Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

Всі знають, що шершні небезпечні для людини, але не завжди треба впадати в паніку, побачивши одного комахи. Необхідно розуміти, коли варто шукати засоби боротьби з шершнем, а коли для паніки немає підстав. Давайте докладніше розберемося, чим небезпечний шершень для людини і якими методами можна його винищити.

Як виглядає шершень: опис комахи

Комаха являє собою агресивну і велику різновид оси довжиною до 55 мм. У шершня досить довге жало (до 6, 5 мм), через яке він виділяє небезпечний для людини отрута.

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Живуть шершні сім'ями, вибудовуючи гніздо з речовини, яке отримують, пережовуючи гнилу деревину. Гнізда будують в спокійних тихих місцях: на горищах, в мансардах, сараях, дуплах, під звисаючими частинами покрівлі, на деревах, парканах. Іноді гнізда в'ють в землі. Найбільше дорослих особин з'являється ближче до кінця літа або початку осені.

Чи знаєте ви? Багатьом складно відрізнити шершня від оси, хоча їх відмінності очевидні. Розміри тулуба шершняв два рази більше осиного. У підстави черевця і на спині шершня явно виділяється коричнева пляма (оса цим похвалитися не може).

Чим небезпечний шершень?

На заміських ділянках шершні вкрай небезпечні в тому випадку, якщо поряд знаходиться пасіка. Вони харчуються іншими комахами, швидко освоюють дорогу до вуликів і в кінцевому підсумку винищують колонії бджіл, розоряють вулики.

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Багатьох цікавить питання, жалить чи шершень людини. На людей він нападає рідко, лише при прямій загрозі самому комасі або його житлу. Але жалять шершні не один раз, а багато разів, поки вистачає отрути. У більшості випадків потерпілий відбувся лише великим набряком і запалених місцем укусу. Але якщо отрута викликає алергічну реакцію, наслідки можуть бути сумними. За статистикою в 10-15% випадків організм отримує сильне отруєння, яке супроводжується численними крововиливами, прискореним серцебиттям, головним болем.

Причому при повторному укусі вироблені антитіла можуть і не спрацювати, тоді отрута викличе в організмі ще більшу алергічну реакцію. Так що, якщо на ділянці з'явилося гніздо шершнів, бажано від нього позбутися, особливо якщо з вами живуть маленькі діти.

Читайте також:  Азалія скидає листя: основні причини, як лікувати рослина

Чи знаєте ви? В Японії живуть гігантські шершні, від укусів яких щороку гине в середньому 40 осіб. Така ж кількість укушених потрапляє в реанімацію з набряком внутрішніх органів. Найбільші комахи цього виду живуть в Таїланді та Китаї.

Як позбутися від шершнів за допомогою препаратів

У питанні про те, як боротися з шершнями, часто вдаються до допомоги інсектицидних засобів, які продаються в будь-яких магазинах садово-городницьких продукції. Вибір цих препаратів величезний. Багато з них дозволяють боротися одночасно з декількома видами комах. Тому орієнтуйтеся на більш нові препарати. Серед існуючих на ринку засобів можна порекомендувати наступні.

карбофос

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Порівняно безпечний і недорогий препарат, в основі якого карбофос (фосфорорганічний інсектицид). Його використовують також для боротьби з клопами, колорадськими жуками, тарганами. Продається концентрованим у вигляді порошків або в рідкому вигляді.

Тетрікс

Голландський професійний препарат, який зазвичай продається тільки оптом спеціалізованим службам. Купити це ефективний засіб для особистого користування зовсім не просто.

хлорпирифос

Засіб, на основі якого випускається цілий спектр препаратів від комах: Фосбан, Дурсбан, Ксулат, Агра, Get тощо. Дотримуючись потрібної концентрації, ці препарати можна використовувати і в боротьбі з жовтим шершнем.

дихлофос

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Одними з найпопулярніших засобів є препарати на основі дихлофосу. Але для належного ефекту треба розпорошувати їх безпосередньо на гніздо. При цьому відразу вбити комах не вийде. Зазвичай засіб розпилюють в поліетиленовий пакет, який швидко надягають на гніздо, зав'язуючи його зверху.

Важливо! Часто для безпеки рекомендують попередньо Окур гніздо спеціальними морилками або димом, які пригальмовують реакцію комах. Але це не гарантує бажаного ефекту.

Вибравши відповідний спосіб, як знищити гніздо шершнів, приступати до процедур треба тільки в спеціальному одязі пасічника, яка закриває шию, обличчя, руки, не залишаючи відкритих ділянок на тілі. Проводити заплановані процедури треба в темний час доби. В цей час всі комахи перебувають усередині гнізда і малорухливі.

Як використовувати пастку для ос і шершнів

Деякі садівники борються з цією комахою, виставляючи на нього спеціальні пастки. Правда, вони будуть ловити тільки окремих робочих особин, а саме гніздо, де живуть і розмножуються комахи, залишиться недоторканим. Тому використовувати пастку можна тільки на тих ділянках, де велика оса НЕ звила собі житло. Зверніть увагу, щоб поруч не було пасіки, інакше в пастку будуть потрапляти медоносні бджоли.

Читайте також:  Як посадити і виростити ІКСОРА в своєму будинку

Важливо! Перш ніж починати боротьбу з шершнями, треба зрозуміти, яку користь вони приносять вашому городу та саду. Сімейство з одного гнізда здатне очистити довколишній ділянку від шкідливих комах (гусениць, метеликів, клопів, жуків) приблизно на кілька сотень особин в день. Тому, якщо шершні не несуть небезпеки для людей або пасіки, починати боротьбу з ними не варто.

Купівля пастки

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Для боротьби з шершнями можна купити готові пастки і розвісити їх в місцях, де живуть шершні. У спеціальних магазинах можна придбати спеціальні багаторазові пластикові баночки з кількома ярусами і отворами для проникнення комах. Конструкція влаштована так, що назад вилізти вони вже не можуть. Як правило, в комплекті продаються і спеціальні засоби для приманки.

Є пастки з м'яким пластиковим корпусом, які призначені для вилову невеликої кількості комах. В такому випадку можна купити кілька подібних контейнерів і розвісити по периметру небезпечної території.

Також на ринку пропонуються спеціальні клейові пластини. Вони підвішуються там, де шершні з'являються найчастіше. Комахи сідають на них, прилипають, а оскільки відлипнути не можуть, то гинуть. Така пастка використовується тільки один раз.

Як зробити пастку самому

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Виготовити пастку можна і самостійно зі звичайної пластикової пляшки на 1, 5-2 л. Її необхідно розрізати посередині, верхню частину без кришки перевернути і вставити в нижню, заповнену приманкою. В якості приманки використовується суміш пива з цукром або медом, на аромати якої і летять шершні. Забираючись всередину, вилізти вони вже не можуть і гинуть там через кілька днів. Такі пастки починають розвішувати з середини весни. У цей час з'являються перші шершні-розвідники. Якщо комах багато, а гнізда на ділянці немає, можна розвісити по ньому кілька подібних пасток.

Чи знаєте ви? Приступаючи до знищення шершнів на ділянці, треба підходити до цього розумно. Через надмірну пильності і бездумної боротьби з цими комахами, їх чисельність значно скоротилася. У деяких регіонах шершні навіть занесені до Червоної книги. За їх знищення передбачені штрафи. Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

Читайте також:  Догляд за помідорами в теплиці від посадки до врожаю, підживлення, пасинкування, прищипування Фото

Знищення шершнів підручними засобами

З комахами борються і іншими, менш складними способами.

Борна кислота

Борну кислоту або відвар мухомора можна використовувати як в пастках, так і просто в консервних банках, розставлених по ділянці. Для приготування відвару беруть столову ложку борної кислоти або три капелюшки мухомора, заливають їх склянкою води і відварюють. У остигнула суміш додають 10 г меду і розливають по банках.

Оброблене отрутою м'ясо

Оскільки комаха за своєю суттю хижак, його легко можна зловити на м'ясо. Для початку готують фарш з придатного м'яса, щоб принадити шершнів. Розставляють його в консервних банках по території ділянки, в ящиках або порожніх вуликах з відкритими льотками. Слідкуйте за тим, щоб до цього м'яса не було доступу у домашньої живності.

Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки Через кілька днів комахи масово почнуть злітати на фарш. Саме тоді його можна замінити на отруєну приманку. У м'ясо додають паризьку зелень або мишьяковістокіслий натрій з розрахунку 1 г речовини на 1 кг м'яса. Важливо дотримуватися заходів безпеки при приготуванні, так як ці речовини вкрай небезпечні і для людини. Після використання всі ємності, вулики і ящики треба ретельно вимити, використовуючи гарячу воду з лугом.

Використання вогню або води

Найпростіші засоби, що дають гарантований результат, – спалювання і потоплення гнізда. Наприклад, його поливають відпрацьованим машинним маслом або бензином. В останньому випадку, якщо гніздо знаходиться в безпечному місці, його можна підпалити. Маслом поливають гніздо зверху. Не забудьте попередньо розстелити під гніздом поліетилен, щоб масло не вбралося в грунт.

Якщо ж місце не дуже вдале, і важливо зберегти цілісність і чистоту споруди, використовують воду. Для цього в досить об'ємну ємність наливають воду, піднімають її до гнізда і занурюють його повністю під воду. Ємність треба зафіксувати в цьому положенні і витримати не менше півгодини. За цей час всі особини повинні загинути.

Як бачимо, способів позбавлення ділянки від цих комах чимало. Можна використовувати як підручні засоби, так і спеціальні, які продаються в магазинах. В крайньому випадку, завжди можна викликати спеціальну службу по боротьбі з комахами. Але перш ніж приступати до крайніх заходів, подумайте, а чи дійсно вони виправдані. Можливо, шершні не уявляють на вашій ділянці великій небезпеці.

DvaGusya