Чим підживити огірки у відкритому грунті під час цвітіння і плодоношення Фото Відео

Без проведення підживлень неможливо отримати повноцінний урожай овочевих культур, в тому числі і огірків. Грунт, звичайно, містить поживні речовини, необхідні для розвитку рослин. Проте в процесі використання земля виснажується, виникає дисбаланс мінеральних речовин, тому прийнято вносити підживлення додатково. Сьогодні у дачників для цього є широкий вибір засобів.

Як часто потрібно підгодовувати огірки у відкритому грунті

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоНа кожному етапі свого розвитку огіркам потрібні різні підживлення. На початку вегетації культура вимагає внесення великої кількості азоту, щоб відбувався активний ріст пагонів і нарощування листя. Трохи пізніше рослинам потрібно калій. Потім при відростанні нових батогів і на початку плодоношення під огірки знову вносять азотні підживлення.

Для зав’язування і розвитку плодів культура потребує значних дозах калію і фосфору. Краще заздалегідь скласти план поведінки підживлень. А все починається з вирощування розсади. На цьому етапі підгодувати рослини потрібно 2-3 рази. Після висадки в грунт фахівці рекомендують вносити добриво в грунт як мінімум тричі.

Якщо на рослинах видно ознаки нестачі окремих елементів, проводиться позачергова підживлення. Симптоми голодування можна розпізнати за станом листя і зниження швидкості росту. У неродючому грунті підгодовувати огірки можна частіше. У цьому випадку овочі удобрюють кожні 2 тижні.

Стандартна схема передбачає наступні підживлення:

 1. Через тиждень після висадки розсади в грунт вносять азотні добрива.
 2. Ще через 12-14 днів проводять підживлення комплексним препаратом.
 3. Через 14 днів з настанням плодоносіння повторно вносять комплексне мінеральне добриво.

Правила внесення підгодівлі

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоКрім загальноприйнятої схеми підживлень є й інші правила внесення добрив:

 1. Необхідно точно дотримуватися дозування. Підвищення доз органіки несе за собою надмірне витягування втеч і нарощування надлишкової листової маси на шкоду плодоношенню.
 2. Занадто велика кількість мінеральних добрив також приносить шкоду і може викликати навіть загибель культури, особливо на легких грунтах.
 3. Не можна давати рослинам добрива в посушливу погоду, це загрожує підвищеною концентрацією мінеральних речовин у ґрунті, що знову-таки негативно позначиться на розвитку огірків. У разі крайньої необхідності огірки потрібно буде попередньо рясно полити.
 4. Добриво в гранулах рекомендується загортати у вологий грунт на глибину 10-15 см. Якщо просто розсипати їх по поверхні, підживлення не дасть бажаного результату.
 5. Перед внесенням сухий органіки попередньо знімають верхній шар ґрунту, розкладають добриво рівним шаром і знову накривають землею.
 6. Рідкі склади бажано вносити в неглибокі канавки, виконані біля кожної рослини.
 7. У вологу погоду розчин добрив просто виливають під корінь. Чим вище вологість ґрунту, тим більша концентрація добрива допустима.
 8. Після проведення кореневих підживлень листя огірків бажано обприскати водою, щоб вони не отримали опіків від крапель складу, які випадково потрапили на листя.

Щоб рослини розвивалися нормально, підживлення необхідно проводити з необхідною регулярністю, не чекаючи ознак дефіциту того чи іншого елемента.

Чим підгодовувати огірки під час цвітіння і зав’язування плодів

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоЦвітіння та початок плодоношення – дуже відповідальний період у розвитку огірків. Потреба в поживних речовинах у культури в цей час різко зростає, якщо її проігнорувати, про якість плодів говорити не доведеться. Без достатньої кількості добрив на огірках будуть переважати пустоцвіти, а значить, хорошого врожаю можна не чекати. Чим же краще підтримати огірочки на цій стадії розвитку?

Комплексні мінеральні добрива

При вступі в фазу цвітіння і плодоутворення огіркам необхідні три найважливіших елементи: азот, фосфор і калій. Розчин можна приготувати самостійно, використовуючи на 10 л води 30 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 20 г калійної солі. Для зменшення кількості пустоцветов на самому початку цвітіння кущі обприскують препаратом «Зав’язь».

На цій стадії і в період розвитку зав’язі застосовують також промислові комплексні добрива для овочевих культур або спеціально для огірків:

 • для кабачків та огірків «ФлорГумат» (ГЕРА);
 • «Кристалон огірковий» (Фертика);
 • «Для огірків, кабачків, патисонів» (Агрікола);
 • «Добриво для огірків і кабачків» (Чистий аркуш);
 • «Комплексне добриво для огірків, кабачків, патисонів, гарбузів» (Добра сила);
 • «Органомінеральне добриво ОГІРОК» (Біона);
 • «Джерельце» (Фаско).

Такі ж комплекси випускає Биомастер, Люкор, Антей і інші виробники. Використовують кошти у точній відповідності з інструкцією, викладеної на упаковці.

Органічні добрива

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоЗ органічних добрив в період цвітіння для огірків застосовують настій коров’яку або пташиного посліду. Зайнятися приготуванням підгодівлі потрібно заздалегідь.

Пташиний послід розчиняють у воді, використовуючи співвідношення 1:15 і настоюють 3-5 днів. З коров’яком надходять точно також, пропорції в цьому випадку будуть такі – 0,3-0,5 л на 10 л води. Перед застосуванням розчин фільтрують і вносять під кожен кущ в кількості 1 л. Коров’як і пташиний послід в основному забезпечують рослини азотом.

Щоб заповнити потребу в калії і кальції проводять підгодівлю золою. Зольним порошком заповнюють відро на одну третину, заливають гарячою водою і дають настоятися в темному місці 2 доби. Через зазначений час зольний настій проціджують і використовують для поливу під корінь або обприскування по листю. Зазвичай такий прийом помітно покращує якість цвітіння.

Народні засоби

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоНародні рецепти пропонують використовувати для підживлення огірків деякі продукти харчування, аптечні засоби і навіть відходи. З усього цього можна зробити настоянки, стимулюючі цвітіння і плодоношення огірків. При появі на кущах перших квіток можна використовувати наступні склади:

 • Йод і молоко. Така суміш є одночасно захистом від грибкових захворювань і стимулятором утворення зав’язі. Розчин готують із 10 л води, 15 крапель йоду і 1 л молока. Замінити молоко можна будь-яким кисломолочним продуктом.
 • Настій бур’янів. Свіжоскошену траву і бур’яни закладають в бочку, заповнюючи половину обсягу, а потім заливають доверху водою. В процесі зброджування суміш періодично помішують. Тримати таке добриво краще під кришкою, воно має неприємний запах. Через 4-5 днів настій фільтрують, розводять водою у співвідношенні 1:5 і використовують для кореневої підгодівлі.
 • Яєчна шкаралупа. Попередньо шкарлупки промивають і висушують, а потім подрібнюють в порошок. Чим краще буде перемолота шкаралупа, тим вище виявиться ефективність добрива. Кількості порошку, отриманого з шкаралупи десятка яєць, вистачить на 2 літри рідини. Засіб має настоятися 5-7 днів. Перед використанням отриманий настій розбавляють 10 л води і вносять під корінь рослин.
 • Бананова шкірка. Шкірку від 3 свіжих бананів кладуть у трилітрову банку і заливають водою. Через 3 дні настій розбавляють такою ж кількістю чистої води і використовують для поливу огірків.

Підживлення огірків під час плодоношення

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоКоли починається стадія активного плодоношення, огіркам особливо необхідний калій і азот. Дачники можуть використовувати самі різні добрива, залежно від того, якою була попередня підживлення. Зазвичай прийнято чергувати органіку й мінеральні комплекси. Народними засобами огірки можна удобрювати в будь-який час.

Мінеральні сполуки

З мінеральних добрив на цьому етапі огіркам відмінно підійде калійна селітра. Нітрит калію може застосовуватися на різних ґрунтах. Препарат випускається у вигляді порошку або білої кристалічної солі. У калійної селітрою калію міститься в 3 рази більше, ніж азоту.

Саме такий склад допомагає добре розвиватися завязавшимся плодам. Крім цього добрива підсилює ріст коренів, покращує дихання рослини, підвищує його імунітет. Плоди набувають хороші смакові якості.

Щоб приготувати розчин для підгодівлі 25-30 г калійної селітри розводять в 10 л води.

Сечовина може знадобитися огіркам в тому випадку, коли на рослинах виявлено ознака нестачі азоту, і вони сповільнюють свій ріст, віддаючи всі сили формування плодів. Між тим все ще важливо, щоб у огірків продовжували наростати батоги. При дефіциті азоту також не засвоюється калій і значно сповільнює засвоєння фосфору.

Тому всі три елементи повинні надходити в зв’язці. Розчин сечовини одночасно може виступати в якості засобу боротьби з шкідниками та грибковими хворобами.

Готують склад із 50 г сечовини на 10 літрів води. Під кожен кущ вносять 1 літр готового добрива. У сиру погоду можна закрити гранули сечовини в землю.

Додатково можна дати огіркам добриво у вигляді розчину сульфату магнію. Слід пам’ятати, що такі препарати (сульфати і фосфати) не можна змішувати з кальцієвою селітрою, інакше в результаті хімічної реакції утворюються нерозчинні сполуки, і харчування до огірків не дійде. У 10 л води розводять 10 г речовини і поливають огірки, витрачаючи по 0,5 л на одну рослину.

Органічні добрива

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоЯкщо планується провести органічну підгодівлю можна чергувати внесення ферментованого коров’яку і настою золи, рецепти яких були приведені вище.

Обидва добрива між собою змішувати не рекомендується з тієї причини, що компоненти заважають взаємною засвоєнню один одного.

Зола в цей період все ж краще, так як її склад включає в себе багатий набір мікро – і макроелементів: калій, кальцій, фосфор, азот, залізо, цинк і деякі інші. Це добриво добре засвоюється рослинами, а ще така підгодівля не позначається негативно на безпеку плодів.

Народні засоби

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоНародні підживлення особливо знадобляться противником хімії. Багато дачники бояться накопичення нітратів в плодах, тому охоче використовують для прикорму рослин підручні засоби. Популярністю користуються такі рецепти:

 1. Дріжджі. Це добриво можна приготувати з сухих і сирих дріжджів, деякі використовують замість них залишки чорного хліба. Якщо для підгодівлі застосовуються сухарі, їх перемелюють і засипають в трилітрову банку, заповнюючи її наполовину, а потім заливають теплою водою. Склад має перебродити протягом доби, після цього його фільтрують, розбавляють 10 л води і використовують для поливу рослин. Для приготування дріжджового розчину 1 пачку дріжджів розводять в 10 л теплої води і дають перебродити протягом 5-6 годин. Для посилення ефекту можна додати 1-2 ст. ложки цукру. Готовим розчином поливають огірки з розрахунку 1,5 л на одну рослину.
 2. Картопляні очистки. Шкірку, що залишилась після чищення картоплі, складають у відро, заливають гарячою водою і дають настоятися 2-3 дні. Після цього стакан отриманого концентрату розводять 5 л води і використовують для поливу огірків. Така підгодівля заодно забезпечує захист від хвороб. Замість картопляних очисток можна використовувати шкірку моркви або апельсинів.
 3. Аспірин. Це нестандартне добриво застосовують на лужних грунтах, щоб підвищити їх кислотність до рівня норми. Заодно розчин надає дезінфікуючий ефект. Приготувати склад можна, витрачаючи 1 таблетку препарату на літр води. У дощову погоду допустимо просто закопати аспірин в грунт на відстані 10 см від куща.

Деякі сумніваються в ефективності подібного роду добрив, але такі підживлення вже довели свою дієвість на практиці. Застосовували їх дачники кажуть про посиленому зростанні рослин і поліпшення плодоношення.

Коли і як застосовувати позакореневе підживлення

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоЗастосовувати позакореневе підживлення рекомендується в прохолодну погоду, так як при низьких температурах корені не можуть повноцінно працювати, засвоюючи живлення з грунту. У ці моменти складу шляхом обприскування наносять на листя і необхідні речовини благополучно всмоктуються.

Проводять позакореневе підживлення екстрено – у випадку нестачі якогось елемента, на початку цвітіння, на першому етапі плодоношення і в разі недостатнього утворення плодів.

Використовувати для позакореневого підживлення можна як мінеральні, так і органічні добрива, а також народні кошти. Живильний розчин наносять на листя з допомогою розпилювача вранці або ввечері в суху похмуру погоду. Процес вбирання триває протягом 2 годин, тому цей метод не застосовують, якщо найближчим часом очікується дощ.

Докладніше в статті: Як підв’язувати огірки у відкритому грунті

Докладніше в статті: Способи посадки огірків у відкритому грунті

Чим підживити огірки для продовження терміну плодоношення

Чем подкормить огурцы в открытом грунте во время цветения и плодоношения Фото ВидеоПродовжити термін плодоношення огірків можна позакореневим підгодівлями, які починають проводити з серпня, використовуючи для цього препарати «Епін» і «Циркон». Цим можна надати стимулюючий вплив, підвищити імунітет рослин, посилити опірність хворобам. Тільки будучи здоровими і міцними огірки зможуть плодоносити до заморозків.

Крім цього необхідно проводити обприскування розчином сечовини (15 г на 10 літрів води). Підживлення робляться по листу, тому що холодні ночі вже заважають коріння нормально засвоювати харчування.

Підживлення огірків народними засобами. 3 працюючих рецепта — відео

Супер підживлення огірків у відкритому грунті під час плодоношення — відео

Огірки можуть плодоносити і зовсім без внесення добрив. Так чи потрібні їм підживлення? Так, потрібні, щоб сорт міг розкрити весь свій потенціал, а ви насолоджувалися смачними хрусткими зеленцями в салатах і зимових заготовках. Чим більше зусиль при вирощуванні огірків буде докладено, тим рясніше виявиться врожай, а різноманітний вибір підживлень цьому тільки сприяє.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: