Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження

У домашньому квітникарстві популярністю користуються рослини, які красиво цвітуть, з екзотичним видом, і ті, які вимагають малих витрат часу і сил від власника.

Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження

До таких належить адроміскус, один з представників сімейства толстянкових.

Ботанічний опис рослини

Адроміскус – багаторічна рослина, що росте в вигляді трав'янистої рослини або невеликого чагарника. Його батьківщина – південно-західні і південні місцевості Африки. У кімнатній культурі він виростає не вище 15 см. У нього короткий і товстий стелеться стебло, на якому утворюються повітряні корені червонуватого кольору. Листя, як і у більшості толстянок, м'ясисті і соковиті. Вони можуть бути гладкими або опушеними, з строкатою забарвленням. За формою трикутні або округлі.

У період цвітіння на рослині з'являються довгі квітконоси з суцвіттям у вигляді колоса з п'ятипелюстковими квітками білого або рожевого кольору. Однак в домашніх умовах цвітіння спостерігається дуже рідко. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження Назва рослина отримала через свої ботанічних особливостей – грецьке слово Аdromischus складається з 2-х слів: adros (товстий) і mischos (ствол).

Чи знаєте ви? Як зафіксовано на сторінках Книги рекордів Гіннесса, найбільшим і погано пахне квіткою у світі є аморфофаллус або трупна квітка. Його запах нагадує сморід від тухлої риби і яєць. Проте, японці використовують його бульби для приготування супів і тушкованих страв.

Основні види

Рід адроміскусов об'єднує близько 50 видів. У кімнатній культурі найбільш поширені такі:

 1. Гребінчастий. Стебло цього різновиду виростає до 10 см. Листя у нього у вигляді невеликих трикутників. Краї у них хвилясті, з вигляду нагадують гребені. На стеблі утворюються червонуваті повітряні коріння. Цвіте адроміскус гребінчастий дрібними квітками, зібраними в трубку, біло-зеленого кольору з рожевою облямівкою. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
 2. Купера. Цей різновид легко дізнатися за оригінальною забарвленням листя – вони усипані темно-коричневими цяточками. Форма у них хвиляста, поверхня – гладка. Квітки зеленувато-червоні з рожевим або пурпурової окантовкою, діаметром 2-5 см. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
 3. Пельнітца. Стебло досягає максимальної висоти 10 см. Пагони світло-зелені, вузькі біля основи і розширюються до верху. Кінці у них хвилясті і ворсисті. Довжина квітконоса і суцвіття – близько 40 см. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
 4. Плямистий. Компактний слабоветвящімся вид. Листя світло-зеленого кольору з червоними цятками. За формою вони овальні або округлі. Квітки у адроміскуса плямистого зібрані в трубчастий колосок, пофарбовані в червоний з коричневим колір. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
 5. Трёхпестічний. Характеризується компактністю і слабким розгалуженням. Листя досягає довжини 5 см. Форма у них округла, трохи подовжена. Забарвлення – темно-зелена з червоно-коричневими цяточками по всій листової пластини. Цвіте трёхпестічная різновид квітками червонуватого кольору. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
 6. Мариане. Оригінальний вигляд з великими текстурними листками червонуватого кольору. Відрізняється повільним зростанням і підвищеної світлолюбна. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження
Читайте також:  Як пересадити орхідею в домашніх умовах в інший горщик Покрокове фото Відео

необхідний мікроклімат

Оскільки адроміскус – це уродженець жаркого африканського континенту, серед його переваг – яскраве світло і тепло. Найвищої декоративності можна домогтися, лише забезпечивши йому ці 2 умови. Чи знаєте ви? Найменшим квітковим рослиною на Землі визнана вольфія куляста. Вона досягає діаметра в 100-200 мкм і ваги 150 мкг.

Місцезнаходження

Горщик з адроміскусом необхідно ставити в самий освітлене місце в квартирі. Чим яскравіше освітлення, тим інтенсивніше буде забарвлення листя. Цьому представнику толстянкових навіть не страшні сонячні промені, які падають під прямим кутом. При вирощуванні з північного боку буде потрібно додаткове підсвічування. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження Ще одна умова для нормального росту і розвитку – відсутність протягів. При цьому квітка любить свіже повітря. Тому при провітрюванні необхідно стежити за тим, щоб рослина не потрапляло під холодні повітряні потоки.

Температурний режим

Влітку ця кімнатна культура відмінно себе почуває при + 25 … + 30 ° С. Взимку їй потрібно створити прохолодні умови для періоду спокою. Оптимальна температура для утримання адроміскуса в цю пору року – від + 10 ° С до + 15 ° С. Зниження стовпчика термометра нижче + 7 ° С вважається критичним. Низькі температури чинять негативний вплив на ріст і розвиток квітки.

Ознайомтеся з найпопулярнішими рослинами-суккулентами для домашніх умов.

Вологість повітря

До вологісним параметрам в приміщенні адроміскус байдужий. Він буде нормально рости при будь-яких показниках в квартирі. У обприскуваннях не потребує.

Догляд в домашніх умовах

Для адроміскуса потрібні стандартні процедури по догляду: поливи, підгодівлі, пересадки. Від того, наскільки регулярно і якісно вони проводяться, залежить здоров'я рослини.

полив

Коріння адроміскуса ніжні і чутливі до застою вологи. Тому надмірно зволожувати рослина не можна, це може привести до його загибелі. Серед досвідчених власників толстянкових існує негласне правило – краще трохи перетримати квітка без води, ніж його залити. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження До засух він відноситься терпимо. Зволоження необхідно проводити лише після повного висихання верхнього грунтового шару. Навесні і влітку воно повинно бути помірним, не частіше 1 разу на 1-1, 5 тижні. Восени частоту поливів потрібно поступово скорочувати до 1 разу на місяць, а взимку припинити їх зовсім.

Для поливів беруть водопровідну воду, відстояну протягом 1-2 діб. Зволоження холодної і жорсткою водою заборонено.

Поливають адроміскус 2-ма способами: традиційним верхнім і нижнім в піддон. При верхньому поливі воду потрібно наливати строго під корінь, уникаючи попадання крапель на листки і стебло. При нижньому поливі можна не турбуватися про те, що рослина буде перезволожений, так як воно саме набере собі стільки вологи, скільки потрібно йому на даний момент. Головне – не забувати зливати невикористану воду з піддона через 20-30 хвилин. Довго застоюватися вона не повинна.

Читайте також:  Як правильно обрізати виноград від непотрібних пагонів влітку

підживлення

Підгодовувати кімнатну культуру необхідно починаючи з березня і закінчуючи вереснем. Рекомендована частота внесення добрив – 1 раз на місяць. Для підгодівлі використовують магазинні засоби, розроблені для кактусів і сукулентів. Розчин готують відповідно до інструкції до застосування. Вносять його лише в добре зволожений землю, щоб запобігти опікам коренів. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження З жовтня по лютий, т. Е. В період спокою, удобрювати квітка заборонено.

пересадка

Пересаджують адроміскус в міру необхідності, коли йому стане тісно в горщику. Процес пересадки планують на ранню весну. До посадки слід заздалегідь заготовити необхідний грунт і більший по діаметру і висоті горщик.

Грунт можна придбати в спеціалізованому магазині. Підійде та, на упаковці якої зазначено «Для кактусів і сукулентів». У неї можна домісити трохи піску. Також її можна приготувати власноруч. Для цього варто змішати садову землю (2 частини), листовий перегній (2 частини), крупний пісок (3 частини), деревне вугілля (1 частина), вапно або товчену яєчну шкаралупу для зниження кислотності.

Ємність для посадки краще брати пластикову. З неї повільно випаровується волога, а значить, рослина потрібно буде поливати не надто часто.

Важливо! За 2 дні до пересадки і через 2 дні після слід припинити поливи рослини.

Пересадку роблять у такий спосіб:

 1. Горщик обдати окропом і добре просушити.
 2. На дно укласти шар дренажу, займаючи ним 1/3 горщика.
 3. Дренаж присипати підготовленої грунтом.
 4. По центру встановити рослина з незруйнованим грунтовим шаром.
 5. Засипати горщик землею, залишаючи від верху 2-2, 5 см.
 6. Зволожити.
 7. Укласти зверху шар гальки, крупного піску.

Розмноження листовими живцями

У домашніх умовах адроміскус розмножують живцюванням. Для цього відламують або зрізають середній за розміром листок і просушують його пару днів. Зріз можна обробити товченим вугіллям. Після чого листової держак поміщають у вологий пісок, щоб він пустив коріння. Вкорінюється адроміскус протягом тривалого часу. Пересадити його на постійне місце в горщик можна буде лише після 1-1, 5 місяці. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження

Труднощі при вирощуванні

Неправильний догляд і умови при вирощуванні призводять до розвитку хвороб і виникнення проблем, про які квітка сигналізує змінами в зовнішньому вигляді.

Із захворювань найчастіше квітка вражає коренева гниль. Розвивається вона при системному переувлажнении. Про те, що рослина захворіло, свідчить засохлий стебло, пожовтіння і усихання листя. Суккулент відстає в зростанні або припиняє рости зовсім. Вирішити проблему допоможе пересадка в новий грунт і горщик. Пошкоджені коріння потрібно видалити. Здорові – обробити системним фунгіцидом. Місця зрізів присипати вугіллям. Полив можна проводити не раніше, ніж через 3 тижні. При сильному загниванні потрібно обрізати листової держак, укоренити його і виростити нову рослину.

Читайте також:  Айстри вирощування з коли садити насіння на розсаду Фото, відео

Читайте докладніше про те, як доглядати за суккулентами в домашніх умовах.

Також власник адроміскуса може зіткнутися з такими проблемами:

 1. Жовтіє і опадає листя. Якщо жовтими стають листя нижнього ярусу, то, швидше за все, це природний процес, коли всихає старе листя. Якщо ж жовтіють і верхні листки, то причиною може бути неправильний полив, при якому волога потрапляє на наземну частину. При зволоженні необхідно контролювати, щоб краплі не контактували з листками. При попаданні потрібно негайно промокнути їх тканиною.
 2. Розтріскуються листки. Причина криється в нестачі вологи. Слід зробити поливи частішими і рясними.
 3. Гниє листя. Наземні органи рослини уражаються гниллю, якщо в розетку часто потрапляє вода. Необхідно виключити потрапляння вологи.
 4. Витягуються пагони, на листках зникають плями. Така ситуація спостерігається, якщо рослині занадто темно. Горщик потрібно переставити в більш світле місце.

Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження Від шкідників адроміскус страждає дуже рідко. Найчастіше – від борошнистого червця і павутинного кліща. Перше комаха має довжину тіла 2-5 мм і покрито білим нальотом і волосками. Залишає білі виділення на грунті і рослині. При ураженні відбувається уповільнення росту рослини. Лікування проводять обробкою часниковим розчином, «інтавір», «фуфанон», «Децис».

Павутинний кліщ – це мініатюрне комаха завбільшки 1-2 мм з тілом чорного або червоного кольору. Після його появи на листі залишається павутина. При зараженні квітку потрібно обприскати часниковим настоєм, обробити «Аполло», «Флумайтом», «Санмайт». У приміщенні потрібно підняти рівень вологості повітря.

Важливо! Обробки кімнатних рослин хімічними засобами виробляються лише в разі масового ураження і обов'язково із застосуванням засобів особистого захисту, які захищають тіло, руки, очі і дихальні органи.

Значення для будинку

Адроміскус можна ростити як поодинці, так і в комплексі з іншими суккулентами, створюючи оригінальні композиції.

Як і всі сукуленти, ця квітка краще вирощувати Скорпіонам, Козерогам, Тельцям, Рибам. Якщо власник трепетно ​​ставиться до рослини, то воно допомагає загасити гнів і лють, врятувати від сварок і посприяти якнайшвидшому одужанню хворого в будинку. Адроміскус (кімнатні рослини): види, фото, відхід у домашніх умовах, розмноження Горщики з суккулентами радять ставити не в спальні, а на кухні або в робочому кабінеті.

Отже, адроміскус слід вирощувати тим людям, які хочуть озеленити дизайн, але при цьому не мають бажання, часу і сил для кропіткої догляду за зеленими насадженнями. Квітка додасть кімнаті екзотичний колорит, привнесе сприятливу атмосферу і не займе багато місця.

DvaGusya