Як самостійно зробити лавку для саду

Маючи заміський ділянку або приватний будинок, звичайно ж, хочеться не тільки працювати, а й насолоджуватися видами і плодами своєї праці. Стіл і лавочка для дачі своїми руками стануть відмінним варіантом для облаштування саду.

Дерев'яна лавка зі спинкою

Дерев'яна лава буде недорогим і практичним елементом прикраси території і посприяє якісному проведенню дозвілля.

Що знадобиться для створення

Як самостійно зробити лавку для саду Перш ніж зводити лавку, визначитеся з місцем її побудови. Краще ставити її в тіні дерев або виноградника. Щоб виготовити садову лавку, вам знадобляться: дерев'яні дошки по 30 мм завтовшки і близько 120 шириною. Також не обійтися без дерев'яних брусків з перетином 40×40 мм. З'єднувати дошки між собою потрібно 50-мм саморізами. Після повного складання можна пофарбувати нову лаву будь-якими фарбами, які використовуються для зовнішніх робіт.

Для роботи вам знадобиться самий звичайний набір інструментів, який напевно є у кожного господаря:

 • олівець;
 • рубанок;
 • молоток;
 • рулетка;
 • викрутка;
 • ножівка для дерева;
 • стамеска.

Важливо! Розміри наведені як приклад, вони можуть змінюватися через матеріалу і масштабу.

Процес виготовлення і креслення

Щоб зробити лавку для дачі своїми руками, потрібно виготовити креслення, за якими буде будуватися лава. Перш за все визначте майбутню висоту лавки і кількість ніжок. Є загальноприйняті стандарти, яких рекомендують дотримуватися: ширина сидіння повинна бути близько півметра, довжиною – до 600 мм, висота спинки коливається від 350-500 мм.

Маючи готовий креслення, вже можна визначитися, скільки приблизно матеріалів буде потрібно для лави. Також на тому етапі визначитеся, якого плану будуть лавки: садові лавки-трансформери, переносні, вкопані, адже від цього залежить додатковий витрата матеріалів.

Як самостійно зробити лавку для саду Дотримуючись параметрам креслення, ви з легкістю зможете зробити лавку. Для початку обробіть поверхню матеріалу, видаліть щербини. Після цього вирізуйте дошки потрібних вам розмірів. За допомогою лобзика можна випиляти фігурні частини лави. Зробіть отвори для саморізів і закріпіть всі елементи воєдино.

Чи знаєте ви? Щоб лавці не загрожували дощі і сльота, її можна покрити лаком або фарбою. Важливо використовувати якісну фарбу або лак, адже прострочена або неякісна продукція тільки зашкодить виробу.

Читайте також:  Як позбутися від портулаку на городі: кілька народних та професійних засобів для видалення бур'яну

Як встановити виріб

Прості садові лавки після складання своїми руками залишається лише встановити. Ще на етапі створення креслення ви повинні були визначити, чи буде лава стаціонарної або її можна переносити. У будь-якому випадку, потрібно зміцнити конструкції лави. Щоб це зробити, прикрутіть дві балки до передніх і задніх боків лавки. У разі нестачі матеріалу можна використовувати одну балку, але встановити її поперечно. Після цього вкопати лаву в землю, якщо вона виготовлялася для цього.

Як зробити лавочку навколо дерева, і що для цього знадобиться

Відмінним варіантом буде установка лавочки навколо дерева. Так ви завжди будете насолоджуватися видами свого саду з тіні і прохолоди дерева. Найпростіше просто купити лавку, але зробити лавку для дачі своїми руками, а після цього проводити на ній вечора, буде набагато приємніше.

Як самостійно зробити лавку для саду Перш за все, потрібно вибрати дерево, навколо якого буде розташовуватися лавочка. Відразу варто обмовитися, що для тих цілей не підійде молоде дерево. По-перше, це виглядає безглуздо, по-друге, через зростання дерева в майбутньому виникнуть проблеми, і дерево просто витіснить лавочку.

Важливо! Вибирайте дерево якомога товщі, тоді садові лавки, зроблені своїми руками навколо дерева, будуть виглядати дуже естетично. Не рекомендується будувати лавку навколо фруктового дерева, так як опадає фрукти будуть псувати вид і заважати сидіти на лавці.

Підготовка матеріалу і інструменту

Виходячи з того, що лава буде постійно перебувати під відкритим небом, потрібно правильно вибрати породу дерева, так як воно буде постійно зазнавати впливу навколишнього середовища. Для такої лавочки ідеальним буде брус з дуба, сосни, тика. Кожну деталь майбутньої лавки потрібно відшліфувати і обробити антисептичним розчином, спеціальним маслом або просоченням для дерева. Особливу увагу слід приділити торцевій стороні дощок, оскільки на них припадає найбільше вологи. Після повної просочення дерева воно повинно простояти мінімум 15 годин.

Важливо заздалегідь підготувати весь необхідний будівельний інструмент і матеріали. Для створення лавки навколо дерева вам знадобляться:

 • дриль або шуруповерт;
 • ножівка, дискова пилка або електролобзик;
 • наждачний папір або машинка для шліфування;
 • просочення для дерева;
 • дошки для опорних стійок;
 • дошки для несучої частини;
 • саморізи і болти;
 • якщо ви захочете, то приготуйте фарбу або лак для фінішних робіт.

Як самостійно зробити лавку для саду Лавки і лавки для дачі мають стандартний шаблон, від якого можна відштовхуватися при виготовленні своєї лавки. Наприклад, щоб зробити квадратну лавку навколо дерева, висота сидіння повинна бути 50 см (ноги будуть діставати до землі), а сидіння буде 45-50 см в ширину.

Читайте також:  Обприскуємо томати часниковим настоєм для профілактики фітофторозу

збірка лавки

Насамперед, потрібно зібрати опорні стійки. Їх буде чотири і на кожну знадобиться по 4 дошки 10 см в ширину, 60 в довжину і 2 дошки по 40 см. Їх необхідно скріпити саморізами. Після цього на кожну секцію беріть по 4 дошки. Якщо товщина стовбура в обхваті близько 160 см, вам потрібно буде залишити відступ від крони на 15 см, це означає, що довжина дошки внутрішнього квадрата буде дорівнює одному метру. Виходячи з цих розмірів, друга планка повинна бути 127 см, третя – 154. Найдовша планка повинна бути 180 см.

Потрібно закріпити короткі дошки саморізами або болтами до опорних стійок, залишаючи при цьому зазор в 2 см, і прикріплювати наступні планки таким же чином.

Чи знаєте ви? Якщо не залишати зазор між дошками, то вода не буде вільно стікати на землю, через що лавочка почне гнити. Також зазори полегшать процес прибирання листя та сміття з крамничок. Фінальним етапом споруди лавки є обробка лавочки лаком або фарбою. Якщо є необхідність, то повторно відшліфуйте шорсткості на колодах.

Як зробити лавку-трансформер своїми руками

Як самостійно зробити лавку для саду Лавка-трансформер – це вдале поєднання практичності і краси. Саме ці показники особливо цінуються на дачі або в приватному будинку, де вільний простір часто в дефіциті. Складена лава займає дуже мало місця. Легким рухом руки можна отримати зі звичайної лавки розкладний дачний стіл з лавками.

Що знадобитися для садового столу

Для створення такої лавки потрібен брус, найкраще використовувати ясен, бук, дуб або березу.

Щоб змайструвати її, будуть потрібні:

 • ножівка;
 • рулетка;
 • наждачка;
 • стамеска;
 • болти і гайки;
 • дриль.

Детальна інструкція по виготовленню

Лава-трансформер дачні складається з лавок зі спинкою, де спинка перетворюється в стільницю. Лавки повинні бути різної ширини. Всі деталі потрібно добре відшліфувати. Інструкція по виготовленню передбачає:

 1. Для початку виготовляються ніжки. Щоб зробити їх, потрібно вирізати 8 однакових відрізків довжиною по 70 см. На кожному відрізку зробіть косі зрізи як зверху, так і знизу.
 2. Після цього потрібно зробити раму під лавки. Для цього вирізають чотири 40 см і чотири 170 см відрізка. Важливо зрізати кути так, що б разом виходило 2 однакових прямокутника. Для з'єднання використовують шурупи або цвяхи.
 3. Щоб остаточно сформувати сидіння, потрібно зробити в каркасі зміцнюють елементи. Для цього прибивають дерев'яний брус з кроком по 50 см. Завдяки цьому ви отримаєте захист від деформації і поділ на секції. Як самостійно зробити лавку для саду
 4. Зроби відступ в 10 сантиметрів від кутів, надішліть листа з ніжки до сидіння. Важливо кріпити відразу на 2-3 болта, це забезпечить максимальну міцність конструкції. У брусках заздалегідь роблять пази, в яких ховають капелюшки болтів, а зайві частини гайок зрізають ножівкою по металу.
 5. Далі виготовляється спинка або стільниця (це буде залежати від положення, в якому вона буде стояти). З бруса потрібно зробити прямокутник 70х170 см, який з'єднується елементами жорсткості зсередини.
 6. Тепер можна об'єднати отримані складові в одну конструкцію. Для початку потрібно відрізати дві дошки розміром в 40 см. Вони кріпляться між лавою і великим щитом в крайніх кутових точках. Розташувати їх потрібно як знизу, так і збоку лави. Відрізають ще два бруска довжиною 110 см і кріплять їх у інший лавки. В цьому випадку кріплять ні з ближньої боку, а ближче до центру, в іншому випадку ви не зможете правильно зістикувати лавки між собою.
Читайте також:  Як виростити кімнатну герберу у собі на підвіконні

Тепер у вашому розпорядженні лава-трансформер зі спинкою, зроблена своїми руками. Залишається тільки залакувати своє творіння, щоб воно не псувалося під впливом часу та природних факторів.

Лавочка з колоди – проста і унікальна конструкція

Лавочка з колоди сильно відрізняється від аналогів з інших матеріалів. Вона поєднує в собі функціональність, а також практичність. Як зрозуміло з назви, основа для лавочки – це колода.

необхідний інструмент

Щоб зробити лавку з колоди, потрібно приготувати: Як самостійно зробити лавку для саду

 • бензопилу;
 • сокиру;
 • олівець;
 • фарбу або лак;
 • циркуль і скобель.

З матеріалів знадобляться:

 • для основи потрібно колоду;
 • додаткові колоди;
 • дошка (спинка);
 • стовпчики.

список дій

Принцип роботи дуже простий. Насамперед визначтеся з місцем, в якому буде стояти лава. Очистіть основне колоду від сучків і гілок. Позначте місця, в яких будуть робитися пропили.

Важливо! Добре закріпіть колоду перед роботою з бензопилою. Потрібно виконувати всю роботу дуже акуратно, адже відпилявши зайве, ви не зможете продовжити роботу з цим же колодою. Колоди меншого розміру будуть використовуватися як опори для лавки. Щоб добре зафіксувати всю конструкцію, зробіть в них поглиблення. Коли всі компоненти готові, встановіть їх на потрібне місце. Для з'єднання опор з сидінням використовуйте саморізи. Після цього прикріплюють спинку. Спочатку її кріплять до стовпчиків, а потім до опор лавки.

Використовуючи дані інструкції, ви зможете самостійно спорудити колод лавки і показати їх своїй сім'ї.

DvaGusya