Як привчити декоративного кролика до рук

Наділений такими ж інстинктами, як і його дикі родичі, куплений вами в якості домашнього улюбленця, кролик навряд чи відразу ж почне до вас горнутися, спокійно сидіти на руках і вести себе невимушено. Звірку потрібен час для звикання, а також вашу увагу, терпіння і ласкаве відношення.

Породи, які легко приручити

Чи не є великою проблемою привчити до рук не тільки декоративного, а й звичайного дикого кролика, різниця в тому, що в другому випадку доведеться трохи більше повозитися. Чи знаєте ви? Незважаючи на те що кролики відносяться до зайцеподібні (а зовсім не до гризунів), на відміну від своїх родичів, вони тварини соціальні і в природних умовах проживають колективно, стадом.

Є спеціально виведені породи, приручення яких не становить особливих труднощів і проходить легко і просто при розумному підході господарів:

 • мініатюрний висловухий – зовні надзвичайно милий і привабливий, має смішні звисають вушка, добрий і рухливий, допитливий і грайливий, відмінно піддається дресируванню, підходить в якості вихованця для дитини; Як привчити декоративного кролика до рук
 • голландський – найбільш поширена в світі порода, звір слухняний і спокійний, добре приручаються, любить бути з людьми, не надто схильний до стресів, цінує добре ставлення; Як привчити декоративного кролика до рук
 • арлекін – «француз», розфарбований строкато, подібно однойменним комедійному персонажеві, буває двох-і трибарвним, зі спокійним і рівним характером, ласкавий і добрий звір. Чи знаєте ви? Самка кролика, маючи раздвоённую матку, може в один і той же час виношувати два посліду від різних батьків. Кролик добре піддається дресируванню і привчання до правил будинку, зокрема, до лотка; Як привчити декоративного кролика до рук
 • шиншила – короткошерстих пухнастий звірок сірого кольору, неймовірно ласкавий і приносить тактильне задоволення. Ознайомтеся з найпопулярнішими породами декоративних кроликів, а також дізнайтеся ніж можна годувати декоративних звірків і які види хвороб у них бувають. Цей кролик добре взаємодіє з дітьми і домашніми вихованцями, якщо такі є, інтелігентний і розумний, з радістю бере участь у запропонованих іграх; Як привчити декоративного кролика до рук
 • гімалайський – кролик з флегматичним характером, ніжний і в міру грайливий, не схильний до прояву агресії, вважає за краще суспільство людей, відмінно привчається до туалетного лотка і іншим правилам спільного проживання. Як привчити декоративного кролика до рук

Важливо! Вибираючи вихованця для своєї дитини з метою привчати його до відповідальності, турботи про живу істоту і взаємодії з природою, пам'ятайте, що за домашню тварину, його благополуччя та безпеку відповідає дорослий. Ви повинні навчити дитину правилам поводження та догляду за вихованцем і контролювати їх виконання.

Фактори, що впливають на процес приручення

На процедуру приручення кролика впливає кілька чинників:

 • вік;
 • здоров'я звірка;
 • його генотип (спадковість).

вік

Якщо це можливо, подбайте про те, щоб купується вами вихованець був якомога молодше – це забезпечить вам максимально легке виховання і приручення. Як привчити декоративного кролика до рук Найчастіше не дуже ласкавий в ранньому віці кролик, підростаючи, прив'язується до своїх господарів, стає ніжним і ручним, прагне отримати якомога більше уваги людини, підходить і лащиться. Чи знаєте ви? У колишні часи на пустельні безлюдні острови запускали кроликів, щоб у людей, які зазнали корабельної аварії і знайшли там порятунок, була їжа в достатку.

здоров'я

Нездоровий кролик неохоче йде на контакт, намагається уникнути цього, боязкий. Запідозривши нездоров'я у свого вихованця, огляньте його вуха і очі на предмет запалень і хворих виділень. Стан вовни також може вказати на хворобу: в здоровому вигляді вона чиста, що не збита, що не зім'ята, рівномірна.

генетика

Якщо ви вирішили вибрати породиста тварина в розпліднику, незайвим буде поглянути на його батьків і їх поведінку. Якщо тато і мама вашого звірка доброзичливі, ласкаві і привчені до рук, малюк має всі шанси перейняти це. Як привчити декоративного кролика до рук

Читайте також:  Хвороби та шкідники солодкого перцю і боротьба з ними фото, способи лікування

Як привчити кролика до рук

Перш ніж брати кролика на руки, його до них слід привчити, навчити не боятися і не сприймати як загрозу.

Як правильно брати на руки

Поширена думка про те, що кроликів переносять за вуха, м'яко кажучи, помилково. Такий спосіб транспортування досить болючий, до того ж, внаслідок такого звернення, можуть бути пошкоджені вушні мембрани і м'язова тканина. Беруть кролика, обхоплюючи його однією рукою за груди під передніми лапками і притримуючи інший за спинку і круп. Підтримуючи внизу, можна притиснути його до свого тіла. Важливо! Кролик в природі живе в нірці. Коли ви берете його на руки, він піднімається над землею, і інстинкт повідомляє йому, що звірка схопив хижак. Він лякається і пручається. Ось чому привчати до можливості бути взятим на руки кролика треба поступово. Хоча деякі особини все своє життя так і не звикають до того звернення. Втім, більшість звикає і перестає нервово реагувати.

процес приручення

Кролики в більшості своїй приручаються досить легко, при розумному підході це не займає багато часу. Як привчити декоративного кролика до рук адаптація

У перші дні перебування у вашому будинку не лякайте звірка бурхливими обіймами, найкраще залишити його в спокої в клітці, де кролик може сховатися в спальному відсіку, і розмовляти з ним ласкавим спокійним голосом, щоб він звикав до його звуку.

Чи знаєте ви? Зір кроликів влаштовано дуже цікаво: не повертаючи голови, звірята можуть бачити те, що відбувається позаду їх.

Наважився виглянути з притулку можете спробувати пригостити ласим шматочком морквини або яблучка, стежачи, однак, щоб у нього не було можливості вкусити вашу руку. Тільки не робіть різких рухів, щоб не налякати пухнастиків. Йому потрібен час для того, щоб звикнути до запаху господаря і його житла.

Якщо ж вам попався сміливий і товариський звірятко, вже через короткий час демонструє готовність до контакту, його можна обережно погладити, тримаючи руки подалі від його носа. Спостерігайте за мовою його тіла: якщо звірку стало страшно, він втомився і прагне припинити спілкування – не змушуйте його. Як привчити декоративного кролика до рук У нього повинна бути можливість самостійно ініціювати спілкування з людиною. Дуже важливо розмовляти з малюком ласкавим, спокійним голосом, називаючи його по імені з різними інтонаціями. Важливо! У перші дні клітку з вухатим улюбленцем краще розташувати нема на підлозі, а вище, наприклад, на столі. Це потрібно для того, щоб не «нависати» над кроликом, що він може прийняти за загрозу. Безпечніше він себе буде почувати, перебуваючи на рівні вашого обличчя. фізичне взаємодія

До фізичного контакту тварина з інстинктами дикого звіра слід привчати поступово, починаючи з ваших рук.

Для того щоб переконати вихованця в тому, що ваші руки безпечні, після того, як він звикне до дому і голосу, слід:

 • чисту руку без сторонніх запахів акуратно засунути в клітку, не турбуючи його мешканця;
 • залучити його уваги не рухом, тим різкішим, а голосом;
 • дозволити звірку познайомитися з рукою: облизати або обнюхати, може навіть трохи прикусити;
 • дати кролику ласощі: це допоможе формуванню довірчих відносин між вами.

Тільки після подолання бар'єру недовіри можна починати акуратно торкатися його шёрсткі, злегка погладжувати по спинці і боках. Як привчити декоративного кролика до рук

Після успішного завершення даного етапу улюбленця випускають на прогулянку по квартирі для вивчення території. Важливо! Різкі парфумерні запахи краще виключити, привчаючи кролика до себе. Його інстинкти говорять про те, що потрібно опинитися якнайдалі від неприємного хімічного запаху, оскільки він може бути джерелом небезпеки.

Спостереження в безпосередній близькості

Випускаючи кролика на прогулянку, краще сядьте на підлогу і спостерігайте за ним з такого становища, щоб не налякати маленька істота своїми розмірами. Ознайомившись з навколишнім оточенням, вихованець, швидше за все, захоче вивчити і вас, якщо всі попередні дії були зроблені правильно.

Читайте також:  Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю Фото Відео

Коли він сам наблизиться, можете акуратно, плавним повільним рухом погладити його по шерстці. Не забувайте про те, що з кроликом потрібно розмовляти ласкавим голосом, до якого він вже повинен був звикнути на даному етапі приручення.

Після того як страх перед вашою рукою буде подолано, можна спробувати взяти його на руки, не піднімаючи високо, щоб не вийшло імітації хапання хижаком. Як привчити декоративного кролика до рук Це робиться таким чином:

 • розкриту долоню кладуть на підлогу, в ній розміщують ласощі-приманку;

Важливо! Перебуває в клітці кролика можна гладити тільки пальцем по лобі, іншого роду погладжування – тільки поза клітини. Носика краще зовсім не торкатися – це найбільш вразлива частина тваринного.

 • після того як звір підійметься на долоню, легким рухом його гладять по спинці і, притримуючи цією рукою, трохи піднімають на нижній долоні;
 • повторюють процедуру кілька разів, даючи Вухань можливість звикнути до даної процедури;
 • наступного «прогулянці» можна трохи сміливіше взяти його на руки і трохи потримати.

Роблячи таким чином, ви поступово привчите малюка до своїх рук, і він перестане боятися перебувати там. Не кричіть на кролика ніколи, тим більше, якщо він поводиться агресивно: крик провокує страх, отже – агресію. Гладять кролика по спинці і боках тільки по напрямку росту вовни.

Ці тварини люблять, коли їх погладжують по лобика і чухають голову між вушками і позаду них. Ще вони обожнюють, коли їм злегка масажують спинку, злегка стискаючи шкіру на ній, як би мнуть. Пухнастиків завмирають від такого ласкавого звернення і отримують від нього задоволення.

Відео: як привчити кролика до рук

Однак, небажано виймати вихованця з клітки для того, щоб його погладити або приголубити – таке звернення може бути прийнято за прояв агресії і налякати його. Важливо! Коли все ж доводиться виробляти деякі маніпуляції з твариною поза його волею, наприклад, вичісувати або підстригати кігті, постарайтеся його максимально заспокоїти своїм ласкавим голосом до і під час процедури. Зрозуміло, тварина повинна до цього часу звикнути до голосу господаря і позитивно на нього реагувати.

Чому кролик проявляє агресію

В більшості своїй кролики ласкаві і доброзичливі, проте трапляються особини, що проявляють ознаки агресії: кусають вас під час годування, нападають на ваші ноги і норовлять вкусити їх. Такі укуси досить болючі, та й брикатися і дряпатися кролики здатні досить відчутно. Однак ці недоліки виховання можна і потрібно коригувати.

Схильні до агресії зазвичай особини з високим інтелектом, таку тварину може стати гідним опонентом у справі перенаправлення агресії в мирне русло. У разі успіху такі вихованці стають відданими, енергійними і виконаними ентузіазму. Як привчити декоративного кролика до рук

Перевиховуючи такого бешкетника, завжди пам'ятайте, що:

 • природа не заклала в кроликів агресію, а девіантна поведінка звірка, швидше за все, пов'язано із зовнішніми факторами;
 • ваш звір не ненавидять вас, він в принципі не здатний на подібні емоції, його агресивна поведінка, найімовірніше, продиктоване страхом, і тільки уважному людині під силу докопатися до причин і викорінити їх;
 • неприпустимо проявляти агресію по відношенню до кролику, тим більше, у відповідь – це викличе ще більш недружнє поведінку, викликане страхом, і аж ніяк не додасть поваги і любові до вас з боку звірка.

Важливо! Страх може спричинити за собою більш сумні наслідки, ніж втрата довіри вихованця. Раптовий переляк може викликати серцевий напад і смерть тварини.

причини

Агресивна поведінка може бути викликано цілком зрозумілими причинами:

 • страх болю і раптовий переляк, особливо якщо зі звіром до цього погано поводилися, і він не звик до ласкавого зверненням, а має звичку захищатися;
 • статеве дозрівання і сексуальне збудження проявляються круговими рухами у ніг, укусами за них і підстрибуваннями;
 • під час вагітності, особливо помилковою, самка схильна проявляти агресію через мінливого гормонального фону;
 • з тієї ж причини недружньої може бути окролах самка, що захищає своє потомство.
Читайте також:  Як вкривати гортензію крупнолисту на зиму Фото Відео Коли вкривати гортензію в регіонах

Як привчити декоративного кролика до рук

Як відучити кусатися

Якщо кусака дозрів в статевих відносинах і перебуває в порушенні, є два шляхи вирішення проблеми: дати порушення вихід, підібравши тварині пару, або стерилізувати його. Що стосується вагітної або окролах самки, її краще не нервувати і залишити в спокої на весь час, поки триватиме її стан, адже з природою сперечатися неможливо.

У разі якщо у вас з'явився кролик, який дістався від людей, які зверталися з ним погано, слід запастися терпінням і вести себе з ним рівно і ласкаво, ні в якому разі не відповідаючи агресією. У мозку тварини слід закріпити думку, що йому нічого не загрожує і не треба вести себе таким чином.

Важливо! Якщо ви взяли на себе відповідальність за тварину з спотвореної психікою, вам доведеться фізично захистити себе і домочадців відповідної закритої одягом і не пускати при цьому тварина розгулювати всюди, обмеживши для нього простір, перебуваючи в якому воно не принесе шкоди іншим.

Буяна в момент прояву недружелюбності заспокоюють, несильно, але впевнено притискаючи до підлоги. Це дасть йому зрозуміти, що він має справу з альфа-персоною, яка повинна підкорятися. Поступово потрібно відучувати боятися ваших рук, прищеплюючи позитивні умовні рефлекси замість негативних, тобто даючи зрозуміти, що контакт з ними несе задоволення: ласку, їжу, а не біль і страх. Як привчити декоративного кролика до рук Буває, що вихованець кусає руки під час годування. Це може бути пов'язано з тим, що зір кроликів недосконале, і на близькій відстані вони бачать дуже погано, відчуваючи, однак, смачний запах їжі. З цим впоратися простіше простого: потрібно просто класти йому їжу в миску не руками, а за допомогою ложки.

Слід також годувати його в один і той же час, виробивши режим харчування, з яким буде підпорядкована робота організму. Раптово злякався різкого руху і напав на вас кролика слід заспокоїти. Радимо почитати про те, чи можна мити декоративного кролика, як правильно надягати на нього повідець, як правильно дресирувати цього звірка, а також як привчити декоративного кролика до туалету.

Для цього потрібно надати вашим рукам рідний для звірка запах, злегка пом'явши ними його підстилку, і потім, наближаючись збоку, погладити і взяти вихованця на руки.

Декоративний кролик в якості домашнього улюбленця – відмінний вибір. Його зміст не вимагає великих витрат, догляд не доставляє особливого клопоту, зате задоволення від спілкування з вухатим улюбленцем вам дістанеться сповна. Як привчити декоративного кролика до рук Швидше за все, приручення тварини не займе багато часу і не складе труднощів. При мінімальних зусиллях ваш кролик буде ласкавим, милим, що дарує радість і виховують відповідальність. Чи знаєте ви? В австралійському штаті Квінсленд в 2002 році заборонили зміст кроликів в якості домашніх вихованців. Порушення цієї заборони може спричинити за собою чималий штраф.

Відгуки з мережі

Якщо кролик молоденький, то можна спробувати наступне: 1. Спробувати погладити тварину (найкраще в тиші) 2. Якщо воно тікає, поговоріть з ним ласкаво, запропонуйте ласощі на руці 3. Повторюйте другий пункт кожен день 4. Якщо Ви побачите через деякий час, що тварина поводиться більш-менш спокійно, то спробуйте погладити 5. Повторюйте другий і четвертий пункт кожен день. Через деякий час у тварини з'явиться хоч якась довіра, тоді можна пробувати брати на руки Як привчити декоративного кролика до рук Євгенія http://kroliki-forum.ru/viewtopic.php?id=2653#p53512

DvaGusya