Принципи догляду за хлорофітумом

Хлорофітум – багаторічний кущ з біло-зеленими вузькими листям, який є практично в кожному будинку. Рослина не вимогливо до відходу. І в цій статті ми поговоримо про те, як посадити хлорофітум і доглядати за рослиною. Розберемося, якими способами можна розмножити хлорофітум, розповімо про шкідників і хвороби цієї рослини

Чи знаєте ви? Хлорофітум очищає приміщення від всіх бактерій і шкідливих речовин за 24 години майже на 100%.

Особливості утримання та догляду за хлорофітумом

Правильний догляд за хлорофітумом включає кілька факторів: освітлення, полив і підгодівля, обрізка і боротьба з хворобами.

Освітлення і температурний режим

Хлорофітум відмінно себе почуває при будь-якому освітленні. Важливо запам'ятати те, що пряме світло пересушує землю і призводить до блідості листя, якщо ж поставити рослину в тінь, це призведе до вицвітання листя. Через погане освітлення починають ламатися листя у хлорофітума.

Принципи догляду за хлорофітумом Найкраще поставити рослину на 3-4 години в день на сонці, а потім прибрати в тінь. При виборі температури головне – не допускати переохолодження рослини. Температура не повинна бути нижче 10 ° С. Постійна спека також буде погано позначатися на стані хлорофітума. Оптимальна для цієї рослини температура + 18 ° С.

Полив і вологість повітря

У цьому розділі ми розберемо, як правильно обприскувати і поливати хлорофітум. У спекотні періоди року або активного росту головне – подбати про рясному поливі хлорофітума, приблизно раз в 2-4 дня.

Взимку полив слід зменшити, досить буде рази в тиждень.

Недотримання цих правил призводить до гниття коренів.

Якщо у вас в будинку сухе повітря, то потрібно буде обприскувати листя рослини регулярно, в будь-який сезон. І чим спекотніше, тим частіше слід проводити дану процедуру, також це залежить від пори року і наявності поряд батарей та опалювальних приладів. Обприскування і полив проводяться в різні дні, але з тією ж періодичністю.

Добриво і підгодівлі ґрунту

Кращий час для підгодівлі хлорофітума з квітня по вересень. Якщо у вас декоративна рослина, внесення добрив проводиться двічі на місяць. Удобрювати краще комплексними добривами, і не частіше одного разу на місяць поливати рослину підсолодженою водою. Для цього слід розвести чайну ложку цукру на один літр води.

Читайте також:  Хвороби кроликів, які несуть загрозу здоров'ю людини

Принципи догляду за хлорофітумом Багато садівники запитують, чому сохнуть листя у хлорофітума, і на це є своя відповідь. Це означає, що слід щотижня проводити підгодівлю рослини з усіма необхідними корисними речовинами.

Крім того, внесення добрива забезпечує зростання хлорофітума і утворення нових діток.

Чи знаєте ви? Одного хлорофітума достатньо для ослаблення впливу оксидів азоту в кухні, де горить газ.

Пересадка і обрізка рослин

У цьому розділі ми розповімо вам, коли пересаджувати хлорофітум, і як проводити обрізку.

Виростити шикарний кущ рослини неможливо, якщо хоча б один раз не пересадити його.

Є кілька причин, коли рослина вимагає пересадки:

1. Маленький горщик;

2. Оскудеваніе грунту.

Для того, щоб правильно пересадити рослину, слід підготувати квітковий горщик, який буде на кілька сантиметрів більше попереднього в діаметрі, новий грунт і сам хлорофітум.

Є такі стадії пересадки: Принципи догляду за хлорофітумом

  • Для початку слід розпушити земляну суміш в горщику, щоб не пошкодити кореневу систему рослини, коли будете виймати його. Пластиковий горщик можна пом'яти руками.
  • Після того, як кущ був витягнутий з горщика, слід акуратно випрямити кореневу систему рослини, адже вона набуває форму колишнього горщика. Також необхідно прибрати зайву землю з коренів.
  • Потім кущ переміщається в обраний горщик з оновленим грунтом.
  • Після посадки слід полити хлорофітум.

Найчастіше на форумах запитують, як оновити хлорофітум і коли. І на це є своя відповідь – обрізка. Вона полягає в тому, що зрізає зів'ялих і пошкоджених листя. Слід це робити ножицями по кордоні між здоровою частиною і пошкодженої.

Важливо! Чи не ріжте по зеленій живій тканині.

Якщо кінчики листя коричневі – зріжте їх трохи вище краю здорового листа.

Розмноження хлорофітума в домашніх умовах

Хлорофітум слід періодично звільняти від відросло дочірніх кущиків. Це полегшить життя рослини і збереже хлорофітум життєві сили. З молоденьких кущів виростають нові рослини. У цьому розділі ми розберемо, як можна розмножити хлорофітум за допомогою вкорінення бічних пагонів і ділення маточного рослини. Також розповімо і про складне розмноженні – насінням.

Принципи догляду за хлорофітумом Грунт для хлорофітума повинен бути наступним: 2 частини дернової землі, 2 ч перегною, 1 ч піску, 2 ч листової землі. Оптимальна кислотність ґрунтової суміші – рН 6, 1 – 7, 5.

Читайте також:  Як поливати кімнатні рослини у період опалювального сезону

Важливо! Перед використанням суміш простерилизуйте.

Укорінення бічних пагонів, нащадків

Нащадки – це бічні пагони, які розвиваються від основного рослини. Вкорінюються вони протягом 2-3 тижнів. Молоду розетку слід вкорінювати, але не відділить її від основного хлорофітума. Для розмноження беруться маленькі нащадки, так як дорослі будуть хворіти. Після відділення, розетки залишаються у воді на кілька днів для того, щоб вони пустили корні.Образовавшіеся розетки відділяєте від основного рослини і висаджує в невеликі горщики з грунтовою сумішшю.

Розподіл маточного рослини

У хлорофітума хороші корені, які можна легко розділити на кілька частин.

Для цього слід витягнути рослину з горщика і звільнити від старого грунту. Після цього гострим ножем розділіть на окремі частини коріння. Ділити слід так, щоб на кожній частині були точки зростання.

Потім місця зрізів присипте товченим деревним вугіллям і кожну частину куща висаджуйте в горщики з відповідним субстратом.

Протягом місяця після посадки поливайте хлорофітум, а потім доглядайте за рослиною, як за дорослим.

розмноження насінням

Принципи догляду за хлорофітумом Розмноження насінням – дуже довгий і скрутний процес. Застосовується він в тому випадку, якщо хлорофітум не утворює діток.

Насіння збираються в листопаді, так як в цей час насіннєві коробочки висихають. В одній такій коробочці 10-12 насіння.

Після збору насіння замочують у воді на добу. Її слід часто міняти. Потім насіння висівають у вологий суміш піску і торфу і розподіляють їх по поверхні, злегка вминаючи в грунт. Миску, де тимчасово висаджені насіння, накривайте поліетиленом і розміщуйте на батарею. Це забезпечить нижній підігрів. Також слід провітрювати і обприскувати насіння. Проростання починається через півтора місяці. При появі декількох листочків, сіянці пікірують.

Можливі хвороби та шкідники хлорофітума, як з ними боротися

Якщо правильно доглядати за рослиною, то хвороби і шкідники НЕ будуть пошкоджувати хлорофітум.

З шкідників для хлорофітума небезпечні трипси, нематоди і борошнисті червці.

Трипси. Личинки і дорослі особини паразитів висмоктують клітинний сік. Це викликає появу жовтих плям або смуг, які потім зливаються. Пошкоджена тканина відмирає, і утворюються отвори. Квітки втрачають свою декоративність, листя в'яне і обпадає.

Перед тим, як почати боротися з цими шкідниками, слід оглянути інші рослини на наявність трипсів.

Читайте також:  Зачем дачнику сидераты

Місце, де стояли уражені паразитом рослини, ретельно очищається. Перед обробкою інсектицидом, промийте рослина під душем.

Принципи догляду за хлорофітумом Найкраще підійде засіб "Актелік". Він має дуже різкий запах. Слід розчинити ампулу засоби на літр води. Розчином обприскуйте рослина, потім надіньте на рослину прозорий поліетиленовий пакет, який знімається через добу.

нематоди

Уражені цими паразитами рослини відстають у рості, а при теплій погоді листки скручуються. На коренях з'являються круглі і видовжені уражені ділянки. Спочатку вони мають тьмяно-чорний колір, а потім стають темно-коричневими.

Можна термічно обробити коріння. Уражені рослини виймаються з грунту, і коріння відмиваються від землі. Коріння або вся рослина купають у воді при температурі 55 ° С. При цій температурі наматоди гинуть.

борошнистий червець

Цих паразитів легко дізнатися по білому восковому нальоту, який з вигляду нагадує вату. Червці висмоктують соки молодих пагонів, бутонів, листя і цим затримують зростання хлорофітума.

Метод боротьби простий. М'якою щіткою або ватяними паличками, які змочені в мильній воді, очищаємо рослина від червців. А потім обприскуємо розчином зеленого мила з інтервалом в 5-10 днів.

При сильному ураженні оприсківайтерастеніе "Актара", "Біотліном" або "Каліпсо" з інтервалом 7-14 днів.

Що стосується хвороб, то вони виникають через порушення правил догляду за рослиною.

Якщо у вашого хлорофітума починають сохнути листи з кінчика, то, швидше за все, проблема в надлишку натрію в землі. Слід припинити удобрювати рослини підгодівлею, що містять натрій.

Багато садівники запитують на форумах, чому чорніє листя у хлорофітума. Це означає, що в жарку погоду грунт залишається на довгий час сухим, а вологість повітря дуже низька.

Хлорофітум починає жовтіти з кількох причин:

Принципи догляду за хлорофітумом 1. Перезволоження грунту (гниють корені). В цьому випадку слід пересадити рослину в нову землю, видаливши згнилі і почорнілі коріння.

2. Недолік освітлення. Слід переставити хлорофітум до вікна або організувати штучне підсвічування.

3. Недолік поживних речовин. Коли хлорофітум виростає, корінцях стає дуже тісно в старому горщику. В цьому випадку слід пересадити рослину в горщик, більший за попередній на 3-4 см, і удобрити підгодівлею.

Якщо взимку листя опадає, значить, хлорофітум недостатньо світла або йому занадто жарко.

У цій статті ми розібрали, як правильно доглядати за хлорофітумом. Також розглянули види його розмноження, з'ясували все про в озможності паразитів і захворюваннях цієї рослини.

DvaGusya