбуз; небажано висаджувати томати на грядки, на яких в попередньому році росли баклажани, перець, фізаліс або ті ж томати.

Догляд за томатами в процесі вирощування

За будь-якою рослиною, якщо ви хочете отримати щедрий урожай, необхідно доглядати: поливати, підгодовувати і розпушувати грунт, полоти бур'яни та інші.

Полив і підживлення ґрунту

Томат Новачок: вирощування і догляд Як і будь-яким іншим сортам, томату "Новачок" необхідний полив і підгодівля мінеральними і органічними добривами. Він теплолюбний, любить вологу і сонячні промені. Рослина страждає від нестачі вологи, а й надлишок вологи приносить йому шкоду, особливо якщо на вулиці холодно. При сухій і жаркій погоді поливати помідори потрібно раз в два-три дня, і найкраще ввечері. Вечірньої пори можна також і обприскувати рослини. Полив дуже важливий в перші дні дозрівання плодів і освіти зав'язей.

Важливо! Якщо рослинам недостатньо вологи, то про це буде свідчити опадає зав'язь і квіти. Перестаратися з мінеральними добривами не слід, достатньо буде золи і меленої шкаралупи яєць, які розсипаються навколо кущів рослин і рясно поливаються водою. Також поливаються томати розчином з курячого посліду. Для стимуляції цвітіння рослини обприскують водним розчином борної кислоти (2 г на 10 л води). Підживлення мінеральними і органічними добривами в процесі догляду потрібно чергувати.

Читайте також:  Чому орхідея починає сушити бутони, навіть ті, що не сформувалися

Прополка і розпушування грунту

В процесі вирощування томатів можна обійтися без прополки грядок, видалення бур'янів, і розпушування грунту. Грунт під рослинами завжди повинна бути пухкої. Хоча б раз на два тижні, а ще краще – після кожного поливу рекомендується розпушувати міжряддя. У перші два-три тижні після посадки розсади розпушування проводиться на глибину 10-12 см, а потім на глибину 5-8 см, щоб не пошкодити коріння. Розпушування проводиться спільно з прополкою.

Підв'язка кущів томата

Томат Новачок: вирощування і догляд Підв'язувати кущі томатів можна кожен окремо на кілки або ж спорудити шпалери. Опори для підв'язки розташовуються із західного або північного боку. Відстань від опори до куща має бути десь 10 см. Підв'язують рослини дрантям, розрізаної на смужки, або м'якою мотузкою, при цьому стебло щільно захоплювати не можна.

Терміни дозрівання і збирання плодів

Даний сорт відноситься до ранньостиглий. В середньому томати "Новачок" дозрівають від 110 до 125 днів з моменту появи перших сходів. А якщо розраховувати час від моменту посадки розсади в грунт, то терміни дозрівання настануть через два місяці.

Урожайність томатів "Новачок"

На один квадратний метр висаджується 6 – 7 кущів (при схемі розсадження 50 х 40 см). В середньому з одного куща можна отримати приблизно 2-2, 2 кг томатів. З одного квадратного метра грунту можливо зібрати від 12 до 15 кг якісних, стійких до перезрівання і розтріскування плодів.

Томат Новачок: вирощування і догляд Чи знаєте ви? Томати дуже довго вважали неїстівними, навіть отруйними, і європейські садівники вирощували їх як екзотичне декоративна рослина. І лише після того, як в 1822 році полковник Роберт Гібон Джонсон з'їв публічно відро помідорів на сходах будівлі суду в місті Салем, помідор став швидко набирати популярність. Зупинивши свій вибір на даному сорті томата, ви неодмінно залишитеся задоволені, адже "Новачок" відрізняється своєю універсальністю, високою врожайністю, відмінними смаковими даними і товарним виглядом.

DvaGusya