Коли садити часник під зиму в 2019 році за місячним календарем В регіонах Сприятливі дні

Терміни посадки озимого часнику дуже важливі, так як від цього залежить подальший розвиток культури. Занадто рання посадка зубчиків може призвести до їх проростання і подальшої загибелі паростків під впливом морозу. При пізньої висадці часник не встигне вкоренитися, або коріння виявляться занадто слабкими, що буде мати негативні наслідки. Крім того, часточки потрібно підготувати і посадити за всіма правилами.

Коли садити часник під зиму в регіонах

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниТерміни посадки часнику в першу чергу, залежать від кліматичних особливостей регіону. У кожній місцевості посадкові роботи проводяться в свій час. Орієнтуватися можна по погодним умовам. Якщо за вікном встановилася температура +10-12° C, значить пора приступати до посадки озимого часнику. У культури має залишатися час, щоб пустити коріння до заморозків.

У Підмосков’ї

У Підмосков’ї часник під зиму традиційно садили в середині вересня або на початку жовтня. За останні роки відбулися кліматичні зміни, зима стала приходити пізніше. При посадці овочу в середині вересня зубці встигнуть прорости до заморозків, а потім загинуть через морози. Найкраще висадити культуру в останні дні вересня або в першій декаді жовтня. До свята Покрови посадка повинна бути завершена.

На Уралі

Для посадки на Уралі, перш за все, важливо вибрати районований сорт. Селекціонери спеціально вивели часник, який буде добре рости в суворому уральському кліматі. Це такі сорти, як «Вятський», «Аметист», «Лазурний», «Назус». Встигнути з посадкою необхідно за 30-40 днів до настання стійких холодів.

Виходячи з цього, на Південному Уралі посадку проводять в першій декаді жовтня, для Північного Уралу терміни переносяться на середину вересня або трохи раніше, в центральній частині регіону часник висаджують в останній тиждень вересня або перший тиждень жовтня.

Деякі дачники орієнтуються на народні прикмети, наприклад, відліт птахів на зимівлю в теплі краї.

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

У Сибіру

Для посадки в Сибіру рекомендовані два сорти озимого часнику – «Новосибірськ-1» і «Сибірський». В якості посадкового матеріалу краще використовувати зовнішні зубчики.

 • У північних районах Сибіру посадку пряного овоча потрібно закінчити в перших числах вересня, так як до кінця місяця вже можливо випадання снігових опадів. Часник повинен встигнути сформувати коріння довжиною 7-10 див.
 • У Західній Сибіру посадку можна проводити на 2 тижні пізніше.

У Ленінградській області

Клімат Ленінградської області відомий своєю мінливістю і непередбачуваністю, але все ж, садівникам слід прислухатися до прогнозів метеорологів на довгостроковий період. Якщо осінь настала рано, значить, часник потрібно встигнути висадити в останній декаді вересня. Тепла погода дозволяє відстрочити посадку ще на тиждень.

В цьому регіоні рекомендується висаджувати такі сорти, як «Олексіївський», «Любаша», «Титан», «Касабланка».

На півдні Росії

На півдні Росії, куди входять Волгоградська, Астраханська і Ростовська області, Краснодарський край, Крим, Калмикія, Адигея, посадку часнику можна відкласти до перших чисел листопада, адже холоду приходять сюди не раніше початку грудня. Вибір сортів для місцевості з теплим кліматом нічим не обмежений. Тут можна садити культуру з будь-якими характеристиками, так як в сприятливих кліматичних умовах все добре росте.

Коли садити часник під зиму в 2019 році за Місячним календарем

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниЩоб з’ясувати сприятливі для посадки часнику під зиму дні, необхідно зазирнути у Місячний календар садівника і городника, де астрологи дають свої рекомендації. Висаджувати культури, що дають урожай у підземній частині, краще на убуваючому Місяці, коли світило знаходиться в родючих знаках.

У 2019 році придатними для посадки озимого часнику будуть наступні дати:

 • у вересні – 2, 10-13, 19;
 • в жовтні– 6, 8, 9, 11, 12;
 • у листопаді – 5-7.

Після яких культур можна садити часник під зиму

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниЗа правилами сівозміни будь-яка культура має сприятливих і несприятливих попередників. Справа в тому, що багато культурні рослини мають спільні хвороби і уражаються однаковими шкідниками, а також виснажують один і той же шар грунту. Тому при посадці краще чергувати овочі, щоб вирощувати їх найбільш ефективно.

При дотриманні сівозміни грунт не буде сильно спустошуватися, накопичувати в собі патогенні мікроорганізми. Перед посадкою часнику враховують, що його коренева система забирає поживні речовини з верхнього шару ґрунту. Краще висаджувати культуру після овочів, що володіють довгими коренями.

Найсприятливішими попередниками виявляться:

 • бобові культури;
 • рання капуста;
 • патисони;
 • кабачки;
 • огірки;
 • гарбуз;
 • сидерати.

Посадка допустима (але менш бажана) після кукурудзи, буряків, пасльонових культур, цибулі і самого часнику (не більше 2-х років на одному місці). Не рекомендовані в якості попередників культури – морква, редис, зелень та пряні трави.

Як підготувати часник до посадки

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниУспішне вирощування озимого часнику багато в чому залежить від якості посадкового матеріалу. Для початку варто оглянути головки і відібрати для посадки самі великі і здорові з них. Розбирають Головки на зубчики. Діяти треба акуратно, щоб не пошкодити захисні лусочки. Після цього посадковий матеріал необхідно продезінфікувати. З цією метою можна використовувати:

 • блідо-рожевий розчин марганцівки (замочити на 20-30 хвилин);
 • 1-процентний розчин мідного купоросу (замочити на 10 годин);
 • міцний сольовий розчин з 1 ст. ложки солі на 1,5 л води (замочити на 20 хвилин);
 • розчин золи, приготований з 1 л води і 1 ст. ложки зольного порошку (замочити на 1 годину);
 • фунгіцид «Максим», розчин готують з 1 л рідини і однієї ампули препарату (замочити на 30 хвилин).

Перед посадкою зубчики потрібно буде трохи підсушити, щоб позбавити зайвої вологи.

Як правильно посадити

Часник буде краще рости в грунті із зниженою кислотністю. Бажано розташовувати грядку на максимально сонячному місці без застою води. При загрозі підтоплення рекомендується спорудити піднесену грядку, обкладену по периметру шифером, дошками або іншими відповідними матеріалами.

Підготовка грунту і грядки

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниЯкщо грядка не зайнята у серпні який-небудь культурою, можна заздалегідь посіяти на ній сидерати – віку, гірчицю, люпин, боби. Культури висівають в середині серпня, до осені вони наростять пишну зелену масу і потужні коріння. Як тільки сходи піднімуться на висоту 30 см, зелень скошують і закладають у землю шляхом перекопування. При сидерації грядки під часник вносити інші підгодівлі не потрібно.

Якщо посів сидератів не проводився, земля потребує внесення добрив. Кислую грунт необхідно вапнувати. Для зниження показника pH замість гашеного вапна можна додати доломітове борошно, подрібнений крейда, деревну золу. Приблизно за 30 днів до посадки часнику в якості добрив додають 5-6 кг перегною або компосту і по 25 г суперфосфату і сульфату калію на 1 кв. метр.

Грядка повинна мати ширину близько 1 м і висоту не більше 30 см. Якщо попередні культури хворіли грибковими захворюваннями, для знезараження грунту вноситься розчин сульфату міді. Безпосередньо при посадці в грунт додають сечовину (25 г на 1 кв. метр).

Схема і глибина посадки

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниВисаджувати часникові зубчики рекомендується в сухий ясний день. На грядці роблять лунки глибиною 8-10 см з інтервалом в 10-15 див Деякі воліють робити загальну траншею тієї ж глибини. На дно лунок кладеться невеликий шар компосту, а поверх кладуть зубці часнику.

У важкому грунті в якості підкладки можна використовувати грубозернистий пісок. Між рядами необхідно дотримувати відстань не менше 20 див. зубчики Зверху присипають грунтом і злегка ущільнюють. Після того як часник посаджений, грядку поливають і мульчують скошеною травою, соломою, опалим листям.

Осінній догляд за часником, підготовка до зими

Весь догляд за часником після посадки в зиму складається із заходів по його захисту від вимерзання. У південних районах необов’язково мульчувати грядку і тим більше використовувати додаткове укриття. У тих регіонах, де зими холодні (Сибір, Урал, Ленінградська область, середня смуга Росії), крім мульчування рекомендується використовувати додатковий захист від сильних морозів.

Як тільки вдарять перші приморозки, грядку потрібно накрити шаром соломи або ялиновим гіллям. З приходом плюсової температури навесні укриття прибирають, щоб уникнути запревания часнику. Необхідно також розгребти використовувану мульчу. Якщо після посадки часнику залишився до зими час стоїть суха погода, можна 2 рази полити грядку для кращого вкорінення зубчиків.

Поради садівників

Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниДачники зі стажем у процесі вирощування озимого часнику отримують власний досвід, яким вони готові поділитися з новачками у справі садівництва. Для того щоб урожай вас порадував, спробуйте скористатися наступними секретами:

 1. Найкращі врожаї виходять, якщо вирощувати озимий часник у дворічній культурі. У першому сезоні садять повітряні бульбочки, з яких потім виростуть зубці. На другий рік однозубки дадуть великі головки часнику.
 2. Основний догляд за часником починається з весни і полягає в регулярних поливах, розпушуванні і прополці. Підживлення вносити обов’язково, так як був удобрений грунт до садіння.
 3. Важливо прополювати часник на початковій стадії росту листя. Бур’яни можуть легко заглушити культуру, відбираючи в неї живлення та позбавляючи світла.
 4. Розпушування важливо проводити регулярно, так як пряний овоч не любить занадто щільний грунт.
 5. Поливати озимий часник починають після того, як піде весняна волога, а закінчують за 30 днів до збору врожаю. Полив проводять по мірі необхідності. При нестачі вологи листя завчасно пожовкнуть, при надлишку може погіршитися смак зубчиків і розвинеться гниль.
 6. З’являються квіткові стрілки необхідно виламувати по мірі їх появи. Однак кілька штук залишити для одержання насіння. До того ж, саме по квіткових стрілках можна визначити готовність часнику до прибирання.Когда сажать чеснок под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни
 7. На колишнє місце посадки часнику повертають через 3-4 роки. Якщо при збиранні врожаю були помічені пошкоджені головки, для оздоровлення грунту слід посіяти на грядці рослини-сидерати.
 8. Щоб озимий часник краще зберігався, після збирання його необхідно як слід просушити. Прибиральні роботи бажано проводити при гарній погоді. Краще викопати часник раніше, ніж перетримати його. Перезрілі головки розпадуться в землі на окремі зубчики.
 9. Визначити строки збирання врожаю можна за повітряним бульбочкам”. Як тільки на них зовнішня оболонка лопається, пора витягувати з ґрунту головки часнику.
 10. При посадці часнику на грядку, де до цього росли цибулинні культури і квіти повинно пройти не менше 4-х років.
 11. Навесні часникову грядку можна обсадити низькорослими чорнобривцями. Квіти надійно захистять посадки від нападу шкідників.

Осіння посадка часнику від «А» до «Я». Всі тонкощі осінньої посадки — відео

Перевага озимого часнику в тому, що при його посадці, як правило, можна отримати великі головки з соковитими, ядреными зубчиками. Найбільш якісні з них потрібно буде відкласти для посадки восени, решті часник можна вживати в їжу і застосовувати для виготовлення заготовок на зиму. Пряний овоч приносить чималу користь нашому здоров’ю і навіть сприяє омолодженню. Вирощування часнику вимагає від садівника знання певних тонкощів, але цілком себе виправдовує.

Читайте також:

 • Корисні властивості часнику та протипоказання
 • Фацелія як сидерат: коли сіяти і коли закапувати
 • Коли збирати буряки з грядки на зберігання
 • Цибуля Эксибишен: вирощування через розсаду
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: