Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку

Іксора – тропічна рослина, яка отримала свою назву на честь індуїстського божества. Завдяки своїм зовнішнім виглядом ця квітка вважається найбільш красивим домашнім рослиною. Іксора є високорослим чагарником, який вирізняється неповторним, насиченим бурим кольором і зонтикоподібне формою суцвіть. Домашній квітка стане гордістю будь-якого власника, але колись потрібно знати і враховувати особливості догляду за ним.

Де розташувати квітка

Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку Оскільки родина ІКСОРА – індійські тропіки, ця рослина теплолюбива. Для правильного вирощування ІКСОРА, догляд в домашніх умовах повинен бути особливим. Освітлення, температура, грунт, полив і добриво квітки – все це вкрай важливо для бездоганного зовнішнього вигляду рослини.

Освітлення і температура

Місце для посадки рослини іксора має відповідати таким вимогам, як достатня кількість природного світла і постійна висока температура. А ось потрапляння прямих сонячних променів на квіти краще уникати, щоб вони не постраждали.

Іксора потребує постійного доступу свіжого повітря. У теплий період року квітка краще виносити на балкон або в сад. Найбільш сприятлива температура для росту рослини – 16-25 градусів вище нуля.

Чи знаєте ви? На стан квітки моментально впливають найменші зміни умов його утримання. На щастя, усуваються проблеми також швидко: досить лише забезпечити рослині своєчасний полив, світло і температуру.

Яку грунт любить іксора

Іксора досить вибаглива і до грунту. Найбільш сприятлива для висаджування квіткова багатокомпонентна земля, насичена мінералами і відрізняється зниженою кислотністю.

Таку землю можна приготувати і самостійно, проте для цього варто використовувати найбільш якісні складові: дернову землю, пісок, листя, торф та ін. Для ІКСОРА обов'язковий дренаж.

Читайте також:  Як зробити ґрунт для розсади в домашніх умовах

Як правильно поливати ІКСОРА

Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку За квіткою іксора догляд в домашніх умовах повинен бути трепетним. Особливу увагу слід приділити поливу. Під час цвітіння рослини в літній період полив повинен бути не менше трьох разів на тиждень. У зимовий час періодичність поливу становить 6-8 днів. Грунт не повинна пересихати, але і не бути залитої.

Розвідники квітів рекомендують використовувати пом'якшену воду кімнатної температури. Для більшого ефекту кілька разів на місяць в воду рекомендується додавати пару крапель лимонного соку (5 мл на 1 л води).

Як і чим удобрювати ІКСОРА

Рослина постійно потребує спеціалізованої та насиченою підгодівлі. Для цього підходять багатокомпонентні мінеральні склади, подібні удобрення для орхідей. Удобрювати квітка потрібно не рідше двох разів на місяць, але робити це тільки в літній період (взимку рослині краще дати відпочити).

Дозування і правила підгодовування ґрунту варіюються в залежності від концентрації діючих активних речовин в складі добрива, тому звертайте увагу на інструкцію на упаковці.

Правила пересадки рослини

Іксора вимагає щорічної пересадки. У перші п'ять років квітка слід пересаджувати в більш місткий і об'ємний горщик, а після остаточного зміцнення кореневої системи досить лише оновлювати верхній шар грунту в горщику.

Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку Вкрай важливо, щоб кожний наступний горщик був не тільки великих розмірів, але і мав отвір для видалення надлишків води!

Спочатку на дно горщика слід викласти дренажний шар, який буде гарантувати не тільки достатній доступ кисню до кореневої системи, але і своєчасне видалення зайвої рідини.

Важливо! Купити квітковий дренаж можна в будь-якому профільному магазині, але діаметр гранул варіюється. Тому, купуючи дренаж, варто уточнити, для якої квітки він застосовуємо.

Після укладання дренажу в горщик занурюється квітка, його коренева система акуратно встановлюється по центру, після чого присипається спеціальної земляною сумішшю, в складі якої листова земля, торф, пісок, дернова земля та ін.

Читайте також:  Зуби кролика: особливості будови і можливі проблеми

Корінь і стовбур квітки засипається земляною сумішшю майже до країв горщика (після першого поливу земля осяде і займе звичайний обсяг).

Іксора адаптується до нового місця близько трьох тижнів. У цей період квітці потрібен особливий догляд.

Як розмножувати ІКСОРА

Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку Рослина іксора розмножується живцями, які зрізають безпосередньо після цвітіння з кожного нецветоносного відростка. Довжина такого живця не повинна перевищувати 10 см. Квіти іксора досить вибагливі у догляді, тому не варто зволікати з їх освоєнням.

Свіжозрізаний держак слід або швидко засушити і укоренити в теплиці, або поставити його в воду і чекати розростання кореневої системи.

Для розмноження ІКСОРА за першим методом необхідно підготувати спеціальну багатокомпонентну грунт для квітів.

Важливо! Успіх розмноження ІКСОРА на даному етапі повністю залежить від якості вибраного ґрунту. Рекомендується вибирати суміші, наповнені мінералами і хімічними компонентами.

Другий метод також вимагає попередньої підготовки: потрібно запастися рослинними прискорювачами зростання (перед зануренням у воду ними слід обробити місце зрізу живця).

Особливості догляду за квіткою

У домашніх умовах іксора зустрічається досить рідко. Люди часто відмовляються від розведення квітки через високі вимог до умов його утримання. Але для якісного вирощування ІКСОРА в домашніх умовах досить знати її особливості і слідувати рекомендаціям.

  1. Іксора залежна від регулярного поливу, але зайве вміст рідини погубить квітка. Тому поміщати горщик в будь-якої резервуар з водою забороняється категорично.
  2. У період листопаду (після закінчення цвітіння) рослина скидає листя. Це нормальний процес, який не повинен викликати побоювань. Але в той момент, коли на квітці з'являються бутони, будь-яке переміщення горщика з квіткою призведе до їх осипання.
  3. Для активізації процесів цвітіння і розгалуження рослини рекомендується прищипувати верхні гілки. Робити це слід вкрай обережно, але масштабно, залишаючи на квітці не більше половини верхніх гілок.
Читайте також:  Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку

Важливо! Обрізка і прищипування гілок в весняний період (початок цвітіння) призведе до значного уповільнення зростання квітки.

Чому ІКСОРА не вирощують у відкритому грунті

Іксора, догляд за якої в домашніх умовах досить делікатне, що не вирощується у відкритому грунті. Це пов'язано з багатьма факторами, наприклад, нестабільністю температури повітря або освітленості.

Квітка настійно рекомендується висаджувати тільки в горщики, що дає можливість переміщати його в залежності від зміни температури, рівня природного світла і інших факторів.

У теплу пору року рослина іксора можна виносити на балкон або в сад, щоб дати йому насититися киснем. Зверніть увагу, що іксора важко переносить будь-які зміни погодних умов. Через це різкі перепади температур і прямі сонячні промені згубні для рослини.

DvaGusya