Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду – 2021-2022

Догляд за квіткою глоксинії в домашніх условіяхГлоксінія (синнінгія) ─ прикраса офісу, квартири. Квітуча рослина нагадує невеликий букет. Великі різнокольорові дзвіночки, насичені зелені листочки нагадують про жаркому кліматі Латинської Америки, звідки синнінгія родом. Світлолюбна рослина можна виростити в домашніх умовах, процес нескладний, але вимагає старання.

Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду - 2021-2022

Як посадити насіння глоксинії в домашніх умовах

Початківці квітникарі часто сумніваються, чи можна глоксинію виростити з насіння в домашніх умовах. Терпіння, скрупульозність і наполегливість будуть потрібні квітникарю, що вирішив виростити глоксинію з крихітних насіння. Якщо не пошкодувати сил і часу, малюсінькі розточення поступово перетворяться в прекрасне рослина, вдячно квітуче яскравими великими квітами.

Чи знаєте ви? Основні сорти глоксинії вивів німець Бенджамін Петер глоксинію. Зараз відомо понад тридцять видів глоксинії, вирощених селекціонерами.

коли сіяти

Синнінгия любить світло. Достатня природне освітлення для отримання здорових паростків ─ в лютому-березні. При можливості забезпечити будинки освітлення і обігрів спеціальними лампами, квіти вирощують цілий рік.

Посадочні ємності і грунт

Глоксинія рослина волого і теплолюбна, не переносить протяги.

Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду - 2021-2022

Отримати хороші паростки можна, забезпечивши правильну тару і умови для посадкового матеріалу:

  • прозорі пластикові контейнери з кришками ─ найкраще місце для пророщування насіння. Кришки забезпечать збереження вологи в грунті, хороше освітлення, збережуть паростки від протягів. У днище контейнерів проробляють дренажні отвори;
  • торф'яні таблетки стануть хорошим «будиночком» для насіння, полегшать пікіровку і пересаджування розсади;
  • виростити Синнінгия з насіння можна в дерев'яному ящику, який до появи паростків накривають склом або плівкою;
  • грунт купують в магазині або готують самостійно: дві частини садової землі, по одній річкового піску і торф'яного грунту. Перед приготуванням суміші садовий грунт обов'язково просівають, прибирають все корінці, камінці, прожарюють в духовці або мікрохвильовій печі, щоб виключити наявність бактерій. Ще один метод: помістити землю на кілька діб в морозильну камеру.
Читайте також:  Авокадо з кісточки в домашніх умовах: вирощування і догляд

Важливо! При виборі непрозорого контейнера можна помістити його в зіп-пакет, забезпечивши умови теплиці. Вирощуючи квітка з насіння, важливо пам'ятати, що глоксинії повільно ростуть, вимагають неодноразової пікіровки.

підготовка насіння

Виростити глоксинію можна з магазинних насіння в гранулах або зібрати самому. Процес трудомісткий, але забезпечить появу власноруч створеного гібрида.

Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду - 2021-2022

Перед посадкою насіння замочують в теплій воді, для прискорення проростання додають стимулятор росту. Рідина не повинна покривати зернятка повністю, інакше вони запліснявіють. Краще розмістити посадковий матеріал на вологій серветці, косметичному диску.

Читайте також про особливості догляду та розмноження глоксинії в домашніх умовах.

посів насіння

Проростає синнінгія при хорошому освітленні, на рівній поверхні грунту. Магазинні насіння в гранулах розкладають по всій поверхні грунту, злегка притискають. Домашні насіння розподіляють по посівної площі за допомогою зігнутого навпіл аркуша паперу. Акуратно притиснувши насіння до землі, обприскують з пульверизатора слабким розчином марганцівки.

Накривають плівкою, склом, створюючи парниковий ефект. При температурі + 25 ° С сходи з'являться після закінчення 10-14 днів, якщо знизити температуру, глоксинія проросте через 40-50 днів, паростки будуть слабкими, крихкими. Встановити ємність з розсадою потрібно в добре освітленому місці, вночі досвечивать лампою денного світла, одночасно підтримуючи потрібну температуру.

Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду - 2021-2022

Вихід на перших порах

Сходи синнингии дуже ніжні, тендітні. Одночасно з листочками формується бульба, тому рослина повільно піднімається. Головна умова: забезпечити потрібну вологість і освітленість. При пересиханні грунту паростки загинуть, недолік світла приведе до витягування стеблинок.

Через місяць після появи сім'ядольних листочків виробляють першу пікіровку. Обережно пересаджують розсаду в окремі горщики або ящички по схемі 2 × 2 см, допомагаючи дерев'яною шпажкою, щоб не пошкодити.

Друга пікіровка ─ після появи справжніх листочків, через 30 днів після першої, обов'язково в окремі горщики. Вологість грунту підтримують, регулярно обприскуючи розсаду за допомогою пульверизатора. Температуру в приміщенні підтримують на позначці + 20 ° С. Чи знаєте ви? Найменший розмір має крихітна синнінгія5 см в діаметрі доросла рослина. Пікіровка для розсади глоксинії ─ стимулятор росту. Провести можна чотири пікіровки, краще будуть розвиватися бульби і листочки. Після кожного пересаджування акуратно поливають грунт навколо рослини за допомогою ложечки, шприца: вода не повинна потрапити на листя.

Читайте також:  Все для гарного врожаю в одному місці

Пересадка зміцнілих квітів

При правильному догляді рослина через три місяці пересаджують в постійні горщики діаметром 9-10 см. Листя розсади в цей період досягають 2-3 см в діаметрі. Ніжна глоксиния любить легкі некислі грунту (рН не більш 6, 5) і хороший дренаж. Після пересадки рослину поливають водою кімнатної температури під корінь, уникаючи попадання на листя і стебло.

Відео: вирощування глоксинії з насіння

Коли зацвіте глоксиния з насіння

Розрахувати, через скільки зацвітає глоксиния з насіння, складно. Період залежить від сорту, умов утримання, терміну посадки. Від посіву в грунт насіння до появи перших квітів в середньому проходить півроку ─ 8 місяців.

Інші способи розмноження

Виростити будинку глоксинію можна не тільки генеративних способом (з насіння), а й вегетативним: бульбами, листочками. Метод простіше, зручніше, більш продуктивний: квітучу Синнінгия можна дочекатися протягом декількох місяців.

Важливо! При вегетативному розмноженні в кілька разів скорочується період розвитку нових паростків.

розподілом бульб

У бульбової частини латиноамериканської красуні досить корисних для швидкого росту речовин: поживних, макро- і мікроелементів.

Схема розмноження поділом бульб:

  1. Очистити бульби рослини від грунту, уважно розглянути на наявність додаткових пагонів.
  2. Розділити бульба на можливу кількість частин (найчастіше ─ два), в залежності від кількості відростків.
  3. Подрібненим до порошку деревним вугіллям присипати місце поділу, залишити на кілька днів до підсихання в затіненому місці.
  4. Готовий бульба висадити в підготовлену живильний ґрунт, ємність достатнього розміру. Полити, встановити на освітлене місце.

За допомогою листа

Нижні листя глоксинії, добре сформовані ─ хороший матеріал для розмноження вегетативним методом.

Вирощування глоксинії з насіння в домашніх умовах: покрокове керівництво, коли і як сіяти на розсаду - 2021-2022

Існує кілька способів:

  1. У воді: акуратно зрізаний листочок поміщають на 1, 5-2 см в стаканчик з водою, поки не проросте невеликі корінці. Висадити в грунт на глибину 2-3 см. Підтримувати вологу в ґрунті і температуру повітря не нижче + 20 ° С. Можна спочатку накрити поліетиленовим пакетом або скляною банкою.
  2. У грунті. Зрізаний нижній листочок присипають стовчених деревним вугіллям, попередньо вмочивши в стимулятор росту. Висаджують на глибину 1, 5-2 см, накривають пакетом або банкою. При температурі вище + 23 ° С, листочок вкорениться через 15-20 днів, банку знімають. Регулярний Підкореневий полив і тепло забезпечать швидке зростання і швидке цвітіння нового рослини.
Читайте також:  Чому у розсади перцю скручуються листя: причини, що робити Фото

Важливо! Якісний дренаж забезпечать належні на дно глиняні черепки, керамзит. Вирощуючи екзотичну глоксинію з насіння, можна не тільки прикрасити кімнати красивими букетиками яскравих кольорів, але і вивести свій, дивовижний і неповторний сорт оригінальної забарвлення.

DvaGusya