В якому віці індоуткі коли починають нести яйця

Індоуткі відносяться до м'ясних порід птахів, але вони, до того ж, несуть досить багато яєць, через що і поширені в багатьох сільських і фермерських угіддях. Догляд за птицею досить простий, але для отримання яєць необхідно забезпечити кілька основних умов.

Коли починають нестися качки в перший раз

Досягнення статевої зрілості настає у віці 6 або 7 місяців, але значення можуть зменшуватися або збільшуватися залежно від умов, в яких містяться качки. Індоуткі більше воліють теплі місцевості, тому саме в них вони раніше досягають статевої зрілості і раніше починають нести яйця. Якщо птахи утримуються в прохолодному приміщенні, період отримання яєць може затриматися на місяць і більше. Одному селезневі необхідно чотири качки, не більше. Для гарної кладки краще вибирати селезня на 1-2 місяці старше.

Дізнайтеся, скільки місяців краще різати індоуток на м'ясо і чим воно корисне.

У птаха є два періоди кладки – початок весни і осінь. Молоді качки, особливо ті, які вперше несуться, сезон починають трохи пізніше. Один період кладки складає два місяці. Цікава особливість – ці качки в умовах домашнього змісту несуться з ранку, починаючи з 6-7 годин, і до обіду. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця Чи знаєте ви? Насправді ці птахи називаються мускусними качками, лише на території колишнього СРСР їх називають індоуткі. Таку назву створює хибне враження щодо того, що птахи є гібридами індика і качки. Швидше за все, таке ім'я качкам дали через наявність на їх головах наростів, подібних індиче.

Для того щоб качки почали швидше відкладати яйця можна додавати різні спецкорму в раціон і збільшувати освітлення. Але деякі фермери проти цього, тому що віддача буде невеликою.

Кількість яєць і вік птиці

Зазвичай кількість яєць, що отримується за рік, – від 80 до 100 штук вагою до 70 грамів. Існує велика залежність між віковими показниками і кладкою. При цьому зміни спостерігаються практично щомісяця.

Читайте також:  Доларове дерево: особливості вирощування та догляду в домашніх умовах

6-7 місяців

Піврічна качка тільки входить в період статевої зрілості, тому перша кладка невелика, близько 6-8 яєчок. Але під несучку можна підкладати яйця, так як вони дуже хороші квочки.

Для тих, хто розводить індоуток заради м'яса цікаво буде дізнатися, як виростити каченят в інкубаторі і як правильно вибрати відповідний інкубатор.

В якому віці індоуткі коли починають нести яйця

7-9 місяців

Уже через місяць кількість яєць різко збільшується. Розмір кладки з цього часу зростає з 15 до 20 штук за один період. Іноді трапляється й так, що всі яєчка просто не поміщаються під качкою, тому їх рекомендують підкладати під молодих качок піврічного віку, як зазначено вище, або поміщати в інкубатор.

9-11 місяців

Цей період вважається найбільш плідним. Кладка налічує від 25 до 30 яєць, іноді навіть більше.

Важливо! Саме в цьому віці бажано планувати поповнення сімейства з виведенням каченят.

11-12 місяців і качки старше року

Період спаду. Розмір кладки не перевищує 15 штук. У качок старше року він стрімко зменшується. Тому наседок вже використовують і тримають більше не для висиджування, а для отримання м'яса. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця Одна качка висиджує яйця приблизно місяць. Термін коливається від 28 до 35 днів. Ці показники, як і вік, бажано враховувати при розведенні. Для отримання потомства краще вибирати ті кладки, які створюються в тепліші весняні періоди переважно молодими квочка. Кладка в цей час і влітку буде найбільшою, а каченята отримають кращі умови для життя.

Чому качки не несуться: основні причини

Є кілька причин, за якими качки не бажають нестися або висиджувати яйця. Багато що залежить від умов, в яких містяться птиці. Також вплинути на кладку можуть природні процеси і хвороби.

До м'ясних порід качок також відносять пекінську і Мулард.

линька

Після кожної кладки качки починають міняти оперення – це нормальний фізіологічний процес, який закінчується через два місяці. Але з деяких причин він може затягуватися, так як термін линьки індивідуальний. І цілком природно, що птах відмовляється нестися, поки цей період не закінчиться. Відновлення репродуктивної функції залежить від того, як годується качка, і в яких умовах проживає (в тому числі – від температури повітря і освітленості приміщення).

Читайте також:  Правила посадки і догляду за Кафедральною грушею

Важливо! Перша линька у птиці починається у віці трьох місяців. Дуже важливо стежити за тим, в яких умовах проживає молода особина, щоб не пропустити або НЕ відсунути період першої кладки. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця

неправильне годування

Несучкам обов'язково потрібно давати рослинні корми з вітамінними і мінеральними компонентами. Особливо в зимові і осінні періоди, так як в цей час загострюється дефіцит активних елементів в організмі. Якщо підтримувати хороші умови харчування, несучість буде високою, м'ясо качки – смачним і не буде проблем з травленням. А ось якщо є одна з таких проблем – слід звернути увагу на те, що їсть птах.

Ознайомтеся з особливостями годівлі мускусних качок.

Якщо качки не бажають нести яйця, слід переконатися в тому, що вони отримують достатньо вітамінів. Особливо важливими для життя є:

  • вітамін А. Впливає на кишкову систему, дихальні шляхи і очі. Міститься в молоці, риб'ячому жирі і жовтку, моркві і трав'яний борошні. Бажано включати в раціон будь-який з цих продуктів;
  • вітамін D, який виступає профілактикою різних хвороб. Потрібно давати дріжджі або риб'ячий жир;
  • вітамін Е. Є найбільш важливим, так як впливає на роботу репродуктивної системи і активізує роботу кишечника, виводячи з організму все зайве. Міститься в зеленому горошку, помідорах, моркві і шпинаті. Можна також включати в раціон і конюшина, люцерну, кропиву або будь-яку муку з цих трав.

ВІДЕО: РАЦИОН ДЛЯ мускусних КАЧКИ Бажано включати в їжу і поварену сіль як основне джерело натрію.

невідповідний гніздо

Однією з основних причин, по яким птах відмовляє нестися або висиджувати яйця, є невідповідний гніздо або місце його розташування. Індоуткі відрізняються спокійним і доброю вдачею, тому цінують тишу. Квочки воліють відокремлені і тихі місця без сторонніх глядачів. Для птахів важливо мати тільки свою територію. При розміщенні гнізда важливо враховувати ці моменти.

Крім того, качка може відмовлятися нестися або висиджувати, якщо в підстилці завелися шкідники. Вони просто будуть її дратувати. Потрібно періодично забирати птахів з гнізда і ретельно його вичищати. Якщо справа зовсім погано – міняти підстилку або наповнення гнізда, в цьому випадку підійдуть будь-які матеріали, так як індоуткі невибагливі до наповнювача.

Читайте також:  Як прищипувати петунію щоб вона шикарно цвіла Фото Відео

Чи знаєте ви? У дикій природі пташині гнізда не завжди будують тільки з гілок або соломи. Наприклад, руді пічники в якості основного матеріалу для будинку використовують сиру глинистий грунт, домішуючи в неї суху траву і дрібні гілочки. Коли гніздо повністю висихає, воно стає досить міцним і зруйнувати його буде непросто. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця Якщо одна квочка буде бачити іншу – нестися вони не захочуть. Справа навіть не в сором'язливості, а в тому, що кожен птах цінує особистий простір. Тому слід робити високі перегородки або стінки з непрозорих матеріалів або просто розносити місця кладки по різних частинах пташника.

Відсутність качки в гнізді може бути також пов'язане з віком. Молоді особини не мають інтересу до яєць, тому можуть відмовлятися їх висиджувати. Якщо яєць не вистачає – це також може послужити причиною відсутності прагнення до висиджування. А ще дуже часто птахи можуть обурюватися при вигляді того, як господар відбирає їх яйця.

Індоуткі – чудова порода птахів. Їх продуктивні показники високі, а м'ясо смачне і корисне, за це їх і цінують в господарстві. А ще вони чудові квочки і дуже спокійні птиці. Догляд за ними досить легкий, а при всіх відповідних умовах можна отримати не тільки велика кількість яєць, але і гарненько збільшити зграю.

Відгуки

Стандартно вважається, що індоуткі також як і пекінські качки, до речі, починають нестися з шести місяців. Але насправді на практиці можливі невеликі відхилення в одну і іншу сторону. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця Vitt http://forum.pticevod.com/kogda-indoutki-nachinaut-nestis-t205.html?sid=9b0457ba49f8c204fcd331b94b437b43#p1428

у мене індоуткі почали нестися з 8 міс., я читала що це нормально. Вийшло з кінця січня і то тому .що на вулиці було – 35, а вони сиділи в теплиці .Переселіла їх в сарай і через 2 тижні вони почали нестісь.Подстілка грає велику роль, перевірено на собі. В якому віці індоуткі коли починають нести яйця ЛеноЧка65 http://forum.pticevod.com/kogda-indoutki-nachinaut-nestis-t205.html#p16874

DvaGusya